Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Је л' може неко да каже како звуче ове нове ствари Р. Чорбе, ова трилогија? Чуо сам да су као два дела већ изашла, а ја сам видео само онај спот и чуо неколико песама пре неки дан на РТС-у. Је л' чине нешто песме?

bolje da prestanu sa izdavanjem novih albuma da se ne brukaju vise.

Inace najjaci Srpski pop-rock bend,pogotovo balade sa prvih albuma...

Prokleto sam.... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Moj omiljeni bend, što se mene tiče najbolji kod nas. Još nisam ni progovorio kako treba slušao sam U ime naroda, moju prvu ploču.

I mene je smorio sa pesmama u kojima se bavio politikom, ali opet imao je i na takvim albumima super stvari.

Omiljene:

1. Andjeo

2. Lutka

3. Volim, volim žene(iz emotivnih razloga, mnogo sam je voleo kad sam bio mali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A "najveci domaci rock novinar" ih je u "Rock Express"-u hvalio kako svaki novi album sve vise lici onima sa pocetka karijere. :confused:

Ako ciljas na Rogosica Branka, ne secam se da ih je on hvalio za nove albume, cak sam 100% siguran da on nije recenzirao nijedan njihov album. Sve recenzije i intervjue vezane za Corbu je radio Milan Cunkovic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam na njega mislio, covek je visok dva metra. Ono "najveci" je Brankov fazon. A, sad, da se porede ti albumi, nema sanse. Razlog je jedan jedini. Rajko Kojic! Kako je taj umeo da nafiluje pesmu, pa to je haos. Sta se posle desilo? Dzindzer je odlican gitarista, ali kakav je kompozitor? Na "Istini" i Boze pomozi, ali vec sledeci album... "Jedan covek"! Sto je pesma, do moga. Cuturu, pa zatim Ilketa, necu ni da pominjem. Nisu zasluzili. Rajkov maxi "Ne budi me bez razloga" je pojam za sve sto je Corba radila tokom poslednjih 20 godina.Imam sve ploce zakljucno sa "Ujedom za dusu", mada je i to previse. Ono nakon toga ne bih uzeo u ruke ni pod pretnjom streljanjem. "Nisam komunista", "Hocu, majko, hocu...", pa one narodnjacke 1 i 2... Tragedija. Jebiga, opet sam poceo da se gubim, izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle si u pravu, ali su na vecini albuma pravili dobre pesme sve do "Zbogom, Srbijo". Taj album je poslednji koji je nesto valjao. Od "Ostalo je cutanje", pa nadalje tek se na ponekoj pesmi nazire ono sto je Corba nekad predstavljala.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih gled'o na Sajmistu, turneja "Ujed za dusu". Nakon toga samo na grupnim svirkama. Npr. "30 godina R'n'R u YU", takodje na Sajmistu. Svirali su nekoliko pesama, medju kojima je "Kad sam bio mlad". U, jebote, vrhunske li stvari... K'o da nemaju stotinak boljih. A Dzindzerov solo i prelaz na "Kad padne noc", bili su isti tada i pet godina kasnije za srpsku Novu godinu na Trgu.

Da, dopada mi se sto je "Prica o ljubavi..." bas gitaroski album. Do pre par godina nisam imao pojma da su K2 otpevale back vokale na toj ploci. Mada, ko je producent, nista neobicno. A potpisane su sa "Hammersmith sisters". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...