Jump to content

Treba li zabraniti pušenje na javnim mestima ?


Feral Ghoul

zabrana pushenja na javnim mestima  

111 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Samo postoji mali problem a to je sto ne znas unapred. Zato se nikad nisam odavala totalnom duvanjenju :) Ipak se malo plasim, iako mi familija nema takve bolesti... A i sjebava kondiciju, koju volim da imam. Koliko puta ste posle crkavanja pri sexu psovali hranu i cigare? :D Takodje dobijaju se brze bore, smrdi iz usta, smrdi odeca...

Zato treba ostati pri boemskom dimu - uz kafu i sl uzivanciju, ne vise od 5 na dan nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta ste posle crkavanja pri sexu psovali hranu i cigare? :D Takodje dobijaju se brze bore, smrdi iz usta, smrdi odeca...

Zato treba ostati pri boemskom dimu - uz kafu i sl uzivanciju, ne vise od 5 na dan nikako.

 

Никад! Ich bin sex maschine! :mhihi:

Одећа не смрди, већ дискретно мирише. Боре немам, мада би ми добро дошао Фолксваген Бора. Но, криза, нема се тренутно. :icon_ne:

 

Увек уз кафицу, па и ако се нагура до десет комада, Боже мој. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени пушење изузетно смета. Како удахнем мало дима почнем да кашљем, сузе ми очи и боли грло. Још ако сам, не дај Боже, гладна - почиње главобоља, често и мучнина. Дакле, СТВАРНО ми смета.

 

Када сам, прошле године, радила са петоро страствених пушача, на моју молбу да не пуше у истој просторији, одговорили су сасвим пристојно и пренели себе и свој вољени дим у суседну канцеларију. Чак и тада, моја одећа, торба, капут... све је ужасно смрдело на дуван. Мада, чим је пригустило, па се радило и по 10-12 сати без паузе, ето њих са својом вољеном дрогом и нимало толеранције према мени и мом здрављу. Капирам да пушачи изађу у сусрет да једном или двапут прескоче пљугу. Већ после тога, гледају попреко. А онда се више ни не обазиру на молбе.

 

Када смо сестра и завршавале основну школу, мама нам је обећала по један парфем за свака два месеца за која не будемо пушиле. Сад смо обе непушачи са преко шездесет савршених парфема у власништву.

 

 

Ти парфеми су моје освежење дана... Нема лепшег осећаја од оног када, свеже окупана, ставим на себе пар капи парфемчића. А онда изађем увече... Вратим се кући, а коса, кожа, одећа - СВЕ смрди на дим.

 

Зато углавном "излазим" у Кућу чаја, а на концерте сам скоро па престала да идем. Већ након пола сата ја кашљем, плачем и осећам мучнину. Ако се неком баш пуши, може да изађе напоље, попуши шта има и врати се назад. А ја не могу да излазим на свака два минута да ДИШЕМ.

 

Пушачи имају пуно право да уживају у свом драгом диму, његовом мирису (?!), укусу или којој већ чулној сензацији. Али исто тако ја имам право на чиста, розе плућа и мало парфема.

Edited by Emelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Emelin: pa dobro, tebi smeta i uzasno je sto radis sa tolikim zavisnicima da cak ni kad nekome otvoreno smeta nece da ne puse... nije da neko na ovoj temi tvrdi da treba da trpis, mislim, nemoj ovde da se zivciras, reci tim ljudima koji te ugrozavaju :da: Zar je nemoguce uvesti to da se na poslu cigara pusi na nekom prozoru/terasi/napolju/u posebnoj prostoriji? Mislim kod moje keve to tako funkcionise godinama, nije fora da iko trpi zbog necije zavisnosti. I nije to fora vecine, makar bilo 100 pusaca i 1 nepusac, pusaci koji ne mogu da se suzdrze da ne drze STALNO cigaru u zubima u NENORMALNI i ne treba ista prema njima da se prilagodjava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je ljudi koji odu u kafic ili klub i ne mogu da dishu od zagusljivosti , peku ochi a odeca se usmrdi.......

 

Да, и мени нас је жао. :(

 

 

@DoubleFire

 

Рекла ја њима то више пута и није вредело. Ја то зовем пушачки егоизам - пушач има потребу и, ако је довољно јака, небитно му је колико то теби смета...

