Jump to content

2009.11.27. *SKC, Beograd* W.A.S.P.


Elderane

Recommended Posts

Da, ozvucenje je klasom bilo dosta bolje nego prosli put. Zavisi gdje ste bili u sali, a i sta je tonac radio. Da rezimiram, meni je bio sjajan koncert. Nadam se da ce se vremenom izgubiti i skepticizam, pa pogledajte samo prvih 3-4 strane ove teme. Vidimo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno ocekivana posjeta. Na WASP nema greske. Sto se tonca tice, svaka mu cast. Ja profesionalniji bend nisam gledao. Sve je kako treba. Bleki je car. Prava metal zvijezda, niti je sta posebno trazio, niti je puno komunicirao i sa kim. Sve je super zvucalo, samo zavisi gdje ste bili tokom koncerta. Nista vise. Ne mozete se gurati za prvi red, i cuti super, ne ide to tako...

 

Kakav crni prvi red, stajao sam sa ortacima negde sa desne strane, otprilike na polovini sale, mozda malo iza polovine...

Problem je sto je tonac nepotrebno pojacavao, i naravno puno puta su zvucnici propistali, vokal se nekad nije cuo a i gitara je imala svoje momente probijanja...

Znam ja da SKC ima mane, ali smatram da nije moralo ovako glasno i da bi ispalo bolje, a ne da dosta ljudi ne cuje odredjene stvari... al ajde da ne smaram, koncert je stvarno bio odlican !!

 

husqvarna-tools-rancher-chainsaw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav crni prvi red, stajao sam sa ortacima negde sa desne strane, otprilike na polovini sale, mozda malo iza polovine...

Problem je sto je tonac nepotrebno pojacavao, i naravno puno puta su zvucnici propistali, vokal se nekad nije cuo a i gitara je imala svoje momente probijanja...

Znam ja da SKC ima mane, ali smatram da nije moralo ovako glasno i da bi ispalo bolje, a ne da dosta ljudi ne cuje odredjene stvari... al ajde da ne smaram, koncert je stvarno bio odlican !!

 

husqvarna-tools-rancher-chainsaw.jpg

 

Sve te shvatam. Ali, pazi. Ja ne ocekujem da WASP zvuci kao Kamelot ili Sonata. Ocekujem da sve prsti, probija, bljecka, udara... To je heavy metal. to je Blackie. To je WASP. Sta sam ocekivao, tako je bilo.Tonac je namjerno radio te jacine, valjda tako mora. Zato i pisem tako. To je old school.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se kad sam se ovako proveo na nekom koncertu, bio sam negde u trecem redu sa desne strane, atmosfera je bila fantasticna... Bleki jebena legenda, covek prosto zraci nekom energijom a i stomacic mu je na mestu :haha: ... Sto se tice pesama, LOVE machine, wild child, chainsaw charlie, the idol, i blind in texas su mi najbolje legle, ostadoh bez glasa na kraju ali se isplatilo... :pivopije:

Edited by Lokateli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert! Pojedine pesme su me vratile mnogo godina unazad. Meni je sve bilo super (od pozitivne atmosfer medju ljudima do benda koji je bio sjajan) i nemam nikakve zamerke, samo mogu da se nadam da bude sto vise ovakvih nastupa.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveto trojstvo sa CI + Headless Children = ko ne izgine gej! :rockdevil::muzicar:

Ovaj deo, kao i hitovi sa prva 2 albuma, prošli su mi kao tren, (a jebeno sam popizdeo što sam baš u trenucima kada je išao deo I'm the president of showbiz morao da se borim za vazduh :violent: ) tako da mi hajlajt koncerta ispade Heaven's Hung in Black, nekako je baš posebna atmosfera bila na toj stvari... :opusteno:

 

Odlično je bilo, što reče neko, malo me već i prošlo to neko oduševljavanje, al' ono... Što se zvuka tiče, na samom početku su se samo bubnjevi čuli kako treba, posle je i ostalo bilo OK, jedino se vokali slabo čuli do kraja... No, što reče Elderane, ipak je ovo heavy metal, za savršen zvuk čekajte da Haggard ponovo dođe. ;) btw Primetih da su neki jebački zvučnici bili, nisam ih viđao ranije.

