Jump to content

Odeća


Zen

Recommended Posts

Kad me ne bude za'ebaaav'o Photobucket, postavicju slike svojih odjevnih kombinacija.

 

Elem. Nemam mnogo odjecje (mrzim shopping, a rijetko mi se shta dopadne), ali, od toga shto imam mozhe da se napravi mali milion razlichitih kombinacija. Obozhavam karirano... Chesto nosim karirane pantalone, farmerke i kratke suknje (ovo posljednje uz helanke).

 

Inache, chesto imam problema sa nalazhenjem velichine, jer sam veoma chudno gradjena - imam relativno tanak struk i relativno uske kukove, a veoma debele butine i nadlaktice... Deshava mi se i, recimo, da mi majica S velichine bude preuska u predjelu ramena, a M shiroka u struku... Tako da mi rijetko shta stoji kako treba. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa probaj, mozda nesto uzmem u obzir. Ali bolje se opredeli za neki drugi moderatosrki model, ja sam vise konzervativna i mrzovoljna.

:)

 

 

 

i ja sam bila. pa sam otkrila moc stikli i kratke suknje, pogotovo kad radim. osjecam da imam vise autoriteta prema robovima, ne treba mi bich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat je neizostavan deo mog autfita :):) sem ponekad leti kada je prevruce...

 

Imam swatch iz kolekcije iron swatch, dobila sam ga pre ... Uhhh.. davno... oko 6-8 godina i obozavam ga...

Iako na mobilnom pise koliko je sati, mnogo mi lepse da ipak nosim sat. Kao deo nakita :)

A inace sam cjorava pa ne mogu da nosim satove sa malim brojcanicima ne vidim koliko je sati bez naocara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, ja bas imam suprotan problem, imam mnogo stvari koje kupim a ne obucem ih nijendom ili eventualno jednom, i mnogo se nerviram zbog toga.

 

E,to je UPRAVO i moj problem.Obozavam da kupujem, nosim na shivenje, pronalazim i prekrajam stvari-a od toga vecinu ili vrlo retko oblacim, ili ne oblacim nikad.Imam neki glup trip da sve sto mi se narocito svidja cuvam - da se ne uprlja, pocepa ili bilo kojim drugim nesrecnim slucajem upropasti. :) Zasto, nemam pojma.I to me mnogo nervira, a moju majku jos vise.

 

Inace, marka mi nije bitna, vise je presudno da li ce mi se nesto svideti, makar i na bivljaku. :lol:

Volim lepe stvari, po nekim mojim merilima lepe, vremenom sam uspela da izgradim neki licni stil koji je mesavina svih mogucih :) , a hvala Bogu mogu da nosim sve, jer mi gradja to dozvoljava. :mhihi::zeleni:

Najdrazi mi je fazon 80-ih : uske, skroooooooooz uske farmerice(crne ili svetlo plave), one bluze sa "padajucim",sirokim rukavima, ili uske majice, neke gotivne marame, salovi, i slicne gluposti za "oko ruke il oko pasa." :) Obozavam nakit: ogrlice, prstenje (mnoooooooogo prstenja), mindjuse-bez toga iz kuce ne mrdam.Jakne- kozna (imam prastaru, al savrseno ocuvanu `80s rokericu), teksas (isto jako matora "levis"-ka), zeleni mantil, i vijetnamka, "old-school" karirana kosulja - to je moj svakodnevni stil.I,da, torbe (one sto "vise", na jedno rame), kaisevi sa nitnama, "Ray-ban"-ovke....sve to su moji omiljeni detalji.

 

Obozavam suknje (kratke, uglavnom-crne, sa nekim zanimljivim radom, onako cipkaste i "razbacane), KORSETE, cipkaste stvari, dugacke rukavice do laktova.Ljudi cesto pomisle da sam gothicarka. :) :) :) S druge strane, volim i one indijske/ciganske hippie suknje, traperice, sve to nosim, i sve to uklapam...Kombinacija boja:crveno-crna, ali, volim i ljubicastu, plavu, zelenu...

