Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Letos sam otišla na dva dana u italiju samo da bih čula uživo čoveka čiju sam muziku u tom trenutku volela toliko da mi nije padalo na pamet da dozvolim da evropska turneja prođe a da ga ne vidim. Najbliže mesto u kojem je svirao bio je Torino. Za tu akciju spremalo se par meseci, skupljala kintu, batalila pljuge, nisam izlazila. Ništa. Da ne pričam o tome da nema direktnog prevoza do tamo, pa sam morala za Milan Bergamo, pa zatim Milano, pa odatle Torino. Nakon celog tog mrcvarenja sa prevozima došla sam na cert premorena, slušala čoveka 4 sata, nakon koncerta blejala do 5 do prvog prevoza i natrag za Beograd. Ali osećaj kada sam došla k sebi posle svega toga je čista pobeda...zato što sam ga čula, videla... Ali to je to: ili voliš svirku ili ne. Ni jednog momenta nisam zažalila što sam išla niti mi je prošlo kroz glavu da sam novac za putovanje i kartu za koncert mogla da potrošim na nešto drugo.

Edited by Bourbon Princess
  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svaki put moram izblejati u BG-u do jutra, prvi bus za ZR ide u pola 7, zna biti veselje radnim danima ali jbg

 

Ja sam 2006. zapalio Trebinje-Beograd, pa iz Beograda za Belu Crkvu na neku motorijadu gdje su svirali Alogia i Apocalypse i još neki, pa poslije koncerta blejao sam do 8 ujutru kad je bio prvi autobus do Beograda. Talk about enthusiasm.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos sam otišla na dva dana u italiju samo da bih čula uživo čoveka čiju sam muziku u tom trenutku volela toliko da mi nije padalo na pamet da dozvolim da evropska turneja prođe a da ga ne vidim. Najbliže mesto u kojem je svirao bio je Torino. Za tu akciju spremalo se par meseci, skupljala kintu, batalila pljuge, nisam izlazila. Ništa. Da ne pričam o tome da nema direktnog prevoza do tamo, pa sam morala za Milan Bergamo, pa zatim Milano, pa odatle Torino. Nakon celog tog mrcvarenja sa prevozima došla sam na cert premorena, slušala čoveka 4 sata, nakon koncerta blejala do 5 do prvog prevoza i natrag za Beograd. Ali osećaj kada sam došla k sebi posle svega toga je čista pobeda...zato što sam ga čula, videla... Ali to je to: ili voliš svirku ili ne. Ni jednog momenta nisam zažalila što sam išla niti mi je prošlo kroz glavu da sam novac za putovanje i kartu za koncert mogla da potrošim na nešto drugo.

 

Ako pricas o Henku idem da se upucam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сећам се да сам док још нисам дошао у Београд после сваког концерта чекао 6,7 ујутру на станици јер је тад први јутарњи за Смедерево и пиздео због тога, био у фазону једва чекам да дођем у Београд само због концерата да се не цимам и не мрзнем. Сад ми то неописиво недостаје, некад запалим пешке са концерта/свирке до Студењака, чисто ради осећаја. Није то то кад сабираш утиске у топлој соби, сит.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто тако већина људи неће да иде сама на концерт, што ми никако не иде у главу. Ја да сам чекао да неко са мном иде на Лепрос, Моно и још милион ствари не би отишао на бар пола концерата на којима сам био. Јеботе, идеш на концерте због себе, да чујеш бенд, не капирам зашто ти неко треба. 'Ајде рецимо кад неко дуго путује па зна да му буде досадно, али ем сам ја на 90 посто концерата на којима сам био упознао неке људе (што на концерту, што пре и после концерта, у путу...) ем што увек може да се понесе нека књига, мп3, новине, стрип или већ нешто чиме би се занимао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

После мене питају људи што губим толико времена на јуметалу... Ово би требало да буде споменик културе, оволико мизантропије, култа и сатанизма није здраво.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe nikakav problem da odem solo na koncert. Prvo uzimam kartu pa posle tražim da li ima neko da ide sa mnom, a ako nema nikoga idgaf - videću verovatno nekoga poznatog na događaju. :haha:

 

Inače imam i ja kurčenje sa štekanjem. Sećam se 2000. da sam jedva čekao da napunim 18 godina da bih izvadio pasoš i zapalio u Budimpeštu na Dream Theater. Ne sećam se koliko dugo sam štekao za povratnu Požega-Beograd i Beograd-Budimpešta preko Fudexa, plus kartu za cert, ali sigurno je bilo žestoko odvajanje obzirom da sam bio 3. razred gimnazije i nije mi padalo na pamet išta da šljakam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas produktivna tema i mnogo dobrih postova :da: Ja realno retko kad imam kes, uvek moram da stekam ili uzimam u zadnji cas za koncerte, iako nit' pijem nit' pljugam, jednostavno ne znam s parama, tako da idem samo na bendove koje bas gotivim, ali ipak odem uvek, nekako stvorim pare. Tipa, prosle godine sam i za God is an Astronaut i za Terror/DBD iako su bile jeftine karte u poslednji cas iste uzeo, tako ce i ove godine biti za Sabaton i Eluveitie (jes da svi kenjaju, ali realno pola foruma ce otici na cert :D), kao i za H2O na primer.

I moram se sloziti sa misljenjem vecine, bukvalno na koncertima vidis samo par ljudi mladjih od 20 godina, sto je bas tuzno, jbt pa za nas u 16, 17 nije bilo vece radosti da se ode na neki koncert, bude havarija, pun SKC, posle blejica, zezanje, pa prvim jutarnjim sav poletan i srecan kuci. Tuzno je sto toga vise nema.

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...