A da, zabodoh prvi red, posred srede ispred debelog, šta ću kad se opet ljudi potrpali na ona prva 2 vrata, a pozadi nas par samo... :haha:

Po mojoj evidenciji, sa sve introom i pauzom pred bis, skrpili su nekih sat i 40?! 21-22:40. Prijatno iznenađenje. :da: Izgleda Bleki rešio da poradi na kondiciji. :) Lik, kako se utegao, ispao mu pivski stomak samo tako, a posebna priča oni kožni rukavi, znojio se k'o svinja, samo mu curio znoj, kako digne ruke, tako kiša u prvim redovima. :haha: A da, ne kontam da mu ribe i dalje bacaju bruseve?! :lol:

Atmosfera OK, mada su oni koncerti u maloj sali tipa Evergrey, Circle II Circle, Cynic... nenadjebivi. :rockdevil: Takođe, Gardijani i Kamelot su, čini mi se, jači bili.

 

Lista:

00. Mephisto Waltz

01. On Your Knees / The Real Me

02. L.O.V.E. Machine

03. Crazy

04. Babylon's Burning

05. Wild Child

06. Hellion / I Don't Need No Doctor / Scream Until You Like It

07. Arena Of Pleasure

08. Chainsaw Charlie (Murders In The New Morgue)

09. The Idol

10. The Headless Children

11. Take Me Up

12. I Wanna Be Somebody

--------

13. Heaven's Hung In Black

14. Blind In Texas

 

U prinicpu bolja sada nego prvi put, samo je falila Sleeping in the Fire, možda i Widowmaker, eto mislim da bi one bolje legle nego onaj medley pod brojem 6.

 

Što se tiče meet-a, čujem da su neki na'vatali Blekija za slikanje pre koncerta... Nemam pojma, ja dođoh relativno kasno za moje standarde, nešto oko 19h, a posle odmah odoh.

 

 

Last but not least, ako ovo čita neko od Makedonaca koji su bili žutim minibusem, hvala za vožnju! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludnica u publici i sutka na sredini sale tokom "I Wanna Be Somebody" – ono je za mene bio vrhunac koncerta, imao sam utisak da je citava sala u pokretu i da svi pjevaju...

 

Inace, koncert mi je bio u skladu sa ocekivanjima, veoma dobra heavy metal krljacina, uz uslovno receno greatest hits repertoar. Zanimljiva fora sa platnom u pozadini i projektovanjem video klipova, valjda je to zamjena za onu spravu na kojoj se Blackie klati, a koje ovaj put nije bilo.

 

SKC dobro popunjen, po mojoj procjeni oko 500-600 ljudi. Tokom prve 4 pjesme sam bio naprijed, na par metara od ograde, po sredini, i Blackiejev vokal uopste nisam cuo, pa sam ostatak koncerta ispratio sa sredine sale, gdje je zvuk bio mnogo bolji.

 

Koncert iz 2006.ce mi ostati drazi srcu, mada mislim da je ovaj danasnji (jucerasnji) bio kvalitetniji i jaci.

Pozdrav svima koje sam sreo, vidimo se opet za sedam dana u LR! :pivopije:

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra koncert, mislio sam da je set lista kratka ali da je duže trajalo pao bi u nestvest; osetio sam da mi se noge klimaju koliko sam dehidrirao, a po završetku sam se jedva otklimao do izlaza. Bio sam, pa sad jebiga, kako-kad, nekad prvi - nekad drugi red tačno ispred Blekijevog mikrofona, levo je bio onaj sedi lik sa zastavom Babylon-a.

Iako je među prvim redovima, sve sam super čuo, a od euforije i ono što se slabije čulo ne smeta. Stvarno su otprašili svetski.

Od vrhunaca...izdvajam tri za mene bitna momenta, Babylon's Burning...tu sam više gledao novi spot na bimu, nego sam bend (hehe), negde pred bis, kad se Mike Dupke izdigao iznad bubnjeva da pozdravi publiku, u jednom momentu mi je uzvratio isti pozdrav koji sam mu poslao (ono pesnica na srce...), do jaja osećaj kad bend ima kontakt sa publikom i naravno treći, bitan detalj, Bleki nam se obraća! Jebote! Zadovoljan je i seća se da je prošli put isto bilo dobro! Tu sigurno ne kenja, jer znamo kakav je naduvenko :)

Od pesama stvarno ne mogu da izdvojim neku kao vrhunac, ali Arena of Pleasure i Blind in Texas su ne prevaziđene, a moram da pohvalim ove dve nove koje uživo stvarno super zvuče...mnooogo energičnije nego na albumu, ne samo te dve, već sve.

Bubanj je jebao kevu, Blair šije i brije, Duda, koji je to kralj! Kako pila prstićima! (hehe) I naravno Bleki kojeg godine ne zaustavljaju.

 

Jeste skontali da je obrisao nos u taj peškir pre nego što ga je bacio? hahaha

 

Svaka čast i publici, liku pored mene u kožnjaku što je izdžao taj pakao, ribi ispred (jebiga, nalegli su na nas :)) i pozdrav za natapirane devojke pored, i onu jednu iza mene što je kukala da je melje masa. :D

 

Gledaću ako nabavim neke slike, ili ako su moje uspele da postavim par, sad žurim na posao...

