Jump to content

Obuća


Fex

Recommended Posts

ej hvala na savetu!

 

to je to onda, 99% da ću njih da uzmem, još samo malo para da skupim

 

najverovatnije ovaj model:

 

Salomon_Mens_XA_Pro_3D_Ultra_GTX_Trail_Running_Shoe.jpg

 

jer ne izgledaju preterano sportski napucano (kakvih sve ima; pa da ne mogu da izađem u grad u njima), crno-sive su pa mogu da ih furam sa različitom odećom (ne moram da pazim da li će da mi se slažu boje :bigblue:) a pogodne su za različite fiz. aktivnosti (trčanje, tumaranje po prirodi itd.), tako da, to bi bilo to :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salomonke su keva. Neprejebive patike za treking.

postadoše moj JEDAN par patika za planine

McKinley cipele (tešššškeeeee i imaju loše uradjen deo koji ide preko ahilove tetive tako da jako žuljaju kad prodjem preko prve nizbrdice

 

Hmm, treba mi obuća za planinu, suvotu, vodu, sneg i tako to.

Mlidijah uzeti dublji McKinley, ali sad se kolebam..

Okej, Solomon furaš po vodi, kamenju itd., ali šta obuvaš kad je hladnije, sneg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom upertlano, zauvek upertlano. :D Elastično je ako se dobro uradi. ;)

To zvuci ko reklama za puma disc ili one decije patike na cicak. Mada, kad razmislim, mozda cicak i nije losa ideja, ali se brzo "zasiti" pa ne hvata dobro :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, treba mi obuća za planinu, suvotu, vodu, sneg i tako to.

Mlidijah uzeti dublji McKinley, ali sad se kolebam..

Okej, Solomon furaš po vodi, kamenju itd., ali šta obuvaš kad je hladnije, sneg?

 

Njih isto, pošto ne idem na sneg da stojim u mestu, već hodam a kada hodam onda se zagrejem te mi nije hladno na nogama (debele čarape i to, jel..).

Zapravo duboke mcKinley cipele nosim na sankanje i pravljenje sneška i ostale aktivnosti gde mi se stopala neće zagrejati i gde mi neće smetati što žuljaju i što su teške (imam probleme sa kolenima pa kad nosim tešku obuću posle nekog 15-20tog km me dosta boli)

Mislim, sneg upada pa upada, al jesu tople.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam,greska je furati debele carape...adekvatna obuca je neophodna,ali carape treba da budu normalne...zbog cirkulacije u stopalu...bude zajebano na pocetku,al kasnije kada krv prostruji zagreje se covek...tj.njegovi tabani...

 

Greška u kom smislu?

Zavisi šta radiš i zavisi kakve su ti potrebe. Za duge maratone (pešačko/planinarske, da se neko sad ne zbuni) na primer preporučuju debele vunene čarape, najmanje žuljeva. Ne znam, nisam probala.

 

Meni je obično ok da krenem sa dva para čarapa pa po potrebi skinem jedne kad se zagrejem, ako je baš hladno, a inače su te "srednje" solomon patike sasvim ok za sve sezone, pogotovo što ko što već rekoh imam probleme sa kolenima (dakle, bolje da mi je malo hladno s početka nego da me probada koleno ceo dan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa,mislim da je greska,to mi nam je trener govorio...probao sam po 2 para carapa da obuvam za zimski trenig...bude toplo 5 min,cim se noge pokvase u kopackama ,zalediti se noge...kada su neke tanje carape,pokvase se,ali dok se cimas,prostruji krv,pa ti se stopala zagreju...dobro,malo je drugacije za hodanje i kada znas da ce ti se noge sigurno pokvasiti...mada,kada smo isli na futing u patikama po sengu,opet je bila varijanta tanke carape...tada nam se nisu noge kvasile,isli po koliko-toliko utabanoj stazi...koliko znam,treba se sto vise kretati...debele carape ubiju cirkulaciju...ako ces sedeti,bez cimaja bilo gde,onda je ok,ali kao ces se kretati,najbolje je imati tanje carape...po mom iskustvu...sada zavisi kolika ti je ruta,da li odmaras,da li trcis,da li ovo-ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo je fudbal, definitivno.. ne znam nisam igrala :)

 

Kad šetaš onda su ti noge suve, ako nisu suve osušiš ih (promeniš čarape) jer si najebo od žuljeva ako su mokre. Mislim da debele čarape ne ubiju cirkulaciju, samo zagreju noge, noge se oznoje i onda imaš više žuljeva (i mokre noge), ali vunene predpostavljam da se suše ili ne znam šta rade, tek u njih se kunu maratonci.

 

Ja još uvek istražujem :) a i onako su mi ture sve manje i sve sam istripovanija oko kolena ni ne usudjujem se na više od 50km iskreno...

 

Bilo kako bilo Solomonke toplo preporučujem i za zimu i za leto, sem ako su sedeće aktivnosti u pitanju, onda nešto toplije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Interu lepih Salomonki, dubljih, i stvarno su lagane.

Kontam da uzmem njih i to broj (/dva?) veće, da mogu da obujem deblje vunene pa da su mi knap ili tanje vunene/pamučne i da ima malo lufta, i da bukvalno nema zime. (Koonačnooo!)

Još samo da prežalim trinajs 'iljada -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa,mislim da je greska,to mi nam je trener govorio...probao sam po 2 para carapa da obuvam za zimski trenig...bude toplo 5 min,cim se noge pokvase u kopackama ,zalediti se noge...kada su neke tanje carape,pokvase se,ali dok se cimas,prostruji krv,pa ti se stopala zagreju...dobro,malo je drugacije za hodanje i kada znas da ce ti se noge sigurno pokvasiti...mada,kada smo isli na futing u patikama po sengu,opet je bila varijanta tanke carape...tada nam se nisu noge kvasile,isli po koliko-toliko utabanoj stazi...koliko znam,treba se sto vise kretati...debele carape ubiju cirkulaciju...ako ces sedeti,bez cimaja bilo gde,onda je ok,ali kao ces se kretati,najbolje je imati tanje carape...po mom iskustvu...sada zavisi kolika ti je ruta,da li odmaras,da li trcis,da li ovo-ono...

 

Док сам тренирао атлетику, трчао сам и на -10. Никад нисам обувао дебеле чарапе, или више пари обичних. У томе се нога упари, па буде још горе него кад су на нози само једне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...