Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

 

ili iz Švajcarske na jedan dan ovde, pa onda nazad ka zapadu

 

Pa na taj sam i mislio, ako je neko voljan da udje u ovo(organizuje, iskešira), mislim da ni bendovi ni menadžeri ne bi imali ništa protiv da svrate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbendo, odkad su poljska i estonija i litvanija na zapadu

 

to su sve EU zemlje što 1000 puta olakšava sve logističke i papirološke zajebancije, Poljska je uvek obuhvaćena tim zapadnijim turnejama. Balkan nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овде нико изгледа не схвата да је овде немогуће да цена карте буде испод 2000 дин. Евро је 120 и кусур динара и не знам како реално цена може да буде испод 2000?! Највећи безобразлук је управо оно срање са повећањем цене карата после неких временских периода. То ми никад неће бити јасно и то је најжешћи облик хоштаплераја који постоји.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Descender debela zena.

 

Kad je Moonspell u pitanju - ne debela žena, već debela gotičarka!

 

Fernando oču tvoje dijete!!1

 

Extinct>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> svi poslednji albumi bendova poemnutih na temi zajedno.

 

Yep.

 

P.S.

Da znaš unaprijed, muvaću te na koncertu!

I to na Vampirii :obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Extinct>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> svi poslednji albumi bendova poemnutih na temi zajedno.

 

I zato cena karte treba da je i veća od ove, jel da, i možda da povedu Megadeth kao predgrupu, divno...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zato cena karte treba da je i veća od ove, jel da, i možda da povedu Megadeth kao predgrupu, divno...

 

Ne, nego treba da sviraju za 500 dinara, ali na JNA da bi se isplatio koncert.

 

Suština je - da sad staviš cijenu od 500 dinara, nećeš imati više od npr. 500 prodatih karata, a sa ovim cijenama imaćeš npr. 400.

Nema ljudi i zato je maltene i svejedno kolika je cijena, kad na bukvalno SVE ne-mainstream koncerte u ovoj zemlji dolazi možda hiljadu - hiljadu i po ljudi koji se rotiraju u zavisnosti od benda.

 

I svima koji su dovoljno ludi da takvo nešto organizuju pozitivna nula / profit uvijek zavise bukvalno od toga da li je prodato 20 - 30 karata više ili manje.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što da ne Talvi, sam si rekao da se turneje dele na zapad(tj. eu) i ostalu sirotinju, što tako ne bi bilo i sa cenom gostovanja, mada mislim da ipak nije to po sredi, već bahatost organizatora!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Descenderu sad i ti sereš, naravno da ne mislim na 500 kinti, za toliko ni Nadimač više ne svira, ali neka realna cena bi bila do 2000 din(manje u predprodaji naravno), mislim da to i psihološki utiče na čoveka, evo npr platiš 2 'iljade i računaš još 500-1000din za pivo(ili šta god), ovako te sve ukupno košta preko 3000, plus prevoz ako nisi iz bg-a, pa ti onda reci ima li neke logike u svemu tome. Ovako se sve svodi na fanove benda, koji će naravno dati i duplo više za kartu ako treba.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Human

 

Cijene su u 2-3-4 eura uvijek i bile iste, samo se iznos dinara promijenio jer je euro iznad 120 sad, ne znam što je u posljednje vrijeme tolika kuknjava od kad se na početku cijene počeo pojavljivati taj magični broj 3. U stvari znam, sad je veća kriza i sve, ali to je tema Izbori 2016.

 

A ta socijalna priča - posebno za nas u Srbiji i slično može, čim budeš kupio BMW za 7.000 EUR, specijalno za Srbiju.

 

A (osim u prvim godinama kad su krenuli ponovo koncerti) uvijek se sve i svodilo na fanove bendova, tih casual posjetilaca nema više od 10 - 20 - 30 po svirci i cijena odlučuje samo to hoće li ih biti 10 ili 30. Jer ljudi nemaju / ne daju ni 2000 za nešto što ih onako površno zanima i na to se ne može računati kad se pravi konstrukcija.

 

Ukratko, ponavljam: nema ljudi.

 

@ Descender

ima grob vec decka

 

Pa šta, to samo čini stvar interesantnijom. :obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

menadžmenti bendova su inače uvek puni razumevanja, pažljivo razmotre ekonomsku situaciju u svakoj zemlji pa se onda procenjuje cena svakog benda za Srbiju, Grčku, Češku, Rumuniju, Mađarsku, Estoniju...

 

ajmo bar malo realnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a onda se kao dobri samarićani odreknu sopstvene zarade - jer tamo je teška finansijska situacija.

 

Isto kao i u prodavnicu npr. u Beogradu kad uđeš i ako npr. pričaš makedonski - odmah dobiješ popust, jer znaš - kod tebe je teška situacija.

 

Tako to funkcioniše.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Human

 

Cijene su u 2-3-4 eura uvijek i bile iste, samo se iznos dinara promijenio jer je euro iznad 120 sad

 

 

Da i plate su srazmerno povećane, kako da ne... elem poznajem barem 7-8 likova koji godinama ne idu na koncerte ili vrlo retko, baš zato što je cena karata viša od 500-1000 din po koncertu.

 

Pazi možemo ovako do sutra, ali ja smatram da jednostavno ima bendova kod kojih, kao što si rekao, bilo da je karta 1500 ili 2500 dolazi isti(ili sličan) broj ljudi, ali to su uglavnom UG ili da kažem semi-ug bendovi, tipa Inquisition, Benediction, Mal.Creation, Desaster, Immolation itd. i tu se apsolutno slažem da ma kolika cena bila ne može više od 200 ljudi tačka. Ali sa druge strane ima bendova koji su u jednom momentu bili popularni ili kultni gde i te kako ima veze, evo uzmi za primer Napalm Death, mogu da se kladim da kad bi cena bila primamljiva (oko 1500din) da bi poseta bila minimum 500-600 duša, ali ako bi bila 2500 din. ne bi došlo ni dvestotinak pravih fanova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i plate su srazmerno povećane, kako da ne... elem poznajem barem 7-8 likova koji godinama ne idu na koncerte ili vrlo retko, baš zato što je cena karata viša od 500-1000 din po koncertu.

 

Pazi možemo ovako do sutra, ali ja smatram da jednostavno ima bendova kod kojih, kao što si rekao, bilo da je karta 1500 ili 2500 dolazi isti(ili sličan) broj ljudi, ali to su uglavnom UG ili da kažem semi-ug bendovi, tipa Inquisition, Benediction, Mal.Creation, Desaster, Immolation itd. i tu se apsolutno slažem da ma kolika cena bila ne može više od 200 ljudi tačka. Ali sa druge strane ima bendova koji su u jednom momentu bili popularni ili kultni gde i te kako ima veze, evo uzmi za primer Napalm Death, mogu da se kladim da kad bi cena bila primamljiva (oko 1500din) da bi poseta bila minimum 500-600 duša, ali ako bi bila 2500 din. ne bi došlo ni dvestotinak pravih fanova!

 

Nesto ne mogu da zamislim 600 ljudi na Napalm Death kod nas. Pre 10 godina mozda ali dobar deo te publike danas jednostavno nije vise u tom fazonu

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...