Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Preslusao sam album za sada jednom. Odmah su mi se izdvojile The Judas Kiss, Cyanide (nisam je cuo pre nego sto je ceo album leakovan), The Day That Never Comes (nju sam cuo), My Apocalypse (isto kao kod Cyanide). Moram jos nekoliko puta da preslusam da bih doneo konacnu ocenu albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jednom da konstatujem da je album odlican, kao i spot koji komentarisasmo danas. Jedna stvar mi je malo skrenula paznju, a to su solaze. Na ovom albumu, za razliku od prethodnog, ima solaza, ali su jako ocajne i sad shvatam zasto na prethodnom nije bilo istih. Setio sam se jedne price koju je godinama forsirao Mustaine, a to je da je Kirk ukrao sve njegove solaze koje je radio za prva dva albuma, a kasnije se ispostavilo da je to tacno. Kirk je rekao da je istina da je iskopirao Daveove solaze, ali kao James mu je rekao da to uradi, odnosno da mu Mustaineove solaze budu vodilja kako treba da zvuci, a ovaj magarac uradio copy/paste i ispostavilo se da je Mustaine sa pravom ljut. Kada na to nadovezem izjavu Satrianija da je Kirk najgori ucenik koga je ikad imao, polako sticem sliku da je taj Kirk totalni promasaj od gitariste. U krajnjoj liniji sta je on napisao, koje pesme je on autorr, izuzev uvodnog rifa za Enter Sadnddman?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, наравно да је Мастејн најзаслужнији за успех Металике!

Ко други!?

 

Да не почињемо испочетка о МегаДејву ...

Да постоји гласање на највећу педерчину у металу и да имам 10 гласова - свих 10 бих дао њему.

Но ...

 

Иначе, кад смо код солажа - онај недавни концерт у Даласу (ах, да сам икако, ИКАКО могао да будем на њему!), е па, њиме сам понајвише одушевљен (и то одушевљен 100 јебених %!) баш због Кирка и солажа које звуче ф-е-н-о-м-е-н-а-л-н-о!

Оно што је одсвирао на "Sanitarium" ...

Ненадмашно, човече!

Перфектно!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za solaze nisi u pravu, uporedi No Life till Leather demo i zive snimke iz tog perioda (mart 82-april 83) sa onim sto je Kirke odsvirao na Kill Em All-u i na toj turneji, pa ces videti koliko je on tada kao solo gitarista bio bolji od Mustine.

Kirkove solaze su dobre na svim albumima (na kojima ih ima :)), jedino za novi ne mogu da tvrdim jer sam tek poceo pazljivije da ga slusam. Sto se Kirka kao autora tice, otidji na wikipediju pa pogledaj u koliko je stvari potpisan kao koautor, a James i Lars su ogromni egoisti i nikada nisu voleli da potpisuju preterano ostale iz benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za solaze nisi u pravu, uporedi No Life till Leather demo i zive snimke iz tog perioda (mart 82-april 83) sa onim sto je Kirke odsvirao na Kill Em All-u i na toj turneji, pa ces videti koliko je on tada kao solo gitarista bio bolji od Mustine.

Kirkove solaze su dobre na svim albumima (na kojima ih ima :) ), jedino za novi ne mogu da tvrdim jer sam tek poceo pazljivije da ga slusam. Sto se Kirka kao autora tice, otidji na wikipediju pa pogledaj u koliko je stvari potpisan kao koautor, a James i Lars su ogromni egoisti i nikada nisu voleli da potpisuju preterano ostale iz benda.

Све у свему - јадан Мастејн (Анђео, додуше - пали ...) кога су Богови (Хетфилд, Ларс) неправедно и ничим заслужено оклеветали и (и)збацили.

Јаааадан ...

The poor Devil.

Ни дан данас није прежалио што је избачен, никада неће.

Један талентован, чак и успешан дух али ипак и поред свега, понајвише бедан.

Прекидам, нећу више о њему.

Кирк - Дејв, 3:0 (службени резултат).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jednom da konstatujem da je album odlican, kao i spot koji komentarisasmo danas. Jedna stvar mi je malo skrenula paznju, a to su solaze. Na ovom albumu, za razliku od prethodnog, ima solaza, ali su jako ocajne i sad shvatam zasto na prethodnom nije bilo istih. Setio sam se jedne price koju je godinama forsirao Mustaine, a to je da je Kirk ukrao sve njegove solaze koje je radio za prva dva albuma, a kasnije se ispostavilo da je to tacno. Kirk je rekao da je istina da je iskopirao Daveove solaze, ali kao James mu je rekao da to uradi, odnosno da mu Mustaineove solaze budu vodilja kako treba da zvuci, a ovaj magarac uradio copy/paste i ispostavilo se da je Mustaine sa pravom ljut. Kada na to nadovezem izjavu Satrianija da je Kirk najgori ucenik koga je ikad imao, polako sticem sliku da je taj Kirk totalni promasaj od gitariste. U krajnjoj liniji sta je on napisao, koje pesme je on autorr, izuzev uvodnog rifa za Enter Sadnddman?!

