Jump to content

2008.12.04. *Beogradska arena, Beograd* Alice Cooper


Kinasky

Recommended Posts

Vidi prijatelju, sto se mene tice u pretprodaji mogu da kupim kartu samo za neki mainstream bend tipa Metallica, Whitesnake, Iron maiden, ac/dc, Scorpions i mozda jos neki bend zato sto samo oni ovde mogu da prodaju vise od 1000 karata i ne postoji mogucnost da se koncert neodrzi zbog male prodaje karata. Naravno u pretprodaji mozes da kupis i karte za neke bendove koji su vec ranije imali koncerte ovde tipa Blind Guardian, Hammerfall, Kamelot, Helloween jer znas da i ti koncerti nece biti otkazani zbog lose prodaje karata. Za ove 2 i po godine koliko se ovde odrzavaju koncerti, mogu da procenim koliko ce biti interesovanje za neki bend i da li ce za neki koncert biti dovoljnog interesovanja za njegovo odrzavanje. Moja procena je bila da Alice Cooper ovde ima manje fanova od Saxon-a, Judas-a ili Slayer-a koji su otkazali koncerte pa zato nisam ni razmisljao da kupim kartu u predprodaji. Zasto bi kupovao kartu za nesto zasta sam pretpostavljao da ce biti otkazano zbog nedovoljnog interesovanja ljudi i da posle jurim nekog za povracaj novca.

 

 

Treba shvatiti da u ovoj Jebebeeeep drzavi 6-7 bendova mogu da privuku vise od 1000 ljudi, 10-15 bendova 800-900 ljudi i taman da odrze koncert u SKC-u, a ostali ce prodati 200-300 karata i koncert ce biti otkazan. Meni je to bilo jasno onog dana kada je Helloween bio prebacen iz hale sportova u SKC. Ja ne znam sta je u glavama tih promotera kad oni misle da ce im se jedan Cooper isplatiti i prodati 4000-5000 hiljada karata i pored toga sto su Saxon ili Judasi prodali 200-300 karata i otkazali svoje koncerte. Trebaju da shvate da samo 6-7 bendova mogu da prodaju vise od 1000 karata, a svi ostali manje od hiljadu pa lepo da pomnoze 800-900 prodatih karata sa cenom karte, oduzmu onoliko koliko trazi bend i koliko im treba para za iznajmljivanje prostora za koncert i videti koliko im ostaje para od organizacije i da li im se uopste taj koncert isplati.

,o

1.Brate,kada bi svi razmišljali na taj način(neću da kupim pre dana koncerta jer će biti otkazano),onda mi ne bismo ni imali koncerata.Dajte malo optimizma,kupite karte na vreme,i koncerta će biti.

 

2.Koncerti se ovde ne održavaju samo 2 i po godine. :)

 

3. Ima bendova i koji sviraju za tih 200-300 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Scorpions-e već nisi u pravu, a to smo iskusili prošle godine. Pitanje je da li bi oni mogli i SKC da napune.

Scorpions bi privukao 4000-5000 ljudi zato sto je to mainstream na koji bi dosli i oni koji ne slusaju Scorpions nego idu na koncert samo zato sto su culi za njih i znaju Wind of change, Still loving you i Send me an angel. Koncert Scorpions-a od pre dve godine koji pominjes, bio je aktuelan samo par dana. Otkazan je dva meseca pre koncerta i zato ne mozes reci da je otkazan zbog lose prodaje karata. Otkazan je iz drugih razloga. Koncert je organizovao neko za koga se do tada uopste nije culo i baja je hteo da organizuje koncert bez kinte, a Scorpions-e da plati po zavrsetku koncerta. Naravno to ne ide tako, plati pa se klati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas postoji tvrdo jezgro metal/rock fanova koje se sastoji od nekoliko stotina ljudi, njima ne treba crtati, u roku od nekoliko dana od objave koncerta bilo na oficijelnom sajtu ili od strane organizatora, skoro svi oni će saznati za koncert.

