Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Prvo, kad je o Metaliki reč vrlo je teško biti objektivan, to je moja prva ljubav ako o metalu govorimo, ali i bend koji je u drugoj polovini karijere najviše razočarao. Oni nemaju loš album, ali sve što je posle džastisa na ovamo snimano nije pravi metal, mnogo su, isuviše, eksperimentisali sa zvukom i pokušavali da se razlikuju od prvobitnog andergraund miksa metala i panka koji ih je čino delom treš metal četvorke. Novi album sam preslušavao nekoliko puta, ima tu starog duha kako rekoše ovde, ima tu dobrih rifova i deonica ( i Kirk svira solaže za razliku od prošle ploče). Novi album je kao i njihova cela karijera - polovično dobar. Očekivao sam tvrdji zvuk i agresivniji zvuk. Bubanj na momente zvuči kao kanta, onako njumetalski i to me nervira, i mislim da je Lars najveća rupa u bendu. Ipak zanimljivije štivo od sent engera ali ako posle ovoga pustim poslednje albume Mašinheda ili Testamenta, nema mesta poredjenju. Ne može se jednim dupetom na dve stolice, zvuk pravog hevi metala, tradišnala, treša, bleka, čega god, oduvek je sablažnjavao ljude koji to ne slušaju, kao što je i nas koji ovo čitamo sablažnjavalo ono što je Metalika snimala poslednjih osamnaest godina. Da li će Det Magnetik nastaviti niz, pa ne verujem, ovo je ipak pokušaj da se vrate u vode treša, ali pitanje koliko uspešan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

This video or group may contain content that is inappropriate for some users, as flagged by YouTube's user community.

To view this video or group, please verify you are 18 or older by signing in or signing up.

 

Pa kad James psuje k'o kočijaš na organizatore koncerta iz 2004 godine!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, Moonsorrow (за оне који не знају - врло добри Финци, Viking/Folk/Black Metal) је на свом тек изашлом EP-у "Tulimyrsky" обрадио "For Whom the Bell Tolls" и рецимо да ће их, они који их воле (ја) због ове обраде волети још више (опет ја! :)) +

Metallica - For Whom the Bell Tolls - [5:12]

Moonsorrow - For Whom the Bell Tolls - [7:43]

Послушајте, откријте шта је све Moonsorrow додао у тих 2 минута.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...