Jump to content

Treba li zabraniti pušenje na javnim mestima ?


Feral Ghoul

zabrana pushenja na javnim mestima  

111 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Шта бре кад си богата? Да сам мултимилионер, Вајсројчица би и даље била моја великa љубав! :wub:

 

Kod mene je obrnuta situacija.Da mi nije zao dati toliko para,pusio bih Dunhill,jer mi je to omiljena cigara.Walter Wolf je na drugom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad 70% ljudi na ovoj temi je za zabranu pa sad vi vidite da li to kome smeta.

moj cjale je dobio "duvansku astmu" (neki je zovu i pushachka) jer poslednjih 40 godina duvani, te su mu objasnjavali koliko je to stetno i da treba da prestane. Nikad necu zaboraviti koliko sam kao klinka mrzela da se vozim kolima, mene sutnu pozadi, a cjal ei keva pripale... Da umresh, nema sanse da se izluftira, narocito kad je napolju hladno.... :( i jos kao da prestanem da kasljem i da se ne foliram jer mi sigurno ne smeta toliko.. Sad kad im to pomenem, prave se blesavi.

 

 

@ lemi

bio bi krajnji bezobrazluk zabraniti pushachima da svoje navike upraznjavaju na otvorenom - basti, parku, terasi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,ali to se resava onako kako si vec rekao.A sa druge strane,recimo ti dodjes kod drugara u kucu,on pusac,i okupi se ekipa,naprimer vas 10.Ti jedini ne pusis.I da li je u redu da ti diktiras situacijom?Da niko ne pusi zbog tebe?Kada si manjina,onda se prilagodjavas. :da:

Nikad nisam od nikoga trazio da ne pusi. U takvoj situaciji ili trazim da se otvori prozor (i to bas kad pocnem da sedim u magli) ili ustanem i odem ili ni ne dolazim ako znam da ce tako da bude. Desavaju se takve situacije i to vrlo cesto. Meni samo nije jasno kako sami pusaci (ili neki od njih) uopste mogu da izdrze da sede u magli dima koji ih stipa za oci, a da ne otvore prozor bar na 5 minuta "jer im je hladno".

 

Pocinjes da pravis komparacije ko Prince.Lupanje gluposti.

Nije to lupanje gluposti, vec ti trazis argumente za stvari koje su jednostavno pitanje zdravog razuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi, ne moramo ni da igramo fudbal, već vidim da si nepokretna štoperčina koja kašlje u lice onima koji priđu golu.

 

Ne kasljem nikad,sem kada sam prehladjen.Pokretan sam taman koliko stoper treba biti pokretan.Kondicije nemam,to je cinjenica,ali to je zbog posla koji radim i koji me zakucava za stolicu i zbog nedovoljnih fizickih aktivnosti,a ne zbog cigareta.Ali svejedno,svega dovoljno za dobrog amaterskog stopera.Jos ako se u sve to ukombinuje Oroz katanaco,golova nema.0:0 je neminovnost. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je obrnuta situacija.Da mi nije zao dati toliko para,pusio bih Dunhill,jer mi je to omiljena cigara.Walter Wolf je na drugom mestu.

 

dunhill_int.jpg

 

Је л' овај Данхил?

 

Много лепа паклица. Једна од ретких цигарета које нисам имао прилике да припалим. Но, исправиће се грешка.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam od nikoga trazio da ne pusi. U takvoj situaciji ili trazim da se otvori prozor (i to bas kad pocnem da sedim u magli) ili ustanem i odem ili ni ne dolazim ako znam da ce tako da bude. Desavaju se takve situacije i to vrlo cesto. Meni samo nije jasno kako sami pusaci (ili neki od njih) uopste mogu da izdrze da sede u magli dima koji ih stipa za oci, a da ne otvore prozor bar na 5 minuta "jer im je hladno".

 

Ja sam prvi koji trazi otvaranje prozora.Makar napolju bilo -100.

 

Nije to lupanje gluposti, vec ti trazis argumente za stvari koje su jednostavno pitanje zdravog razuma.

 

Ne,nisi u pravu.Trazim argumente za vase navode da pasivna inhalacija dima ubija.Ja nikada nisam cuo za slucaj.Niti znam ikoga ko je cuo za tako nesto.Kao sto sam rekao,sve se moze resiti kompromisima.Jednostavno i lako.Da svakome odgovara.Najlakse je zabraniti i uvoditi fasisticke metode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' овај Данхил?

 

Много лепа паклица. Једна од ретких цигарета које нисам имао прилике да припалим. Но, исправиће се грешка.

 

Da,taj Dunhill je u pitanju.Obavezno probaj.Sjajna cigareta.