Kada se radi o manje popularnim bendovima, tu su fanovi i navikli da nema nikakve jače medijske promocije, i svi oni koji bi i inače došli, dođu, dakle to tvrdo jezgro predstavlja i gotovo sve potencijalne posetioce u zemlji uopšte. Ali kada se radi o ovim malo jačim izvođačima, to tvrdo jezgro nije dovoljno, a da bi se privukao onaj mainstream deo publike koji je neophodan za uspeh koncerta, ili npr matora ekipa, koja je odavno više nije u toku i sada zbog preokupiranosti, egzistencijom porodice npr, nema vremena da ganja informacije po internetu, potrebna je mnogo jača promocija. Pa pogledajte koliko se poslednjih godina vrteo Poison po raznim TV kanalima uz SMS chat, šta mislite koliki je procenat ljudi (a ima ih dosta) koji gleda to znao za koncert?

 

Ja za ovaj koncert nisam primetio adekvatnu promociju, videh flajere na Haggardu, par plakata po gradu, ništa slabija promocija se ne radi kad dolaze neki black/death bendovi.

 

Naravno, stoji da su medji zatvoreni za rock i metal, i to da Cooper nema mnogo fanova ovde, ali mislim da u Srbiji postoji najmanje 3000 ljudi zainteresovanih za njegov koncert!

Pitanje je kako bi i Queen prošao da nije sve najavljeno 7 meseci ranije, sa sve objavom na oficijelnom sajtu, pa je bilo dovoljno vremena da se vest proširi među ljudima.

 

 

Eno vam komentar na forumu Krstarice, za ono saopštenje Lupe...

Kojih promotivnih aktivnosti?! Ja nijedan plakat ni reklamu nisam videla za koncert, da nije ovog foruma, ne bih ni znala za njega!!!
Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz' da u Bugarskoj 28000 ljudi zna sve tekstove i pesme napamet... No way, Pedro!!! Na koncert se ide i ako nisi fan benda, čak i ako ga nikada nisi čuo, barem u normalnim zemljama, ovde kod nas se čude kada se napravi line up koji nije žanrovski sličan, a to je upravo i fora da se na koncert privuče što više ljudi. Kod nas niko neće otići na koncert benda koji nikada nije slušao, napolju će da ga čuje uživo pa da kupuje diskove i majice, i dokle god je tako ima da pucaju organizatori, a karte da budu nenormalno skupe za naše prilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da kupim kartu, dok ne dobijem potvrdu da će se koncert održati. Tako se koncerti ne organizuju. Oni hoće da im ljudi daju pare, pa onda ako sakupe dovoljno od prodaje karata, da isplate bend. E pa ne može, nego će prvo da isplate bend, pa onda da im se to vrati od prodaje karata. Ako nisu spremni da prihvate rizik da neće biti dovoljno ljudi, ne treba da organizuju koncert.

 

U potpunosti si u pravu, a kao što vidimo, upravo si ubo i šta će se desiti.

 

Jedna od retkih situacija u kojima se slažem sa Princom :)

 

Jebeš metal, idemo na "Duško Dugouško na ledu"! :rockdevil:

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

,o

1.Brate,kada bi svi razmišljali na taj način(neću da kupim pre dana koncerta jer će biti otkazano),onda mi ne bismo ni imali koncerata.Dajte malo optimizma,kupite karte na vreme,i koncerta će biti.

 

2.Koncerti se ovde ne održavaju samo 2 i po godine. :)

 

3. Ima bendova i koji sviraju za tih 200-300 ljudi.

 

Ja zaista ne znam sta da ti odgovorim. Kupuj i dalje karte u pretprodaji i juri posle ljude da ti vrate pare.

 

Paz' da u Bugarskoj 28000 ljudi zna sve tekstove i pesme napamet... No way, Pedro!!! Na koncert se ide i ako nisi fan benda, čak i ako ga nikada nisi čuo, barem u normalnim zemljama, ovde kod nas se čude kada se napravi line up koji nije žanrovski sličan, a to je upravo i fora da se na koncert privuče što više ljudi. Kod nas niko neće otići na koncert benda koji nikada nije slušao, napolju će da ga čuje uživo pa da kupuje diskove i majice, i dokle god je tako ima da pucaju organizatori, a karte da budu nenormalno skupe za naše prilike...

 

Aha, vazi sto je tako. Gresis ako mislis da u evropi svako ide na sve koncerte. Zapravo upravo je obrnuta situacija. Ovde ljudi idu na sve koncerte. Ovde na svakom koncertu vidjas uvek istih 1000 ljudi.

 

Čekajte malo, jel' to bio solo Cooper-ov koncert u Bugarskoj, ili je u pitanju festival?

