Jump to content

AIDS


gavrosaurus

Recommended Posts

Daklem, ukoliko bi kondilomi bili jedina ppb protiv koje bi trebalo da se izborimo preventivna vakcinacija bi itekako imala smisla, a ovako, možeš da se vakcinišeš i opet da zakačiš gomilu drugih, opasnijih bolesti... samo kondom srbina spašava, a sa kondomom je vakcina protiv HPV-a nepotrebna...

 

 

nisam izvrtao ničije reči, samo sam karikirao misaoni proces kojim bi iko dao prednost vakcinaciji protiv HPV-a ispred zaštićenog odnosa... kao što već rekoh, kondom je tu da se NIŠTA ne desi...

Opet lupas. Nije HPV virus seme trave pa da raste tamo gde ga posejes (posto si prepametno izvalio da se kondilomi pojavljuju samo na delovima penisa koji nisu pod kondomom) - to je virus i skoro je dokazano da se prenosi na sve moguce nacine, ne samo sexualno!!

 

Ajde opet probaj da nam objasnis kako je to glupo spreciti HPV ako ne mozes da sprecis sve ostale bolesti. Jel glupo izleciti srcani udar ako covek moze da umre od 100000 drugih uzroka?

 

Ne moze sve odjednom, mozda ce nekad covecanstvo doci do toga ali jedna bolest manje je sjajno sto se mene tice.

 

Sto se samog Aids-a tice bilo bi zanimljivo glasanje 'koliko vas je zapravo odrzalo licni princip i testiralo se pre ulaska u novu vezu?' posto mnogi (ne samo ovde na forumu) pricaju kako bi se svakako testirali a kad za to dodje vreme uspanice se i prave se da je bolje da ne znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde opet probaj da nam objasnis kako je to glupo spreciti HPV ako ne mozes da sprecis sve ostale bolesti. Jel glupo izleciti srcani udar ako covek moze da umre od 100000 drugih uzroka?

 

NIje bash tema, ali ja mislim da je glupo svako terapijsko lecenje.

Nas bioloski organizam je stvoren da zivi 190 godina ( verovali ili ne ) zivi krace jar ga mi jebavamo... kafom... cigarama, nacinom zivota etc.

Dakle bioloski nas zivotni vek bi trebalo da bude 150 godina prosecno.

 

Inache, aids jos neku godinu pa ce da nadju lek verovatno.

Skoro su jednog lika izlecili koji je imao aids i josh neku bolestiju i morali su da mu presade kostanu srz - nije imao nijednu kada su presadili. Nit aids nit (ovo drugo na vrh mi jezika rak neki xD )

 

 

Sad sam citao da cepaju terapiju ubrizgavanjem imunocelija u organizam. Pa covek moze da zivi po 15 godina sa aidsom ako ne i vise.

 

'koliko vas je zapravo odrzalo licni princip i testiralo se pre ulaska u novu vezu?'

 

Ja ne bih, jer ne sljakam bez kondoma cu da rusim ne da radim.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovde nesto nije jasno. Kakve veze ima semena tecnost? tj zasto se ona jednosmerno uzima u obzir, kao da pri svakom odnosu ne dolazi do izliva istog u vaginu. Zar nije veca verovatnoca da se neko zarazi putem 'mikrokrvarenja' (mislim povredis zidove organa) i virus krene. Mislim da je bas zbog toga veca verovatnoca da se zaraze homoseksualci nego heteroseksualci. Recimo zena ima aids i pri odnosu ne dodje do nekog velikog povredjivanja zidova penisa, mala je verovatnoca da se covek zarazi, jer vrlo malo virusa direktno dolazi u dodir sa krvlju, tj ima neki 'zid' odbrane. Nisam se informisao par godina, ali koliko sam shvatio princip prenosenja je ostao isti. Sve se svodi na verovatnocu, tj u kojim telesnim tecnostima je najveca koncetracija virusa, tj sto veca koncetracija bolji je napad na nov organizam. Osim toga, ako je covek 'zdrav', tj ima normalan odbrambeni sistem, ne mora puno da brine, ako je tada imao neki rizicni odnos. Naravno, to se sve svodi na verovatnocu i uvek ima ali i ne treba srljati u nesto tako... eh, lek... potrazite po netu uredjaj zapper. Kreatorka tog uredjaja (vrlo prostog i efikasnog, probao sam na sebi9ne za aids)), kaze da moze da se izleci aids. Ima u njenoj knjizi poglavlje o tome. Gledao sam emisiju gde crnci od nekog korenja prave lek koji nekako 'umrtvi' virus i to jednostavno funkcionise. imaju ga, prenose, ali se ne razboljevaju. Prosto je neshvatljivo da covek ne moze da pobedi neki organizam koji unistava domacina i zajedno sa njim umire, to se protivi svim zakonima prirode. Izgleda da smo se mi otrgli prirodi, tj okrenuli ledja.

