Jump to content

Recommended Posts

Moje vidjenje progresive je takvo. Kansas, Whishbone Ash, Yes, Asia i svi ostali velikani progresive imaju te deonice(nebitno je da li je rok ili metal). Zna ste sta je progresiva. Mada danas se vidim ni to ne zna.

Edited by HEFEST
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje vidjenje progresive je takvo. Kansas, Whishbone Ash, Yes, Asia i svi ostali velikani progresive imaju te deonice(nebitno je da li je rok ili metal). Zna ste sta je progresiva. Mada danas se vidim ni to ne zna.

 

ovi bendovi skoro da nemaju nista zajednicko sem ilustrovanih omota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad se razmislim, ne mogu da se setim nekog prog benda da je stvarno ostavio utisak na mene u poslednje 2 - 3 godine osim Leprous ... Ajde kao Haken u poslednje vreme izbacuju taj neki tradicionalni prog ali mi to i dalje zvuci nekako usiljeno. Mozda Mekong Delta i Voyager, mada su Mekong vise neki tech nego prog, i Xerath koji vise zvuce ko Straping Young Lad ... Svi ostali albumi su manje vise bendovi koji pokusavaju realno na staru slavu da izvuku nesto, ali bas slabo. Jedino je moram priznati Threshold ostao na tom istom nivou, nisu se upropastili da se izrazim. Leprous je za sve njih progcina ipo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omatoreli Točak je progresivniji, da se ne lažemo više.

 

Realno ja ni jednu notu ovog benda ne zelim u zivotu drugi put da cujem. Sta je to sto coveka moze da privuce ovom bendu meni nikada nece biti jasno. Dosadno smece pravljeno zbog radi nicega. Ni muzike, niti glasa, niti nekog scenskog nastupa, nekog lepotana ili ekstra ribe. Nista. Jedna velika nula. Od pocetka mislim to o njima, a evo sa vremenom oni nisu mrdnuli ni za milimetar. Na svakoj zivoj temi ih pominjete pa dodjem u iskusenje da poslusam ponovo da vidim da nisam izlapeo, ali opet se zajebem i vidim da jesam. Zaboravim stalno koliko je govno bend.

 

Ljubi te brat u prljav vrat!

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadan je ovaj vas prog. Prog za pacijente posle lobotomije.

ovi bendovi skoro da nemaju nista zajednicko sem ilustrovanih omota.

 

Kako nemaju covece? Svi ovi bendovi imaju progresivnu muziku i to se lepo cuje kada slusas pesme. Svi su razliciti, ali ih spaja taj pravi progresivni zvuk. Iz kog razloga je Leprous progresiva ja to stvarno ne znam niti mogu da dokucim.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=MkkeY5Pl8Pk

 

Ovo je progresiva, a taj Leprous je samo obicno smece koje sramoti ime progresive.

 

Mada vidim sa tog line up-a da vi svi ovde volite te smaracke bendove. Neku death progresivu koja je realno za mene smece, ali i bez obzira na to ne bi taj zanr smeo da ima ime progresive u sebi jer sa njom nema veze nikakve svakako.

Edited by HEFEST
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram reći da ne kontam Hefesta. Suština ovog žanra je baš u pomeranju granica u bilo kom smislu a ne u ispunjavanju nekakvih formi od strane benda da bi se taj bend "mogao nazvati progom". Kao, mora imati ovakvu solažu ili ovakav refren da bi bio prog, solaža mora biti min 180 bps da bi bilo prog itd.

 

Inače, posle poduže pauze krenuo da se vraćam u formu što se proga tiče.

 

Pošto mi juče ceo dan bio bleja, iskoristih to da obnovim gradivo te preslušah u celosti

 

Aghora "Aghora"

Spiral architect "A sceptic's universe"

Andromeda "Extension of the wish " - s originalnim pevačem, razume se

Zero hour "Towers of Avarice"

Spastic ink "Ink complete"

Evergrey "Recreation day"

Gordian knot "Emergency"

Flower kings "Adam & Eve"

i nekoliko pesama od Arka

 

Inače, Leprous odličan bend, kao i Haken, od tih novijih stvari što sam overio. Šta još ima novo u '00? :bigblue:

Edited by Kendall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i svet i jeste takav kakav jeste. Kada ljudi ni jednostavne stvari ne kontaju onda jebes ga. A progresiva nije u pomeranju granica. Zna se sta je progresivni zvuk. Bre samo psihodelija da vozi, a ne tamo neke pesme gde covek svira jednu notu celu pesmu. Ako je to pomeranje granica onda sam ja pomerio pamecu.

  • Upvote 1
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Lazom :da:

Ne razumem ni ja, pogotovu tu istrajnost da dokaze svoj stav kada su ljudi koji dolaze na ovu temu fanovi, kapiram kada stavi status koji prezentuje njegovo misljenje ali nametanje na temi fanovima je u krajnju ruku gubljenje vremena I besmisleno :haha:

 

Anyway Kendalle lep dan si proveo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...