 

To je bio festival u nekom selu kod Varne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte malo, jel' to bio solo Cooper-ov koncert u Bugarskoj, ili je u pitanju festival?

 

U pitanju je bio festival,Alice je svirao drugog dana ( btw tada je bilo i najvishe ljudi to je i poenta).Nema potrebe da se sada pricha o tome kako je to ipak bio festival,s obzirom da je tog dana svirao Alice i neki no name band...a zbog njih sigurno nisu doshli...A vidim ovde se svi zhale da nam je zemlja obojena u turbo folk ( shto naravno ne treba poricati ),ali nije to nishta u poredjenju sa Bugarima...tamo je NASH turbo folk mnogo slushaniji nego ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ono sto ja znam, je da mi NIKADA nismo otkazali koncert zbog lose prodaje ! I tako ce se nastaviti . Nasa logika je da je gore otkazati koncert nego izgubiti pare usred slabe posete... vidite samo kakav horor se desio na Legacy festivalu pa se ipak odrzao .... sad kako se odrzao, ali se odrzao.

 

Sve je stvar principa i "muda" ( da izvine ova zenski svet ).

;)

Svaka cast matori, ali otkazivanje koncerta nije nista neobicno, tako je u celom svetu. Losa prodaja - otkazuj! Kome podmeces svoja ledja, i zasto da padas pare bespotrebno? Shvatam kad su u pitanju koncerti velicine SKCa, ali Arene, ili festivale poput Legacya bolje je otkazati nego ici svesno u propast, kad to nikome ne moze doneti dobro, a tebi ponajmanje...

 

A muda da imas - imas, sto jest jest :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam vest o otkazivanju dozivela kao grom iz vedra neba, ali kad bolje razmislim, ti oeganizatori su se gadno zeznuli kada su koncert premestili u Arenu. Narode, pa zakup Arene sigurno kosta kao Hammerfall, Kamelot i Evergrey zajedno, ako ne i vise. Nerealno je ocekivati da se napuni prostor od 19.000 ljudi (cetvrta po velicini hala u Evropi) ako se ne rado o Eurosongu, Colicu ili vec takvim nekim zvezdama. Maiden su vece zvezde od Coopera, pa se pitajte koliko su oni ljudi okupili na Sajmu (navodno im nisu Arenu dali, kako ne bi stoka metalci unistili taj prostor).

S druge strane, prodato je 800 karata, znaci kao za jedan dobar koncert u SKC-u. To je realni dokaz koliko ima publike kod nas, ne treba ocekivati megalomanske spektakle, vec se pomiriti sa cinjenicom da je SKC maksimum, eventualno ta Hala Sportova, koja prima 5.000 a dobro je ako dodje i 2.500 ljudi.

E sad, dolazimo do stavke propaganda. Ocigledno je da organizatori ne poznaju ni nase medijske prilike i da misle da samo ime stvara marketing. Nazalost, bez bilborda, tv i radio reklama, retko ko ce od ljudi cuti, narocito ako zivi negde gde nema interneta i gde u lokalnim sredinama bas briga nekoga sta se desava u Beogradu.

Kupovina karata unapred se isplati samo ako se daju neki popusti, a ako je razlika u ceni 500 dinara, mislim da nema smisla. Ja prva ne zelim da kupim kartu unapred, jer je bolje da platim 10 evra vise, nego da budem sprecena da dodjem na koncert (kao sto mi se desilo vise puta) i da mi ta karta propadne.

 

Mozda je to tuzna realnost, a mozda je to i realna situacija u drustvu, ali finansijska moc ljudi je oslabljena, pa se pravi selekcija sta se moze gledati od koncerata a sta ne. Imajte i u vidu da su u Bugarskoj i Madjarskoj cene karata nize nego kod nas, a da se tamo i retko desi da se neki koncert otkaze. Srbija i Hrvatska su i dalje "trusna" podrucja, a cinjenica je da ce ex ju zvezde i dalje puniti hale i u lijepoj njihovoj i u lepoj nasoj. Da ne pricam o narodnim veseljima, kao sto ce za Novu godinu biti u Hali master u NS gde se odrzava Dugino poselo. Surova realnost, zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je Alice promasena incvesticija, realno malo ljudi to slusa... Ajde kad je bio na vrhuncu, ali sad...

