Jump to content

Treba li zabraniti pušenje na javnim mestima ?


Feral Ghoul

zabrana pushenja na javnim mestima  

111 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI
:confused:

 

ovo je bilo upućeto Veri.

jebem vas lude kad postujete ko jebani,normalno da ću da pogrešno quotujem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da sam neko i nesto, zatvorio bih fabrike duvana i iskorenio sav duvan, pa da vidimo onda sta cete pusiti. :) Ali posto sam niko i nista, uzivajte ;):)

 

Velike su pare u pitanju. Isto kao sto ne prave masovno kola na vodonik iako ne zagadjuje , naftna industrija ne moze tek tako da se ugasi jer........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bi istovremeno i hiljade ljudi ostavio bez posla. Ne može to tek tako da se radi.

 

Ogromne pare i napor su ulozeni u to da se ljudima serviraju stvari kako bi se navukli na iste. Citava industrija se vrti oko toga.

Ne samo cigarete i fast fud, skoro sve stvari oko nas.

Ono sto covek moze da uradi je da sam brine o sebi, ponekad uz pomoc drzave i zakona (to u "normalnim" zemljama gde drzavu briga sta ce da radi sa svojim stanovnicima i kakvog su oni zdravlja i sta jedu i piju, cime se truju, ne ovde).

Ono sto u prvi mah deluje "najlakse" obicno je i najgluplje - npr "ukinuti" duvan/drogu/benzin i dizel kako bi ljudi/priroda bili zdraviji. Znamo svi da to ne moze jer je to citav mehanizam od koga zavisi mnogo ljudi, ekonomija drzava i slicno. Ne moze tako da se rushi sistem.

A i svaki pojedinac ima pravo da odlucuje da li ce nesto raditi/koristiti cak i ako je nelegalno.

 

Kao sto su sada u trendu hibridni motori za automobile, tako ce vremenom i velike korporacije menjati svoje proizvode da bi se prilagodile trzistu i njegovim novim zahtevima.

Ne bi me cudilo da za par godina recimo Mekdonalds bude prvi u svetu po izboru makrobiotickih/"organskih" gotovih obroka.

A izmisle usput i neke cigarete bez duvana koje u stvari ciste pluca. I onda cik kupi duvan jer ga nema! Mada cini mi se da tako nesto vec postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je cela poenta da nepusaci ne treba da budu prisiljeni da budu u dimu ne vidim cemu komentari 'uuu treba pustiti zyklon-b na pusace' :rolleyes:

I kad sam bila pusac smetalo mi je kada je zadimljeno, kad se gusim u klubovima/na koncertima i NAROCITO kad jedem.

Sto se zakona tice vidim u nekim restoranima da postoji odjednom deo za nepusace al to je recimo 5% stolova i uvek su svi prepuni dok je deo za pusace maltene prazan - sto ne povecaju zonu za nepusace?

Objasnite mi fenomen da kad god sedim negde gde ima mesta i za nepusace uvek se nadje neka dileja koja sedne bas tu, izvadi cigare a onda ulazi u konflikt sa kelnerom :confused: I na kraju prenerazeno odlazi da sedne u pusacku zonu.

 

Treba da bude dozvoljeno tamo gde nema hrane (znaci 2 zone da budu) i svuda pod otvorenim nebom. Ali da se naprave kante koje na sebi imaju deo gde ugasis cigaru (pesak i sl) i onda bacis opusak u nju, da ne bimo bili primorani da prljamo grad (dok sam pusila uvek mi je bilo trulo sto moram da bacim na pod).

