Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Upravo. A da ne pričamo o tome da je trulo da ti neko govori kako ćeš i na čega da trošiš svoje novce. Ja ako ću da ih bacim, a ne odem na koncert, to nije ničiji problem, već moj, ja sam ih zaradio i ja ću da odlučujem kako ću da ih potrošim, a ne neko na netu koga u životu nisam video. Ja u svakom slučaju mnogo više volim sebi da kupim činelu, palice ili plastiku, možda da sredim kola i sl.. nego da odem na koncert benda koji me polu-zanima.

 

Tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lemmy

Ne znam i to je opet diskutabilno.Patike dodju i odu,a secanja sa odredjenog dogadjaja ti ostaju vecno,ako ti to toliko znaci racunica je jasna.Imas uvek za 3000 kupiti pristojnu obucu i ustedeti za event,ako je vec problem novac.

 

I te 3000 su problem.Zivis u Srbiji covece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricali smo o tome da puknes 11 000 za iste.Ako neko stvarno nema para onda nema i jbg,to je stvarno losa i veoma cesta pojava kod nas.Ovo o cemu smo mi pricali je nesto sasvim drugo.To je kreiranje identiteta uz pomoc muzike u vecini slucajeva metal i punk bez odredjene vrste strasti prema samoj muzici vec prema nacinu zivota i odevanju,izvini al meni je to neshvatljivo.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto? Mozda je nekome bitnije da ima super kvalitetne patike koje ce nositi 3-4 godine nego koncert.Ljudi ponavljam,ne pricamo ovde o prisivacima,prslucima,majcama,redenicima i ostalim sranjima,vec o obuci jebenoj.

 

Treba biti neverovatno razmazen da ti bude istinski bitno da kupis super kvalitetne patike od 11 000.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@boban biceps,manijak sa Limana

Jebiga,meni je neshvatljivo sve ovo o cemu pricamo.Neshvatljivo mi je i sto uopste ucestvujem u diskusiji.Jebe mi se i za metal i za koncerte.

 

pa da, ti si slusao 3 benda u zivotu, sigurno nisi ciljna publika za bilo koje koncertno desavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi Lemmy i sam si rekao da tebe zabole za koncerte i metal i to je ok,al ti isti ljudi u ciju si neku odbranu stao se uvek pozivaju na taj metal i na te koncerte kao nesto sto im je najbitnije i hajpuju kad dolazi neki bend a na kraju ne odu na svirku iz gore pomenutih razloga...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Talvi:

 

Hvala sto si bio voljan da me informises, googlao sam malopre, ali stvarno nisam znao ko su oni, slabo to pratim, kapiram da su poznati u svom domenu, ali, da bi neko bio stvarno poznat, treba da ga znaju i ljudi koji ne prate tu scenu? ^^

Svejedno, lepo sto je uspeo koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, ti si slusao 3 benda u zivotu, sigurno nisi ciljna publika za bilo koje koncertno desavanje.

 

Naravno.

 

Pazi Lemmy i sam si rekao da tebe zabole za koncerte i metal i to je ok,al ti isti ljudi u ciju si neku odbranu stao se uvek pozivaju na taj metal i na te koncerte kao nesto sto im je najbitnije i hajpuju kad dolazi neki bend a na kraju ne odu na svirku iz gore pomenutih razloga...

 

Ne branim ja nikoga.Ja samo iznosim svoje misljenje zbog cega ljudi ne dolaze na koncerte.Ovo poslednje sto si rekao je istina,ali osudjivati bilo koga zbog toga sto je kupio patike umesto sto je dosao na koncert nekog benda je budalastina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patike ili koncert. :wub:

 

Mislim da je glavni problem Beograd. Tačnije nepostojeća alternativna omladina u istom. U publici svaki put imate rupetinu koja se zove klinci ispod 20 godina. Verovatno i otvorenija alternativna studentarija iz unutrašnjosti ne dolazi na koncerte jer nema keša, ali to se ne vidi na prvi pogled pa mogu samo da nagađam. Pričam o događajima koje bi trebalo da poseti 200-500 ljudi ako bi sve bilo u redu. Beogradski klinci ne slušaju rok i metal, već idu na hip hop, dram u Lajku i ta gay sranja. Možda im je metal imidž passé i samo bi da se zabave, ili možda tek sada žanjemo 90-te sa svojim specifičnim semenom retardacije koje sada potpuno vlada kolektivnom svesti ljudi ovde. A možda jednostavno klincima koji slušaju metal roditelji ne mogu tek tako da daju 1000 kinti da gledaju sotonističku grupu za koju nikad nisu čuli. :haha: Voleo bih baš da čujem nekog beogradskog srednjoškolca kako iz prve ruke iznosi zapažanja na ovu temu. Pored svega toga došlo je do ekspanzije "nove srpske scene", pa metalci ispadoše najveći nerdovi i hipsteri.

