Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

@nocturno

Pa ovde je rečeno da su u vrhu prog scene, po kvalitetu da (što je subjektivno moje mišljenje), možda i najbolji, ali su po popularnosti još daleko od starijih bendova...

 

koliko ima tih starijih bendova? dream theater, symphony x, queensryche, fates warning, porcupine tree. ko jos?

 

pain of salvation su jedva vise od leprousa skupili. jedva. a i fates warning, ako nije grcka, svira ispred 200 ljudi.

 

leprous je na tom drugom nivou najjaci, ove godine ce imati trecu headliner evropsku turneju, svirali su na progpower USA 2010, sviraju na svim velikim festivalima. oni dovlace vise ljudi neko bendovi koji sviraju prog metal dvaput duze od njih zato sto su aktivni i atraktivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Док обезбедиш штале за змајеве и тролове, два магацина за разне гајде, фруле и остале њихове инструменте + док напијеш толике скандинавце да би ти се исплатило морао би Арену да распродaш.

 

Мислио сам на овај Финтрол пакет, па се убаци пар људи.

Edited by El Karnisero
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki paket kao Finntroll,Ensiferum,Wintersun bio bi do jaja :D. I verujem da bi doslo oko 300,400 ljudi,zavisi koliko bi marketinski bilo ispraceno. :)

 

ne znam da li je vama jasno da nije samo da isplatis bend, nego moras i da nahranis 20 ljudi, da im kupujes pice, da platis klub, itd itd. kako mislis to da uradis sa 300 ljudi? na amon amarth je prodato toliko i onu su u toj sferi najatraktivniji bend u evropi. mozes da zamislis koliko je organizator na njih usao u minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne tugujte, dolazi nam Sabaton

:haha:

 

krenite da citate ovu temu ispocetka. priceless. :D

 

Steta sto je vecina pljuvanja obrisana...

Kad se setim samo, na Legacy festivalu, pitam Kozeljnika sviraju li na Castle-u, on kaze: "nemoj da kupujes kartu, nema nista od tog festivala", onda odem 20 metara na drugi kraj hale, pitam onog lika Ticu hoce li biti festivala, je l' sve ok, on kaze: "da da, uzimaj kartu..."

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма каква храна човече, који организатор још плаћа храну и пиће. Лепо организујеш Мејдене а Дикинсону жена направи сендвиче, умеси питу и све то са сокићима му стрпа у торбу.

Проблем је што у Србији људи, невезано за то коју музику слушају, просто неће да дају паре за концерте. Кад је Забрањено Пушење долазило у Смедерево пола града се саблажњавало над ценом карте. Еј, 600 динара за концерт!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je trenutno mnogo vece pitanje zasto ljudi ne dolaze na koncerte.

Ne mozete da kazete da nema dobrih koncerata, stalno se desava nesto. Zadnji koncert posle kog sam bio jako depresivan je bio Dordeduh. Fantastican bend uzivo, fantastican album, stvarno poslastica i za metalce i nemetalce - ne znam da li je bilo 50 ljudi.

Svi nesto kukaju po forumu, svi se nesto loze, pa cak i taj leprous kada je bio objavljen - mislio sam da ce biti bar 200 ljudi na osnovu komentara ovde. Iako je karta bila jezivo smesna, sa 700din ne mozes ni u grad da izadjes, polovina tih ljudi koja se lozila se nije ni pojavila.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ocu i ja da puknem 100, al' Emperor da dodje.

 

Moze i Ihsahn solo, ali malo je 2 pesme od Emperor da svira.

 

' timestamp='1358599133' post='2609126']

Ovde je trenutno mnogo vece pitanje zasto ljudi ne dolaze na koncerte.

Ne mozete da kazete da nema dobrih koncerata, stalno se desava nesto. Zadnji koncert posle kog sam bio jako depresivan je bio Dordeduh. Fantastican bend uzivo, fantastican album, stvarno poslastica i za metalce i nemetalce - ne znam da li je bilo 50 ljudi.

Svi nesto kukaju po forumu, svi se nesto loze, pa cak i taj leprous kada je bio objavljen - mislio sam da ce biti bar 200 ljudi na osnovu komentara ovde. Iako je karta bila jezivo smesna, sa 700din ne mozes ni u grad da izadjes, polovina tih ljudi koja se lozila se nije ni pojavila.

 

 

Ne preterujmo, koji je nemetalac, i gde, uopste mogao da sazna za Dordeduh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

' timestamp='1358599133' post='2609126']

Ovde je trenutno mnogo vece pitanje zasto ljudi ne dolaze na koncerte.

Ne mozete da kazete da nema dobrih koncerata, stalno se desava nesto. Zadnji koncert posle kog sam bio jako depresivan je bio Dordeduh. Fantastican bend uzivo, fantastican album, stvarno poslastica i za metalce i nemetalce - ne znam da li je bilo 50 ljudi.

Svi nesto kukaju po forumu, svi se nesto loze, pa cak i taj leprous kada je bio objavljen - mislio sam da ce biti bar 200 ljudi na osnovu komentara ovde. Iako je karta bila jezivo smesna, sa 700din ne mozes ni u grad da izadjes, polovina tih ljudi koja se lozila se nije ni pojavila.

 

to je to.

 

u drugim gradovima koncert se tretira kao izlazak u grad. kao da si otisao u francusku sobaricu ili ksti ili u kafanu. odes, mozda popijes dva piva manje jer si platio 700 din da udjes umesto 200, ali vidis prijatelje, muvas picke ako ima, odgledas bend, popijes, ides kuci.

 

Ne preterujmo, koji je nemetalac, i gde, uopste mogao da sazna za Dordeduh?

 

mislim da je mislio na neblekere. ekipa koja je bila na leprousa bi mnogo vise pruzila Dordeduhu nego oni uzasni blekeri koji su bili i gledali bledo naslonjeni na ogradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na Dordeduhu je i bilo nemetalaca. :)

Bilo je dosta devojaka koje prvi put u zivotu vidim (a uglavnom ih sve zapamtim sa svirki :mhihi::obrv: ), po prvi put je na moj koncert dosao i dizajner svih Mjolnir plakata sa drugarima jer mu se dopao bend.

Ali opet, to je stvar reklame.

Vratimo se na pitanje - gde su metalci u srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle god ne budete shvatili da zivite u Srbiji i da prosecni konzumenti metal muzike cesto nemaju 1000 dinara za koncert,zivecete u paralelnom univerzumu i pusiti pare.Takodje,metal publika kod nas je vecinski sastavljena od malih pozercica kojima je bitniji prsluk,da izgledaju kao klosari i da se lese i komiraju od alkohola svaki vikend,nego da idu na koncerte.

  • Upvote 16
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Azal - Kontam. Da su pojedinačni koncerti, pa da se i isplati, ali ovako... Šteta, radovao sam se Nile-u kao malo kuče, a i kad je bio Kreator, proveo sam se kao nikad, najbolji koncert na kojem sam bio, ovo bi bila bomba za posetioce, ali ne i za organizatora. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...