Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Код нас је катастрофа због поделе, мада ни пре ње посета није била сјајна. Гледајући колики је Београд, за очекивати је да на трибинама Београђани доминирају, али није тако. Посебно је смешно оно што се види када су у питању гостовања, кер нема пуно оних који ће ићи ако превоз није бесплатан.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini metal bendovi koji bi u Srbiji trenutno mogli da prodaju preko 1000 karata su Metallica i Maiden, i mooožda Nightwish, Megadeth i Slayer. Ostali, ko dosegne cifru od 500 prodatih karata može da bude prezadovoljan. A prije su Alogia i Apartman rasprodavali SKC.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd, ispred muzeja, u parkovima, u kojekakvim bestragijama, večito je bilo gomile dečurlije u crnom koji su slušali muziku i bili joj predani. Gde su ti ljudi?

Ta ekipa koja je blejala ispred muzeja i na spomeniku prva nije išla na koncerte, nego samo na raspale tribute bendove i lokalne thrash drugare za 150 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je, ne očekuj od metalaca da ti dođu na koncert jer je to najgora subkultura koja postoji. Koja samo sere, igra Wow-a, uništava se od jeftinog alkohola u parku, misli da je najpametnija, kuka kako nema dešavanja, ne zna da odredi prioritete i na kraju krajeva nema ni para.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, zanimljivo je kako imaju para da plaćaju Wow mesecno po dve, tri hiljade, koliko je vec. A to za kukanje je isto tacno. Znam ljude koji se stalno žale kako nema dobrih svirki, niko ne dovodi dobre bendove, i slicno, a onda kad se organizatori potrude i dovedu neke takve bendove, ti ljudi sad kukaju kako im je karta skupa, i kako nemaju para.

 

Ali, Srbija je to. Samo znamo da kukamo i nista drugo.

Edited by MegaDave90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa većinom stvari koje ste napisali na poslednjih nekoliko strana, a ja bih dodao ipak još jedan važan faktor kada su klinci u pitanju - neinformisanost. Evo vidim na youtube-u na nekom od snimaka s koncerta Metalike u BG-u prošle godine, neki klinac kaže "prvi put u 10 godina neko organizovao dobar koncert". A u poslednjih 10 godina bili su nam Gardijani, Iced Earth, W.A.S.P, Kamelot, Therion, Evergrey, Morbidi... i još milion njih kao što dobro znamo. A ljudi danas ne znaju za yumetal jer ne idu na forume. A na forume klinci ne idu, samo na fejsbuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je, ne očekuj od metalaca da ti dođu na koncert jer je to najgora subkultura koja postoji. Koja samo sere, igra Wow-a, uništava se od jeftinog alkohola u parku, misli da je najpametnija, kuka kako nema dešavanja, ne zna da odredi prioritete i na kraju krajeva nema ni para.

Bila je negde fotka papira iz prolaza ka "Akademiji" - "hajde da blejimo ispred i seremo kako je scena propala", otprilike. Suština.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sada kupio magnumke sebi,sreca pa radim u drzavnoj firmi a i ovako neki poslic sa strane nekad pa za ono sto volim odem uvek,znaci moze i odezda i certovi :D.

Sve zavisi kako je ko u kojoj situaciji,mozemo mi srati po ovima sto gudraju i piju po parkovima,al smatram ako neko zeli na koncert da dodje i da vidi to sto voli docice pa makar dao desnu ruku,a kamoli nesto ozbiljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je, ne očekuj od metalaca da ti dođu na koncert jer je to najgora subkultura koja postoji. Koja samo sere, igra Wow-a, uništava se od jeftinog alkohola u parku, misli da je najpametnija, kuka kako nema dešavanja, ne zna da odredi prioritete i na kraju krajeva nema ni para.

 

Potpisujem.Mozemo zavrsiti sa diskusijom,ovo je poenta svega.

 

Možeš da uzmeš patike od 5000 dinara, umesto tih od 11 000 i eto ti pare za koncert.

 

A zbog cega?Jednostavno ne mozes osudjivati nekoga kome je bitnije da ima dobre patike nego da ide na neki koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi nikada nije bilo jasno... bleja u parku i trosenje para na gluposti, ja sam ranije kad god stignem isla na koncerte.

Proredila sam nesto u poslednje vreme, ali jbga u ovim godinama, ja na koncerte idem incognito otkad sam pocela da srecem pacijente, jbte a to je mnogo gadan trip :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta pre,sta seres.Pre si ti navijao za Zvezdu,ajde prestani da kenjas.

