Jump to content

AIDS


gavrosaurus

Recommended Posts

Ja sam tamo išao dok mi je kosa bila kratka.

Jeste, al' ti si zaostao u razvoju...

 

@matatrta: izvini riba je rekla da ne sme da se UDJE u rusiju bez testa. sto nije tacno. ako ides da ostajes duze tj kako kazes "da sljakas" to nikako nije isto. ja znam sigurno da mozes da udjes i bez ikakvog testa jer moja keva putuje tamo sto puta godisnje.

Izvini, nisam chitao. U svakom sluchaju, zhena mi je shljackala 2007mu u Moskvaji i potvrda o nezarazhenosti je bio jedan od preliminarnih dokumenata za vizu. Ista stvar je i u Kini. A jedna ortakinja Irkinja mi reche da je tako bilo i u Cheshkoj dok nije ushla u EU.

 

Budalastina to za Rusiju, ne rade se nikakvi testovi :)

chitaj gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sam ipak išao tamo dok mi je kosa bila kratka. Ko je tu zaostao?

dobro je (b'a), ja sam zaostao. ti si faca.

 

@matatrta: pa dobro mozda se nekome to ne svidja al koliko nas bi isto to uvelo da ima drzavu? :D mislim ne kazem da si ti protiv nego komentarisem...

e pa da sam morao na svakom putu na zapad da odradjujem isti, bio bi' vishe nego nadrkan predrasudama. zaostavshtina sssr-a cenim. nije loshe, al' nije ni dobro. isuvishe staljinistichki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

cini mi se da nova labaratorija u Stojana Protica (kod Hrama) nudi test na HIV, sto bi bio presedan jer je do sad samo Zavod to radio (pre bih isla u lab. naravno).

 

elem, ako neko ode u Zavod nek javi jel i dalje pitaju za sexualno opredeljenje, posto po novom zakonu o diskriminaciji to vise ne bi smeli :zuba:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Problem sa HIV-om je sto je suvise spor.

 

Zato su tu piletina i svinjetina da odrade posao.

 

l5e54a28468bc4781906750wm8.jpg
:) izgleda da su s(j)ektashi ponovo udarili... :mhihi:

Bice da je ovo veci problem za dolar od recesije i ekonomske krize zajedno... :)

 

Nego kad smo vec kod takvih stvari:

whatever.jpg

:) Jbg mrzelo me da optimizujem :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virus Hiv-a ne mora se preneti pri jednom sexualnom kontaktu jer da bi se ocovek inficirao neophodno je da se virus veze za odgovarajuce receptore i koreceptore na celiji ako se pre prvom kontaktu ne veze nece biti infekcije, ali ako se veze eto je. Najcesce su obolevali muskarci i to homosexualci, ali kada se virus prosirio i na hetero populaciju virus ce mnogo pre da zahvati zenu no muskarca zbog vece povrsine sluznice vagine u kontaktu sa semenom tecnoscu nego sto ce muskarca i njegovu urteralnu sluznicu da zahvati ili analnu regiju. Zato u africi glavni izvor zaraze su upravo prostitutke... i generalno promiskuitetne osobe.

 

E sada znate sta je jos gadno ne znam da li je neko pricao o tome, ali postoji situcaija kada je virus prisutan u telu ali su svi testovi negativni i osoba se vodi kao zdrava a u stvari siri zarazu...

Meni ovde nesto nije jasno. Kakve veze ima semena tecnost? tj zasto se ona jednosmerno uzima u obzir, kao da pri svakom odnosu ne dolazi do izliva istog u vaginu. Zar nije veca verovatnoca da se neko zarazi putem 'mikrokrvarenja' (mislim povredis zidove organa) i virus krene. Mislim da je bas zbog toga veca verovatnoca da se zaraze homoseksualci nego heteroseksualci. Recimo zena ima aids i pri odnosu ne dodje do nekog velikog povredjivanja zidova penisa, mala je verovatnoca da se covek zarazi, jer vrlo malo virusa direktno dolazi u dodir sa krvlju, tj ima neki 'zid' odbrane. Nisam se informisao par godina, ali koliko sam shvatio princip prenosenja je ostao isti. Sve se svodi na verovatnocu, tj u kojim telesnim tecnostima je najveca koncetracija virusa, tj sto veca koncetracija bolji je napad na nov organizam. Osim toga, ako je covek 'zdrav', tj ima normalan odbrambeni sistem, ne mora puno da brine, ako je tada imao neki rizicni odnos. Naravno, to se sve svodi na verovatnocu i uvek ima ali i ne treba srljati u nesto tako... eh, lek... potrazite po netu uredjaj zapper. Kreatorka tog uredjaja (vrlo prostog i efikasnog, probao sam na sebi9ne za aids)), kaze da moze da se izleci aids. Ima u njenoj knjizi poglavlje o tome. Gledao sam emisiju gde crnci od nekog korenja prave lek koji nekako 'umrtvi' virus i to jednostavno funkcionise. imaju ga, prenose, ali se ne razboljevaju. Prosto je neshvatljivo da covek ne moze da pobedi neki organizam koji unistava domacina i zajedno sa njim umire, to se protivi svim zakonima prirode. Izgleda da smo se mi otrgli prirodi, tj okrenuli ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Стручњаци су нарочито забринути због могућности да се вирус проширио и у друге државе, али и ван граница Африке, јер се врло лако прилагођава људским ћелијама.

