Jump to content

Treba li zabraniti pušenje na javnim mestima ?


Feral Ghoul

zabrana pushenja na javnim mestima  

111 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vidish u tome je problem. Verujem da nas ceka slichna buducnost kao ona opisana u Filip Dikovoj knjizi Scanner Darkly . Bilo sta sto ti koristish da smirish svoj psihicki sistem, je zavisnost pochevshi od tableta, alkohola , cigara, droge.... to je zavisnost. Uvek ce postojati ljudi koji ce vashu zavisnost pretvarati u njihov profit, i gurati vash josh vishe. U danasnje vreme pushacka industrija je postala tolko jaka, da ubacuje svoj "proizvod" u danasjnu pop kulturu. Mozete videti na reklama u serijama u filmu seksi lika koji pushi cigaru i vodi uz sebe dva supermodela , ili neku popularnu pevachicu koja se slika sa cigarom u usitma za neki casopis. Prosechan chovek u svojoj adolescenciji i pubertetu je spreman dpsta stvari da proba a pogotovo ono "uz trend" i sigurno ce reci ova na slici izgleda cool, zashto ne bi i ja probala i chim proba prvu cigaretu stvara se zavisnik ili josh jedna potroshach.

 

Nemate vi pojma kolko postoje ljudi kojima su zivoti dosta usporeni ili unishteni zbog dima, ali svi vi to znate, ali oni nisu tolko udarni jer nevise na reklama 24 sata ili se ne eksponiraju tolko u pop kulturi danasnjice kolko probajte cigarete reklama. I sta mislite da li zavisnik ne zna da to sto pushi mu steti. Zna i tekako zna ali on je zavisnik i treba mu to, i to je bash fora sa onim nalepnicama na paklicama cigarete "pusnje ubija","pusenje izaziva rak pluca".... koji pushach bre to nezna. Prosechno, svaki pushach kada krene da pushi uvek sa manjeg ide ka vishem , tako jest, (primer) sa jedne cigarete na dan prelazi na dve cigarete na dan, tri.... i samim tim obichno iz mog iskustva takve osobe su prilichno nestabilne pogotovo kada im nestanu "pljuge". I tako industrija sve vishe zaradjuje i sve vishe ulaze u reklamu, i sve vishe se pojavljuju ovce za sisanje. I samim tim sto je industrija jacha , sve ce teze da se dobijaju zakoni protiv pusenja ili da ih ogradjujemo sa mestom za njih. Isto tako lobi im je veoma jak(interesantno je pogledati film Thank you for smoking, koji celu tu situaciju kroz odredjenu ironiju objasnjava).

 

Prva stvar - duvanska industrija ima velikih problema sa reklamiranjem proizvoda zbog brojnih zabrana koje su pre vise od 10 godina uvedene u svetu, a pre 3-4 godine i kod nas. Ne znam da li si primetio da nigde vise nemas eksplicitne reklame za cigarete - ni u jednoj reklami neces videti osobu koja pusi, niti se bilo gde naglasava da su cigarete te koje se reklamiraju: Fast - kupuje se na trafici ali nisu novine, Pall Mall - mislite o tome, itd. Marlboro i West koji su sponzori Ferrari-ja i McLaren-a su morali da skinu imena brenda sa bolida i ostave samo logo, zato sto je zabranjeno reklamiranje cigareta u sportu, a imaj u vidu da su ogromne pare ulozene u to. Ako si vec gledao Thank You For Smoking, kako nisi primetio deo kada se naglasava da u danasnjim holivudskim filmovima jedini ljudi koji puse jesu teroristi ili negativci?