Pre sam je pusio u nenormalnim kolicinama.20 maraka bio box.Kada je euro uveden,podigli cene.Bio 13,5 eura box.Tada sam prestao.Tada sam i vise pusio,pa mi nije padalo na pamet da mesecno na cigare dajem 55-60 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,nisi u pravu.Trazim argumente za vase navode da pasivna inhalacija dima ubija.Ja nikada nisam cuo za slucaj.Niti znam ikoga ko je cuo za tako nesto.Kao sto sam rekao,sve se moze resiti kompromisima.Jednostavno i lako.Da svakome odgovara.Najlakse je zabraniti i uvoditi fasisticke metode.

http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/pasivno...zdani-udar.html

http://www.zagreb.in/zdravlje/pasivno-puse...dnost-zena.html

http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/pasi...ja-kostiju.html

Ako dijete odrasta uz osobe koje puše ono je, također, pasivni pušač.

Ono može češće osjećati poteškoće, glavobolju, kašalj, iritaciju očiju i mučninu. Ako je dijete izloženo nikotinu od najranijeg djetinjstva postoji gotovo dvostruko veća opasnost od pojave astme ili bronhitisa u dječijoj dobi, te raka pluća u budućnosti, nego kod ostale djece.

a ti traži dalje...

treći put, PASIVNO PUŠENJE SAMO PO SEBI NE UBIJA KAO NI AKTIVNO PUŠENJE VEĆ "SAMO" POVEĆAVA IZGLEDE DA ZARADIŠ ZGODITAK!!!

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

treći put, PASIVNO PUŠENJE SAMO PO SEBI NE UBIJA KAO NI AKTIVNO PUŠENJE VEĆ "SAMO" POVEĆAVA IZGLEDE DA ZARADIŠ ZGODITAK!!!

 

Pa nisam ni mislio covece da ubija na licu mesta ili direktno,vec na to o cemu ti pricas.Ja nisam cuo ni za jedan konkretan slucaj,dok za pusace imas primera na svakom koraku.I to nije isto.Nije isto kada ja popusim paklu dnevno,a ti tokom dana budes u kontaktu sa dve cigarete oko tebe.To nikako ne moze biti isto,niti se moze pricati da pasivno "pusenje" isto steti koliko i aktivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебеш евентуални канцер кроз тридесет година. Сутра ме прегази трамвај и исти му курац дође. Нема ме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lemmy sixx: Pa pazi, dim koji pusac izdahne ima stetne materije. S druge strane umiru od raka i nepusaci. Logican je zakljucak da umiru od pasivnog pusenja :) Pa ti vidi tu logiku.

 

Jedino sto je sigurno je da ljudi dobijaju rak pluca i da svako ima pravo da se isparanoise zbog cega se to desava pa da se u skladu sa time i ponasa (da bezi od dima i sl). Ja i kad pusim i kad ne pusim zelim da prostorija bude provetrena. Takodje kad pusim pitam gosta da li mu smeta i u kojoj meri. Ako treba odlazim na terasu, gde se razgovor nastavlja pa kad popusim vratimo se unutra. Jer ima jos jedna stvar koju mrzim - kad stan smrdi na duvan. Volela bih da su svi pusaci takvi, da puse iz zadovoljstva i da budu uvidjavni ali jebiga.

 

Ne vidim oko cega ima da se diskutuje, ako nepusaci imaju pravo da ne osecaju dim onda treba to i omoguciti nepusackim zonama u kaficima, zabranom pusenja u restoranima i na koncertima u zatvorenom. Jer kada ce realno Srbija dobiti salu za koncerte sa takvom ventilacijom da moze da izbacuje sav dim? :no:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzivam u cigaretama,i zato i konzumiram.Ako mi bude prestalo zelja i volja za njima,prestacu.Dokle god je ovako prijatno,prestanka nema.

 

Јес' вала. :smoke:

Када не пушим по десетак сати, а затим припалим цигарету, красан осећај је неописив! Kао да сам свеже појеб'о Азију Кареру! Оргазам је слабашна реч...

Edited by Вуду шнеле Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze svako ko pusi da dobije rak. Prosta stvar - genetika. Neko ima vise potencijala neko manje. Onaj koji ima vise dobice najverovatnije sam od sebe, pod stare dane, ako slucajno postane pusac onda ce ga dobiti pre. Neko ko ima manje moze da ceo zivot tuce 3 pakle dnevno i nista. Takodje stres mnogo utice, ljudi na selu mnogo puse a koliko njih dobije rak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

monica_bellucci025.jpg

 

 

Seksi.

Da. Ali ne zbog cigarete.

 

i još nešto lemi, ako ideš tom logikom da pasivno pušenje još nikoga nije ubilo - pa nije ni sida, ona samo uništi imuni sistem...

Znao sam i jednog teskog narkomana koji nije umro od droge, vec od srcanog napada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze svako ko pusi da dobije rak. Prosta stvar - genetika. Neko ima vise potencijala neko manje. Onaj koji ima vise dobice najverovatnije sam od sebe, pod stare dane, ako slucajno postane pusac onda ce ga dobiti pre. Neko ko ima manje moze da ceo zivot tuce 3 pakle dnevno i nista. Takodje stres mnogo utice, ljudi na selu mnogo puse a koliko njih dobije rak?

 

Тачно тако. :da:

Осталима препоручујем групу Фамилију. И култни хит: ''Па, па, параноја...''

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...