Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

ali sto se tice hevi metala... tu stvarno karte lose stoje, nego sva sreca pa su jos zivi, inache nece neko od njih za 20 godina praviti muziku... mada i mi cemo za 20 godina imati drugih briga od slusanja muzike

 

 

Heavy metal je sad OUT.... :) Cast izuzecima, ali, ovo sto neki danas nazivaju heavy-metalom(ne mislim na matore bendove, nego na mladje samozvane heavy bendove) meni na sve lici osim na HM.Cast izuzecima.

A i primecujem da je mnogima heavy ljiga, pa cak i blamaza, nesto sto ismevaju, svi se nesto loze na brutalnije zanrove, pritom pljuju na ono sto cak i ne slusaju....al oni nisu bitni, mada su-nazalost, u vecini.....

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mada i mi cemo za 20 godina imati drugih briga od slusanja muzike

 

Slusanje muzike je uvek konstanta,tu nema neke povezanosti sa brigama.I sa 70 godina ces ti,ukoliko ti bude prijalo,slusati npr.Sinner .Samo slusanje muzike nema neke preterane veze sa godinama.

 

Ono sa cime se sigurno neces bakcati,su ovakve teme.Metal,da li propada,buducnost muzike,ko se prodao,metal 4 life itd.U tome je poenta.Mene licno ove teme zaista vise ne zanimaju.Kao sto ti rece,druge brige su bitnije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he stvarno ne znam shta imash protiv :rockdevil: . To samo znachi da album razbija. I nije tachno da vecina velikih benova iskorishcava staru slavu. Oni su ostali isti. Metallica, Maiden, Helloween, Guardian... sve je to isto. Ja se u zadnje vreme nisam razocharala u neki novi album. Osim za HammerFall, ali ni tu nema uticaja popa. Kapiram da im je samo ponestalo dobrih ideja. Uticaj popa, hej! Da ga ne pretera malo, a? Ne znam shta ti slushash, ali moji omiljeni bendovi su ostali dosledni svojoj muzici. Ja se vishe brinem shta ce biti kad svi oni odu na onaj svet ili jednostavno u penziju. Poshto mladi dobri bendovi ne mogu da se probiju, poznati su otprilike samo u svojim zemljama...

 

 

heheheh kao sto rekoh, nemam nista protiv :) i kao sto rekoh, ne zelim nikoga prozivati a :rockdevil: mi je upalo u oci :)

 

tzv. ''pop'' kultura ne podrazumijeva samo pop muziku. POP dolazi iz engleskog jezika i izraz je za popularno sto ce reci da u svakom aspektu zivota ( pa i u metalu..) imam neceg ''popularnog'' jer bez toga ne bi moglo da opstane. nemoj biti tako uskog shvatanja death angel jer ja zaista nisam htjela nikoga prozivati. Ni u jednom trenutku nisam govorila o ''uticaju popa'' vec o uticaju ''pop kulture'', sto je sasvim drugacije. Nadam se da sada razumijes sto sam mislila. poz

 

P.S: zao mi je ako se neko uvrijedio, izvinjavam se zbog toga.

 

Slusanje muzike je uvek konstanta,tu nema neke povezanosti sa brigama.I sa 70 godina ces ti,ukoliko ti bude prijalo,slusati npr.Sinner .Samo slusanje muzike nema neke preterane veze sa godinama.

 

Ono sa cime se sigurno neces bakcati,su ovakve teme.Metal,da li propada,buducnost muzike,ko se prodao,metal 4 life itd.U tome je poenta.Mene licno ove teme zaista vise ne zanimaju.Kao sto ti rece,druge brige su bitnije.

potpuno se slazem, ima bitnijih BRIGA. ovo nije jedna od njih, mene ne brine sto se u svijetu muzike desava jer je to ocito. ali zasto smo se onda registrirali na forumu? razmjena misljenja? mhm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh kao sto rekoh, nemam nista protiv :) i kao sto rekoh, ne zelim nikoga prozivati a :rockdevil: mi je upalo u oci :)

 

tzv. ''pop'' kultura ne podrazumijeva samo pop muziku. POP dolazi iz engleskog jezika i izraz je za popularno sto ce reci da u svakom aspektu zivota ( pa i u metalu..) imam neceg ''popularnog'' jer bez toga ne bi moglo da opstane. nemoj biti tako uskog shvatanja death angel jer ja zaista nisam htjela nikoga prozivati. Ni u jednom trenutku nisam govorila o ''uticaju popa'' vec o uticaju ''pop kulture'', sto je sasvim drugacije. Nadam se da sada razumijes sto sam mislila. poz

 

