Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Izvinjavam se sto vam remetim ovu djeciju raspravu, ali koliko znam na ovoj temi su se davali prijedlozi i sugestije organizatorima koncerata, pa bih ja da se zadrzim u tom duhu.

 

Dakle:

http://www.civilwar.se

 

U Sofiji su 16. aprila.

Ne znam koliko su skupi za booking, a opet znam da se ne moze gledati sa puno optimizma na dobru posjetu kod nas. Ali, eto... neka stoji kao ideja za razmatranje.

 

Samo dečije rasprave! :rockdevil:

Šalim se naravno, al' slaba vajda za Civil War, koliko je ljudi ovde čulo za njih? Ni AD ili WH ne bi mogli trocifren broj ljudi da skupe, a o ovome ne smem ni da mislim. Jedino ako bi svirali za 200-300din uz neke koliko-toliko poznate domaće bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta te navodi da već polovinom februara dođeš do tog zaključka?

 

nigde dalje da ne idemo, samo u aprilu imaš Amorphis/Textures, DTA/Obscuru, Ensiferum, Hexvessel, Decapitated/Hate, Marduk, Shai Hulud, Doom...

 

malo li je za početak

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta te navodi da već polovinom februara dođeš do tog zaključka?

 

nigde dalje da ne idemo, samo u aprilu imaš Amorphis/Textures, DTA/Obscuru, Ensiferum, Hexvessel, Decapitated/Hate, Marduk, Shai Hulud, Doom...

 

malo li je za početak

 

Ovo je jebalo kevu covece. :D Kad pogledam, i jeste odlicno sto ima dosta koncerata, a i nije, jer u ovoj sjebanoj drzavi niti ima kulture odlaska na svirke i podrske, niti ima finansija. Ja cu otici na Amorphis, Dta/Obscuru, Ensiferum, Decap i Marduk, ali to je zato sto sam se stekao i pozajmio od prijatelja da kupim jeftinije ulaznice.

Ali ne mogu svi to, zato i organizatori rizikuju mnogo. Eto isplatio se Sabaton, puno bilo ljudi, nadam se da ce i ostali da budu dobro poseceni.

 

Da je ovo normalna drzava lepo bi trebala da napravi neku halu gde organizatori mogu da koriste besplatno tu halu i opremu po najboljim standardima, smanje se cene karata time i onda ima sanse za vise ljudi, vise ulaganja u sledece koncerte, mozda neki festival.

 

Znam da serem i sanjam, al tako bi bilo najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kao da navedeni bendovi nagovestavaju neko osvezenje, skoro svi oni su svirali ovde vec... obscura je svirala jednom, amorphis jednom ili dva puta, decapitated dva puta, marduk 50 puta... jedino pravo osvezenje je taj hexvessel, al ni to se ne zna ko radi i kad ce to biti koliko ja znam. Ajde da racunam i Textures al oni ce svirati plafon 40 min, ne vredi pucati vise od 2000 za cenu karte zbog njih za toliko vreme svirke. Tako da, ljudi koji su vec gledali te bendove a imaju skromna sredstva, vrlo verovatno ce preskociti odlazak na te koncerte.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavite to ovako : Ljudima koji idu u kafane da slusaju narodnjake nije problem da slusaju Leksingtone, Amadeuse, No Limite i ostale te narodna zabava bendove koji nastupaju po jednom mesecno u kafani u koju idu. I njima nije muka, iako je sve to isto.

 

Nije problem sto ti je smor bend, nego nema se kinte, a ovako to bi ti dosao kao izlazak tipa ovog scenarija : Dolazi jetle Marduk po 100 put, no ajde kad vec imam para odoh da se zezam sa drustvom, da vidim nekog, upoznam nekog novog, ubijem se kao zivotinja, kupovinom karte i pica podrzao sam organizatora, bend i lokal.

 

Prosta racunica al da racunamo da smo Nemacka i da su minimalne plate bar 1000 eura. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je individualna stvar, ako voliš bend nije ti frkica da ga vidiš dvaput

 

po toj logici na zapadu niko ne bi išao na koncerte jer su svi sve već gledali

 

Govorim u kontekstu novcanih sredstava, kada se nema, onda imas prioritete, onda bendove koje si vec gledao ne moras opet da bi ustekao za nesto sto volis ( jebiga, neki koncert u inostranstvu benda koji volis, posto u Srbiji se koncert nekog benda koji je aktuelan desi jednom u 5 godina ). Ja da imam love kao ovi na zapadu isao bih na Decapitated 50 puta jer mi se moze, ovako ipak prioriteti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta te navodi da već polovinom februara dođeš do tog zaključka?

 

nigde dalje da ne idemo, samo u aprilu imaš Amorphis/Textures, DTA/Obscuru, Ensiferum, Hexvessel, Decapitated/Hate, Marduk, Shai Hulud, Doom...

 

malo li je za početak

 

A pa dobro, kad tako pogledaš... možda sam malo i subjektivan jer premda imam širok ukus, jedino ću na DTA verovatno da idem, tako da sam možda previše prema sebi gledao :D

 

Ali ono, chess je pogodio poentu, sve je to ponavljanje uglavnom... i sem tog aprila šta još imamo, At The Gates jedino? Još kad uporedim sa prošlom godinom koja je bila prenatrpana (a koncerti opet solidno posećeni), čini mi se da organizatori i nisu baš nešto entuzijastični i da im baš i nije nešto do koncerata ove godine

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...