Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Meni je definitivno pomoglo ulje sa neke od prethodnih strana

 

http://www.biospajz.rs/katalog/brahmi-amla...rve-100-ml.html

 

 

Ако ми ово среди псоријазу (наслаге, не саму болес') на глави, у дупе ћу да те пољубим.

Данас ћу дузмем.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i šampon koji je korisno kombinovati sa Brahmi uljem. Inače, masiraj jedno 5 min i ostavi minimum pola sata da djeluje. Najbolje bi bilo da ga ostaviš preko noći i ispereš ujutru ovim šamponom, ali nije nužno koristiti isključivo taj, mada ja ne bih kombinovala to ulje sa recimo Pantene i sličnim hemijskim čudima.

 

I da, imaš oba proizvoda (kao i sve ostale iz palete ajurvede) u Bio Marketu, u Svetogorskoj 18 i Maršala Birjuzova 37, kao i u apoteci Maslina u Katanićevoj 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na biospajzov sajt, isporučuju idućeg dana. plaćanje pouzećem, dobiješ u kanc, i ne znojiš se po ovim vrućinčinama...

 

Inače večeras probavam ulje&šampon. Nešto sam još pribavila to ću posle određenih dana eksploatacije da vam prenesem šta, ako valja.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala DF :D Ništa, probaću tako kao što si ti objasnila, šta fali... Je li bitno u kakvoj se posudi drži ta smjesa? Mogu da izguglam, nego sam lijena, a kad si ti već radila, što da ne dobijem informaciju iz prve ruke :da: Meni se, inače, sviđa da se sama depiliram, mislim, nema nikakve brzine, natenane, mogu da pređem i po nekoliko puta neki dio, a da ne očekujem lošu reakciju :) Jedino ne znam kako ću sa preponama i bikini zonom, to ću zamoliti cimerku :) Kako tebi ide depilacija tih osjetljivih djelova?

nebitno je u cemu cuvas, ako ne sipas dok je vrelo posto ce plastika da se deformise i sl. posudu u kojoj si kuvala potopi posle u vrelu vodu da bi je lakse oprala, secer se bolje rastvara u toploti

nisam sigurna da ta smesa moze da pocupa debele dlake, kao sto vecina ima na preponama, ja svakako nisam pokusavala (cupam pincetom, posle nekoliko godina toga mi ne treba vise od pola h nedeljno za to jer dlake rastu u 'turama' pa nikad nemam nesto mnogo posla).

znaci: 2 solje secera, 1/4 solje vode i isto toliko limunovog soka. sve zajedno na najjacu vatru. kad krene da kipi ne smanjujes ne drzis celim dnom na ringli, dok se ne smiri. posle 11-13min je gotovo. ako kad je mlako ne moze da se razmazuje po kozhi dodaj malo vrele vode i razredi na taj nacin.

 

jel ima neko ciji se decko depilirao po ledjima? :D posto nikako ne mogu da nadjem najbezbolniji nacin, maltene iz svake pocupane dlake izadje malo krvi, boli neopisivo a iako je depiliranje vec posle par dana rastu nove dlake! sto je najgore nije dlakav ko majmun, ne znam sta da radim da olaksam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno. I jedno glupo pitanje: da li mogu da koristim smeđi, nerafinisani šećer? :)

 

Fora je što ne znam kako da depiliram te osjetljive djelove pošto bi trebalo izdepilirati onda sve, a brijanje je ok, jer manje boli, ali zato češće ruke u brijač, bezveze. Imam problema sa cirkulacijom, koža kao da mi se providi, imam problema i sa venama s unutrašnje strane koljena. Krećem na masaže početkom jula, a ni sama više ne znam kako da mi koža "živne". Vjerujem ništa dok ne odem na sunčanje i redovno plivanje :da: Jedva čekam kraj jula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko ciji se decko depilirao po ledjima? :D posto nikako ne mogu da nadjem najbezbolniji nacin, maltene iz svake pocupane dlake izadje malo krvi, boli neopisivo a iako je depiliranje vec posle par dana rastu nove dlake! sto je najgore nije dlakav ko majmun, ne znam sta da radim da olaksam :(

 

Ima dva moguća rešenja za to:

 

1. Nađi nekog drugog, ko nema dlaka;

2. Iskuliraj dlake.

 

