Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Slazem se apsolutno sa gore navedenim. Ali morate shvatiti da nije svima muzika primarna stvar u zivotu, vecina je gleda kao zabavu, bez

zelje da dublje istrazuje i otkriva nove bendove....ja imam par takvih primera oko sebe, bukvalno dok im ne das disk i kazes "e ovo je dobro, poslusaj to i to"

nema sanse da prosire svoje muzicke vidike, u stanju su pola godine da vrte 3 albuma maximalno...ali sta je tu je. To objasnjava sto ce npr. Blind Guardian,Kamelot,

Sonata i td. uvek napuniti SKC,a na Gamma Ray poseta bude do 400 ljudi.Ili ovaj primer sa God Dethroned i CC. Jbg, mislim da su to stvari koje ti kao pojedinac ne mozes

promeniti, borba sa vetrenjacama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali morate shvatiti da nije svima muzika primarna stvar u zivotu, vecina je gleda kao zabavu

 

Tačno, i odatle proizilazi naredni argument da je metal u Srbiji pre svega stvar trenda i izgleda, bunta protiv šunda više nego kvaliteta samog po sebi, stvar nekakve subkulture, a ne validan i raširen muzički pravac. Zašto? Zato što su oni koji čine samu tu subkulturu maksimalno ograničenih pogleda na muziku. Čast izuzecima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno ti jesi u pravu,ali o razlozima se moze diskutovati.Ne mozes tek tako odbacitivati plateznu moc potencijalnih posetilaca koncerata,koja je cinjenicno mala.E sada,sve se moze kad se hoce,ali to je za vec neku drugu pricu.Takodjer moras uzeti u obzir da su neki ljudi jednostavno izgubili volju da idu na koncerte.Evo,uzecu sebe za primer.U poslednje 3-4 godine ja sam skoro u potpunosti izgubio volju da odlazim na koncerte.Ne pricam samo o bezveznim odlascima na koncerte bendova koji me apsolutno ne interesuju (to nikada nisam ni radio),vec o bendovima koje slusam i volim (mrzelo me ici drugi puta na Wasp,nisam isao na Kreator,na King Diamonda,nisam gledao Rage na Legacy-u...je cak nisam ni znao da Motorhead,jedan od moja dva apsolutno omiljena benda,svira u Madjarskoj letos na nekom festivalu,a meni to blize od BG-a,a jos sam i sledeci dan bio u Morahalomu na kupanjcu...jebiga,kokteli u dzakuziju su primamljiva stvar,pozerska izdaja scene).Takvih kao sto sam ja (pozera koji su izdali scenu za male pare) ima koliko ti srce pozeli,a takodjer moras uzeti u obzir da u nasoj zemlji bendovi posecuju iskljucivo jedan grad,a iz unutrasnjosti ko dodje dodje.Znam da ces reci "Da ga jebes u Beogradu mora da se nadje barem 100-200 ljudi za taj i taj bend".Ali ne mora,a ljude van Beograda jednostavno mrzi da se cimaju zbog nekih rumuna.Jebiga,ali tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je platezna poc velikog dela metal publike u srbiji stvarno toliko mala da zbog toga ne mogu ici na koncert, ulaznice bi bile koliko-toliko jeftinije (ne kazem da su sad skupe, ali bile bi jos jeftinije) i koncerti ne bi bili otkazivani u poslednji trenutak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^yep.

 

propala domaca metal kultura skroz posle rata i slobe i tek se nove generacije navadile na metal, pocev od vremena negde sa startovanjem ovog foruma, to je neki moj utisak.

 

metal se siri medju mladima i klinci se loze na neke bendove, ali nema ko da im preporuci i objasni sta valja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu jednostavno sami da se potrude da ih zaista zanima, sada je toliko sve dostupno za download, svi imaju net, last.fm, myspace i slicne stvari jbg

Ja kad sam pocinjala da slusam metal kopala sam od svakoga i trazila na sve nacine da nabavim muziku...ali ne, metal je ovde cist trend i trenuti fazon koji

ce 90% danasnjih klinaca proci za veoma kratko vreme...Bitno je da imaju jedan album metalike i mejdena i dovoljno da se usmrde, puste kose, kupe majicu

nekog od pomenutih bendova i to je to...

