Jump to content

2008.12.04. *Beogradska arena, Beograd* Alice Cooper


Kinasky

Recommended Posts

Ja sam vam rekao. Ali sam se za dlaku zajebao. Računao sam da će koncerta biti, ako se do danas ne otkaže, ali nisam pogodio tačno u sat kada će do otkazivanja doći. Kupio sam karte negde između 12 i 13 časova, a par sati kasnije stiglo je obaveštenje o otkazivanju. Ipak, tu je račun, pa ću dobiti pare natrag, samo ne znam da li može odmah, ili mora da se sačeka koji dan. Ubuduće mi verujte kad kažem da je razlog neobjavljivanja datuma na sajtu - NESIGURNOST organizatora povodom isplativosti koncerta, tj. čekanje do poslednjeg trenutka na saznanje da li će prodati dovoljno karata. Nije mi jasno zašto menadžmenti bendova to tolerišu. Trebalo bi da zahtevaju potvrdu od organizatora da će biti koncerta najmanje mesec dana unapred, pa da im onda traže obeštećenje ako stvar propadne. Pa nek se onda usude da otkažu i budu na većem gubitku nego inače, a i fanovi bi u tom slučaju imali veću sigurnost.

Brate, što si kupovao kartu? Pomogao bih ti ja da dobiješ preko 202-jke! :)

 

btw

Isticemo da je Lupa promotion unapred platila honorar benda i da ce snositi sve troskove otkazivanja.

...

Svi koji su kupili ulaznice za koncert Alice Coopera ce od ponedeljka 08.12.2008.g moci da povrate novac na onim prodajnim mestima gde su ulaznice kupljene.

 

Inače mi tek sad nije jasno zašto nije bilo datuma na oficijelnom sajtu, ako je istina da je unapred plaćeno. :ph34r:

 

 

 

@Nataša

Iskreno, ja sam i za Queen očekivao malo više ljudi...

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas na chasu voznje i chujes na 202-jci: ''I da, otkazan je koncert Alice Coopera...'' I sledece od instruktora: ''Alo bre, pa vozi, sta si stala!'' :)

 

Dobro da ti nisi nekog tresnula kolima...koga posle tuziti ako da je bilo povredjenih :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cisto sumnjam da Alice Cooper moze da privuce ovde 5-6 hiljada ljudi. Zapravo mislim da ne moze da privuce 1000 ljudi. Ja cu ici na ovo ako ne bude otkazano, ali kupujem kartu na dan koncerta. Necu posle nekog da ganjam za povracaj novca.

 

Pa koncert se sigurno nece odrzati u hali sportova, moze samo biti prebacen u neki manji prostor do 1000 ljudi(verovatno SKC) ili ce biti otkazan.

 

 

To su moji postovi od 23. i 24. septembra znaci pre vise od 2 meseca i nazalost bio sam u pravu. Ja ne mogu da verujem da ljudi jednostavno ne zele da realno sagledaju stanje u hard rok i metal muzici u nas i pomire se sa tim da samo par bendova moze preci velicinu velike sale SKC-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ne treba tako razmišljati, mada ne verujem da je mnogo ljudi razmišljalo na sličan način, ali kada bi svi kupovali na dan koncerta, nijedan koncert (osim onih za koje nije ni predviđeno da dođe više od 100 ljudi), ne bi bio održan. :rolleyes:

Kada promoter koji iza sebe već ima neku istoriju (sačinjenu od uspešno organizovanih koncerata pre svega) objavi koncert, onda možemo da znamo da će koncert ili biti održan, ili novac uredno vraćen ako dođe do otkazivanja.

 

Josh jedan otkazan koncert. 2008-a drzi rekord definitivno.

 

No cuoh ja nehsto da u reziji Jelen piva dolazi taj Ac/Dc pa da vidimo i to chudo. : )

Jel ti i to rek'o Milan Tarot? :evotigana:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da iz ove zemlje treba bezati ali ne zbog slabe posete koncerata, vec iz nekih drugih razloga o kojima sada necemo prichati, jer ovde ima bash dosta zajebanih patriota...Ljudi mi jesmo fenserska zemlja, ali ne treba kriviti te fensere, nije stvar u tome da kod nas nema metalaca i rockera, ima ih vala lepo, cenim negde oko 20000...e sad druga je stvar shto samo nekih 700-800 ljudi voli koncerte i odlaze redovno na njih, kad odesh na neki koncert u skc-u mozesh ladno primetiti uvek iste ljude... ali nije stvar u tome da ostali metalci "nemaju pare za koncerte" dobro dodushe ima i takvih sluchajeva ali malo, nego u tome shto njih zabole kurac da daju 2000 za kartu tamo nekog Alice Coopera, poznajem dosta takvih ljudi, i ne, uopshte ih ne osudjujem, njihova stvar dal ce dati pare za kartu ili za novu duxericu...e u tome je poenta, razmislite malo, nemamo mi tu kulturu odlazaka na koncerte kao Madjari, Bugari itd...

