Jump to content

Odeća


Zen

Recommended Posts

Ne znam za srecnije clanice foruma sitnije gradje, ali meni je jako tesko da nadjem farmerice koje mi dobro stoje recimo na buvljaku ili ne daj boze kod Kineza.

 

Mada opet, ne bih nikad dala vise od 50 evra max za farmerice jer znam kakve god da su, koja god da je marka ili kakav god da je kvalitet one ce mi trajati max pola godine i posle toga ce se "razbucati" izmedju nogu ili skoriji slucaj - na pregibu kod kolena (wtf?). Trenje cini svoje :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da se nakanim da odem da kupim pantalone i neku suknju.

A treba mi, ozbiljno...

 

Meni bre kupovina dodje ko pranje sudova. MORAM, šta ću :)

 

 

Ja suknje uglavnom kod krojacice radim, nemam pojma, ne nosim mnogo suknje, i ako ih nosim, nosim samo kratke, ne podnosim duge suknje, tako da - idi kod krojacice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja suknje uglavnom kod krojacice radim, nemam pojma, ne nosim mnogo suknje, i ako ih nosim, nosim samo kratke, ne podnosim duge suknje, tako da - idi kod krojacice :)

 

Da, želim da budem BAŠ kao ti :)

 

Nemoj da se vredjaš, zezam se, al vučeš za jezik haha

 

 

ja dosta nosim suknje, sve više u poslednje vreme. Prikladne su za posao, a vide se čizme i čarape. Samo što ne volim što često kupim loš kroj pa mi se podiže i uvrće tokom dana. Za sad mi je neprejebena iz marks n spencera.

I šivene.

Al mi ne radi mašina :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, želim da budem BAŠ kao ti :)

 

Nemoj da se vredjaš, zezam se, al vučeš za jezik haha

 

 

ja dosta nosim suknje, sve više u poslednje vreme. Prikladne su za posao, a vide se čizme i čarape. Samo što ne volim što često kupim loš kroj pa mi se podiže i uvrće tokom dana. Za sad mi je neprejebena iz marks n spencera.

I šivene.

Al mi ne radi mašina :(

 

 

Haha, ma zajebavam se za taj momenat gore :)

 

Iskreno za suknje da me pitas gde imaju dobre nemam pojma. E, da, u Esprit-u ima finih onako sportsko-elegantna varijanta, za svaki dan na dobru cizmu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

postaje sve veci problem naci jednobojni deo garderobe (bez ikakvih oznaka,da ne kazem aplikacija) koji je kvalitetan.to me vise ne nervira kao ranije,kad su prodavci pokusavali posto poto da ti uvale nesto,uz reci:"ovo vam je super,to je sad moderno,itd".zao mi je sto turska roba vise nije rasirena kao ranije,em kvalitetno em nije sareno.neki domaci proizvodjaci su pametno krenuli da proizvode nesto slicno,ali je i to problem za sada posto nije lako naci njihove stvari u maloprodaji.ne planiram da ista kupim u prodavnicama najzvucnijih brendova dok ne postanemo gledaoci sa skupljim ulaznicama.

 

i ko je ubacio roze garderobu za muskarce?treba li mozda i da u kaficu pijemo vodu?batalimo cigare?

mrš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvara se J Lo radnja !

Fak jea!

da li postoji smajli koji se krsti?

 

fora je kad bi kupila diks ili knjigu bila bi mnogo pametnija ovako ce u tewbi uvek videti sexualni materijalni objekat

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

kratko i brutalno

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za srecnije clanice foruma sitnije gradje, ali meni je jako tesko da nadjem farmerice koje mi dobro stoje recimo na buvljaku ili ne daj boze kod Kineza.

 

Mada opet, ne bih nikad dala vise od 50 evra max za farmerice jer znam kakve god da su, koja god da je marka ili kakav god da je kvalitet one ce mi trajati max pola godine i posle toga ce se "razbucati" izmedju nogu ili skoriji slucaj - na pregibu kod kolena (wtf?). Trenje cini svoje :)

 

Ja uopste nisam sitne gradje, ali nekim cudom nemam problema sa pronalazenjem odece po meri - ni duzina nogavica, ni obim kukova, nista... Doduse, ako pricas iskljucivo o kvalitetu, ne znam, toliko ih retko nosim da bi mogle godinama da budu u istom stanju.

 

 

A sto se tice firmiranih stvari - za nesto bih dala silne pare, za nesto ne bih ni u ludilu. Npr. za najoicniju pamucnu majicu ne bih dala 3000, ali za kosulju od nekog savrsenog materijala koja stvarno vredi ne bih zalila, ili za dzemper od kvalitetne vune...

Ali ne mislim da je snob neko ko kupuje skupe stvari; mislim da je snob onaj ko sudi o drugima na osnovu stvari koje kupuju. U prvom srednje je sa mnom isla u razrded devojka koja je pricala da je jeftino prosle jer je u RokoBaroku kupila pantalone za 150 evra, i samo firmiranu odecu je nosila, ali je bila toliko neiskvarena i dobrodusna, i nikad druge nije gledla popreko sto kupuju pantalone na pijaci za hiljadu dinara, mislim da o tome nije cak ni razmisljala.

Mozda trosi novac bez potrebe, ali takva osoba za mene nije snob.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko te bre odgaji tako zdravih rezona, svaka mu chast....