Da, pa nisam inteligentna, kao shto si vec primetila, tako da nisam skapirala... A i izgleda da zelish prozivati, ali nije bitno. Jebi ga, moze lepo da se napishe popularno, a ne pop... He he, bash je zvuchalo preterano, bash sam se pitala shta si umislila. Svejedno, chak i da je popularno, ja opet kazem da su veliki bendovi ostali dosledni svojoj muzici. Ona jeste popularna njihovim fanovima, ali takva je bila i na pochetku. Nije popularna u smislu komercijala, svi to slushaju i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je, bar ovde, što većina metalaca nešto novo prihvata kao izdaju, prodaju ideala i sl. Recimo, Mastodon, Gojira, Enslaved... trenutno su najuzbudljivije pojave u metalu a prosečni Srbin to metalom ne bi ni smatrao, to će se kod nas izvaliti za 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno kao i u svemu kaskamo barem 10 godina za svetom. Mislim koji zvuk je najrasprostranjeniji na nashim svirkama? Nema vece srece za mladog metlaca nego kada pichi neki Iron Maiden/metallica tribute(pogotovo one starije stvari). Odi na prosecnu svirku i vrsi anketu dal neko zna za ona gore tri pomenuta benda, dobicemo mozda 0.01% pozitivnog odgovora.

 

Sta ja znam neverujem da ce ni za 10 godina biti drukcije stanje, jel u srbiji je metal vishe trend nego slusanje same muzike. Preko 85% metalaca ce uci u te vode tako sto ce zbog drustva poceti da se oblachi "metlaski", pushta dugu kosu i nosi majice sa Metallica/iron maiden/pantera/slayer(chetri najrasprostranjenija b®enda u Srbiji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nema veze to s tim što sam Srbin, jer mi zvuk tih bendova jednostavno ne leži. Što ne znači da ne volim uzbudljive pojave u metalu. Razlika je samo u tome šta neko smatra uzbudljivim. Mislim da samo u okviru heavy pravca ima dovoljno različitih podvarijanti koje ga čine uzbudljivim i da stalno postoji mogućnost da se javi nešto novo i originalno, a da se ipak svrsta u heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno kao i u svemu kaskamo barem 10 godina za svetom. Mislim koji zvuk je najrasprostranjeniji na nashim svirkama? Nema vece srece za mladog metlaca nego kada pichi neki Iron Maiden/metallica tribute(pogotovo one starije stvari). Odi na prosecnu svirku i vrsi anketu dal neko zna za ona gore tri pomenuta benda, dobicemo mozda 0.01% pozitivnog odgovora.

 

Sta ja znam neverujem da ce ni za 10 godina biti drukcije stanje, jel u srbiji je metal vishe trend nego slusanje same muzike. Preko 85% metalaca ce uci u te vode tako sto ce zbog drustva poceti da se oblachi "metlaski", pushta dugu kosu i nosi majice sa Metallica/iron maiden/pantera/slayer(chetri najrasprostranjenija b®enda u Srbiji).

 

Slazem se u potpunosti. I na neki nacin mi je i drago sto je tako. Kada pogledam kakva se sve bagra danas naziva metalcima nevidjeno mi je drago sto delim vrlo malo toga zajednickog sa njima. Skoro nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugo, ne slažem se da su Gojira, Enslaved i to nešto posebno zapostavljeni kod naše publike, u odnosu na heavy (ako izuzmemo Maidene). Da je tako, ne bi Therion privlačio publiku Grave Digger-u, već bi bilo obrnuto. I ne bi Saxon i Judas priest prodali mizeran broj karata. Za mnoge današnje klince heavy je mrtav pravac. Oni više vole da slušaju black i death metal. I siguran sam da više od njih zna za Gojiru i Mastodon, nego što znaju za Warlord, Stormwitch, Leatherwolf, Chastain...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugo, ne slažem se da su Gojira, Enslaved i to nešto posebno zapostavljeni kod naše publike, u odnosu na heavy (ako izuzmemo Maidene).

