Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

offtopic.gif

nije off topic ako je chovek pitao gde se sviraju harmonici u Duality... no.gif

 

a pretpostavljam da jeste new millenium cyanide christ icon_rockdevil.gif

Nju sviraju na sedmozichanim djitrama musik19.gif

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar

dakle ako sam dobro razumeo ti tvrdish sledecje:

 

kada ide prvi harmonic riffa, jedna gitara ide 5. prag 3. zica

a druga 2. prag 6.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle ako sam dobro razumeo ti tvrdish sledecje:

 

kada ide prvi harmonic riffa, jedna gitara ide 5. prag 3. zica

a druga 2. prag 6.?

errr.. ne icon_wink.gif

 

to su dva harmonika za jednu djitru

 

druga prvi pokushava da uradi kao i prva, ali se razlikuju neznatno, dok je drugi na 5 pragu pete zice (akose hoce, moze i 4 prag, ali da se radi band)

 

tako sam barem ja chuo pivopije.gif

 

mozda i greshim, ali dobijam identichne tonove icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Zli 0bucjar

ja sam radio sledecje:

 

1. harmonik: 3. prag 5. zica

2. harmonik: 3. prag 6. zica

 

za ovaj drugi sam 99% siguran da je to to, uostalom to je i uochljivo na live snimcima, dok me prvi buni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li ste izvalili, ali se drugachije chuje harmonik u zavisnosti od toga gde okinete. Blize vratu ili kobilici uopshte nij eisti ton...

 

ja se stvarno nisam jebavao da vidim gde tachno sviraju, ako sam uspeo da nadjem identichne tonove icon_biggrin.gif

 

a inache - slazemo li se da je 3 prag 5 zice za oktavu nizi od 5 praga 3 zice?? laugh.gif

 

ma bitno je da djitre vrishte !!! icon_rockdevil.gifpivopije.gif

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka posle kazu da mata i muzika ne idu zajedno icon_smile.gif

 

Mata = muzika

Pa gledaj sta je Bah radio... Moras tacno da znas gdew sta ide i kada i kolika je duzina trajanja... Jebale su me u mozak one njegove dvoglasne invencije u muzichkoj... A morala sam da ih driblam shto sam brze mogla...

 

Tako da mata i zika idu itekako zajedno... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mata=muzika=jos mnogo toga ...

 

Zapravo iza svake lepote (a mislim na onu "bozansku" lepotu, ne onu iskustvenu), se krije opazanje matematike i proporcije. Sto je reko chuveni arhitekta Andrea Paladio : "Ima necheg bozanskog u brojevima koji se medjusobno odnose" icon_da.gif

A toga ima u mnogo dimenzija u prirodi. 2 tona koja imaju odnos frekvencija 1:2 ce se uvek razlikovati za oktavu, 2:3 za kvintu i sta ti ja znam ... i tako; sto su lepse, jednostavnije brojke, to ce ta 2 tona skladnije da zvuce, s tim sto mi te odnose opazamo kao jednake odnose (pogledajte klavirske dirke), a u stvari svaka sledeca oktava se razlikuje za duplo vise od prethodne nego prethodna od njene prethodne. To je zato sto nase uho logaritmuje podatke dok slusamo a da toga nismo ni svesni (prema Veber-Fehner zakonu).

Potpuno isti odnosi dimenzija postoje i u prostoru, pa nam je estetski lepo kad opazimo cist kvadrat ili pravougaonik 1:2 itd. I tako je sa josh mnogo toga ...

 

Ima neke matematike iza svega, chini mi se kao da su sve stvari u stvari deo samo jedne istine koju opazamo na razlichite nachine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mata=muzika=jos mnogo toga ...

 

Zapravo iza svake lepote (a mislim na onu "bozansku" lepotu, ne onu iskustvenu), se krije opazanje matematike i proporcije. Sto je reko chuveni arhitekta Andrea Paladio : "Ima necheg bozanskog u brojevima koji se medjusobno odnose" icon_da.gif

A toga ima u mnogo dimenzija u prirodi. 2 tona koja imaju odnos frekvencija 1:2 ce se uvek razlikovati za oktavu, 2:3 za kvintu i sta ti ja znam ... i tako; sto su lepse, jednostavnije brojke, to ce ta 2 tona skladnije da zvuce, s tim sto mi te odnose opazamo kao jednake odnose (pogledajte klavirske dirke), a u stvari svaka sledeca oktava se razlikuje za duplo vise od prethodne nego prethodna od njene prethodne. To je zato sto nase uho logaritmuje podatke dok slusamo a da toga nismo ni svesni (prema Veber-Fehner zakonu).

Potpuno isti odnosi dimenzija postoje i u prostoru, pa nam je estetski lepo kad opazimo cist kvadrat ili pravougaonik 1:2 itd. I tako je sa josh mnogo toga ...

 

Ima neke matematike iza svega, chini mi se kao da su sve stvari u stvari deo samo jedne istine koju opazamo na razlichite nachine ...

Moj chovek pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...