 

али болест срећом није толико напредовала да сам стигао до стадијума одлажења на најдубљи стадион

овако сам већ 5 година чист

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa većinom stvari koje ste napisali na poslednjih nekoliko strana, a ja bih dodao ipak još jedan važan faktor kada su klinci u pitanju - neinformisanost. Evo vidim na youtube-u na nekom od snimaka s koncerta Metalike u BG-u prošle godine, neki klinac kaže "prvi put u 10 godina neko organizovao dobar koncert". A u poslednjih 10 godina bili su nam Gardijani, Iced Earth, W.A.S.P, Kamelot, Therion, Evergrey, Morbidi... i još milion njih kao što dobro znamo. A ljudi danas ne znaju za yumetal jer ne idu na forume. A na forume klinci ne idu, samo na fejsbuk.

 

nije to neinformisanost nego nezainteresovanost. bash na tom koncertu metalike sam se nagledao pozera koliko za ceo zivot nisam video. ako te neshto stvarno zanima, eto metal na primer, u danashnje doba interneta ti nece biti problem to da nadjesh. ljudi su se snalazili i pre interneta, a ne danas kada je to postalo deo svakodnevnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

makar u eri fejsbuka kad ti svaki dan stigne milion poziva za sve moguće eventove, od Slaninijade u Kačarevu do dočeka nove godine u Ouklendu na Neurosis certu, nije problem saznati za koncerte.

Čak i bez toga. Svirke su glavni razlog što sam otvorio last.fm. Ko hoće da bude obavešten, biće.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zbog cega?Jednostavno ne mozes osudjivati nekoga kome je bitnije da ima dobre patike nego da ide na neki koncert.

Imaš ti i za 5000 dinara dobre patike.

Ja nikada do prošle godine nisma imao skuplje patike od 5000 - 6000 dinara, a nisu bile nikakav krš, nego normalne patike.

Prvi put sa letos uzeo (skupe) patike od 10000, i to samo zato što su mi jako svidele.

 

Visoka cene nije garant da su patike dobre, koliko samo košta air-max koji je golo govno?

 

Ja nikada nisam imao problem da nemam za koncert,kada treba da kupim kartu samo se odreknem 2 do 4 diska, ako sam nemam dovoljno kinte u tom trenutku.

Kao što sam u prva 4 meseca 2012. nakupovao gomilu diskova (oko 50), a sledećih 8 meseci svega 10-15 komada.

 

Uvek možeš naći načina da uštekaš pare za koncert, ako hoćeš da ideš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinejdz metal lozana imamo za izvoz. Kad pogledam na fb ,nema ko ne voli Gorgorot i COF ,teoretski ,mogli bi da skupe 2-3 000 ljudi na svojim koncertima. Samo je problem sto u njihovom lajfstajlu ne postoji "odlazak na koncert" .Samo kupovanje crne odece ,druzenje sa drugim metalikama ,dodavanje milion takvih na fejzbuku ,slikanje u toj trve odeci ,kacenje neke komicne slikice Varga Vikernesa kako se smeje dok gori neka random crkva i slicno.

Ok, da ne palamudim vise ,svi znamo da je to problem ,koje bi bile ideje za resenje problema? Novac nije problem,to ste dokazali na prethodnim stranicama. Mozda ovako nesto: umesto samo reklamiranja na yumetalu (na koji lozane ne zalaze ) deljenje plakata lozanama dok cirkaju pivo po parkovima ,tako da njihova tema konverzacije sklizne sa "ko najbolje poznaje diskografiju Anaal nathrakha i samim tim najtrve" na "ko je medju nama najveci posetilac koncerta i samim tim najtrve" .Na plakatu a i karti ,sem imena benda i datuma,da pise "stay metal ","dont be poseur ,come!" i slicno. Posle kupovine karte svako sa yuma da se slika sa njom ,da je okaci na fb i da taguje sve metalce koji su rekli da ce prisustvovati event-u ,i tako da se radi dok ne to postane moda medju njima. Da se ostvari blisko prijateljstvo sa adminima grupe "Rock in blood ,metal in heart " .Drugim recima,da im se usadi u glavu da ko ne dolazi na koncerte ,taj je Bieber. Jos ako bi agencije uspele da dobiju koliko toliko prostora na tv-u ,to bi bio totalni pogodak. Pogledajte samo metaliku ,nisu silazili sa tv-a ,i doveli pozera a samim tim i novca koliko niko nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...