 

Bem' li ga. Brend je psiholoshka stvar i ljudi kada kupuju firmiranu stvar pokushavaju da otelotvore sve ono shto ta krpica treba da predstavlja. Daju izjavu, zapravo. I ono shto plachaju je izjava o njima samima, ne neophodno kvalitet.

 

Ne znam, totalni sam laik za modu. Deluje mi chak i malo uzaludno snalaziti se u tom moru informacija i imena. Ne kazhem da mi nije stalo do forme, ali nemam zhivaca.

 

 

jebi ga.. sto je najgore od svega, evo recimo ovdje pominjase nekoliko puta Dior sminku. nisam ni ja expert za sminku, ali gledala sam milion malih dokumentaraca i citala gomile clanaka o tome da recimo nema potrebe za maskaru dati vise od 10 dolara, u smislu - isti sastojci idu u smjesu, samo je u drugom pakovanju.

licno sam probala sve - od loreal, lancome, clinique, da ne nabrajam - i jebes ga, isto mi trepavice izgledaju kao s ovom Maybeline maskarom od 5 dolara. ali bukvalno isto, stvar je cetkice.

ko kaze suprotno, glup je ko dva tocka.

mislim, to je samo primjer koliko se ljudi pale na brendove.

 

 

nedavno sam cunjala po ovdasnjim lafo skupim buticima, pokupovala za 50 dolara gomilu stvari - Bebe, Guess, Keneth Cole, C. Klein... ali bukvalno sam platila dzemper - 3 dolara. treba malo procunjati, izrovariti onaj "Clearance" odjel i blago se meni.

prvo sto sam uradila po dolasku kuci - makaze u ruke i skidam one posrane etikete. prvo, ZULJAJU mi kozu. drugo - gadno izgledaju, stalno ispadaju. trece - koga boli kurac sto pise na njemu Bebe.

 

i mogu s vremena na vrijeme da priustim sebi cipele od 200 dolara, nije da ne mogu. ali mi nikad nije palo na pamet da kupim ista skuplje od 15 dolara.

jebi ga, nije mi prioritet.

mozes da natakaris na sebe hiljadu dolara robe pa opet da izgledas ko najjeftinija kurva.

 

osim naravno, ako to nekima nije poenta. no to je vec za drugu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, niko ne rece onako "ko prstom u oko" mnogo je vaznije imati stila nego novca.

Imam prijateljicu koja se fantasticno oblaci. I ima finu liniju. Njene stvari su vecinom iz second hand shopova i od kineza, ali kako ona ume da uklopi stvari!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja je sestra takva.. vecinu stvari sama sebi sije, ja joj kupim nesto - ona to prepravi trista puta..

ja licno nisam, jednostavno me ne interesuju pretjerano oblacenja, presvlacenja... imam neke fine stvari, probam da ih sparim, obucem se pristojno, nista previse, ne volim nakit i dzidze bidze, tako da je lako uklopiti ono sto nosim - uglavnom, ne nosim presareno, pa je sve lakse.

 

bas sam nedavno komentarisala neke likove za koje radim - uglavnom, on je neki visoki funkcioner pri opstini, oko 50 god (mada izgleda kao da mu je 37), walk-in closet mu je apsolutno savrseno uredan (cak bolje izgleda nego moj, iako se smatram za, sto bi rekli "neat freak" ), i prosjecno odjelo mu kosta oko 4-5 hiljada.. ima kolekciju roleksa, nosa cipele od po hiljadu dolara, itd itd.. kad se obuce za posao - ono jeste, stvarno sve top klasa na njemu - on ne izgleda kao da ima na sebi par hiljada dolara. izgleda kao da ima milion dolara. sto je fora, uopste nije neki zgodan lik, onako malen je, nizak, mrsavan, nit smrdi nit mirise. ali sta god da obuce, zna to da nosi, uvijek je savrseno upeglan, cist, ustirkan. ogromnu ulogu u svemu igra licna higijena, urednost. on po cijeli dan provede na sastancima, sjedeci po stolicama/restoranima i sl. i vrati se isti kakav je izasao iz kuce. ne znam kako, ali mu uspjeva.

s druge strane, radim isto kod jednog drugog lika, vlasnik osiguravajuce kompanije, isto ima love k`o blata, i preskupu odjecu, i lik je ovako super i zeza se i to, ali brate, uvijek je izguzvan, nikad ne zna da se spari u bojama, cipele mu uvijek umazane psecim govnima, i nekako kao da ne zna da ubode tacan broj/mjeru - vazda nesto visi ili je usko. njemu ga dodje isto, obukao odjelo od 3 hiljade dolara, ili poderanu trenerku - nema razlike.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upravo to, najbitnije od svega je imati stila, znati kako da nosis to sto nosis i da li ti uopste mozes da izneses to, a posebno mi je odvratno to ako je neko isprljan, blatnjav.

Imala sam ja u odeljenju drugarice za koje znam da su teske burzujke i da su u fazonu ' Samo firmirano ili je ceo svet propao', ali sta vredi kada ona NEMA POJMA da uklopi to, to izgleda jeftinu. Ja kad pogledam te krpice i zamislim ih uz nesto drugo dobile bi potpuno drugu dimenziju.

Jako je bitna ta moc dobrog kombinovnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...