Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Pa, dobro, jesam li tebe pitao? Cenim da si ih sve izlistao. I to sto si napisao da ti ne spadaju u omiljeni perido, dovoljno govori o realnom kvalitetu tih album, koji je bas tu negde i poceo da opada. "Ostalo je cutanje" ne zelim da komentarisem uopste. Uzasan je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji sve muzicari napolju ne prave gluposti, pa im ljudi ne zameraju kad naprave dobar album.

Mene sad zanima ona informacija sto sam procitao da se Bora razveo od zene i da je sa duplo maldjom zenom sa kojom planira da se ozeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas li za druge njihove obrade? Skoro svaki album od 1985. na ovamo ih ima.

Zanimljivosti li, al petak vece beh na nekom rodjendanu..i poce neki razgovor o Corbi i poce lik da mi spominje jos neke ne-Corbine pesme...jedino sto zapamtih doduse je "Zadnji voz za chachak" da nije njihova..a mislim da je spomenuo jos nek sa ove Bobove list....nego, jel ima neko kompletnu listu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmjena:

 

Jesam poprilično izlapio. :redface:

 

"Zadnji voz za Čačak" / "Last Train to Clarksville" (Neil Diamond)

"Crna Gora, Bar" / "Memphis, Tennessee" (Chuck Berry)

 

1999: "16 Noći" / "16 Tons" (Merle Travis)

2001: "Daj mi lovu" / "Boris the Spider" (The Who)

 

***

"... i narko-pesma "Gnjilane", obrada pesme švajcarskog muzičara Pola Hofera."

- YU Rock enciklopedija

 

Na kaseti, pak, piše da je autor M. Matter.

 

***

Uglavnom, tako nekako, sve obrade su uredno potpisane, za razliku od nekih domaćih superheroja.

:lol:

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmjena:

 

Jesam poprilično izlapio. :redface:

 

"Zadnji voz za Čačak" / "Last Train to Clarksville" (Neil Diamond)

"Crna Gora, Bar" / "Memphis, Tennessee" (Chuck Berry)

 

1999: "16 Noći" / "16 Tons" (Merle Travis)

2001: "Daj mi lovu" / "Boris the Spider" (The Who)

 

***

"... i narko-pesma "Gnjilane", obrada pesme švajcarskog muzičara Pola Hofera."

- YU Rock enciklopedija

 

Na kaseti, pak, piše da je autor M. Matter.

 

***

Uglavnom, tako nekako, sve obrade su uredno potpisane, za razliku od nekih domaćih superheroja.

:lol:

Last Train to Clarksville

 

Words and Music by

Tommy Boyce and Bobby Hart

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji domaći bend. Slušam ih jako dugo i većinu pesama znam napamet. Ni poslednji album, Trilogija, nije loš, posebno pesme Prezir, Dijabola i Leti čiča preko bare. Inače, mogao bih dugo da nabrajam omiljene pesme, zato ću reći samo onu koja je ispred svih: Gde si u ovom glupom hotelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

***

Uglavnom, tako nekako, sve obrade su uredno potpisane, za razliku od nekih domaćih superheroja.

"zvezda potkrovlja i suterena", to beze zz top u originalu, ili ja tripujem?

ako ne tripujem, jel potpisana (ne znam, nemam plocu)?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bitno da svira - Kad hodas,Rekla je,Jedino moje,Ostani djubre do kraja,Gde si u ovom glupom hotelu,Necu da ispadnem zivotinja,Dva dinara druze,Dobro jutro......voleo bih Prokleto sam,Jos jedan sugav dan,Ja sam jos ona ista budala ili Princ mada cenim da nema sanse za te 4 stvari...

 

 

neki hitovi tipa Pogledaj dom svoj andjele,Amsterdan,Kada padne noc,Lutka s naslovne,Kad sam bio mlad su sigurni..

 

 

od relativno novijih stvari voleo bih samo Ljubav ovde vise ne stanuje sto je sigurno.......Nojeva barka moze da prodje,Princa bi voleo.....ostalo smor

 

bice do yaya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih od novijih stvari voleo da čujem 100 godina samoće i Ovde, a za ove što mi se sviđaju sa Trilogije sam siguran da će svirati. Inače, njihov najbolji album je Priča o Ljubavi obično ugnjavi. Voleo bih da na koncertu čujem, mada sumnjam da je to moguće, Znam te, Kaži ko te ljubi dok sam ja na straži ili Napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zvezda potkrovlja i suterena", to beze zz top u originalu, ili ja tripujem?

ako ne tripujem, jel potpisana (ne znam, nemam plocu)?

 

Nije potpisana, a nije ni jedina za koju je Misa malo drpio rif. Npr. "'Alo" - Dead Kennedys, "Necu da zivim u bloku 65" - Girlschool, a i "Kazi ko te ljubi dok sam ja na strazi" mi malo vuce na jedan Whitesnake.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije potpisana, a nije ni jedina za koju je Misa malo drpio rif. Npr. "'Alo" - Dead Kennedys, "Necu da zivim u bloku 65" - Girlschool, a i "Kazi ko te ljubi dok sam ja na strazi" mi malo vuce na jedan Whitesnake.

Ако је заиста тако, лепо су их уклопили, па се не разазнају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je tada moralo, bar u pocetku, kad su radili prve obrade. Posle im valjda preslo u naviku da ih potpisuju.

 

Superheroja? Ciljas na Djuleta mozda?

Ne, mislio sam više na Kerber i Osvajače. :D

 

"Zvezda potkrovlja i suterena" - koja ZZ Top stvar?

 

Kontam da je jedna stvar obrada/prepjev a druga krađa rifa ili (po meni veći zločin) melodije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, mislio sam više na Kerber i Osvajače. :D

 

"Zvezda potkrovlja i suterena" - koja ZZ Top stvar?

 

Kontam da je jedna stvar obrada/prepjev a druga krađa rifa ili (po meni veći zločin) melodije.

Lici na Beer Drinkers & Hell Raisers od ZZ Topa

P.S. Posto svi pljuju danasnjeg Boru, a vole Chorbu, mogli bismo da predlozimo da Dzindzer, Vicko i Misha nadju drugog pevacha i naprave "Riblja Chorba tribute band"... :rockdevil::mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...