 

Godinama nosim "martinke", ali, ne osecam se u njima bas kako treba, "ne idu" mi preterano.Idealne su mi "kaubojke",ali, jos uvek ih nisam nasla. :sad: I volim cizme do kolena, a od patika jedino "starke", navikla sam, a dobre navike ne valja menjati.

 

Posto uglavnom ne mogu da nadjem sve sto bih htela u radnjama (jer je sve uniformisano i isto, bar ovde u CA.U BG-u jos i nekako), vecinu stvari shijem ili "iskopavam" iz arhive matoraca.Zapravo, polovina stvari mi je upravo odatle, uz pojedine izmene. :cool:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna tema!

Elem, krpice obozavam, ni sama ne znam koliko ih imam posto su smestene (verovali ili ne) u cak 4 plakara. Krcato!

E, sad, moj fetish No 1 su odevni predmeti od koze (pored jakni, mantila, prsluka, suknjica imam i nekoliko prikladnih komada donjeg vesha (od koze, naravno). Ponekad preteram, doduse, pa izgledam k'o esesovac :)

 

Cizme - nezaobilazne martinke, kaoubojke (imam i jedne i "kurvanjske", lakovane, iznad kolena ali to je samo "za njegove ochi"). Papuče, crne naravno, sa nitnama.

 

Torbe/tasne (opet) black, sa nitnama ili bez ukrasa. Uglavnom velike, zbog funkcionalnosti tj. posla kojim se bavim.

 

Cipka, jos jedan fetish...mmm.. bluze, kosulje. Da ne zaboravim svilu, uglavnom u zagasitim tonovima.

Naravno, tokom dana tj. u "radnom okruzenju" nosim farmerke i uske majice, patike, cizme, bla, bla.

Boje - crna, crvena, ljubicasta, bordo, maslinasta... posto sam plavusa, sve mi dobro stoje.

Nakit obozavam, ali u umerenim kolicinama.

Sat - vrlo kulj, sa lobanjom.

Nesto sam zaboravila, dopunicu drugi put ;)

Iskopala sam i neki ludacki site, imaju bas kurvanjski vesh. www.foxy.rs

Uh, zaboravila sam i svoju impresivnu kolekciju korseta... nema bolje stvari za pokazivanje bujnih vam grudi, zar ne? :)

Edited by Thunder11
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna boja moze lepo da se kombinuje sa svim ostalim bojama, ali smatram da s vremena na vreme treba razbiti monotoniju, jer zaista necete dokazati da ste naj troo metalac ako ste non stop u crnom.

Za devojke jedan koristan savet- ako tragate za korsetima, cipkom i gothic odecom, ne morate samo ici u specijalizovane gothic shopove- ja sam na primer, masu korseta i takvih stvari nasla upravo u nekim fensi radnjama i to obicno u periodu pred praznike ili pred mature, jer tada prodaju najvise toga syo se moze svesti pod "svecano".

Ja, na primer, od boja leti volim da nosim roze, a zimi crvenu. Volim razlicite jakne i kapute, jer je po meni to, ipak, neki stilski izraz. Iako imam dug klasican crni kozni mantil, preferiram kvalitetnu vestacku kozu, jer je laksa za odrzavanje i nosenje. Npr, obozavam ovu jaknu: http://i11.photobucket.com/albums/a200/olj...crvenakozna.jpg

kratak crveni kaput koji sam vec pomenula: http://i11.photobucket.com/albums/a200/olj...kratakkaput.jpg

A uz jeans, narocito uz pantalone 3/4 i neke cizme, nosim svetlo-plavu jaknu- http://i11.photobucket.com/albums/a200/oljafiore/plavo.jpg

Na koncerte, medjutim, vise volim da nosim nesto sto je prakticno, nego neke kreacije u kojima cu se osecati neugodno zarad necijeg divljenja i pokazivanja. Na poslu nemam kodeks oblacenja, pa mogu da eksperimentisem zavisno od vremenskih prilika i raspolozenja, mada su mi zastitni znak postale crvene martinke.

Ono sto stvarno ne volim jesu sarenisi i nesimetricne stvari. Npr jedan rukav imas drugi nemas.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...