 

Cujes li ti sebe? HammerFall i kompanija nisu nista poznatiji u Srbiji od Gojire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni Therion nisu nesto ekstreman bend pa ih ti svrsta u kategoriju blizu Enslaved-u nego Grave Digger-u. A da se razumemo, boli danasnje klince kurac za to da li je HF power ili heavy, ovde se ne radi o imenu zanra nego o samom zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ima HammerFall svoju popularnost, ali ja nešto nisam primetio da je to današnje klince nateralo da čuju bendove nastale 80-tih, koji su uticali na zvuk HammerFall-a, a od kojih sam neke gore nabrojao. Opet, katastrofa je da ovde bendovi i izvođači koji u svetu pune dvorane ne bi mogli da napune ni SKC. Takvih primera ćeš mnogo više naći među heavy bendovima koji dugo postoje, nego među tim novijim avangardnim bendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, mislim da je upravo i poenta u tome sto klinci ne istrazuju muziku ni u jednom pravcu, bez obzira da li govorimo o istrazivanju kroz vreme koje ti spominjes ili o istrazivanju zanrova. Sto Lunar lepo rece, 90% njih je srecno dok slusa neki Maiden tribute bend i nije ih briga ni za sta drugo, ali to opet ne znaci da heavy kao pravac nije popularniji od malo modernijih i avangardnijih formi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, mislim da je upravo i poenta u tome sto klinci ne istrazuju muziku ni u jednom pravcu, bez obzira da li govorimo o istrazivanju kroz vreme koje ti spominjes ili o istrazivanju zanrova. Sto Lunar lepo rece, 90% njih je srecno dok slusa neki Maiden tribute bend i nije ih briga ni za sta drugo, ali to opet ne znaci da heavy kao pravac nije popularniji od malo modernijih i avangardnijih formi.

 

 

Slazem se u potpunosti. I na neki nacin mi je i drago sto je tako. Kada pogledam kakva se sve bagra danas naziva metalcima nevidjeno mi je drago sto delim vrlo malo toga zajednickog sa njima. Skoro nista.

 

I drugo, ne slažem se da su Gojira, Enslaved i to nešto posebno zapostavljeni kod naše publike, u odnosu na heavy (ako izuzmemo Maidene). Za mnoge današnje klince heavy je mrtav pravac. Oni više vole da slušaju black i death metal. I siguran sam da više od njih zna za Gojiru i Mastodon, nego što znaju za Warlord, Stormwitch, Leatherwolf, Chastain...

 

 

Takodje.Sve ovo je tacno. :da:

Uglavnom, sad govorim o onome sto ja pouzdano znam - klinci vise slusaju black, death & thrash nego neke blaze pravce tipa power,heavy...Kad cuju da volim npr. Stratovarius, odmah krecu da pljuju, mada nisu culi nijednu pesmu doticnog benda.Pa, o cemu pricamo kad ovde (govorim o svom rodnom gradu) samo nekoliko nas slusa W.A.S.P., drugi nisu ni culi za taj bend!O drugim heavy i 80s bendovima i da ne govorim, a to su pravci koje ja volim & slusam, pa ih stoga i uzimam za primer.

 

Pa, zaboga, pre tri godine me jedna novopecena klinka, inace "opasna thrasherka", u jednom kaficu optuzila da sam IZMISLILA bend "Crna udovica", cija je pesma isla u tom trenutku. :lol: Nazalost, samo jedna osoba od tada prisutnih je mogla da potvrdi da sam u pravu, jer ni drugi nisu za taj bend nikad culi.O biserima tipa:"Jesu li ovo Slejeri?" i "Aaaaaaaaaa, ti slusas Sajmona i Garfilda?" i da ne pricam. :lol: Al bitno je da pametuju.U BG-u su ljudi (normalno) bar mnogo otvoreniji & slobodniji u izrazavanju stava & stila, i nadje se puno pojedinaca koji nisu ograniceni, i koji znaju da, ako su npr. fanovi Skid row-a i imaju potrebu da o tome govore, pevac njihovog omiljenog benda NIJE bio Betoven. :lol: Ovde ih je jako, jako malo.

 

Poenta:Nije vazno da li su u pitanju stariji ili moderni bendovi,vecina nema zelju da istrazuje i otkriva nego se k`o pjan plota hvata onoga za sta su "svi culi", ili sto im neko od starije ekipice nabaci da je dobro....

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki sam obozavalac Heavy metala kao i Power metala. Pitam gdje su one prave vrijednosti koje su nekad znacile metal. Svi ''veliki'' metalci, pocev od Ozzy Osbourne-a do nekih novih nada, kao da su otisli drugim vozom negdje gdje ni ''m'' od metal ne postoji.

 

Samo se strpi, vreme drugog dolaska Crne Subote je na pomolu. Fora je u tome što naš voljeni Ozi Princ Tame mora umreti da bi drugi preuzeo njegov tron. Tako funcionišu nečastive sile, nisam to izmislio. Takođe, moram priznati da sam nekim nesrećnim slučajem žensko, danas bih bio u veoma nezgodnoj situaciji. Pa gde da budem grupi ovim prodanim dušama što nose vrećaste pantalone??

 

Hevi metal nikada ne umire! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...