 

„Ово што се догодило само доказује како је еволуција ХИВ-а процес који траје. Вирус може да се преноси са врсте на врсту, са једног на другог примата, а то укључује и нас; патогени вируси су са нама милионима година и они без икаквог проблема мењају свог домаћина”

Jezivo. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam čitala članak o tome kako je dosta manje rizično biti "linearno monogaman" nego "slobodnjak za jednu noć"... :) mnogo duhovito napisano. Švedska je upotrebljena kao primer. Opisano je da je model "napij se na novoj godini, upoznaj nekoga zanimljivog, posle mesec-dva dana već ste uveliko zajedno, i tako do juna-jula, raskid, ideš na odmor sam, tamo se napij, upoznaj nekog zanimljivog, pred novu godinu raskid..." :) :)

 

Logika iza ove tvrdnje da je tako " manje rizično " je da ljudi imaju dovoljno vremena da primete promene na sebi, a drugo ta računica nas vodi do 2 partnera godišnje, što je mnogo manje nego u drugom navedenm scenariju... Naravno pod uslovom da se "družiš" sa osobama koje imaju sličan obrazac ponašanja.

 

 

Pretpostavke, pretpostavke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj nije valjda da je poenta clanka to da je bolje imati 2 nego 50 partnera godisnje? :D mislim ispada tako a glupo je :) Taj ko radi sex na jednu noc to ne radi rekreativno, jednom u ko zna kad - sto izgleda takodje tvrde...

tako me smara HIV da mi se cini da je to dodatni razlog za ostajanje u trenutnoj vezi - u novoj bi te cekalo testiranje i izgradnja poverenja i sva ta neophodna sranja... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIV se ne prenosi tako lako. Kondom je sasvim sigurna zaštita od njega. Problem su neke druge polne bolesti, koje su znatno učestalije i prenose se mnogo lakše.

 

Uostalom, mislim da sam ovo već nekoliko puta rekao. Kakav HIV, dovoljno mi je kondilome da zakačim, pa da odsečem sebi kitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ima gadnijih i laksih za prenos al samo od HIVa se umire cak i ako ga na vreme otkrijes, u tome je stvar. Kondilomi jesu neizlecivi al pitaj me sta bih radije imala :)

 

btw koliko znam njih izaziva HPV tj humani papiloma virus za koji postoji vakcina kod nas (za 80% sojeva valjda) za zene (pod uslovom da ga vec nemaju), ali diskutabilne trajnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HIV se ne prenosi tako lako. Kondom je sasvim sigurna zaštita od njega. Problem su neke druge polne bolesti, koje su znatno učestalije i prenose se mnogo lakše.

 

Uostalom, mislim da sam ovo već nekoliko puta rekao. Kakav HIV, dovoljno mi je kondilome da zakačim, pa da odsečem sebi kitu.

stani, ti porediš kondilome i sidu? bravo... možeš i da si odsečeš kitu, ukoliko si ikada imao nezaštićen odnos odlične su šanse da već imaš HPV...

 

btw koliko znam njih izaziva HPV tj humani papiloma virus za koji postoji vakcina kod nas (za 80% sojeva valjda) za zene (pod uslovom da ga vec nemaju), ali diskutabilne trajnosti.

za ovo nisam čuo... pod uslovom da ga nemaju? to znači neka preventivna vakcinacija? to je glupo... kao "hajde da se vakcinišem da bih mogla da se upustim u nezaštićeni odnos bez da brinem o tome da bih pored side, hlamidije, genitalnog herpesa, neželjene trudnoće i gomile drugih stvari mogla još i kondilome da zakačim"...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to znači neka preventivna vakcinacija? to je glupo... kao "hajde da se vakcinišem da bih mogla da se upustim u nezaštićeni odnos bez da brinem o tome da bih pored side, hlamidije, genitalnog herpesa, neželjene trudnoće i gomile drugih stvari mogla još i kondilome da zakačim"...

 

Ona to uopšte nije rekla, ne znam zašto izvrćeš riječi, glupost.

 

 

 

Ta vakcina je jako korisna, a kondilomi haraju sve češće. Da je stvar gora kad se neki od njih nađe na grliću materice počinje da se radi o vrlo ozbiljnoj stvari i samom zahvatu i u svakom slučaju, vakcina je tu kao preventiva da se, recimo, to ne bi desilo, a znamo da se ne radi o rijetkoj pojavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...