Jump to content

Tražim film


Zen

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tražim film koji nisam gledao, ali mi je drugar nešto pričao pa ću pokušati otprilike da prenesem priču. Radi se o Rock filmu u kojem glavni glumac radi u banci, a nekada je imao rok bend koji je bio poznat. Njegova žena nije ni znala da je on nekad svirao. Bend odlučuje da se ponovo okupi. Na prvoj probi navodno zvuče dosta loše. Posle imaju koncert itd. to je sve što znam, pa ako neko može da mi pomogne oko naziva filma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da pitam.

 

Film:

- Uhvatio sam ga davno na TV-u, i sve se dešava u nekom "komandom centru". Naime, vanzemaljci su se pojavili blizu planete zemlje, a glavedžine (predsednik, Nasa, vojska i td) su se okupili u tom "komandom centru" i odlučuju šta im je činiti. Odjednom (verovatno pri kraju filma) iz vanzemaljskog broda se nešto "odlepi" i krene velikom brzinom ka zemlji. Ljudi su u panici, tenzija se širi, i naposletku odlučuju da uzvrate udarac pre nego što bude kasno i lansiraju nuklearnu raketu.

Nakon lansiranja rakete "naši" shvataju da Alieni ništa opasno nisu poslali na nas (verovatno neki brod sa diplomatama za prvi kontakt), ali isto tako shvataju i da su alieni uzvratili vatru, pošto su skontali da smo ih napali i verovatno misle da čim smo ih napali, nismo rasa spremna na dogovor. Poslenji trenuci filma su odbrojavanje pre impakta i tu se završava.

Dakle, film govori o urođenoj ljudskoj gluposti, nepoverljivosti, naglosti...

Inače, ne sećam se da je bilo ikakvih efekata u filmu, samo taj komandni centar, radar na kome se vide vanzemaljske aktivnosti i to je to, ali sve vreme drži pažnju (kao na primer film: A man from Earth, koji se ceo dešava u jednoj kući).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Tražim film koji nisam gledao, ali mi je drugar nešto pričao pa ću pokušati otprilike da prenesem priču. Radi se o Rock filmu u kojem glavni glumac radi u banci, a nekada je imao rok bend koji je bio poznat. Njegova žena nije ni znala da je on nekad svirao. Bend odlučuje da se ponovo okupi. Na prvoj probi navodno zvuče dosta loše. Posle imaju koncert itd. to je sve što znam, pa ako neko može da mi pomogne oko naziva filma.

 

http://www.imdb.com/title/tt0411765/

 

Pop Rocks

 

Gary_Cole_as_Dagger_in_Pop_Rocks.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Како се зове филм у коме Џони Деп глуми писца (чини ми се крими или хорор романа) и у коме се на крају испостави да је он у ствари подвојена личност?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:pivopije:

 

Izdao me torrentz bio.

 

Evo ja, ali na jednom privatnom trackeru. Uzaludno sam potrosio 2 invite na 2 jumovca, i vise necu da napravim tu gresku :)

 

Meni jednom neko odavde dao invite, valjda za cinemageddon, skinuo jedan film i neaktivan tipa 7 dana i odma' ban :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pokusavam da se setim jednog filma kojeg sam gledao kao mali, pa vam ne mogu dati puno informacija al pokusacu.

 

Secam se nekog detektiva koji saradjuje sa nekim covekom koga na kraju osude na smrt elektricnom stolicom jer je navodno ubio neke ljude. Medjutim taj detektiv ( mozda cak i inspektor) kada se vrati na mesto zlocina a to je neka kuca, nalazi palceve u formalinu ( na osnovu njih zakljucuje o prevari sa nekom slikom, potpis je faslifikovan), i onda shvata da taj covek nije kriv. I secam se scene kako on juri da spasi tog coveka ( koji je vec postavljen na el.stolicu samo da se pritisne dugme), pljusti kisa, i kola mu jure ispod mosta.

 

Nadam se da ce neko iskusan prepoznati naziv ovog filma, hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam prije nekih pola godine najgori film svih vremena. Toliko je loš da to čak nije ni smiješno.

 

Radnja se dešava na nekom da li svemirskom brodu, ili nekom napustenom hangaru, u kom se pojavljuje cudoviste koje ubija tu ekupu, mislim da je to u stvari Smrt(!!) ali toliko lose urađeno da ne umijem da opisem. Gluma je HOROR, dijalozi najgore nešto što se može zamisliti, neki mistični plavokosi ratnik se pojavljuje koji se bori sa čudovištem, a svako malo se pojavljuje monitor nekog kompjutera, na kojem se nalaze neke figurice kao s onih igrica na Komodoru 64, koje valjda trebaju da daju mističnost "priči".

Na kraju jedna cura ispada da je Smrt, a lik koji je bio zaljubljen u nju i branio je od svih drugih, ostaje slomljenog srca. :(

 

Bio je na nekom Pinku tada...moram da znam koji je to film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...