Jump to content

Treba li zabraniti pušenje na javnim mestima ?


Feral Ghoul

zabrana pushenja na javnim mestima  

111 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zato sto se ne preseravas,i kazes kako zaista jeste. :da: Ja verujem da nekim ljudima smeta,nema tu price,ali toliko drvlja i kamenja po pusacima,ko da su svi od secera.Cisto preseravanje.

 

Pazi svim nepushachima definitivno smeta kada osete dim, pogotvo ako je to u zatvorenoj prostoriji. Ali ako u toj prostoriji provedesh 30 minuta, polako ali sigurno ces se navici na taj smrad, pa ti nece smetati. Ali isto tako kada dodjesh kuci, gde su svi nepushachi pa zasmrdish kucu, pa ti osetish na toj osobi kako bazdi, ta osoba koja je bila u toj pushackoj prostoriji nece osecati da smrdi ali svi u okolini oce. I kada se taj isti koji je bio u toj okolini okupa osetice kako mu stvari koje je nosio ne normlano smrde.

 

Tako da oni koji zive u skroz nepushackim porodicama samo tako osecaju dim, i nerviraju se kada se vrate iz kafica, svirke, koncerta etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok kada se nalazis u zatvorenom prostoru gde pusi 50-100 ljudi.Smrad je tada logican.Ali sedeti u sobi sa dva coveka koji popuse 5 cigara,i onda reci da ti se smrad uvukao u kosu i odecu je cisto proseravanje.

Nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E bez uvrede ovaj blog ili sajt je smesan

Mislim pogledao sam i ostatak teksta i ono pise u onom delu o atomskim bombama da kada radiokativna cestica padne na kozu to automatski izaziva rak koze :) :)

Takodje pise da Pentagon kontrolise ustvari katolicka crkva i jos gomila slicnih bisera :) :)

Mislim ono....

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moze da prica sta god ko hoce ali pasivni pusaci se uvek usmrde za medalju sto se tice odece

Bas sam juce sredjivao komp nekom drugaru on je sedeo do mene udaljen mozda metar i zapalio nekoliko cigareta,osecao sam dim ali nije mi toliko smetalo

I kada sam dosao kuci ustanovio sam da mi majica smrdi na duvan,i to bas cibri :) :)

A tek da ne pricam koliko cela garderoba bazdi kada se vratis iz nekog kafica ili kluba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, pocela sam da pusim da bih bila seksi, ne kul u drustvu. Haha.

Predpostavljam da si htela da budesh seksi sebi? Ne pricaj gluposti htela si da izmamish pogled likova u klubovima i samim tim da izgledash cool.

 

 

Pa ok kada se nalazis u zatvorenom prostoru gde pusi 50-100 ljudi.Smrad je tada logican.Ali sedeti u sobi sa dva coveka koji popuse 5 cigara,i onda reci da ti se smrad uvukao u kosu i odecu je cisto proseravanje.

 

Ja kad odem kod devojke , kod nje su sestra i majka pushachi, i veruj mi kada se vratim od nje , "osetim" se kuci. :D

 

A sad, volim.Uzivam u pusenju, prosto i jednostavno, neka je to i zavisnost, i sigurno da jeste, ali uzivam.

 

vidish u tome je problem. Verujem da nas ceka slichna buducnost kao ona opisana u Filip Dikovoj knjizi Scanner Darkly . Bilo sta sto ti koristish da smirish svoj psihicki sistem, je zavisnost pochevshi od tableta, alkohola , cigara, droge.... to je zavisnost. Uvek ce postojati ljudi koji ce vashu zavisnost pretvarati u njihov profit, i gurati vash josh vishe. U danasnje vreme pushacka industrija je postala tolko jaka, da ubacuje svoj "proizvod" u danasjnu pop kulturu. Mozete videti na reklama u serijama u filmu seksi lika koji pushi cigaru i vodi uz sebe dva supermodela , ili neku popularnu pevachicu koja se slika sa cigarom u usitma za neki casopis. Prosechan chovek u svojoj adolescenciji i pubertetu je spreman dpsta stvari da proba a pogotovo ono "uz trend" i sigurno ce reci ova na slici izgleda cool, zashto ne bi i ja probala i chim proba prvu cigaretu stvara se zavisnik ili josh jedna potroshach.

 

Nemate vi pojma kolko postoje ljudi kojima su zivoti dosta usporeni ili unishteni zbog dima, ali svi vi to znate, ali oni nisu tolko udarni jer nevise na reklama 24 sata ili se ne eksponiraju tolko u pop kulturi danasnjice kolko probajte cigarete reklama. I sta mislite da li zavisnik ne zna da to sto pushi mu steti. Zna i tekako zna ali on je zavisnik i treba mu to, i to je bash fora sa onim nalepnicama na paklicama cigarete "pusnje ubija","pusenje izaziva rak pluca".... koji pushach bre to nezna. Prosechno, svaki pushach kada krene da pushi uvek sa manjeg ide ka vishem , tako jest, (primer) sa jedne cigarete na dan prelazi na dve cigarete na dan, tri.... i samim tim obichno iz mog iskustva takve osobe su prilichno nestabilne pogotovo kada im nestanu "pljuge". I tako industrija sve vishe zaradjuje i sve vishe ulaze u reklamu, i sve vishe se pojavljuju ovce za sisanje. I samim tim sto je industrija jacha , sve ce teze da se dobijaju zakoni protiv pusenja ili da ih ogradjujemo sa mestom za njih. Isto tako lobi im je veoma jak(interesantno je pogledati film Thank you for smoking, koji celu tu situaciju kroz odredjenu ironiju objasnjava).