 

P.S: Jedino što je malo zasenilo ovaj veličanstveni koncert je to što nisu poneli skalameriju za mikrofon... :(

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma savrshen koncert! Video sam jedan od omiljenih bendova, bio u prvom redu, ispevao se, izbengovao, na kraju uzeo prelepu majicu...i shta chovek vishe da trazi..to je to. Iskren da budem na zvuk nisam bash puno obracao paznju, jer sam sve vreme bio u delirijumu, apsolutno savrshena setlista, apsolutno savrsheno odradjena svirka od strane svih chlanova benda. Nije uopshte bilo ni trunke tezge ko shto sam ochekivao da ce da bude. Jedva preziveh Crimson Idol kombo, i da, ko shto neko reche onaj prelaz na Chaisawu definitivni vrhunac koncerta, ma vrhunac svih koncerata ove godine haha...Malko mi je bilo glupo shto se izmedju pesama non stop skandiralo "bleki bleki" umesto "vosp" ali ajde, shta je tu je. Toliko za sada, josh sam pod ogromnim utiskom pa jedva i ovo malo rechenica shto napisah nekako sklopih haha. Inache veliki pozdrav za Angrista, sa kojim sam u prvom redu lepo prekratio vreme pred pochetak ove fantastichne svirke :pivopije:

Edited by _powerslave_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skroz izbacio iz uma skalameriju za mikrofon, tek sam se sad setio, kad ste pomenuli, da je to izbacio, jbg.

 

Inache veliki pozdrav za Angrista, sa kojim sam u prvom redu lepo prekratio vreme pred pochetak ove fantastichne svirke :pivopije:

Pozdrav i za tebe, nadam se, buduci kolega. :haha:

Edited by :matija

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. put na WASP-u,prvi red,mnogo znoja,mnogo cimanja,pizdarija od koncerta i Blackie-jeva trzalica - moji najkraci utisci o ovom sinoc :rockdevil: 

 

 

 

 

 

Samo bilo malo ljudi stvarno sramota da dodje tako malo ljudi na WASP.

 

 

Nekoliko stotina, teško je proceniti tačno. Polovina kapaciteta sale otprilike.

Ne znam kad ste vi to tako 'odmerili',ali ja sam upao unutra na The Real Me (jebi ga,dok sam prozdero pivo...) i bilo je dole nekih 2/3 sale popunjeno,ako ne i vise (ne obracam paznju na masu kad pocne koncert).

 

 

 

...sve neke pomamljene glemerke cupaju se da pridju sto blize i histerisu kad ne mogu. (Alo sestro, u stiklama se ne ide na koncert!)

 

Hehe,ovo me podsetilo na pocetak koncerta kad su iza mene krenula da se gaze,guraju i valjda cupaju neke dve ribe - koja ce biti ispred,a koja iza... :D

 

 

 

 

Koncert je imao zakasnjenje iako su strogo naglasili da ga nece biti.

 

 

Auh,moz' misliti.Kasnili su citavih 30 minuta... :rolleyes: 

 

 

 

 

Je l' bilo susreta sa momcima iz benda posle svirke?

Autogrami i sl.?

Barton,koji je stigao ranije ispred SKC-a,mi rekao da je video kad je Blackie ulazio i da su ga neki Bugari presreli da se slikaju i uzmu autograme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrav za sve ljude koji su drinkovali samnom pre svirke :pivopije: 

 

 

 

 

 

 

 

EDIT:sad sam video sta je grob iznad napisao.

 

Da dodam da je i crusader84 bio u prvom redu - pored vec pobrojanih :pivopije: 

 

 

 

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam, pa sad jebiga, kako-kad, nekad prvi - nekad drugi red tačno ispred Blekijevog mikrofona, levo je bio onaj sedi lik sa zastavom Babylon-a.

Ček', ti si onda bio negde iza mene otprilike, ili je to tvoja ruka bila između ovog sedog i mene :haha: , ja sam bio na ogradi odmah desno pored tog sedog lika, zastava je inače bila "W.A.S.P. Tešanj", često smo je zajedno držali, na kraju je matori bacio Dudi.

 

Pozdrav za sve forumaše koje videh, osim Laze, koji je opet pravio gužvu i uzeo trzalicu. :razz::pivopije:

 

Što se tiče znoja, izvinjavam se svima koji su eventualno morali da vide prizor mog presvlačenja majice iznad SKC-a neposredno posle 'certa. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...