Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Kao prvo muzika se slusa na stereo sistemima, nikako na "home theater", pa neces da budes u bendu, nego da slusas moziku koja dolazi ispred tebe. E sad ne mozes porediti hi-fi sisteme i racunarske zvucnike, bedne kucne bioskope od par sttotina eur, ali s' druge strane dobar hi-fi sistem ti ne znaci nista ako ces d slusas mp3 jer ako govno udje govno ce i da izadje. Dalje sve zavisi od licnih afiniteta i osecaja. Nekome je mp3 do jaja, cak i kad ga odvrne na nekom jeftinom krestavom zvucniku na racunaru prikacenom na integrusu, a imas ljudi kojima je svaki sistem ispod 10.000 eur sranje koji zvukom para usi. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za offtopic, ali hoće li neko da mi objasni u čemu je prednost slušanja stereo zvuka na 5.1 zvučnicima u odnosu na slušanje stereo zvuka na stereo zvučnicima? Nikako mi to nije jasno, može biti samo obratno.

Pa nema je previse.

Treba ti dobra zvucna, npr koja ce da ti budjavi Mp3 prenosi na SVIH 5 ili 7 zvucnika, + dobri zvucnici.

Sto vecina "kucnih bioskopa" nema.

Meni je prednost zato sto se lepse rasprostire zvuk, i zato sto se odvojeno cuje bass zbog vufera.

Mada za te pare koje ces dati za 5.1,7.1, mozes da kupis 2.1 koji ce da jede decu.

Sve je stvar ukusa.

 

E sad ne mozes porediti hi-fi sisteme i racunarske zvucnike, bedne kucne bioskope od par sttotina eur, ali s' druge strane dobar hi-fi sistem ti ne znaci nista ako ces d slusas mp3 jer ako govno udje govno ce i da izadje.

TO! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што више слушам албум све ми више смета Ларсово тупа-тупа-тс свирање. Јебем му децу балаву, па Јан Пејс има 60+ година па и даље кида а овај к'о баба. :violent: Иначе, добар албум, заиста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo muzika se slusa na stereo sistemima, nikako na "home theater", pa neces da budes u bendu, nego da slusas moziku koja dolazi ispred tebe. E sad ne mozes porediti hi-fi sisteme i racunarske zvucnike, bedne kucne bioskope od par sttotina eur, ali s' druge strane dobar hi-fi sistem ti ne znaci nista ako ces d slusas mp3 jer ako govno udje govno ce i da izadje. Dalje sve zavisi od licnih afiniteta i osecaja. Nekome je mp3 do jaja, cak i kad ga odvrne na nekom jeftinom krestavom zvucniku na racunaru prikacenom na integrusu, a imas ljudi kojima je svaki sistem ispod 10.000 eur sranje koji zvukom para usi. Jbg.

 

Meni je mp3 do jaja kad ga slušam na slušalicama mp3 plejera. Inače, ako hoćeš da stekneš puni doživljaj stereo zvuka, to možeš samo na slušalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mp3 do jaja kad ga slušam na slušalicama mp3 plejera. Inače, ako hoćeš da stekneš puni doživljaj stereo zvuka, to možeš samo na slušalicama.

 

Naravno da je najbolji dozivljaj stereo zvuka na slusalicama, to je apsolutno tacno. Svi smo ucili fiziku u skoli i zna se zasto. A slusati audio muziku na slusalicama je vrhunski zvuk, mp3 nije vrhunski, ali je najbolja alternativa audio zvuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj album ima odnos dobrih i dosadnih pesama taman onoliko koliko ima i Master of Puppets, a svakako bolji od AJFA. Nemoj samo da mi kažeš da je MoP vrhunski album od prve do poslednje sekunde, jer to nema veze sa životom, ma koliko ja voleo i taj album, i AJFA (a slušao sam ih svojevremeno do tačke gađenja).

 

Prosto, ovo je daleko od remek dela, ali je ono što bi se reklo "klasičan Metalika album". Kome se ne sviđa, taj je prosto prerastao ovakvu vrstu muzike, a stare albume voli samo iz nostalgičnih razloga (npr. kad se seća albuma, seća se i određenog perioda života, ljudi i događaja itd.)

 

Dodao bih još i sledeće: pre pet godina, čekao sam St. Anger ko ozeb'o sunce i dočekao kurčinu. Sada nisam čekao apsolutno ništa, i dočekao nešto što već nekoliko dana slušam na repeat, i još mi nije dosadilo. Od hvaljenja albuma nemam apsolutno ništa, zahvaljujući brzom netu mesečno poslušam pun kurac svakakvih albuma, ali mi barem drvo ne zaklanja šumu, kao nekima.

 

Izvlachim ovaj post od malo ranije, ali morah, jer mi se svidja shta chovek rekao, apsolutan potpis :pivopije:

 

Nesto mi nije dalo mira i morao sam da preslusam opet.I opet i opet i tako u nedogled.

Dobar je,povlacim sve sto sam rekao.Ali album bi trebao da se zavrsi posle unforgiven

 

Svaka chast :da: Eto shta kaze chovek koji uzme pa SLUSHA album, i obrne ga barem dva puta, a ne, videli ljudi spot, chuli klip il dva, i vec se osecaju da su chuli albuma i krenuli da seru, no to je Metallica, tako da ce bashera uvek biti.

 

Kupujem ovo na originalu chim se pojavi u IPSu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i van jumetala je tako kad pomenes metallicu. Nista novo se ne priznaje, "prva 4 albuma su najjaca, nista drugo ne valja" bla bla, i tako te price. SERE MI SE OD TOGA.

Nego, jebem ti moj spori internet, ne mogu da skinem album, jedva cekam da ga nabavim, kad ga ovoliko hvalite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kako je jak ovaj deo

 

The dawn, the death, the fight to the final breath

What don’t kill you make you more strong

The dawn, the death, the fight to the final breath

What don’t kill you make you more strong

 

 

A tek riff koji ide ispod...i prije toga dijela. Fenomenalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj zadnji def. nije najlosiji album Metalike, to je sigurno, sije St.bes :)

 

To se vec sad moze reci.

 

No videcu def. za par meseci.

 

 

Sto se mp3 i slusalice tice, Prince - ne lupaj. Ajde sto nemas pojma ni da pevas, ajde sto si iritantan, nego sad jos i lupas gluposti. Upravo se cela prica oko zvuka, sterea i prostiranja zvuka vrti oko ne-koriscenja slusalica vec zvucnika (slusalice su nuzno zlo; tj. prednost je sto su mobilne). Da je tako kao sto ti pricas, albumi bi se miksovali i obradjivali na sluskama a ne monitorima. Slusalice uopste nemaju headroom, da ne idem dalje...

 

Dakle, ne seri.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...