 

Pazi sustina je da se virus nalazi u svim telesnim tecnostima, ali najveca koncentracija je upravo u krvi, i sekretu koji oblaze sluzmice, sto je veca povrsina sluznice to je i vise sekreta, kod muskaraca tokom sexa infekciji je izloc\zena mala povrsina uretralne sluznice, zato je manja verovatnoca kod muskog pola. Poenta je da se virus nalazi u celijama naseg imunog sistema i aktivira se svaki put kada aktiviramo nas imuni sistem. Pr. zarazen covek moze dugo da bude zasticen od drugih infekcija da uzima neke booster-e za imunitet i na taj nacin svako odlaganje aktivacije celija imuniteta odlaze progresiju HIV-a u AIDS.

Postoje dobri lekovi na trzistu ali ovaj virus je nestasan pa sa cime god da ga napadnes, napravice mehanizam da se odbrani od toga vremenom. Mozda cemo naci lek za aids, mozda postoji, ne znam, danas se na klinici primenjuje tzv.HAART terapija koga interesuje vise ima na netu da cita. ;)

 

 

E sada vidim da diskutujete o HPV-u. Pokazano je da 7 od 10 zena je inficirano njime. Manifestuje se kao kondilomi ili polne bradavice, zene ih najcesce dobiju a muskarci su najcesce asimptomatski prenosioci. Za sve malde devojke ako ih imaju neophodno je da se uradi Papa test na svakih godinu-dve dana. Uglavnom su benigne prirode (sojevi 6,11...) ali postoje i maligni (18, 31,33) zato su neophodne kontrole.

Skidaju se lako.

 

I generalno zene ako uzmete i procitate nesto o STD videcete da vecinu infekcija koju muskaarac moze da vam prenese, kod vas moze biti asimptomatska i da dovede do nevidjenih sranja cak i do steriliteta (hlamidija pogotovu uz rame sa mikoplazmom and co.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet lupas. Nije HPV virus seme trave pa da raste tamo gde ga posejes (posto si prepametno izvalio da se kondilomi pojavljuju samo na delovima penisa koji nisu pod kondomom) - to je virus i skoro je dokazano da se prenosi na sve moguce nacine, ne samo sexualno!!

zapravo HPV jeste (seme trave, javi se samo tamo gde ga "poseješ"):

"HPV (Humani Papiloma Virus) izaziva ovu bolest prijanjajuci za epitelne celije koze i sluzokoze najcesce stidnih regiona (vagine, anusa i penisa, redje koze testisa). Virus ceo svoj zivotni ciklus zavrsava na povrsini (sluzo)koze pa se ne moze dijagnostikovati analizom krvi."

 

dakle, HPV (i kondilomi) se javljaju na delu kože koji dođe u kontakt sa zaraženom kožom... naravno, postoje šanse da ga "svojeručno" raširiš "raseješ" i po drugim delovima tela...

 

"Međutim, obzirom na činjenicu da su ispitivanja pokazala da je virus izolovan sa ruku kod 100% žena i 98% muškaraca koji boluju od polnih bradavica, jedne od manifestacija ove infekcije, očito je da se virus može preneti i indirektnim putem, preko svih predmeta zajedničke upotrebe, odeće, toaleta, solarijuma, salona za depilaciju..."

 

Ajde opet probaj da nam objasnis kako je to glupo spreciti HPV ako ne mozes da sprecis sve ostale bolesti. Jel glupo izleciti srcani udar ako covek moze da umre od 100000 drugih uzroka?

