Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

btw, pre neki dan sam prevrnuo jedan kontejner dok sam šetao ulicom i slušao DM na mobilnom telefonu. :)

 

:rockdevil:

 

Ovaj album je 100% Metalika. Ko to ne izvaljuje posle nekoliko slušanja, taj nikad nije ni slušao Metaliku kako treba i ne znam šta koji kurac traži na temi.

 

:pivopije:

 

Voliš da ih slušaš, a ne sviđa ti se album, iako je njihov "trejdmark" zvuk?

Nešto se ovde ne uklapa. Podsećaš me na one gejmere što stalno kukaju kako su stare igre bile bolje od današnjih, a kad izađe nešto što prati taj stari šablon, onda ga ni ne pogledaju jer smara.

 

Potpuno se slazem :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj album ima odnos dobrih i dosadnih pesama taman onoliko koliko ima i Master of Puppets, a svakako bolji od AJFA. Nemoj samo da mi kažeš da je MoP vrhunski album od prve do poslednje sekunde, jer to nema veze sa životom, ma koliko ja voleo i taj album, i AJFA (a slušao sam ih svojevremeno do tačke gađenja).

 

Prosto, ovo je daleko od remek dela, ali je ono što bi se reklo "klasičan Metalika album". Kome se ne sviđa, taj je prosto prerastao ovakvu vrstu muzike, a stare albume voli samo iz nostalgičnih razloga (npr. kad se seća albuma, seća se i određenog perioda života, ljudi i događaja itd.)

 

Dodao bih još i sledeće: pre pet godina, čekao sam St. Anger ko ozeb'o sunce i dočekao kurčinu. Sada nisam čekao apsolutno ništa, i dočekao nešto što već nekoliko dana slušam na repeat, i još mi nije dosadilo. Od hvaljenja albuma nemam apsolutno ništa, zahvaljujući brzom netu mesečno poslušam pun kurac svakakvih albuma, ali mi barem drvo ne zaklanja šumu, kao nekima.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh jedan thrash illusion u nizu. Ovi debili nece snimiti ni prosecan album za jos milion godina, dok Kirk ne evoluira, Lars ne poraste, Bartonu ne bude dozvoljen povratak u karmicki krug, i Jamez ponovo ne otkrije alkohol. Geez, rolleyes.

 

A ti se u thrash razumeš k'o moja baba u sportske automobile.

I pošto moja baba, jelte vozi Ferrari F430 Scuderia, tebe bi shodno tome valjalo postaviti za moderatora thrash foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su ljudi frustrirani, pa to je strasno! Gomila pametnjakovica, sveznalica, metal enciklopedija i profesora na datu temu. Ok, album se nekom ne svidja, jednolican mu je, pesme su preduge...sta ti ja znam iz kojeg vec razloga smtra da nije dovoljno ili uopste kvalitetan. Ali debiliteti tipa: Kirk ne zna da svira gitaru, James ne zna da peva, prodali su se (po 963338 put), Dave ili Kirk...Strasno! Gori ste od retardiranih americkih fanova koji dizu u nebesa pa onda iz mode pokopavaju jer eto taj bend vise nije cool i onaj ko ga slusa je glup.

Cemu potreba za komentarisanje benda koji ne volite ili koji nikad niste preterano gotivili? Cemu prisustvo na temama koje muzicki ne volite. Jebote, ja ne slusam Black metal (sem ponekih pesama pojedinih bendova) pa nemam potrebu da nekom kenjam o tome i da mu drzim predavanja.

Za koga vi slusate muziku (ako je i slusate)? Koji je vama motiv preslusavnja nekog albuma? Da bi se israli nekome kome je taj album dobar? Ja volim, ti ne volis i kraj price. Imam osecaj da u su pojedinci u najmanju ruku komsije sa clanovima benda i sa njima su na jebi si mater pa toliko dobro znaju ko je glup, ko je inteligentan, ko kako jebe, ko sta jede?

Ok i sad ste se israli (ili ste mozda tek i poceli) i sta ste time postigli? Ispali ste pametniji? Dive vam se svi na forumu i smatraju vas idolima? Neko ce "konacno" promeniti misljenje i shvatiti kolika je budala i u kojoj je zabludi ziveo kad je ovaj album proglasioo dobrim? Pocece istog trenutka slusati apsolutno iste bendove i pravce koje vi smatrate reprezentativnim? Shvatice konacno da nema pojma o muzici i da slusa propale bendove? Fascinirate, svega mi!

Ljudi, opustite se, slusajte muziku za sebe, uzivajte u njoj i pustite druge da uzivaju.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,ovde ti je vecina u fazonu 'nemam zivot pa cu da pametujem na yumetalu'

Na prstima jedne ruke mogu da nabrojim ljude na ovom forumu koji se ne foliraju.

Jes' da ja ne volim ovaj bend,ali bilo bi krajnje retardirano reci da ovi ljudi ne znaju da sviraju.Jednostavno imaju svoj trip i tako furaju.

Mislim boli me dupe,album je ok ali nista impresivno za mene.Cyanide mi se najvise svidja,sa tim da me album ne mami da ga slusam vise puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su ljudi frustrirani, pa to je strasno! Gomila pametnjakovica, sveznalica, metal enciklopedija i profesora na datu temu. Ok, album se nekom ne svidja, jednolican mu je, pesme su preduge...sta ti ja znam iz kojeg vec razloga smtra da nije dovoljno ili uopste kvalitetan. Ali debiliteti tipa: Kirk ne zna da svira gitaru, James ne zna da peva, prodali su se (po 963338 put), Dave ili Kirk...Strasno! Gori ste od retardiranih americkih fanova koji dizu u nebesa pa onda iz mode pokopavaju jer eto taj bend vise nije cool i onaj ko ga slusa je glup.