 

troo

 

 

baš je shit to otkazivanje.

za srbe i nije drugo nego ceca, karleuša i ostala govna.

 

 

još ćemo i ponovo u budimpeštu da putujemo na koncerte ko nekad, jer ovde nema dovoljno populacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ne treba tako razmišljati, mada ne verujem da je mnogo ljudi razmišljalo na sličan način, ali kada bi svi kupovali na dan koncerta, nijedan koncert (osim onih za koje nije ni predviđeno da dođe više od 100 ljudi), ne bi bio održan. :rolleyes:

Kada promoter koji iza sebe već ima neku istoriju (sačinjenu od uspešno organizovanih koncerata pre svega) objavi koncert, onda možemo da znamo da će koncert ili biti održan, ili novac uredno vraćen ako dođe do otkazivanja.

 

Vidi prijatelju, sto se mene tice u pretprodaji mogu da kupim kartu samo za neki mainstream bend tipa Metallica, Whitesnake, Iron maiden, ac/dc, Scorpions i mozda jos neki bend zato sto samo oni ovde mogu da prodaju vise od 1000 karata i ne postoji mogucnost da se koncert neodrzi zbog male prodaje karata. Naravno u pretprodaji mozes da kupis i karte za neke bendove koji su vec ranije imali koncerte ovde tipa Blind Guardian, Hammerfall, Kamelot, Helloween jer znas da i ti koncerti nece biti otkazani zbog lose prodaje karata. Za ove 2 i po godine koliko se ovde odrzavaju koncerti, mogu da procenim koliko ce biti interesovanje za neki bend i da li ce za neki koncert biti dovoljnog interesovanja za njegovo odrzavanje. Moja procena je bila da Alice Cooper ovde ima manje fanova od Saxon-a, Judas-a ili Slayer-a koji su otkazali koncerte pa zato nisam ni razmisljao da kupim kartu u predprodaji. Zasto bi kupovao kartu za nesto zasta sam pretpostavljao da ce biti otkazano zbog nedovoljnog interesovanja ljudi i da posle jurim nekog za povracaj novca.

 

 

Treba shvatiti da u ovoj Jebebeeeep drzavi 6-7 bendova mogu da privuku vise od 1000 ljudi, 10-15 bendova 800-900 ljudi i taman da odrze koncert u SKC-u, a ostali ce prodati 200-300 karata i koncert ce biti otkazan. Meni je to bilo jasno onog dana kada je Helloween bio prebacen iz hale sportova u SKC. Ja ne znam sta je u glavama tih promotera kad oni misle da ce im se jedan Cooper isplatiti i prodati 4000-5000 hiljada karata i pored toga sto su Saxon ili Judasi prodali 200-300 karata i otkazali svoje koncerte. Trebaju da shvate da samo 6-7 bendova mogu da prodaju vise od 1000 karata, a svi ostali manje od hiljadu pa lepo da pomnoze 800-900 prodatih karata sa cenom karte, oduzmu onoliko koliko trazi bend i koliko im treba para za iznajmljivanje prostora za koncert i videti koliko im ostaje para od organizacije i da li im se uopste taj koncert isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove 2 i po godine koliko se ovde odrzavaju koncerti, mogu da procenim koliko ce biti interesovanje za neki bend i da li ce za neki koncert biti dovoljnog interesovanja za njegovo odrzavanje.

 

Sve stoji sto si rekao ! Sem ove stavke sto sam citirao ! Naime , mi jedni od organziatora koncerata, ni dan danas ne znamo ni priblizno koliko koji bend moze da proda. Govorim za bendove koji dovodimo u SKC! Ovo je zemlja Srbija gde nema pravila, gde se nista ne zna , cak se ne zna nista do 23 h dok se ne obustavi prodaja karata ... jer se desavalo da ljudi dodju i u 23:30 kada je skoro kraj da traze kartu za koncert...