 

Ne moze sve odjednom, mozda ce nekad covecanstvo doci do toga ali jedna bolest manje je sjajno sto se mene tice.

 

Sto se samog Aids-a tice bilo bi zanimljivo glasanje 'koliko vas je zapravo odrzalo licni princip i testiralo se pre ulaska u novu vezu?' posto mnogi (ne samo ovde na forumu) pricaju kako bi se svakako testirali a kad za to dodje vreme uspanice se i prave se da je bolje da ne znaju.

ovo sam već objašnjavao... pametnom bi bilo dovoljno jednom, tebi sam probao dvaput...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravite da je pre nekoliko godina bila afera jer su na dnevnim uloscima ne znam tacno koja je firma u pitanju, izolavani HPV.

A sto se tice naziva papiloma patohistoloska slika je tkava da kada vidite papilome na preseku izgledaju kao trava.

A sto se tice nacina prenosa. Da li je neko nekada imao bradavic na rukama? E pa to je isto HPV samo drugi soj. Tako da se prenose direktnim i indirektnim kontaktom. mozetye da ga imate i sirite a da ne znate, da ga dobijete iako ste nosili kondom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno bravo doktorka što si lepo objasnila to za bradavice i mesta na kojima se pojavljuju.

 

Ovo za uloške, to je jedan od razloga zašto ginekolozi preporučuju samo "mrežaste" tj one obične vatene u pamučnoj mrežici. Bila je ranije samo Niva, sad vidim da su se pojavili i Boni. Još nisi pomenula kako brazilska depilacija kod žena i nošenje uskog veša koji mnogo prijanja a izrađen je od veštačkih materijala (najlonske tange npr) i ne može da se higijenski opere na većim temperaturama (o prepeglavanju veša da ne pričamo!) može da utiče na povećavanje efekta "staklene bašte" tamo dole, a to ruši neke prirodne odbrambene mehanizme.

 

Pogotovo je žalosno kad vidim da devojke kupuju i nose one "dnevne" uloške. Kakva je to pošast. Koža treba da diše i ako imate sekret, rešavajte to kako valja, a ne da "štitite veš"! Bože sakloni i sačuvaj primitivizma. Ispade da je veš bitniji od nas samih, žena, koje nekada nekoga treba da rode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto si rekla stoji, tange se nose u odredjenim situacijama, ali kada mi devojke objasnjavaju kaku su ima tange nikad bolje, jer ne moraju da vade gace iz dupeta, jer su tu i locirane slosi mi se :)

 

No sto se AIDS-a i ostalih STD tice ja bih to uvela kao obaveznu edukaciju u srednjoj skoli, umesto gradjanskog ili veronauke, realno ovo prvo ce im vise trebati u zivotu :)

 

Generalno fali nam zdravstvene edukacije medju omladinom i to dosta ja opet sa gojaznoscu ali i ona je dobila pandemijski karakter i mnogo je opasniji neprijatelj po zdravlje no sto su ljudi svesni ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve malde devojke ako ih imaju neophodno je da se uradi Papa test na svakih godinu-dve dana.

Pa valjda sve zene treba da rade Papa test uz redovne kontrole jednom u pola godine?

Ja jos od 15e idem 2x godisnje na Papa i ono kad premaze grlic da bi videla ima li promena na njemu (ko za inat sam zaboravila ime pregleda), verovatno je bacanje para ali gledano na godisnjem nivou to je nikakav trosak.

 

@ johnnyzzz: sad se malo za promenu prepiri s Melindom :)

@Elitista u Povoju: naravno, nisam mislila na lecenje nego na vakcinu, posto gospodin tvrdi da je besmisleno sprecavati nesto kad postoji nesto drugo sto moze da te sjebe. Po toj logici je safe sex besmislen jer ces i onako umreti od starosti. Ne kazem da treba iko da bude hipohondar, previse medicine pravi mnogo vise stete nego koristi, ali ako nesto moze lako da se spreci ili da se smanje sanse sto da ne.

