Jump to content

Instinkti u ljudima


bezlichni

Recommended Posts

sta mislite koliko je? koliko smo sposobni, da ih mozda obnovimo i tako dalje?

Ima li nekoneke radove na tu temu.

ali mislim na neke ZIVOTINJSKE instinkte.

 

Naprimer, mene cesto kada se priblizava oluja leti pre toga zaboli malo glava. Kao da mi se upali alarm lampica.

 

Verovatno detektujem razliku u pritisku ili vlaznosti vazduha.

 

Inache to u gradu me malko zaboli, u selu me otkine xD.

 

Ali oabvezno pred kisu, karakteristichan bol u predelu sinusa. Ne nista nesto opasno.

 

 

Dakle, sta mislite koliko su nam pretekli instikti, da osetimo, nemam pojma ksiu, opasnost, oluju na neki nacin ili nesto slichno?

 

 

p.s. ja imam ortaka koji moze da "namirise" zimu. Bar on teko tvrdi. Kaze da ima neki cudan "ukus" period jeseni kad dolaze zima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ovakva iskustva,ali recimo mogu da cujem zvuk televizora sa velike razdaljine,ne znam kako ali jednostavno cujem taj visok ton.

 

Takodje. :da:

 

Elitisto, to se u prevodu zove meteoropatija. :) :) :)

 

I daj malo rename-ujte ovaj naziv teme, 'leba vam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. ja imam ortaka koji moze da "namirise" zimu. Bar on teko tvrdi. Kaze da ima neki cudan "ukus" period jeseni kad dolaze zima.

:da: i ja. I skoro svako godisnje doba "namirishem" kad dolazi. Mada najjaci je osecaj za prolece i zimu. Divno je i drago mi je da cujem da nas ima jos :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su hipohondrični ljudi nazvali meteoropatijom. I to nije meteoropatija, meteoropatija je kad ti se promeni komplet raspoloženje, na primer budeš depresivan kad pada kiša, što kod mene nije slučaj, a isto osetim dolazak oluje :da:

 

 

Elitisto, sjajna tema! :da: Hajde da je proširimo i na intuiciju.

 

 

 

Šta raditi sa njom?

 

 

 

Ne mislim da smo se "izdigli" niti išta slično, naprotiv. Nenegovanjem svojih instikata postali smo zavisniji od raznoraznih pomagala koja nam, realno, ne trebaju. Na primer, gledamo TV ujutru da saznamo kakvo će vreme biti :P A to sve može da se shvati -- vidi -- oseti -- ako se čovek samo malo saživi sa prirodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje. :da:

 

Elitisto, to se u prevodu zove meteoropatija. :) :) :)

 

I daj malo rename-ujte ovaj naziv teme, 'leba vam. ;)

 

sto ovako je kul. :)

 

Elem. Neka se zove kako oces, ali to kad neko oseti promenu u pritisku vazduha nekim culom (konkretno kod mene culo dodira) nije nikakva PATIJA, niti PATNJA niti ista slichno.

Jednostavno osobina. Isto sto osecas bol kada ti se leci rana.

 

Ovde smo imali par primera cula sluha i josh jedan primer cula mirisa.

No, znam recimo primere cula mirisa, kod pojedinih majstora borilackih vestina koji su mogli da namirisu covekov znoj na par kilometara. Naravno u vreme dok josh nismo bili okruzeni mirisima automobilskih gasova.

Instinktivno su znali po "mirisu" da li je covek ili zhena.

 

Hajde da je proširimo i na intuiciju.

 

Ae. Dogovori se sa moderatorima. Mene ne vole. xD

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem. Neka se zove kako oces, ali to kad neko oseti promenu u pritisku vazduha nekim culom (konkretno kod mene culo dodira) nije nikakva PATIJA, niti PATNJA niti ista slichno.

Jednostavno osobina. Isto sto osecas bol kada ti se leci rana.

 

Bogme, ja znam neke ljude koje itekako boli kada vreme 'oce da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam snažan instinkt da osetim pogrešno napisanu reč "instinkt" na YUM forumu...

 

Ti si brate moj pobednik?

Jel imas snaznu inteligenciju za zakljucivanje i razlucivanje sta je typing mistake, lapsus i sta su svi verovatno videli i izvalili?

Ili nemas, pa naglasavas nesvestan? ;)

 

Ili je to jedino sto imas da kazes na temu, ko sto obichno nemas nesto preterano vezano za iste da kazes?

 

 

Bogme, ja znam neke ljude koje itekako boli kada vreme 'oce da se menja.

 

To je vec nesto drugo. :)

Preosetljivi su jebiga.. na promene pritiska, vlaznosti vazduha etc.

