Jump to content

2009.11.27. *SKC, Beograd* W.A.S.P.


Elderane

Recommended Posts

Na pozitivno? Daj bre.

 

Jednostavno, ako je hteo da se menja, nije trebalo uopšte da počinje karijeru onako kako je započeo. Ili je trebalo da prestane da se bavi time. Maideni i Judasi se trude da budu isti kao što su i ranije bili, prosto to je neki stil po kome su postali poznati, njihov zaštitni znak. Naravno, čovek može da menja neka lična uverenja, ali ne bi smeo to da meša sa šou biznisom. Alice Cooper je prestao da pije, postao hrišćanin, ali mu to ne smeta da pravi isti horor šou kao što je nekad pravio. I King Diamond ima preko 50 godina, pa šta? Dio ima 67, pa i dalje na nastupima pokazuje rogove koje je i uveo u muziku, a Blackie NE SME da ih pokaže, iako ga publika non-stop pozdravlja njima. Mislim, daj, neće da peva Animal zato što ne bi da daje loš primer klincima, je li lik svestan koliko to retardirano zvuči? Ko da je jebeni Željko Joksimović, a ne čovek koji je imao naj-nasty reputaciju među svim američkim muzičarima 80-tih. Ta reputacija mu je i donela popularnost - ne bi on danas nastupao svuda po svetu da nije svojevremeno bilo pesme Fuck Like a Beast. Sad se kao stidi toga, kao kod nas oni likovi iz Heller-a. Nisam ih ja terao da se drogiraju i prave sranja, pa da posle istripuju, ali bukvalno istripuju kako je to zato što su bili udaljeni od boga, ili šta ti ja znam. Debilizam.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno pokušavam da rezonujem gde je nestao onaj buntovni Blackie, koji je mahao motornom testerom, bacao sirovo meso u publiku i poručivao moralnim čistuncima "shuck me, suck me, eat me raw"? OK, dobar su bend i dalje, fina je svirka i to, ali heavy metal nije samo muzika, već i stil. Meni u najmanju ruku deluje smešno da neko ko je svojevremeno izazvao revoluciju na američkoj muzičkoj sceni svojim in your face enfant terrible ponašanjem, sada recituje očenaš i krsti se na bini.

 

A ti se palis na to?

Vidis li sebe sa 50 godina kako seres istim intenzitetom kao sada,da ti prete neki zajebani likovi i da svercujes kiflice?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim da mi je srce bilo puno kad sam se u jednom momentu okrenula i videla negde iza jednog tipa skroz sede kose sa osmehom na licu kako peva iz sveg glasa zajedno sa bendom. Taj fleš i ona luda riba koja je jahala na nečijim ramenima u šutki će mi ostati u sećanju :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno pokušavam da rezonujem gde je nestao onaj buntovni Blackie, koji je mahao motornom testerom, bacao sirovo meso u publiku i poručivao moralnim čistuncima "shuck me, suck me, eat me raw"? OK, dobar su bend i dalje, fina je svirka i to, ali heavy metal nije samo muzika, već i stil. Meni u najmanju ruku deluje smešno da neko ko je svojevremeno izazvao revoluciju na američkoj muzičkoj sceni svojim in your face enfant terrible ponašanjem, sada recituje očenaš i krsti se na bini.

I Ozzy se vremenom promenio.

"A pare ljude kvare".

Jebi ga...

 

Samo da potvrdim da mi je srce bilo puno kad sam se u jednom momentu okrenula i videla negde iza jednog tipa skroz sede kose sa osmehom na licu kako peva iz sveg glasa zajedno sa bendom. Taj fleš i ona luda riba koja je jahala na nečijim ramenima u šutki će mi ostati u sećanju :meshuggah:

Meni (izmedju ostalog) neka plavusa sto je 'igrala' kod levog coska bine,u delu izmedju bine i ograde,i onaj lopov sto se posle svirke popeo na binu i pokrao sve zivo :haha:

I onaj 'matori' iz Tesnja naravno :pivopije:

 

 

nisam ocekivao da neko sa b92 bude toliko upoznat sa opusom waspa. http://www.b92.net/k..._id=392863&fs=1

...