 

@melinda: posto ne postoji adekvatna tema a ne verujem ni da ima previse potrebe za njom, da li postoji reverzibilna vazektomija kod nas i koje su sanse da nesto podje po zlu (da devojka ipak zatrudni ili da pak muskarac nekako ostane trajno sterilan)? Mislim nasla sam kako sa time stoji inostranstvo pa me zanima jel kod nas daleko gore i sl :D

 

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

...posto gospodin tvrdi da je besmisleno sprecavati nesto kad postoji nesto drugo sto moze da te sjebe...

nema potrebe da interpretiraš šta sam ja hteo da kažem jer očigledno nisi ni sama shvatila, plus, i drugi imaju te moći da pročitaju moje postove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Double Fire: Pazi ako postoji u svetu postoji i kod nas, samo je pitanje iskustva hirurga, uvek postoje statisticki gledano par njih koji znaju sta rade ;) zaista nisam sigurna i ne znam kako stoji situacija kod nas po tom pitanju ;)

 

A sto se tice pregleda, dovoljno je i jednom godisnje, zato sto ako promene krenu da se razvijaju tok je uglavnom spor, pa se i na godisnjoj bazi problem moze potkriti. I naravno vazi za sve zene ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Melinda, radi li kod nas ko PCR test za HPV?

 

Vidiš, mogla bih da pitam u DNK laboratoriji (preko puta GZJZ).

 

Drugo pitanje za tebe, da li su sojevi proemnjivi, da li može preći iz jedne forme u drugu nekim horizontalnim transferom npr (kontakt sa partnerom koji seje drugi soj)...?

Stvarno pričam napamet, ništa konkretno o HPV nisam učila.

 

Meni su kondilome "skidali" i sada se iskreno kajem što sam dozvolila. To kao i mnoge druge stvari, lako me doktori izmanipulišu a posle se kajem.

 

Zato što mi je Papa uvek u redu, a niko ni da pomene tipizaciju virusa.

Zar nije pametnije utvrditi koji je soj u pitanju a ne paliti za svaki slučaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Zapanjujuće koliko se stručnjaka javilo, sve sama intelektualna elita se javlja da prokomentariše :) Fino izgleda vest, mada naravno pojma nemam koliko je taj virus sličan HIV-u. Videću da nađem originalan rad tih likova da pročitam. Mada, obično kad to uradim razočaram se i ispostavi se da novinari jedu govana kako bi ljudi više čitali vest; ali ovo je objavljeno i na science daily http://www.sciencedaily.com/releases/2013/09/130911141746.htm pa sam optimističan, kad vidim ovakve vesti obično uporedim i obično ih ne bude na ozbiljnijim sajtovima koji objavljuju vesti iz nauke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Prateći određene sajtove naišla sam na par tzv. "aids-rethinkers" sajtova pandan "anti-vaccine" pokretu.

 

Glavni argumenti su da kako nauka ne moze da izoluje virus HIV-a direktnim virusoloskim metodama ergo virus ne postoji. Realno virus se detektuje indirektno preko antitela (ELIS, Western-blot) i specificnog virusnog genoma (PCR test). Novije molekulrane metode su omogućile i genotipizaciju virusa tako da priča koja se servira pada u vodu.

 

Ono sto je jos strasnije je odbijanje HIV+ osoba da uzimaju terapiju, jer kako nemaju dokaziv virus tako im terapija ne treba (a terapija je toliko toksicna da pacijenti udju u aids zbog terapije a ne zbog virusa) po recima koliko videh na doticnim sajtovima.

Terapija jeste citotoksicna jer ubija i celije ali ubija i virus. Pa osobe koje su na terapiji sa brojem kopija virusa koji moze da ide preko milion u ml krvi zahvaljujuci terapiji taj broj mogu da smanje na manje od 50 kopija virusa/ml krvi. Samim tim manja je verovatnoca da ce uci u aids, a i manje su infektivni kako za okolinu tako i za partnere.

 

U svakom slucaju ljudi kako u Srbiji zivi oko 1800 tako nekako HIV+ osoba na taj broj se uvek doda jos toliko ljudi koji su zarazeni a da ne znaju da nose virus.

Sa tenedcijom zarazenih i obesnih ljudi (nazalost ljudi sa HIV-om razvijaju i demenciju, skloni su rizicnim ponasanjima usled psihicke labilnosti) postoji verovatnoca ako se ovakve vesti sire, da oni zaista poveruju da nemaju virus, i prenesu jos nekome isti.