Pa Tool je prodao vise karata, a svi bi pomislili kako je Cuper zvucno ime za koje su svi culi. E pa jesu culi, ali retko ko to slusa... Realnost.

Ovo nikako nije bilo za Arenu, lepo rece Frubi, trebalo je da bude u velikom SKC-u i svi bi bili srecni...

Po cemu je Cuper trenutno veca zvezda od Tarje ?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno nekontam zasto krivite losu reklamu za neuspeh koncerata..

 

Da li vi STVARNO MISLITE da je bilo po 2 bilborda na Slaviji, Trgu, Sajmistu... po jedan na NBG, Pancevu, Novom Sadu, Nisu.. bla bla.. da bi doslo vise ljudi??

Naravno ne bi doslo 800, doslo bi bar 2000-3000 ali i to je malo!

 

Zakup Arene kosta BOGA OCA a da ne pricamo koliko kosta minut emitovanja na RTSu ili neki bilbord u centru grada.

 

 

Lepo se napravi u SKC-u, dodje 1000 ljudi - lepo popunjeno i milina. :muzicar:

Ali gospodin Cooper nece da svira na tako malom mestu, ipak je on "mega zvezda". :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam vest o otkazivanju dozivela kao grom iz vedra neba, ali kad bolje razmislim, ti oeganizatori su se gadno zeznuli kada su koncert premestili u Arenu. Narode, pa zakup Arene sigurno kosta kao Hammerfall, Kamelot i Evergrey zajedno, ako ne i vise. Nerealno je ocekivati da se napuni prostor od 19.000 ljudi (cetvrta po velicini hala u Evropi) ako se ne rado o Eurosongu, Colicu ili vec takvim nekim zvezdama.
Mislim da je bilo reči o tome da Hala Sportova nije ispunjavala tehničke uslove pa su morali da premeste u arenu, na zahtev menadžera... A broj karata su ograničili na 4000valjda tako da ni jedna ni druga strana nisu očekivali 19 000 ljudi...ali 800 ljudi je smešno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo što se tiče premeštanja u Arenu, jasno vam je da nije bilo zbog nekog interesovanja, nego, što rekoše, zbog tehničkih uslova. Oni su i napisali da je samo 4000 karata pušteno u prodaju, možda ne bi otkazali da je prodato bar 2.5-3 hiljade. U reklami je isticano ono Lupa prom. U SARADNJI sa B.Arenom, verovatno su imali neki dil, niko nije ni bio lud da se nada da će tu doći 10.000 ljudi ili koliko već...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je i Iguman klvtniji od Kupera, a kamoli Nedjo Kostic, car nad carevima :rockdevil: dosla su nova vremena, a sa njima i nove senzacije, nazalost za Kupera, al takav je showw biznis, danas te ima - sutra te nema, jebaga

 

 

 

 Da ne pricam o narodnim veseljima, kao sto ce za Novu godinu biti u Hali master u NS gde se odrzava Dugino poselo. 

 

quote]

 

 

Gde je ta hala Master, ovo se ne propusta :rockdevil:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas steta sto je koncert otkazan. Malo su i organizatori preterali sa ovolikim brojem koncerata u zadnjih par godina.Imamo vise koncerata nego pola evrope zajedno. A sad je jos i globalna kriza. Odakle ljudima pare za tolke koncerte. Najludje je bilo 97', kada su bili ,Biohazard, i PROPAIN-2-3 puta za 2 godine- privukli su po par hiljada ljudi, ali to je bio rok spektakl nakon toliko godina izolacije i vecina rokera , padavicara je isla na te koncerte. A sad posle tolko koncerata u zadnjih par godina ,Alice Cooper nemoze da proda ni 800 ulaznica par dana pred koncert. Mala smo i ne toliko bogata zamlja da bi imali toliko koncerata a pogotovo sto se tice muzike kao sto je heavy metal koji kod nas.... Posto je arena veoma skupa, sto ga onda niste stavili u neku kafanu da peva ? Procenili ste prostor -prva liga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuper nije kod nas toliko popularan...plus ljudi nemaju pare, a ima dosta koncerata u poslednje vreme...a i reklama nije na zadovoljavajucem nivou, nisu svi u Bg i nemaju svi net...kad se sve sabere, sasvim ocekivano, ne znam cemu se cudite..

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...