Jump to content

Gojira


Anоnymous

Recommended Posts

Preslusao sam album jos jednom na slusalicama napolju i mogu da dam konacni sud. Smeta mi sto se recikliraju malo, ima dosta momenata koje sam vec cuo ranije i predvidljivih fora,najvise se oseca u Pain Is A Master. Sa druge strane ima dosta dobrih momenata, kapiram da je bio znak na atmosferi koja je nekako spiritualna i trazi da se udubis u nju i prepustis, verovatno je to car ovog albuma. The Gift Of Guilt najbolja traka definitivno, riff je ubica, posle nje L'Enfant Sovauge, Born In Winter mi je skroz do jaja i dodje kao neko osvezenje. Veoma dobar album, kada bih morao da ga ocenim na skali od 1 do 10 dobio bi solidnu osmicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jare fapovao :D...

Gift,Mouth Of Kala i The Fall najbolje,uz njih opusteno idu Born In Winter i Liquid Fire...

Za ovo ostalo su se mogli i malo bolje potruditi,oseca se dosta toga vidjenog,u ovim napomenutim pesmama su me vise iznenadili,a to volim kod ovog benda,zato sto uleti uvek nesto neocekivano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeta mi sto se recikliraju malo, ima dosta momenata koje sam vec cuo ranije i predvidljivih fora,najvise se oseca u Pain Is A Master.

 

+1

 

nisam odusevljen novim albumom, stvarno dosta slabiji u odnosu na prosle radove.

kad se samo setim kako je prosli album razvalio kad sam prvi put pustio... ali ono, nije lako nadjebati FMTS ili TWOAF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene prethodni nije oduvao na prvo slušanje, bio mi je osetni pad u odnosu na "From Mars to Serius", razočarenje čak u početku, tek se vremenom uvukao pod kožu.

s ovim je drugačije, jasno sam očekivao to što sam i dobio i to je to. pesme su generalno dobre, biće hitova za lajv nastupe (to su ciljali) ima recikliranja, ima i novog šta da se čuje i stilski se dovoljno razlikuje od ostalih albuma.

ipak, posle nekih 5-6 slušanja jasno mi je da nije u pitanju nikakvo remek-delo, esencija, nešto veliko. kratak je, fali monumentalnih pesama, celom albumu fali neke "bitnosti", nema potresa metal scene, zemlje i nebesa. kao da je francuzima pre svega zafalilo amicije.

jbga, kad od benda očekuješ više od odličnog albuma. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su pesme ali album u celini mi je malko underwhelming, osmica od mene. Explosia mi je najbolja stvar.

 

born in winter je trebalo da ima segue neki na kraju, totalno novu temu, nesto zlo. ovako pesma prodje za tren. kad su vec pojacali melodicnost trebalo je jos malo epicnosti da ubace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene malo smaraju by the book rifovi, po principu "đelji malo kvinte, pa ih onda začini za nekim visočijim multipikovanim tonom". Čini mi se da barem pola pjesama imaju takve rifove ili je to samo moj doživljaj. Imam osjećaj da su željeli da naprave nešto drugačije, a da ostanu prepoznatljivi, ali su to nekako naivno napravili. Klasičan primjer je opet tapping riff, zaboravih koja je stvar.

Nedostaju mi njihova ludila a la "Toxic Garbage Island". Album ima baš dobrih pjesama, kao cjelina je pitak, ali jbmu mater, nešto fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam zamerki na svirku, sve je to super odsvirano i isproducirano (sem "The Wild Healer" koja je zaista nepotrebna glupost), ali mi album kao celina nekako nije ispunio očekivanja, mnogo se igra na sigurno i nema baš tih udaraca od pesama kao što su bile "The Art Of Dying" ili "The Way Of All Flesh", npr. samo "Art" mi je bolja od celog ovog albuma. Možda je i do toga što sam ja Gojiru i zavoleo zbog tih tvrđih, nabadačkih deonica pa mi ovaj mirniji fazon ne leži najbolje, ali eto, za moj ukus je ovo moglo i bolje.

 

Da se izrazim u Grobovom stilu, ovaj album prema prošlom k'o pudlica prema rotvajleru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ovih nekoliko dana i ne znam koliko slušanja, mogu reći da mi je ovo dosta ispod prethodna dva albuma. Ne toliko zbog promene u zvuku, ja sam uvek za to, nego zbog toga što ima baš mnogo prepisanih fora i rifova. Ranije su svoje prepoznatljive cake koristili sa merom, taman zaboraviš na njih, a oni ih izvuku iz rukava u pravom momentu, a sada sve to deluje prilično isilovano. Kao, izdrndali smo rif, ne znamo kako da premostimo do refrena, hajde ubaci tu i tu foru. Takođe je i prekratak album, definitivno fali jedna epska poput "Arta". Ima pamtljivih delova, dobrih pesama, melanholije, album je generalno dobar ali to je nesreća bendova koji se takmiče sami sa sobom - moraju stalno da snimaju vanserijske albume da bi pobeđivali u trci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...