 

Pamet u glavu i kondom uvek i svuda...

 

 

 

 

Melinda, radi li kod nas ko PCR test za HPV?

 

Vidiš, mogla bih da pitam u DNK laboratoriji (preko puta GZJZ).

 

Drugo pitanje za tebe, da li su sojevi proemnjivi, da li može preći iz jedne forme u drugu nekim horizontalnim transferom npr (kontakt sa partnerom koji seje drugi soj)...?

Stvarno pričam napamet, ništa konkretno o HPV nisam učila.

 

 

Auh Machko tek sada videh ovde tvoja pitanja sa zakasnjenjenjem...

 

Nema konverzije virusa iz jedne grupe u drugu ali moze da postoji prisustvo vise tipova koliko se secam (nije moja oblast). Za HPV sto se njega tice on se nalazi u dobokom epitelnom sloju i ne moze ga se covek resiti takoreci do kraja zivota. Reaktivira se sa padom imuniteta, tako da boostiranje imuniteta je najvaznija stvar. Skidanje kondiloma ima smisla kada su veliki i kada prave tegobe. benigni sojevi su 6,11 i najcesci izazivaci siljatih tzv condylomata acuminata, dok 18,31,33... su sa onkogenim potencijalom.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow vidis zaboravila sam skroz na ovu pricu, mogla bih uraditi... :haha:

 

Btw koliko se secam, postoji i FIV i BIV (macke, goveda) a i majmunski neki. Mislim da je FIV izolovan a ne znam koliko su slicni humanom. Interrsantna oblast. Malo sam citala sad o tom poricanju postojanja virusa... Neubedljivi argumenti ali nisam se udubila, mrzi me. Mozda kad bi krenuli stavku po stavku precesljati istrazivanja... Ali previse vremena to trazi.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simian (S)IV je majmunski oblik HIV-a.

Ma ne udubljuj se, ovaj info je da se ljudim skrene paznja, jer znam da su ljudi u fazonu "to je retko kod nas, nece mene i tome sl." ne shvatajuci koliko idiota ima koji prenose ovo sranje da ne bi bili "sami u problemu".

jako kompleksna oblast sto medicinski tako i psiholoski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIV je izolovan, a BIV samo jednom i nikad vise, ali FIV je drugacijih antigena i geneticki od HIVa.

 

Ali cekaj, sad mi nije jasno, da li je HIV izolovan? U ovoj studiji u materijalima i metodama nvode poreklo HIV sojeva. Kako ih cuvaju? Samo za jedan soj pominju hronicno zarazene celije.

 

Ok moram da idem. Malo cu se raspitati..

 

Btw - interesantno!!!

http://m.pnas.org/content/96/4/1492.full#ref-14

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18432710

 

Izolacija i kvantifikacija virusa.

 

Fazon je sto koriste uzorak periferne krvi seropozitivnih pacijenata, potom istu kultivisu i pasaziraju na CD4 T limfocitima koje su ciljne celije ovog virusa, dokaz za infekciju je formiranje sincicijuma tj mreze koja je posledica ispunjenosti celija virusima pa se one medjusobno spajaju, i umiru.

U ovom radu pominju tzv tkivnu kulturu neophodnu za infektivnu dozu, kontam da je tako jer hiv inficira samo one celije koje imaju dva receptora neophodna za vezu, po sistemu kljuc u bravu, jer ni sam virus nece inficirati svaku celiju koja nema tacno odredjene receptore...

 

Ono sto lepo objasnjavaju u radu koji si navela je koliko je ovaj virus lud. Razmnozava se ludacki menjajuci svoj genom (na taj nacin se formira rezitecija na terapiju), dok se toliko ne izmeni da sam sebe ubije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oko Simone! :haha:

 

Virusi se uzgajaju na membranama jajeta i tu prati njihov razvoj, razmnozavanje i sl. Zato se MMR daje tek posle godinu dana kod dece koja nisu alergicna na jaja, jer se derivat vakcine upravo uzgaja na takvim membranama ;)

 

@Machka upravo to! Ti sto se truju zaverama ne kapiraju da su metode napredovale i da ti pored iako dobrih klasicnih kultura imas i nove koje se zasnivaju na genetici :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...