Jump to content

Tražim film


Zen

Recommended Posts

  • 1 month later...

Gledah davno film, valjda na rtsu.

Država sa totalitarnim uređenjem, represija naroda i te fore, dok na drugoj strani postoje pobunjenici koji žele da unište tu vlast, valjda su neki ekvivalent komunista, ako se sećam vođa im je bio neki bradonja (ličio je na šerbedžiju, moguće i da je on). Uglavnom pobunjenici uspevaju da sruše vlast i glavni lik je proglašen herojom, ali ubrzo se on razočarava u novu vlast pošto se ispostavilo da je ista kao i stara, i kreće da se otvoreno buni protiv njih. Onda ga oni šalju u neki kamp za političke neistomišljenike da trune, tamo je bio i neki program političkog prevaspitavanja. Onda se na vlast ponovo vraćaju ovi što su na početku vladali ali ne žele da oslobode tog glavnog lika zbog svoje prošlosti, heroj pobunjenika jelte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ovo je tesko - prastari crtac, pomalo lici na anime (zapravo deluje kao da je isti lik crtao i Tritona), radilo se o lopovima akrobatama (braci blizancima) koji pokusavaju da ukradu krunu dolazeci zmajem (kite, ne dragon :D ) na prozor prostorije gde se cuva; princeza (koja je u principu isto nacrtana kao oni :haha: ) se posle toga zainati pa upise skolu za akrobate, da bi naucila da im se suprotstavi (valjda), bio je posle i neki duel u vidu macevaja na zmajevima. Inace ti isti lopovi su drzali i tu skolu za akrobate ali se nije videlo jer su nosili maske kad su pljackali.

Postoji i drugi film s tom istom princezom, desava se u Egiptu i tu valjda nju pobrkaju sa random ribama pa je odvedu u zarobljenistvo, valjda ih zatvore sve u piramidu u fazonu prinosenja zrtve i valjda ih ona (jer jedina nije glupaca) oslobodi.

 

edit: ladno preko Tritona nadjoh sta je - Princess Knight :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Upravo imam jedan filmski flešbek ali ne mogu da se setim imena. Zna li neko kako se zove film u kome dobar momak juri lošeg momka i kad ga konačno stigne oni krenu da se šibaju i na kraju dobar momak, jelte, pobedi i u tom trenutku mu loš momak, između ostalog, kaže: "Would you excuse me?" a dobar momak mu raznese lobanju sačmarom, dune u zadimljenu cev i paljeničkim glasom kaže: "You are excused".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Francuski film o legiji stranaca koji se bore protiv Alzirskih gerilaca bio je na Avali pre jedno 2 nedelje.Poceo sam da ga gledam kada su napravili zasedu i otvorili vatru misleci da pucaju na neprijatelje ali u stvari pucali su na svoje i pri tome gine porucnik iz druge cete.Dolaskom novog porucnika ceta ide u obliznje selo da trazi gerilce ispituje seljane.U znak odmazde gerilci pobiju celo selo,a samo ostaje jedan decak ziv sakriven u bunaru.

Edited by VuČk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuski film o legiji stranaca koji se bore protiv Alzirskih gerilaca bio je na Avali pre jedno 2 nedelje.Poceo sam da ga gledam kada su napravili zasedu i otvorili vatru misleci da pucaju na neprijatelje ali u stvari pucali su na svoje i pri tome gine porucnik iz druge cete.Dolaskom novog porucnika ceta ide u obliznje selo da trazi gerilce ispituje seljane.U znak odmazde gerilci pobiju celo selo,a samo ostaje jedan decak ziv sakriven u bunaru.

 

A u kurac, gledao sam taj film nedavno ali nema šanse da se setim kako se zove. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oak, tek sam sada video datum posta. :redface:

nego treba meni pomoc oko jednog filma...

secam se samo jednog dela filma jer ga nikada nisam odgledao do kraja. Decko u potrazi za svojom devojkom dolazi u Pariz gde upoznaje tu cudnu francuskinju, smesti se u njen stan/atelje, gde ova ubrzo pali svu svoju odecu i sisa se na kratko, potom sledi potraga za izgubljenom devojkom, kradja odece i par susreta sa cudnim likovima. Pricali su na engleskom, i cini mi se da je film definitivno iz 90-ih, jer su se u par navrata cule pesme od Marylin Manson-a i Skunk Anansie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad sam se setio nekog filma sto sam gledao na TV-u pre sto godina. Jedino cega se onako najgrublje secam je da tu neka prostitutka pokupi nekog klosara, dovede ga u stan, opere, obrije...da bi on potom poceo da ju bije, siluje i na kraju postao njen makro...mislim da je film francuski ali nisam bas 100% siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da li bi mi neko mogao da preporuci dobre filmove o Feudalnom Japanu,

 

 

previše ti je to uopšteno, moraš biti konkretniji, ali naravno da moraš da kreneš od Kurosavinih filmova ako te zanimaju feudalci i samuraji, ako te više zanimaju ljudski odnosi, pre svega žene i gejše onda traži Mizoguchi-jeve filmove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

na spisku imaš dosta Kurosavinih filmova u top 10, i sa Kurosavom ne možeš da promašiš, ako su ti se svideli Yojimbo i Seven Samurai samo cepaj dalje, odlični su i The Hidden Fortress i Ran itd...

 

Ovaj Harakiri nisam gledao, ali i KObayashi je poznat reditelj.

 

 

Mizoguchi, recimo

 

http://www.imdb.com/title/tt0046478/

http://www.imdb.com/title/tt0047445/

http://www.imdb.com/title/tt0045112/

 

ali to je sasvim drugačije, koncentriše se na ženske likove

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam gledala film, malcice je slobodniji. Secam se samo da se radi o nekoj ribi koja je nezadovoljna u braku/vezi, muz/decko joj je neki skot koji ne obraca paznju na nju, uglavnom neki seronja. Ona (ne secam se iz kog razloga) ide kod nekog matorca koji je vezuje golu, zadovoljava ili nesto sl. tome, ne secam se. Mislim da je na kraju trudna.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, svi filmovi o njoj su loši i ne bih se previše oslanjao na njih. Gledao sam neki solidan odkumentarac, doduše, ali zaboravih kako se zove. Siguran sam da ga možeš naći i na youtubeu.

 

Nije bitno da li su losi. Odavno sam fan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

давно сам гледао један филм у ком лик долази у продавницу обуће, па му продавац, вероватно неки ветеран, презентује ципеле. блатио је први пар који је дохватио, рекао је "неки фићфирић ти гарантује да нећеш убити веверицу ако је згазиш" :haha: а онда дохвати неку војну цокулу и крене NOW, THIS...

 

из ког филма је ово?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...