Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Najodgovornija za otkazivanje je domaca "publika" koja nedolaskom na koncerte predstavlja savrseni orijentir za promotere.

 

Ima li neko bolju ideju?

 

Uz sav respekt prema NB, nisu bas nesto atraktivni za publiku, niti su poznato ime,najblaze receno

 

Mora se i o tome voditi racuna bar malo. Ostali koncerti su druga prica.

Edited by WoS

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Najodgovornija za otkazivanje je domaca "publika" koja nedolaskom na koncerte predstavlja savrseni orijentir za promotere.

 

- Najodgovornija za otkazivanje je domaća "organizacija" koja na slepo organizuje po nekoliko svirki u kratkom vremenskom rasponu, što je nemoguće finansijski ispratiti.

 

Koja od ove dve tvrdnje deluje verovatnije?

 

I kad mislite da će bend iz jebene AUSTRALIJE ponovo doći za male pare?! Sledeći put, PRE NEGO ŠTO BILO ŠTA URADITE - globus pred sebe. Pa onda kalkulacija.

Edited by ursus arctos
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ WoS - Moja opaska se odnosi na koncerte underground (black metal) bendova (znaci, svi ovi bendovi koji se spominju na ovoj temi), a Negura Bunget je svakako bend koji u tom miljeu predstavlja jedan od najpostovanijih izvodjaca globalno. Svakako da ima ljudi koji nisu culi za njih i nisu im atraktivni ali se u tom slucaju radi o publici koja ne slusa/prati aktivno black metal ili im njihova muzika nije po ukusu, sto je sasvim ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ WoS - Moja opaska se odnosi na koncerte underground (black metal) bendova (znaci, svi ovi bendovi koji se spominju na ovoj temi), a Negura Bunget je svakako bend koji u tom miljeu predstavlja jedan od najpostovanijih izvodjaca globalno. Svakako da ima ljudi koji nisu culi za njih i nisu im atraktivni ali se u tom slucaju radi o publici koja ne slusa/prati aktivno black metal ili im njihova muzika nije po ukusu, sto je sasvim ok...

 

Ok, ja ne slusam Neguru, al sigurno bih dosao na Watain. Nije da sam ja nesto reprezentativan za underground publiku (verovatno sam daleko od toga, a ionako ne znam sta je kriterijum za to) al ako je NB toliko postovan bend u tim krugovima... Koliko onda takve publike zaista i ima?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da je od svih nas meni najvise zao sto necu gledati Watain i Destroyer, ako je za utehu, bar ce dovesti Taake-a i Helheim (mada kod nas nije nista sigurno).

Slazem se naravno da je Negura poprilicno specifican bend za neku siru populaciju ali ne mogu da shvatim da u Srbiji (ili Beogradu) nema bar 50 fanova black metala koji

bi dosli (i kupili kartu) za legendarni bend ovakvog kalibra...

Svakako nije zanemarljiv faktor ni besparica, i moja firma je kolateralna steta cele ove krize, zaista nikada nije bilo teze... ali se ipak nadje za ono sto volis...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

На сваком BM концерту се виђају отприлике исти људи и исте екипе, а њихов број варира у зависности од тога да ли они који долазе са стране имају довољно кеша или не. Дечурлија која себе назива "блек металцима", носе Cradle Of Filth мајице (Никаква шала на рачун бенда, волим их.) дрве курац по трговима, не труде се да обогате свој музички укус и називају себе "Dark Queen" , "Маја Filth Маријана" и тако даље, могу да ми попуше курац. По стоти пут ћу да пљунем на свакога ко је у стању да потроши 2500 на дуксер у Феликсу, а да карту за концерт не обезбеди због "недостатка новца". Зато ће Borgir да долази у Загреб, а код нас ће све да се отказује. Треба да поцркамо, јер смо говна.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je trebalo proceniti koji koncert (ili dva) zakazati, a ne zakazati četiri odjednom, pa se onda razočarati posetom prvom jer svi štekaju pare za drugi i treći, pa onda otkazati i drugi i treći i ostaviti četvrti kojem je sudbina takođe upitna u smislu posete.

 

Slazem se. Po kojoj logici prokleti Taake moze da prodje bolje bilo od Belphegora ili Wataina i Destroyera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Po kojoj logici prokleti Taake moze da prodje bolje bilo od Belphegora ili Wataina i Destroyera?

 

 

Претпостављам да најмање пара треба да се обезбеди са ову свирку, па је најмањи минус у напред израчунат. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

На сваком BM концерту се виђају отприлике исти људи и исте екипе, а њихов број варира у зависности од тога да ли они који долазе са стране имају довољно кеша или не.

 

I to što kažeš, ista su lica bilo da svira bend kalibra Infernal War ili Watain (da se razumemo, oba su predobra, ali bi trebalo da bude drastične razlike u popularnosti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresite sto otkazujete. Sam Watain moze da dovede 150 ljudi. Sa Destroyer 666, to bi sigurno bilo 150 ljudi, lako moguce i 200. Prognozirate posecenost ovog koncerta na osnovu posecenosti Nugera Bunget koncerta a ne shvatate da uopste nije u pitanju ista publika.

