Jump to content

Deftones | Crosses †††


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vokalne linije me podsećaju na gomilu pesama i nijedne ne mogu da se setim. :haha:

 

Inače, pesma odiše zvukom devedesetih smeštenim u sadašnje vreme, malo neobično za njih, mada opet - rekli su da će vući na drugi i treći album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лепо сам рекао - албум текуће деценије. Чино пева као Анђео... А скоро сам гледао неки стари интервју, каже Стеф да он у суштини не зна да свира гитару, чини му се да дванаест година ради једно те исто и да нигде не иде. И баш то, када двадесет година свираш једно исто, онда стварно постанеш добар у томе. Мајстор.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, je l' na kraju dvanaest ili dvadeset?

 

дванаест је било тада, 1998 :)

 

 

Lep omot, tako nešto sam očekivao nakon slika koje su ostavili za pesme.

 

Слажем се, "стваралачка зрелост" је сигурно "хајлајт" овог албума. Чули смо две (студијски снимљене) нумере, мене лично је обузео невиђени "хајп", сигуран сам у квалитет албума, биће ово нешто изузетно. По мени, једини бенд који је преживео `90-те, уз ту и тамо "Могвај", који је опет постао стварно познат у `00-им...

 

На том клипу обратите пажњу на темпо свирке, колико су више у "грув" модусу него у, не знам, техници. О томе сам био причао да су нуметалци чак и успоравали темпо када свирају уживо...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

По мени, једини бенд који је преживео `90-те, уз ту и тамо "Могвај", који је опет постао стварно познат у `00-им...

To što ne slušaš bendove koji su preživeli devedesete, ne znači da ih nema. ;)

 

Baš je dobar ovaj intervju, malo je više akcenat bio na Činu, ali su svi zajedno pokazali nešto veoma zanimljivo - zrelost u tim godinama (Čino je imao 25, recimo) koja ne može da se uporedi ni sa zrelošću nekih matorih metalaca danas. Koliko smo ložana i budala videli među poznatim muzičarima, mogu samo da se sagnu ovoj ekipi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заправо, само `90е и слушам :) Не баш, наравно, али што сам старији све се више враћам у време када је некаква "сцена" стварно постојала, када је издавања неког албума био заиста догађај итд итд. Од гранџа, преко ну-метала, до поп-панка (обожавао сам Блинк182), алтернативног рока (Tool, APC). И сад да ме убијеш ако могу да се сетим бенда који је још увек виталан, жив, актуелан, а да потиче из тих времена, има више од пет албума итд. Можда си ти мислио на оне још старије који још увек "послују" (тј. тезгаре), али то не слушам :) Metallica, Iron Maiden, G`n`R itd itd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da razgovaram sa tobom o vitalnim bendovima kada slušaš skoro samo američku rock scenu devedesetih?

 

Па дај пример :) Причамо, дакле, о бендовима из `90-их, који и данас снимају, рецимо, релевантне албуме. Дакле, бендови који су тада постали познати и то су остали и данас и све то време остали квалитетни. Радо ћу признати да нисам у праву, чак иако ми се неки бенд не свиђа :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево једног `Тјуб канала са брдо уметничких видео-интерпретација свега везано за рад групе Дефтонес. Ево мојих фаворита.

 

Овај је сигурно #1

 

http://www.youtube.com/watch?v=_DSwd2Zxp1E

 

 

А овај је само екстреман:

http://www.youtube.com/watch?v=06rbAyWz_oE&feature=channel&list=UL

 

Али ту је цео канал, свако ће већ пронаћи нешто за себе :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче овог првог, постоји "слична" филмска варијанта, мада не баш овако добра и она је овде :)

Је л` зна неко да ли и овај исечак можда није из неког "правог" филма?

 

@Lou - а чек, знаш ко прави све те клипове? Ја се уби тражећи по том каналу неке информације - али ништа. Додатни инфо би био користан :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...