 

Bottomline, zadnjih 4-5 godina čini mi se da je generacija koja je sada na faksu ili završava isti poslednja koja ide na ove žešće alternativne događaje. Dodajte tu nepostojanje kulture odlaska na koncerte pa jad i bedu u Srbiji i eto situacije o kojoj se ovde priča - dolaze isti ljudi koji šljakaju i studentarija koja ima malo keša sa strane da odvoji za ono što voli.

  • Upvote 9
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Studentarija + nekolicina nas koji radimo, i odvajamo za te koncerte. Nema se para. To je glavni problem. Da imam para koliko bih zeleo, svaki koncert, cak i bendova koje ne slusam bih posetio. Vezano za koncert, Leprous veoma slabo i slusam, ponekad pustim neku pesmu, al sam dosao i platio tu kartu, smanjio sam troskove ishrane za sledeca dva dana i to je to. Sve se moze kad se oce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema stekanja, ja ako ne kupim kartu, ode. Stekam tako sto kad imam, kupim kartu, dok nije otislo. :)

 

eh, pa sad... je l' znaš recimo ko je Aesop Rock? :D

 

Nein mann :D

 

A s obzirom na to da je radio muziku ekskluzivno za Nike+iPod running system, i ne zelim da znam :P

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da klinci više ne dolaze na koncerte, ajd' Leprous, tamo je dvoje ljudi bilo mlađe od mene, a znam oboje. Ovo troje koji su moje godište su ljudi sa kojima idem na koncerte od osmog razreda. Kao, sa svojih 20 godina smo bili klinčadija na onoj svirci. Jebo ga bog, jesmo bili mali i slušali power al' nas je bilo 50 na tim koncertima pre 3,4,5,6 godina. Zašto više nema dece? Ne znam kako je u ostalim gradovima, ali Beograd, ispred muzeja, u parkovima, u kojekakvim bestragijama, večito je bilo gomile dečurlije u crnom koji su slušali muziku i bili joj predani. Gde su ti ljudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to u određenoj meri ima veze i sa tim što više nije zabavno biti metalac, u smislu da je pre tipa 10 godina to i dalje bio nekakav simbol bunta, gde god da izađeš panduri bi te stalno legitimisali, profesori ti kenjali za ovo i ono, nekako je bilo više tog osećaja zasebne subkulture i ljudi su samim tim iz tog nekog inata više voleli celu tu priču, danas to više nije atrakcija uopšte - ok, slušaš metal i to je to, pa klinci danas i nisu toliko predani svemu tome, nemaju taj METAL JEBOTE osećaj više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема више тога, сада су неке друге стваро опасне и кул. Другар био на Колосу на Таламаски, ушао у ВЦ каже гомила средњошколаца која црта линије у трешама и максерицама.

 

Bottomline, zadnjih 4-5 godina čini mi se da je generacija koja je sada na faksu ili završava isti poslednja koja ide na ove žešće alternativne događaje. Dodajte tu nepostojanje kulture odlaska na koncerte pa jad i bedu u Srbiji i eto situacije o kojoj se ovde priča - dolaze isti ljudi koji šljakaju i studentarija koja ima malo keša sa strane da odvoji za ono što voli.

 

Одлично запажање, ја који сам 91 годиште слабо видим неке људе млађе од мене на концертима. Мислим да закључно са 93-94-им нема више клинаца који иду на концерте.

А за концерте нема наде, ево само упоредите са спортом. Толико људи се куне у Звезду/партизан (сад је чак постало популарно да певаш навијачке песме кад се напијеш) и шта са тим? ЈНА и Маракана зврје празни, а сезонске карте по 2 000 динара. Пионир је до пола ове сезоне био полупразан, долазило 2-3 000 људи док нису кренули одлични резултати а притом је ове сезоне доведено доста одличних играча и Ракочевић који је легенда клуба. Причам за Звезду, не знам како је са комшијама али верујем да је гора ситуација код њих. Људи у Србији имају навику само у ВЦ да иду редовно, неки чак ни то.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...