 

Druga stvar - ako cemo o tome da ce uvek postojati ljudi koji ce nasu zavisnost pretvarati u profit moras da imas u vidu da od garderobe koju nosis, CD-ova koje kupujes, hrane koju jedes, vode koju pijes i uopsteno svega sto svaki dan radis neko ima ogromnu zaradu. Bilo sta sto koristis da smiris psihicki sistem je zavisnost? To bi znacilo da masa izaziva zavisnost, ne samo ove "lose" koje si naveo. I da, postojace ljudi koji ce ti uzimati pare na kondome, muziku, slatkise i gomilu drugih stvari koje cine zivot.

 

A to na sta ces da trosis pare se zove sloboda izbora.

 

Suluda je ovolika rasprava na temu pusenja i zavisnosti bilo kog tipa i trosenja para na stvari koje mozda nisu neophodne za zivot, jer niko od nas ne poseduje mehanizam kojim moze da izbegne cinjenicu da velike kompanije dobijaju pare od svega sto ti svakodnevno koristis. Osim ako ne predlazes da odemo u sumu, oblacimo se u lisce i jedemo bobice. :):):):)

 

Rekla sam sta mislim. Necu se raspravljati dalje, just for the record. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte vise lock, sve smo apsolvirali... pusaci koji se ne obaziru na nepusace (narocito na one koji zajebano reaguju na dim) su kreteni, u svojoj kuci nikome ne smetaju i nema sta ko da im kenja kad sami sebe unistavaju. Treba naci kompromis tako da pusaci ne smetaju nepusacima vec da imaju posebne prostorije ili sta vec. I vedro nebo, obavezno (osim tamo gde se jede).

Sve ostale nedokazane price, koliko sta utice na rak, nisu za nas vec za naucnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte vise lock, sve smo apsolvirali... pusaci koji se ne obaziru na nepusace (narocito na one koji zajebano reaguju na dim) su kreteni, u svojoj kuci nikome ne smetaju i nema sta ko da im kenja kad sami sebe unistavaju. Treba naci kompromis tako da pusaci ne smetaju nepusacima vec da imaju posebne prostorije ili sta vec. I vedro nebo, obavezno (osim tamo gde se jede).

Sve ostale nedokazane price, koliko sta utice na rak, nisu za nas vec za naucnike.

Jea! Lock.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moze da prica sta god ko hoce ali pasivni pusaci se uvek usmrde za medalju sto se tice odece

Bas sam juce sredjivao komp nekom drugaru on je sedeo do mene udaljen mozda metar i zapalio nekoliko cigareta,osecao sam dim ali nije mi toliko smetalo

I kada sam dosao kuci ustanovio sam da mi majica smrdi na duvan,i to bas cibri :) :)

A tek da ne pricam koliko cela garderoba bazdi kada se vratis iz nekog kafica ili kluba ;)

 

 

To sam i ja rekla pa sam ispljuvana, ali stvarno je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто као реклама за Пилс на Звездином дресу који имам. :)

 

pederi.jpg

Овде комотно може да пише "пушачи" уместо "педери". :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes u kafic case i solje smrde na cigare,smrad ti se uvuce u kozu i sam sebi smrdis zbog tih govana.

Ako pricas o basti nekog kafica onda je bullshit, u zivotu nisam smrdela na cigare dok sam bila na otvorenom.

A prvi put cujem da je iko uspeo da detektuje miris cigara na casama koje su mu donete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilično sam siguran da je bilo na ulazu u skc ;) ali nije važno....pederi u hrvatsku :)

 

 

tamo im je prirodno staniste :)

Код њих је успела парада, код нас неће. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte vise lock, sve smo apsolvirali... pusaci koji se ne obaziru na nepusace (narocito na one koji zajebano reaguju na dim) su kreteni, u svojoj kuci nikome ne smetaju i nema sta ko da im kenja kad sami sebe unistavaju. Treba naci kompromis tako da pusaci ne smetaju nepusacima vec da imaju posebne prostorije ili sta vec. I vedro nebo, obavezno (osim tamo gde se jede).

Sve ostale nedokazane price, koliko sta utice na rak, nisu za nas vec za naucnike.

To mu dodje zlatna sredina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...