 

@lammy

ma prijatelju ne radi se o velicini benda, nego sam htela reci da nije kesh kljucna stvar, jednostavno za bend koji su culi uvek ima para.

Za Neguru nisu, i zato i ne idu na njihov koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali pazi, nama su ti bendovi vidljivi na internetu jer znamo sta da trazimo (pravci, scene, izdavacke kuce, muzicari, producenti), a oni ne znaju. to je nesto sto mora da se nauci.

 

u moru sranje muzike koja je sto puta vidljivija na internetu od metala, njima je iron maiden alfa i omega.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lammy

ma prijatelju ne radi se o velicini benda, nego sam htela reci da nije kesh kljucna stvar, jednostavno za bend koji su culi uvek ima para.

Za Neguru nisu, i zato i ne idu na njihov koncert.

 

Ne pricam ni ja o velicini,vec da ovi bendovi nemaju istu potencijalnu publiku,i da ti komparacija ne valja.I veliko je pitanje da li se uvek ima para za bend za koji si cuo,malo se spustite na zemlju ljudi,ne zivite u Norveskoj.

 

A na kraju krajeva,zbog cega bi neko morao znati i uciti nesto sto vi smatrate obaveznim stivom?Zbog cega neko ne moze da slusa samo 2 benda?Muzika je zabava,i svako ima pravo da se zabavlja kako mu volja.

 

da je platezna poc velikog dela metal publike u srbiji stvarno toliko mala da zbog toga ne mogu ici na koncert, ulaznice bi bile koliko-toliko jeftinije (ne kazem da su sad skupe, ali bile bi jos jeftinije)

 

:haha:

 

Aha,da,lepo je u toj zemlji Utopiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi. Bolje u Bugarsku i da bude placen onoliko koliko trazi nego da se preganja sa nekim promoterom odavde.

 

Raznih troshkova ima kad su u pitanju bendovi. Vozachi, tehnichari, majstori tona i svetla, oprema... sve to koshta. A onda bi bilo kul i da sam muzichar uzme neku kintu na kraju turneje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@narkopeder

Ne bi se isplatilo organizatorima.Bendovi imaju svoju cenu,i u vecini slucajeva ih boli kurac,a organizatori su ti koji na osnovu cene bendova kreiraju cene ulaznica.

 

A onda bi bilo kul i da sam muzichar uzme neku kintu na kraju turneje.

 

Ne bi...zbog toga sto je to nekul i pozerski.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavna prepreka je cena ulaznica sta god da pricali. Ako su karte jeftine, dosta ljudi ce doci, ma koliko dobro bili upoznati s bendom. Evo, npr, Soulfly, skoro 2000 ljudi bilo najopustenije, znao sam sve ukupno 5 njihovih i nekoliko Sepulturinih pesama, ali me je zanimalo da ih cujem i vidim, i posto je karta bila 500-600 dinara- naravno da sam otisao. Kapiram ja da su neki bendovi skupi, i da je rizik dovodjenja nekog zahtevnijeg benda sa tim cenama karata velik, ali mislim da je to jedini nacin da se publika vrati na koncerte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm..mozda, ali objasni onda opet kazem punu Arenu za Iron Maiden, Slipknot, Rammstein. Karta nije bila ispod 2500din ni za jedan.

Mislim da kad bi se za Neguru spustila karta i na 500din, ne bi doslo do 300 duša...( samo da se ne javi Lemmy sad sa pricom da je komparacija glupa, ne ocekujem

da napune arenu naravno,ali bar veliku salu SKC).Jednostavno nemaju vise publike ovde.

Nego, bas me zanima sta bi se desilo za Borgire, posebno evo sad kad bi ih neko dovodio kad su maximalno izreklamirani i komercijalni...