 

Znaci samo se ne slazem sa tobom oko ovoga. Rekao sam moje misljenje, i to je veliki problem za nas . Ovde se ne moze znati koliko koji bend moze da proda... trebamo da radimo bar jos 5 godina i da dovedemo jos 50+ bendova za taj period i da onda formiramo neku sliku koliko koji bend moze da skupi ljudi i sta treba dovesti , a sta ne ...

 

Ali ono sto ja znam, je da mi NIKADA nismo otkazali koncert zbog lose prodaje ! I tako ce se nastaviti . Nasa logika je da je gore otkazati koncert nego izgubiti pare usred slabe posete... vidite samo kakav horor se desio na Legacy festivalu pa se ipak odrzao .... sad kako se odrzao, ali se odrzao.

 

Sve je stvar principa i "muda" ( da izvine ova zenski svet ).

 

:pivopije:

 

PS> sad listah arhivu na nasem sajtu , u arhivi ima 40 koncerata ! Od 40 koncerata otkazano je :

Saxon 2x - manager i bend sjebali situaciju , mi bili na zescem gubitku

Killswitch Engage- gitaros sjebo ledja otkazano pola turneje

Marduk 1x - management zajebao i bend i promotere

immolation - zbog politicke situacije

onslaught- opet management

 

nije lose :meshuggah:

 

pss> na festivalu je bilo 12-13 svetskih bendova, tako da mozemo raci da je to kao da smo odrzali jos 12-13 koncerata, ali necemo tako racunati... ;)

 

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nataša

Iskreno, ja sam i za Queen očekivao malo više ljudi...

Pa dobro, al' ja mislim da je za Queen Arena bas bila fino popunjena. Cini mi se da samo onaj skroz gornji deo tribina nije bio popunjen.

Je l' se zna kol'ko je bilo ljudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo bih da spomenem da alice cooper ovde nikad nije ni imao neki veliki broj fanova.ok,mozda je "nikad" prejaka rec ali recimo od 95.,6.,otkad pratim ovu muziku nisam naleteo na mnogo ljudi koji ga slusaju iz sve snage.svaka njemu cast,mator,uticajan,...ali realno,tih 800 ljudi poznaje njegov opus vise od poisona (to je mozda ipak trebala da otpeva belinda carlisle).negde je napisano da je 91. prodato 2000-znaci ovo i nije toliko lose.o isplati celog honorara unapred...ne bih nista da pisem.zao mi je zbog otkazivanja,naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest master_1ecluster

I ja da nesto kazem o ovome.Al pre toga...ako se admini naljute na ovaj komentar nek mi oproste.NE DAJTE MI BAN!Imam razloga sto se ovako osecam.

 

Ja se u ovu vrstu muzike (stranu) nisam mnogo razumeo dok mi nije moja sestra od tetke objasnila...al to je druga prica.Ja sam iso na sve sto sam mogo.Bio sam PUNK'D za Scorpionse,za IM (iron maiden) ja stigo do blagajne a oni prodali poslednju kartu,za TOTO (znam da nije ovo za yumetal temu...) nisam iso iz finansijskih razloga...tek posle sam mogo da odem na Van gogh (dobro...smejte se smejte...) i raspametio sam se.Onda sam odslusao SVAKU pesmu od grupe KISS koji su izdali za zivota...a onda su me ispalili :mad: .OK kazem,valja prastati al BOJE SE ARKANA KOJI JE MRTAV VEC 9 GODINA!!!Ako su oni normalni mi smo svi za ludnicu.Preboleo sam to i jos slusam njihove pesme.....but life goes on...Onda sam cuo za Slayere i ponadao sam se da cu da izbacim iz sistema KISS...al i to je otkazano iz istog "razloga" zbog kojeg je otkazan Alice Cooper.Kad sam cuo da Judasi dolaze ja se spremio.Zavrsio skoro sve ispite,kupio njihovu majicu i sve...kad ja stigo na tas a ono dodje mi neki klinac koji radi u obezbedjenju i kaze da je Glenu pozlilo i da su ljudi otisli...da da sine,pricaj to nekom drugom ili idi u onaj u***** grand pa se druzi sa sekom i karleusom :evotigana: .Od tada sam bio u osecaju razocarenja...dok nisam cuo za Queen.Kupio sam njihovu kartu u septembru i slusao sve sto su izdali i lepo sam se proveo...al stvarno.I kad sam posle njih cuo da dolazi Cooper (bog da ti dusu prosti) ja otiso i uzeo kartu.Obnavljao "gradivo" Furnijea...kad ja otiso da kupim Novosti i ono~~~~BUMMER.E tad mi je sve prekipelo.Pa mislim stvarno,sta ti organizatori misle-DA SMO SVI MI SISALI VESLA I DA SMO IDIOTI?Pa dokle oni misle ovako da se zezaju sa nama.Jel treba neko da zagine da bi se uozbiljili???Nisam ekstremista al ovo je nedolicno ponasanje.Jos jednom NEMOJTE ME BANOVATI ZBOG OVOGA...znam da ste radili svoj posao valjano gospodo organizatori al 5-6 puta u 1 godini je previse.Ili dovedite 4 benda koja valjaju al ZASIGURNO da dodju ili se ne trudite...Mislim da govorim u ime svih kada kazem da je bolje tako da se radi nego na slepo da se dovode bendovi i da idu otkazivanja.Nije dosta sto nam se podsmevaju ovi grandovci i klinci sto ih "obozavaju".Pa ko mi sledeci bude rekao da je rok,metal,ACDC,Metallica(...) sranje razbicu mu sve zube.