Cemu potreba za komentarisanje benda koji ne volite ili koji nikad niste preterano gotivili? Cemu prisustvo na temama koje muzicki ne volite. Jebote, ja ne slusam Black metal (sem ponekih pesama pojedinih bendova) pa nemam potrebu da nekom kenjam o tome i da mu drzim predavanja.

Za koga vi slusate muziku (ako je i slusate)? Koji je vama motiv preslusavnja nekog albuma? Da bi se israli nekome kome je taj album dobar? Ja volim, ti ne volis i kraj price. Imam osecaj da u su pojedinci u najmanju ruku komsije sa clanovima benda i sa njima su na jebi si mater pa toliko dobro znaju ko je glup, ko je inteligentan, ko kako jebe, ko sta jede?

Ok i sad ste se israli (ili ste mozda tek i poceli) i sta ste time postigli? Ispali ste pametniji? Dive vam se svi na forumu i smatraju vas idolima? Neko ce "konacno" promeniti misljenje i shvatiti kolika je budala i u kojoj je zabludi ziveo kad je ovaj album proglasioo dobrim? Pocece istog trenutka slusati apsolutno iste bendove i pravce koje vi smatrate reprezentativnim? Shvatice konacno da nema pojma o muzici i da slusa propale bendove? Fascinirate, svega mi!

Ljudi, opustite se, slusajte muziku za sebe, uzivajte u njoj i pustite druge da uzivaju.

 

 

Druze,rekao bih ti da imas pivo od mene,ali posto se nikad sresti necemo,necu da te lazem.

Rekao bih "Potpisujem",ali to mi je malo uobicajeno i i svako ovdje nesto potpisuje,pa necu ni to.

 

Uglavnom,znas sto sam htio ovim postom. :meshuggah::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš kao na MoP-u i Justiceu.

Tako je. Liče po dužini.

 

Ako su ti te i ove pesme podjednakog kvaliteta onda ti je potrebno lecenje :)

Svaki album koji napravi MetallicA se totalno razlikuje od prethodnog jer bend konstantno evoluira, te su poređenja ove vrste (šta je bolje - novo ili staro) totalne nebuloze...

 

Ne računam St. Anger, to im je bila neka vrsta kolektivne terapije... :)

 

btw, slušam ovaj CD RIP, i mogu reći da je produkcija na DM-u do jaja! :opusteno:

Edited by nesrulz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa on je napravio paralelu izmedju novog i prethodnih albuma, a ne ja

ja sam se samo nadovezao na to

 

samo kazem da bi album bio (meni) neuporedivo manje dosadan da pesme traju po 4 min, tj da nisu isforsirane da traju po 7-8

face it, ovde nema ni jedne pesme koja je ground breaking hit kao sto imas na bilo kom prethodnom albumu, pa cak i na StAngeru :)

 

uopste ne dozivljavam takvo uzbudjenje kao vi dok ga slusam

daleko od toga da ne umeju da sviraju, tvrditi tako nesto je nebuloza - al da se ponavljaju u nekim segmentima previse je ziva istina

napr meni licno Kirkove solaze zvuce kao da je vadio delove iz svojih prethodnih ostvarenja i lepio ih

poslusaj napr solo Unforgiven 3 - pocinje fazon kao Memory Remains, a onda se ubaci pasaz iz soloa Unforgiven 2, itd

booooooring

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa on je napravio paralelu izmedju novog i prethodnih albuma, a ne ja

ja sam se samo nadovezao na to

 

samo kazem da bi album bio (meni) neuporedivo manje dosadan da pesme traju po 4 min, tj da nisu isforsirane da traju po 7-8

face it, ovde nema ni jedne pesme koja je ground breaking hit kao sto imas na bilo kom prethodnom albumu, pa cak i na StAngeru :)

 

uopste ne dozivljavam takvo uzbudjenje kao vi dok ga slusam

daleko od toga da ne umeju da sviraju, tvrditi tako nesto je nebuloza - al da se ponavljaju u nekim segmentima previse je ziva istina

napr meni licno Kirkove solaze zvuce kao da je vadio delove iz svojih prethodnih ostvarenja i lepio ih

poslusaj napr solo Unforgiven 3 - pocinje fazon kao Memory Remains, a onda se ubaci pasaz iz soloa Unforgiven 2, itd

booooooring

 

Istina,duzina pesama malo zamara.Po ko zna koji put pokazuju da znaju da sviraju ali po mom misljenju bespotrebno.Vokal mi je ok.

Za Memory Remains je i meni palo na pamet,isto sam asociran.

 

U jednom delu,tacnije od 2:28 do 2:58 me podseca na refrene iz I Dissapear.Poslusajte pazljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Леле децо, па вас дужина песама смара.

 

Значи, тешко да ви волите Dream Theater, е куку цЦц ...

Петрућију бре воду да носе и Џој Џордисон, Јонатан Дејвис и ОСТАЛИ СМАРАЧИ. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jedino ne svidjaju Judas Kiss, Cyanide i End of the line.

 

Ostale su super. Dobar je i instrumental.

Idi be, te kidaju! :rockdevil:

 

U vezi dužine pesama...

Da su pesme kraće opet vam ne bi valjale jer bi ih onda nazivali komercijalom. :)

 

Nemam pojma, ja nemem zamerke po tom pitanju...

Pogotovo što sam oduvek voleo instrumentale, i te deonice bez pevanja.

Edited by nesrulz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...