Share this post


Link to post
Share on other sites

fak ju :P

 

img054.th.jpg

 

Nered ti na stolu, Veroniko...

 

Smeta mi da neko zapali cigaretu dok jedem. Kada završim jelo i ja zapalim cigaretu. Mrzim kada neko purnja u kolima ili u bilo kom malom zatvorenom prostoru gde 5 ljudi zapali po cigaretu, postanem klaustofobičan i nervozan.. Treba zabraniti pušenje na koncertima. Na javnim mestima ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw,

 

Imam dva komada. Uopste nije lose, ne smrdi vec prijatno mirise, nema potrebe za pepeljarom, udara u plutja ko prava, ukus po zelji. Povuces dim i stavis u dzep, nema one frke AAAA tek sam zapalio a stize mi bus, da ne pominjem mogucnosti pusenja na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nered ti na stolu, Veroniko...

 

Smeta mi da neko zapali cigaretu dok jedem. Kada završim jelo i ja zapalim cigaretu. Mrzim kada neko purnja u kolima ili u bilo kom malom zatvorenom prostoru gde 5 ljudi zapali po cigaretu, postanem klaustofobičan i nervozan.. Treba zabraniti pušenje na koncertima. Na javnim mestima ne.

 

Meni smeta kada me neko za vreme rucka pita da li sme da zapali, a kada dobije odrican odgovor prevrne ocima ili pocne da gundja.

Inace, setio sam se epizode Treceg kamena od sunca u kojoj Dick pocne da pusi ... urnebes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok kada se nalazis u zatvorenom prostoru gde pusi 50-100 ljudi.Smrad je tada logican.Ali sedeti u sobi sa dva coveka koji popuse 5 cigara,i onda reci da ti se smrad uvukao u kosu i odecu je cisto proseravanje.

 

Nije proseravanje. Ja sam ostavio duvan prije 5 god,ne mozes da zamislis koliko je nos nepusaca osjetljiv na dim. Od 5 cigara se svako usmrdi,a samo nepusaci osjete,zato im i ne vjerujes :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, zimus sam napravio jedan eksperiment na ovu temu.

 

Bio sam u nekom novinarskom udruzenju, kancelarija 2x3, uvek puna, uvek sedimo u oblaku dima i kad god spomenes da se otvori prozor, izvesni ljudi odmah skacu u oci, sta da se otvara zima je. Pa ako ti je zima, nemoj da pusis. Ali necu da gresim dusu, bilo je i medju tim pusacima ok ljudi, pa otvore prozor, jbg i njima smeta. I jednom ja resim da napravim eksperiment. Tad nas je bilo desetak, svi puse osim mene. I kao i svaki put sedimo u oblaku dima. U jednom momentu, ja prdnem. I svi skacu da otvore prozor. Pa cekaj, sto otvaras prozor? Smrdi. Ma nemoj?! Sad ti smrdi? Nije ti ni hladno odjednom? Nije ni promaja? A ne smrde ti cigare? Pa to nije isto. Kako nije isto? Smrdi prdez, smrde cigare, kako nije isto? Pa nije isto. KURAC NIJE ISTO!!!

 

E, od tada su poceli malo cesce da otvaraju prozor i luftiraju kad sam ja tamo. Ako neces milom, onda ces silom.

:rockdevil:

 

CARE !!!

 

Nikad nisam pusio niti cu, a i mislim da treba ako ne zabraniti na javnim mestima, onda na istim bar pronaci kompromis u vidu prostorije za pusace sa tim preciscavacem vazduha.

 

U kojoj meri je delotvoran, ne znam , ali mislim da nista ne moze biti 100% delotvorno, a posebno kad je dim duvana u pitanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije proseravanje. Ja sam ostavio duvan prije 5 god,ne mozes da zamislis koliko je nos nepusaca osjetljiv na dim. Od 5 cigara se svako usmrdi,a samo nepusaci osjete,zato im i ne vjerujes :)

 

Pazi,to verujem,da je nos nepusaca osetljiviji.Ali to da pusaci ne osete uopste,nema veze sa zivotom.Ja osetim.Kada sam u zatvorenoj prostoriji duzi period,u kojoj se jako pusi,naravno da osetim na sebi.Ali u normalnim kolicinama,to nije slucaj.

 

Da , oni koji ne puse prljaju Srbiju , genijalan zakljucak Ajnstajne

 

Ne,ali sa ovolikom kolicinom savesnih ljudi a toliko prljavim okruzenjem,moze se zakljuciti da i ti savesni ljudi bacaju smece gde stignu,lepe zvake po ulici i ne kupe govna za svojim kerovima.To je proseravanje. :da:

 

Ubuduce se potrudi da shvatis post,a tek onda se pravi pametan. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...