Mislim da ih trenutno Nuclear Blast reklamira duplo vise nego Guardijane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mislim, samo sam cekala da vidim sta vi kazete. Isto mi je CoF bio parametar.

Nego, ajd sad to objasni. Nema sanse da neko nije cuo za Borgire, ili CoF, znaci eliminisemo faktor neupucenosti.

Novac eliminisan vec. U cemu je tu stvar!? Zasto je bio jedva pun SKC za Moonspel i CoF?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Novac eliminisan vec. U cemu je tu stvar!? Zasto je bio jedva pun SKC za Moonspel i CoF?

 

Zato što su oba benda bila na vrhuncu popularnosti kod nas negde 2003. godine, i gomila gotičarki je u međuvremenu otplovila u druge vode (uglavnom EBM koliko mogu da primetim)... Trend, kao i sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm..mozda, ali objasni onda opet kazem punu Arenu za Iron Maiden, Slipknot, Rammstein. Karta nije bila ispod 2500din ni za jedan.

 

Postoje bendovi koji se ne smeju propustiti ni pod tačkom razno, a postoje bendovi koji se slušaju, a nije toliko bitno da se gledaju uživo. Ti odredi koji tebi bend spada u koju grupu.

 

Novac ima veliku ulogu, ma šta pričali. Više volim da propustim 5 koncerata i kupim sebi činelu. Ljudi imaju prioritete u životu, shvatite to. Nije svima prioritet da ode na koncert benda koji mu nije u top 10, da bi narednih mesec dana jeo buđav 'lebac. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prsajsli.

 

ja npr sam veliki ljubitelj koncerata,ali npr propustio sam masu toga ove godine zbog procesa nanovo sakupljanja opreme,dok se za neke stvari npr imolejsn sad za mjesec-mjesec i po ne postavlja pitanje ni sta ni kako ni koliko.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su oba benda bila na vrhuncu popularnosti kod nas negde 2003. godine, i gomila gotičarki je u međuvremenu otplovila u druge vode (uglavnom EBM koliko mogu da primetim)... Trend, kao i sve.

 

Tacno. A stvarno dosta ljudi iz unutrasnjosti, sigurno nece dati 2000 din za kartu, plus 2000 za put, plus jos bar 500-1000 din da nesto pojede i popije...dakle 5000 din za koncert...jer nemaju pare. I imaju bitnije stvari na koje ce potrositi te pare...Naravno, najveci fanovi ce ako treba gladovati, da bi skupili pare za svoj bend ali nisu svi toliki fanovi da bi se zrtvovali, i gledali neki bend koji ovde uglavnom odradi tezgu...i bend koji je bio na vrhuncu ore 10 ili 15 godina...

Ja pare imam, pre sam isao na sve zivo, i ono sto ne slusam...sad mi ne pada na pamet da se cimam, putujem, radi nekog benda koji mi nije prioritet...

Muzika jeste zabava, sve je to zabava...ko u tome vidi nesto vise, taj ima problem...I ne mnozes ti nekoga naterati da slusa nesto(kao napaljeni klinac, to sam radio, svima nosio nove bendove da cuju, pa ih ubedjivao, bla bla), ljudi jednostavno nisu isti.

Slusas muziku, uzivas i to je to...Pa i da nema koncerata, da sve propadne, necu plakati sigurno :D

 

Sad ja tu serem, a stalno gledam ima li neki dobar koncert zakazan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slazem se, nemam ni ja nameru nikoga ubedjivati ni u sta, svako ima pravo da trosi pare na sta zeli...

Svakako ni meni nije muzika najprioritetnija, ali ne kapiram kako npr CoF, i Moonspell pre svega nisu

vise od 800 ljudi u Srbiji u tih top 10 bendova koje treba pogledati...ili Dimmu...ne znam! Jbt za Paradise Lost

i SAMAEL bilo poluprazno u SKC, jbmti drzavu i sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...