EDIT: povlacim sta sam rekao da tekst :bigblue:

EDIT 2:lik se bas razume u istoriju WASP-a.Svaka cast.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti se palis na to?

Vidis li sebe sa 50 godina kako seres istim intenzitetom kao sada,da ti prete neki zajebani likovi i da svercujes kiflice?

 

Na nešto se palim, na nešto ne, pa se na osnovu toga i opredeljujem koga ću slušati i na čije koncerte ići. No, ne bi me trebalo pogrešno shvatiti. Ne kažem ja da čovek treba u toku cele karijere da fura potpuno isti fazon u svim elementima. Najbolji primer je Paul Di'Anno, koga ćemo sutra gledati. On je, otkako je počeo, menjao i muzičke pravce, i način pevanja, i oblačenje, frizuru, tetovaže, menjao je i veru... Ali je zadržao onu esenciju sebe sa kojom je nekada postao slavan - ostao je u suštini nestašni momak iz londonskog predgrađa. I sad, pred koncert, ti znaš ko je on i šta možeš da očekuješ od njega. Sa Blackie-m je očigledno druga priča. Smem da se kladim da ni Sleeping in the Fire ne izvodi zato što se u pesmi pominje Lucifer.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne važe ista pravila za onog ko samo sluša i onog ko izvodi muziku. Onaj ko je na bini mora da bude u elementu nevezano za promene koje se dešavaju u njegovom ličnom životu i uverenjima, ili neka prestane da se bavi muzikom, jer to je pravilo šou biznisa. Nisam ga ja terao da postane shock rocker - ako je već odabrao taj put i stekao popularnost zahvaljujući njemu, onda nema nazad, pogotovo za čoveka koji je rekao "I will live in fame and die in flames, I'm never gettin' old". Što kaže ona reklama - ili jesi, ili nisi.

 

????

 

Mislio sam na onog člana Heller-a koji je dolazio ovde na forum pre neke dve godine i ispvedao se kako je on, dok se bavio muzikom, išao stranputicom, kako se drogirao, pravio sranja, odavao satanizmu, pa je posle "našao boga" i promenio svoj život. Isto važi i tu - niko ga nije terao da se oda poročnosti, niti da tripuje kako ga vera vadi iz toga, niti je to trebalo da utiče na njegovo bavljenje muzikom. To što su imali morbidne tekstove, valjda je to samo zajebancija, šok element, ne znam što bi se stideli toga sad? Jedino ako su ozbiljno mislili kad su pisali te tekstove, ali onda je to stvar bolesti mozga. King Diamond o tome lepo kaže: "...we all have bad thoughts, and that's perfectly alright, as long as we do NOT act upon them... If you do, you are simply too stupid to be alive". I zato će King ostati veran svojoj muzici i imidžu, pa makar postao hrišćanin, jer ume da odvoji umetnost od nekih drugih oblasti života.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa meni je na koncu bilo savrseno, ocekivao sam da skinu s kurca nas, i koncert, ali zam se zajebo, posle black sabbatha ovo mi je najbolji koncert ever, cak ni maiden ni tallica mi nisu ovo uzivanje pruzili, mozda zato sto sam stariji, pa sam sa uzivanjem posmatrao ceo dogadjaj, dok sam na metallici recimo 69% vremena gledao u zemlju nebo zemlja nebo...heh...svejedno, volim wasp brze stvari, ali sa koncertom su dobili 1 fana,,,

Edited by wlado Burton RIP
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa meni je na koncu bilo savrseno, ocekivao sam da skinu s kurca nas, i koncert, ali zam se zajebo...

Malo mi iznenadjujuce da je sad kad su WASP bili drugi put bilo isto toliko mase koliko i prvi put,ako ne cak i vise :)

Cak su i duze svirali nego prvi put :muzicar::bend:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini se da je ovaj koncert dokaz da kad jednom odsviraš srpskoj publici kako treba, vraća ti se više ljudi svaki naredni put. Ja sam išla samo zato što sam čula da je prethodna svirka bila fenomenalna! Dobro, da, i zato što me naterala sestra ("naterala"="kupila kartu") :mhihi: Ajd nostalgiju da ne računam ovaj put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...