To sto ja osecam opisao sam kao bol, al nije neka bol. Msm ne smeta uopste, ne kukas nemas potrebu za brufenima jednostavno "osecas"

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas snaznu inteligenciju za zakljucivanje i razlucivanje sta je typing mistake, lapsus i sta su svi verovatno videli i izvalili? Ili nemas, pa naglasavas nesvestan? ;)

Ajd ne seri sad o tome kako je sta napisano, ne remeti sustinu teme.

ako ne umeš da primiš zajebanciju  :evotigana:

tajping mistejk je nešto što se potkrada u tekstu tu i tamo, a u naslovu od 5 reči dve pogrešno napisane (i to ista reč na dva načina pogrešena :) ) je već dobar razlog za zajebanciju, a ako ne umeš da je primiš  :evotigana::evotigana::evotigana:

 

edit: evo ti još par smajlija da se ne srdiš toliko na mene :wub: :wub: :wub:

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne umeš da primiš zajebanciju  :evotigana:

tajping mistejk je nešto što se potkrada u tekstu tu i tamo, a u naslovu od 5 reči dve pogrešno napisane (i to ista reč na dva načina pogrešena :) ) je već dobar razlog za zajebanciju, a ako ne umeš da je primiš  :evotigana::evotigana::evotigana:

 

 

Nism upucen u primanje :evotigana:

 

Konstatno ista greska il sam mutav i nepismen pa to zelim da podelim sa vama il' konstatno pravim istu gresku iz nekog softwerskog razloga sto u mom mozgu dok kucam ili na samom racunaru xD

 

Ne ozb mnogo brzo kucam i cesto pravim greske i gutam slova. Omasim ne pritisnem dobro pritisnem dvaput. Sad boze moj. Sto je ljudsko nije nam strano.

 

edit: fala sa zmajlije nema srdnje pusa :*

Ajde da razmenimo brojeve telefona :))

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ovakva iskustva,ali recimo mogu da cujem zvuk televizora sa velike razdaljine,ne znam kako ali jednostavno cujem taj visok ton.

ja cujem kad se menja kanal (tj bilo sta kad pritisnes na daljinskom), dal je do daljinskog ili TVa ne znam :lol: Ali to samo nocu, kad je tiho.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre prichajuci o instinktima vi ste dosli do toga ko cuje daljinski uveche xD

 

Majku mu kakve to veze ima sa instinktima normalno je da se cuje nesto NOCU KAD JE TIHO.

 

Josif je spomenuo da cuje izrazenije jedan spektar tonova na vece daljine.

Sto je u principu nesto sto je sacuvano od ko zna kad, ne sumnjam da svi cuju tv i daljinac uveche kad se nista ne cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitala sam mnogo ljudi, niko ne cuje signal pri komunikaciji daljinskog i TVa :)

 

 

Sta bre cuje, infra red komunikaciju?

Ajd ne zajebavaj me.

xD

A tema je kao sto vidis totalno nezanimljiva sirim masam pa ako cekas pametan odgovor bolje da je zakljucaju :ph34r:

 

BAby, ako se ceka pametan odgovor na yumetalu bilo gde najbolje da ugase forum. :)

 

p.s. da sire mase znaju za kvalitet ne bi bile sire mase. :P

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujem zujanje,tv na 2 sobe od mene,krajnje me ubija ta niska frekvencija i ekstremno smeta pa vecinu vremena nosim cepove za usi kada moram da se koncentrisem.Nemam blage da li je to instinkt il posto sam osakacen u svakom pogledu neko mi je dao jedan instinkt malcice bolji :P

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujem zujanje,tv na 2 sobe od mene,krajnje me ubija ta niska frekvencija i ekstremno smeta pa vecinu vremena nosim cepove za usi kada moram da se koncentrisem.Nemam blage da li je to instinkt il posto sam osakacen u svakom pogledu neko mi je dao jedan instinkt malcice bolji :P

 

Je l' to nije visoka frekvencija a ne niska?

 

Mislim da ovo sa tv-om nema veze sa instinktima. Čujem i ja. Njihova frekvencija je oko 16 - 17 000 Hz a čovek može teoretski da čuje do 20 000 Hz tako da pretpostavljam da velika većina ljudi može to da čuje.

 

Ako ne grešim negdi...laik sam :D

 

 

 

Što se tiče instinkata meni je najdraži onaj za parenje ;):)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се промене времена тиче, да. Осећам. Није то некакав бол већ једноставно осећам како ми је боље, активнији сам, фино ми је. Поготово када је олуја, односно време пред олују. Обожавам га.

 

Што се мириса зиме тиче, такође осећам. Постоји одређена промена у ваздуху, готово као да се све око тебе врти...тако некако...

 

Што се ТВ-а тиче, то такође - али то ми није нешто толико непознато. Константна изложеност, седење пред екраном, та фреквенција и сл...једноставно, чује се.

 

Онда, тачно осетим да ли некога има у кући или нема, иако не знам и иако их не чујем (додуше, вероватно их чујем или осећам те неке вибрације, али присуство је ту).

 

Али ништа од тих ствари не бих назвао инстинктом :/ више осећајима. Ја се, рецимо, инстинктивно плашим паукова иако их поштујем, или можда инстинктивно осећам потребу за месом (црвеним, сланим)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, и ја "осећам" да је телевизор укључен.

 

 

Ma to svi čujemo, samo neko prepozna neko ne.

 

 

Instinkt mi je spasao život nekoliko puta. Jednom sam se prestrojila na autoputu u levu traku sama od sebe, pokret je više bio kao da posmatram sebe šta radim, da bi se ispostavilo da je ispred mene bio ogroman potpuno neosvetljen kamion sa prikolicom koji je naravno išao šezdeset na sat, u koji bih se zakucala kao ništa a on bi mislio da mora da je prešao preko neke rupe na putu. To što me nateralo da skrenem u levu traku i dalje ne mogu da opišem do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...