 

А пушачи често не примећују колико је гадна ствар смрад тог дима. Ваљда су се саживели с њим, шта ли... Сећам се да чак и док су пушили у засебној просторији у коју НИСАМ улазила, ствари су ми ужасно смрделе на дуван. Зато ни тај "компромис" није решење. Ја стварно не морам да трпим да одем на посао (или где већ) и да ми ствари миришу лепо и чисто, а да, кад се вратим, једва чекам да скинем тај дим са себе. Да не причам колико је то незгодно, на пример, зими. Не можеш свакодневно давати капут на хемијско чишћење. Као што рекох, имала сам проблем чак и када су пушили у одвојеној просторији. Дим је СВЕПРИСУТАН.

 

Срећом, надам се скором завршетку факса, па и неком пристојнијем радном окружењу... А шта ћемо са, као што рече Feral Ghoul са кафићима, клубовима, концертима?

 

Ма... Да се не понављам, већ написах у претходном посту своје мишљење о томе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno da.

 

Ne smeta mi toliko ukoliko dim ne ide direktno na mene i ukoliko nema gomilu pušača na malom prostoru, ali ukoliko jeste tako, često kašljem, bole me oči itd.

Ima tolerantnih pušača i te poštujem. Koji će u mojoj kući uvek pitati da izađu napolje i koji će uvek pitati da li nekome smeta pre nego što zapale. Ako je nekome stvarno hitno, uvek može izaći napolje na par minuta.

Ali pre sam se družila sa osobom koja je imala običaj da mi duva dim direktno u facu, nakon 2-3 dima, ja kao osoba ne toliko jakih živaca, uzela sam joj celu kutiju i pocepala. Nismo pričale dugo. Čisti bezobrazluk.

 

Ali ako nešto mrzim, to je kad odem na slave, svadbe i sl. Ja treba da jedem dok neko puši pored? Nema šanse. Ajd' sve nekako i istrpim, ali hrana koja se oseća na cigarete... :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какви сте ви то металци, ако не можете истрпити да мало ''смрдите'' на цигарилосе, мајка му стара?!

 

Секс, дуван, хеви-метал!

 

Грешник 666%

 

2qk88ja.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срећом, надам се скором завршетку факса, па и неком пристојнијем радном окружењу...

и ја се надам скором завршетку факса. међутим, у складу са темом, ја се надам пристојнијем пушењу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez kompromisa, zabraniti.

 

Vidim da ima dosta ljudi koji se brane prirodom, time kako duvan postoji od kako je svijeta i vijeka... E pa da vam ispričam anegdotu, moj prijatelj radio reviziju u jednoj proizvodnji cigareta velikoj koja ima sve te jake do-jaja-brendove... tražio lager listu da proveri malo materijalno knjigovodstvo... Dobio je nešto što više liči na lager hemikalija za industrijska čišćenja... Potvrdili su mu da SVE TO sa liste ide u duvan tj cigarete. Pa vi vidite.

 

A nepušači treba da udišu ta gomna obogaćena nataloženim smradežima iz pušačkih pluća. bljak :puke:

 

 

Inače miris cigare (sačinjene od netretiranog duvanskog osušenog lišća) mi ni malo ne smeta, naprotiv! Ni miris iz lule ako pušač konzumira pravi duvan (neparfimisani). To je samo još jedan dokaz kako cigarete nemaju veze sa prirodnim duvanom

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bila pusac i uvek mi je dim smetao, i tada kada sam bila pusac bila sam za to da se zabrani pusenje cigareta na javnom mestu.

 

 

Bez kompromisa, zabraniti. A nepušači treba da udišu ta gomna obogaćena nataloženim smradežima iz pušačkih pluća. bljak :puke:

 

Potpuno si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan fasista.Mnogo vas ima.

alo bre, nije fašizam, niko tebi ne brani da pušiš, ali ćeš to raditi samo napolju i u prostorijama za tu namenu. ne bilo gde kao sada.

znaš kako je lepo u nemačkoj, ljudi izađu ispred faxa i puše, imaju posude sa peskom za gašenje cigareta i to je to. nisam video da se žale. uh, znaš kako sam se lepo odmorio od dima za tih 7 dana u decembru...

a ja ovde ne smem da uđem u bife na faxu da popijem kafu od silnog dima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...