 

Tolko od mene.Admini ne ljutite se,sigurno ovako misle vecina razocaranih ljudi al ne smeju da kazu,a ako sam zasluzio ban samo mi kazite... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ako se admini naljute na ovaj komentar nek mi oproste.NE DAJTE MI BAN!Imam razloga sto se ovako osecam.

Ma dok ti ne pljujes nekog ovde sa foruma nema frke covece :);)

Ostale mozes da pljujes kol'ko oces...vidis kako se drugi ljude isprazne na ovoj temi:

Jebem ti sve da ti jebem! Sunasce na nebu milo da ti jebem! U picku materinu!

+

mamu mu raspalu!

+

A u 3 lepe...!

Itd.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, ne može da se prosveti narod ovde, osim ako im baš ne nametneš nešto pod nos.

 

Zato shto smo neuka stoka kojoj samo treba ceca i slichno smece. Dzabe sam ja npr. Bruce Lee kad na mene 1 nagrne njih 20. U Takvoj smo situaciji mi koji ne slushamo turbo folk u odnosu na one koji slushaju. TUGA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi prijatelju, sto se mene tice u pretprodaji mogu da kupim kartu samo za neki mainstream bend tipa Metallica, Whitesnake, Iron maiden, ac/dc, Scorpions i mozda jos neki bend zato sto samo oni ovde mogu da prodaju vise od 1000 karata i ne postoji mogucnost da se koncert neodrzi zbog male prodaje karata.

 

Za Scorpions-e već nisi u pravu, a to smo iskusili prošle godine. Pitanje je da li bi oni mogli i SKC da napune.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako bi mogli, mnoooogo više ljudi sluša Scorpionse nego Coopera. Sećam se kada je bio najavljen koncert da su mnogi hteli da idu, neki čak i karte kupili, i to likovi (i cure :mhihi:) koji ono, znaju tri balade od Scorpionsa, ali to je kao kul, otići na koncert nekog takvog benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Top 10

 

1. RBD

2. DUŠKO DUGOUŠKO NA LEDU...

3. ALICE COOPER

4. JAMES BLUNT

5. DIORAMA

6. HAMMERFALL

7. NIGHTWISH (VOUCHER)

8. KREATOR

9. UNITEDRESPECT & TIESTO

Znaci ako je bend sa 800 karata u vrhu prodaje onda je stvarno zalosno..

Jebiga ja sam znao da nema sanse da dodje 4000 ljudi na ovo cudo, ali ispod 1000 karata je porazavajuce. :/

 

Ja danas na chasu voznje i chujes na 202-jci: ''I da, otkazan je koncert Alice Coopera...'' I sledece od instruktora: ''Alo bre, pa vozi, sta si stala!'' :)

haha. :)

 

Ali ono sto ja znam, je da mi NIKADA nismo otkazali koncert zbog lose prodaje ! I tako ce se nastaviti . Nasa logika je da je gore otkazati koncert nego izgubiti pare usred slabe posete... vidite samo kakav horor se desio na Legacy festivalu pa se ipak odrzao .... sad kako se odrzao, ali se odrzao.

 

Sve je stvar principa i "muda" ( da izvine ova zenski svet ).

rispekt! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...