 

Watain u startu ima daleko vise publike, a dostigli su i nivo notornosti medju mainstream Metal krugovima. To svakako nije isti bend koji je bio ovde pre tri godine - jer tada je njihov mainstream uspeh tek bio u zacetku. U medjuvremenu je taj hype - mada, kao i uvek, sa zakasnjenjem - ipak prodrmao i ove prostore. Ta prica o tome da isti ljudi dolaze na sve Black Metal koncerte jednostavno nije tacna u ovom slucaju. Sve postovatelje ekstremnijih pravaca metala trenutno vise ili manje zanima Watain, jer to vise nije samo Black Metal ime. Sta vise, sigurno se pojavljuje i deo Thrash ekipe, sto mladje, sto starije - a Destroyer 666 su im dodatni podstrek. Da, bilo bi i dece, a sasvim moguce da bi doslo cak i malo 'ljudi sa strane'. Hype jednostavno brze i sire putuje zbog interneta - Watain su vec siroko poznati po tome sta se na njihovim binama desava sto bi samo po sebi bilo dovoljno da dovede radoznale 'autsajdere'.

 

Taake i Helheim? 50 ljudi, u vrh vrhova glave.

Edited by The Farthest Star
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svim prognozerima, tarot baba vangama i ostalim uzvisenim umovima i poznavaocima svega oko organizacije koncerata! :spava:

 

+ hvala i svima koji verno prate i podrzavaju sva UG desavanja i kapiraju stvari! :rockdevil:

 

Odgovor na zadatu temu je jednostavan:

 

Belphegor + Watain koncerti su zakazani u vreme kada se cekalo da mali klub SKCa ponovo proradi...= nije se dogodilo!

Obe turneje su Rock The Nation produkcija sa standardima i specifikacijama koje na zalost ne odgovaraju trenutno niti jednom nabavljivom klubu u Beogradu ili drugim gradovima a da moze da se uklopi u realan budzet koncerata!

 

Ostala je mogucnost, zakazati veliku salu SKCa = ulaznica minimum 3000din = nerealno = otkazano!

 

Toliko, pa sada nastavite rasprave na zadate teme...

 

HORNS UP!

Edited by Knjaz_Ovoga_Sveta
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

NAJOZBILJNIJE:

1.-Da li su uhvatili ko je Bacio Suzavac na Exploited

i kolika kazna mu je Dorecena????

 

2.-Na beer festu stvarno nije bilo mesta,

trebali su da pomere standove sa pivom-levo i desno i

onaj u sredini da suze,zaklanja pogled.

 

3.-Domaci bendovi i pevaci su sad na VRHUNCU KARIJERE,

Nikad u Zivotu nisu svirali pred toliko publike!!!

ja stvarno ne znam koga vi sad za koje grupe se mucite

da skupite ljude,

imaju badava na internetu da skinu i Cuju!!!!

 

4.-TREBA DA NAPRAVE SPOMENIK ispred Arene:

OVDE SU SE OBOGATILE DOMACE ZVEZDE!

naravno da bude ukusno dizjniran neka gomila para

ne neki nadgrobni.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, takva je situacija ukupno u svetu, ne samo ovde. Može samo da bude da je ovde to izraženije.

 

Uostalom, koliko ima ljudi koji istražuju muziku do ranih dvadesetih, a onda batale i nastave da slušaju ono što su otkrili do tog trenutka? Mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali u svetu ta imena sviraju, a kod nas će bendovi koje je pomenuo Gojko doći na nivou greške.

Mada to je samo vrh ledenog brega, cela zemlja je sjebana pa se to logično reflektuje na metal. Kad bude sve ok biće i koncerata a to će biti u kurcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve to veze ima sa svetom i sjebanom zemljom,ajde ne lupajte.Prema takvim bendovima ne postoji interes publike i ajd zdra'o.Evo ovi Guardiani sviraju po stoti put pa ce opet biti pun SKC.Zato sto ih ljudi slusaju.Kada se nagomila mnogo koncerata,vecina ljudi to financijski ne moze izdrzati,i onda mora postavljati prioritete.I blablabla,milion puta ispricana prica.

Gojko je donekle u pravu,kod nas uglavnom prolaze nesto veci bendovi (iako to pre i posle 1995.nije istina).Ali kakve to veze ima sa primitivizmom i odakle tu paralele,to zaista ne vidim.Ljudi slusaju sta im volja,posecuju koncerte bendova koje zele da posecuju,i to sve u skladu sa svojim financijskim mogucnostima.Zbog cega ih nazivati primitivcima ako ne zele da gledaju tamo neki rumunski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je pomenuo primitivizam?

 

Ljudi slušaju ono što znaju i malo njih se zaista potrudi da otkrije nešto novo (ne novo u smislu trenda ili žanra, nego do tada još nepoznato dotičnom pojedincu). Koliko medijske pažnje dobija Blind Guardian, a koliko Negura Bunget? Prvi definitivno više i to ih je dodatno poguralo. Da je "neki tamo rumunski bend" dobio spot-dva po svakom albumu, jaku promociju izdavačkih kuća i slično, dalje bi stigli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je "primitivno" bila pogrešna reč, hteo sam da kažem da prema mom iskustvu od svih srpskih metalaca 40% sluša do 10 bendova, još 40% do 50, i tek nekih 20% aktivno sluša više od 50 bendova. I kako onda da se izgradi nekakva raznolika metal kultura, scena i šta ti ja znam? Pogledaj situaciju u Hrvatskoj - dijametralno je suprotna. I zato ljudi tamo idu na koncerte, ne zato što su bogatiji ili imaju viši standard, nego što su pre svega čuli i zanimaju se za te bendove. Zato ovde na God Dethroned dođe 40 ljudi, a na Cannibal Corpse 800 - dakle, jedan God Dethroned, sa gotovo jednakim brojem izdanja iza sebe i kultnim statusom na globalnoj death metal sceni, sa dvostruko jeftinijom kartom, dobije u Srbiji PET POSTO publike jednog Cannibal Corpse-a. Nešto nisam ubeđen da je razlika u popularnosti ili kvalitetu baš u odnosu 1:20, zar ne?

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...