 

Inace ja sad opet pusim al samo kad blejim s pusacem, sto je bas retko, zanimljivo da inace ne osecam potrebu za time. Sto me nagoni da mislim kako je tuzno kad moras da pusis 24/7 i ne mozes da se obuzdas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo teze ce zabraniti...zato shto su duvanske kompanije vec pretile seobom pogona u neke druge zemlje = velika otpushtanja ljudi + pad cene duvana(gde bi "popushio" veliki broj ljudi koji sade duvan)

a to sad nikako ne treba ovima na vlasti...

tako da verovatno u skorije vreme nece posezati za tako radikalnim merama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema vec pa je zakljucana usled nabujalih strasti :) :)

Glasao sam za da jer sam i sam nepusac :da:

Ali ono sto nije u redu je da ako je vec pusenje zabranjeno u javnim ustanovama ne postoje i odogovarajuce prostorije sa pusace

Kao na mom sada vec bivsem faksu gde ladno postoji "pus patrola" :) koja vija svakoga ko na hodniku zapali cigaru pa se onda sjate u WC umesto da lepo postoji neka zasebna prostorija,kao odsek ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

glasao sam za DA!

zabranjeno voće je najslađe, to bi pušenju dalo novu dimenziju...ili vratilo staru,buntovnicku... :twisted:

i potpuno sam za najstroze odvajanje po kafanama,klubovima...pre par godina su tako nesto pokusavali,i donekle im je i uspevalo.pamtim depresivna lica iz delova za nepusace,i nasmejana iz onih drugih...

"u raju je lepo,u paklu je ekipa"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам пушач, али ми дувански дим не смета нимало, и сматрам да не треба забранити.

И ви сте бре као неке сека Персе. Пустите људе да живе.

 

Nisam ni ja pushach, ali smeta mi dim. Naravno da mi ne smeta kad neko pushi na ulici, ali u kaficima, klubovima smeta i te kako.

Niko vas ne tera da budete u nasoj blizini.

 

1. nagrada za najdebilniji post godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u 95% slucajeva jedini nepusac u okruzenju u kom se nadjem ili u drustvu.Kad nekome kazem da nema pusenja u MOM autu odma se drkaju,seru nesto.Pre 2 godine,pokupimo ortaci i ja neke vrh ribe u gradu posle fajronta i odvedemo ih na breg,od 3 auta njih dve sednu u moj auto jer smo mi izasli a njima je bilo hladno i sad vidim da puse.U pepeljari stoje neki osiguraci umotani u plasticne kesice ali njih ocigledno boli patka i tresu pepeo.Kazem im lepo da izadju jer nema pusenja unutra, a one u fazonu 'jel ti tata ne da' i onda kad sam se razdrao mars napolje celo vece rec samnom nisu progovorile.Jebem ti pusace i njihovu zavisnost

I da,ne mogu da budem sa devojkom koja pusi,pa makar bila najbolja riba na svetu.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, niko ko ne pusi ne sme da bude u mom drustvu.Kad upoznam nekog, prvo pitam 'Je l' pusis?'.Ako pusi, onda je u redu da bude u mojoj blizini, cisto da ne bi doslo do konflikta ako toj osobi smeta duvan.Necu da ispadne da teram nekog da bude previse blizu.

 

 

:)

A ako samo liže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, niko ko ne pusi ne sme da bude u mom drustvu.Kad upoznam nekog, prvo pitam 'Je l' pusis?'.Ako pusi, onda je u redu da bude u mojoj blizini, cisto da ne bi doslo do konflikta ako toj osobi smeta duvan.Necu da ispadne da teram nekog da bude previse blizu.

 

 

:)

 

Joj boze... Naravno da nisam pomislila konkretno na tebe... Nego, niko nas ne tera da idemo tamo gde ima dima? Pa kako onda da odem na koncert, da izadjem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nije problem da ne zapalim duze vreme-recimo na poslu svakog dana.kad sam kod nekog za koga znam da u zivotu nije zapalio cigaru, ili u kuci sa malom decom,nekako mi se podrazumeva da cak i ne pitam za dozvolu,nema cigara i ok.najobicnija tolerancija.

ali,novi antipusacki ekstremizam me sve vise nervira.ako je duvanski dim STVARNO toliko stetan-UKINITE CIGARE ZAUVEK!

 

:smoke:

 

 

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...