Izvinjavam se na moderatorima na zajebanciji, bilo je jače od mene. Molim vas da imate u vidu kao olakšavajuću okolnost da nisam komentarisao i naredni post, jer sam tu tek imao inspiraciju. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što, i ja koristim prirodnu kozmetiku. Pazi molim te, mala mi ne da da dolazim na temu. Bitno da je tebi u potpisu prva reč "sex", što govori više od hiljadu postova. ;)

 

Ja sam u srednjoj školi, pa i u prvih par godina fakulteta, imao strašno mnogo bubuljica. Isprobao sam sve živo i mrtvo od kozmetike, da bih ublažio taj problem. Takođe, imao sam problem, imam ga i sada, sa naslagama na koži glave, što takođe valja prati posebnim šamponom. Koža lica mi je u poslednje vreme osetljiva, javlja mi se crvenilo sa strane nosa - tu doduše slabo stojim sa kozmetikom za sada. I konačno - u poslednje vreme tražim neki preparat protiv znojenja nogu, ali nešto od čega mi se koža neće sušiti i ljuštiti. Možda uvažene koleginice imaju neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dva moguća rešenja za to...

hvala na savetu al nisam od onih kojima smetaju dlake, to je njegova zelja.

pitanje moze da se generalizuje - ima li nacina da se kozha koja burno reaguje na depilaciju pripremi za to. Saloni ne dolaze u obzir jer tamo koriste uglavnom krdze od voska + takve stvari rade iskljucivo toplim koji jos vise iziritira kozhu + gadim se lonaca u kojima se to pretapa.

takodje zanimljiva cinjenica je da kad se cupaju duge dlake znaci kao sto svaki normalan muskarac ima bar na grudima sve su sanse da ce puci a ne izaci sa sve korenom, cudi me da u salonima ne skrate prvo. Ili to postoje neki fensi saloni za koje ne znam :D

Savet nekog vaterpoliste bi puno pomogao :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest miniminki

Zdravo svima,

Ovom temom ste me naterali da se registrujem. u poslednje vreme sam vrlo zainteresovana za sve sto je prirodno i izbacivanje svega sto je prepuno hemije. Cak sam i ves ocela da perem starim dobrim domacim sapunom koji narendam i stavim direktno u ves masinu, a umesto omeksivaca stavim sirce. Rezultati su bili odlicni i tek sam onda shvatila da je sva ona ukocenost vesa posle pranja ustvari od neispranog deterdzenta. Jos uvek eksperimentisem na tu temu iako me gledaju kao ludaka kad negde pitam imaju li domaci sapun. Protiv peruti sam napravila losion sa tinkturom od ruzmarina i majcine dusice i to sam sama pravila jer nisam mogla da nadjem u apotekama, a i nije neka filozofija. Sampon mi je od ricinusa, pantenola, ad kapi,... i kosilija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, pa dobrodošla na forum posvećen metalu :)

 

U principu, ako iščitaš temu, vidjećeš da smo otprilike sve najbitnije već rekli. Na samom početku, na prve tri, četiri stranice imaš baš dosta linkova ka korisnim sajtovima.

 

Ovo za sapun znam, ja sam recimo od mojih prirodnih, ono što ostane pred kraj, napravila izrendanu mješavinu i kada roba treba da se pere ručno, ja prvo ubacim taj sapun, sačekam da se istopi i onda već poznati proces... To za sirće nisam znala, vi'š...

Share this post


Link to post
Share on other sites

А која је неприродна нега тела??

 

Kreni od prve stranice i prvog posta.

"Neprirodna nega tela" znaci da tvoja kozmetika koju nanosish na telo ima sastojke dobijene vestackim putem (laboratorijski) i nemoguce ih je naci u prirodi u tom stanju.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

И то је део природе, али занемарујем терминологију. Мој начин да искажем да је у натпису могло да стоји ''антихемијска нега тела''.

 

Д ли то подразумева мазање ракијом?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kapiram da.

"bapski" lekovi manje spadaju u tu "prirodnu" medicinu. Mazanje rakijom i danas se koristi za snizavanje temperature. I obloge od rakije kod upale grla. Seacm se koliko sam mrzela te obloge kad sam bila mala "jer smrde" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...