 

Ti si lud.Za komponovanje pesama je zaduzen James,ali Kirk je zaduzen za solaze.Ti hoces reci da su sve solaze sa Mastera,And Justice,Black,Load i ReLoad sranje?Jer to covek moze zakljuciti nakon ovoga.Sta reci na to sem da si lud.

A u principu,sliku o njegovom sviranju ti prave Mustaine,iskompleksirani paranoicni narkoman koji ceo zivot mrzi Metallicu vise nego sto voli svoj bend,i Satriani,koji je uprkos svom sjajnom umecu ni blizu uspeha koji je uradio Kirk.Mislim stvarno,reci da je on kurton gitarista,nakon silnih neverovatnih solaza koje je u karijeri uradio je stvarno...blesavo,da se kulturno izrazim.

A sto se tice novog albuma,solaze nisu na nivou kao pre,ali itekako ima sjajnih solaza,pre svega u "That was just your life","Broken,Beat & Scared","The Day That never Comes","The Judas Kiss" i "The Unforgiven III"...zaista,sjajnih solaza.

A sto se tice wah-a,to je njegov stil.I ja takav stil volim.I nek' je ziv i zdrav i roka ga dugo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se album zaista svidja... Sad, izvinjavam se što ne mogu da ga ocenim (kao većina vas ranije), ali prosto sam ga premalo slušao da bih to mogao da objektivno uradim; ali rekoh već, sasvim mi je gotivan. I drago mi je da su ovo sklopili. ;)

 

Uzgred, meni se Kirk ne svidja. A verujte, imam previše razloga za to - nije uopšte 'bistar' (mentalno), a ni dovoljno kreativan gitarista. Apsolutno poštujem njegovo umeće (klanjam se, dodjavola, svima koji su bolji od mene; u ma kom aspektu. Al' ne ljubim im bulju zbog toga, majku mu!) i naravno da priznajem veličinu njegovog dosadašnjeg [konačnog] rada u bendu. Samo, previše puta sam gledao kako mu treba mnooogo vremena da do tog dobrog ili odličnog rezultata stigne... on je jedva-šta dobro stvorio u relativno kratkom roku ili improvizacijom; to se vidi i na mnogobrojnim (i sve više redovnim) 'Kirk Doodle' isečcima sa skorašnjh nastupa, a i u dokumentarcima sa snimanja albuma ('A Year And a Half in the Life of Metallica', 'VH1 Classic Albums - Black Album').

 

Pored toga, kao što već rekoh, vidi se da je lik generalno ne-previše-obrazovan (čitaj: umereno glup) ... najtužniji su mi momenti iz dokumentarca o pripremi 'S&M-a', gde lik ispada debil svaki drugi put kad progovori... ili nešto uradi.

S druge strane, setimo se da ni taj riff za 'Enter Sandman' nije ostao u obliku u kojem ga je Kirk smislio (Lars ga je izmestio, usavršio) i da je njegov prvi i jedini riff; to je i sam rekao. A James ih je smislio previše. Usto, jedina stvar koju je spontano odlično uradio je solo za 'The Unforgiven' - snimio ga je iz prvog pokušaja i bez ranijih proba; ali je pre toga ima desetinu neuspelih (i drugačijih) pokušaja. Bob Rock ga je vidno zajebavao, kinjio zbog toga, a ovaj je maltene zaplakao... jeste tužno, ali i jadno, budući da misli da je mnogo veći Čovek od svoje stvarnosti.

 

Dave Mustaine je, sad, klipan; najpre zbog tog silnog drogiranja i alkoholisanja, ali i zbog nepromenjenog arogantnog stava koji bezmalo uvek ima. Svaka čast za to što je prebrodio sve lične probleme (ili bar većinu njih; činjenica da je izbačen iz Metallica-e je slamajuća, posebno jer misli da to ničim nije zaslužio; a Lars i James su, reče neko već, preveliki egoisti da bi trpeli još jednog lika snažne volje) i zato što je triput bolji gitarista od Kirk-a, a posebno jer je EVOLVIRAO (u jednom trenutku je, sećate se, zamalo mogao da ostane onesposobljene leve ruke - povreda radijalnog nerva iliti stanje kolokvijalno nazvano 'Saturday Night Palsy'). Kirk i dan-danas pretera sa pentatonikom i wah efektom... sumnjam da je to sve što zna, ali što ne pokaže onda nešto drugo (uopšte, pokuša) ?! Najzad, Dave je daleko inteligentniji Čovek; ima njegovih nastupa po kvizovima na YouTube-u i dosta intervjua koji idu u korist tome. A tu su i nastupi uživo.

 

Whatever, James je car, iako ni on nije savršena 'cvećka' (lol), a Lars mi je jednostavno odbojan... ali dobar. Rob je takodje mužina, kao i (nesretni) Jason. Šta je - tu je. A moje mišljenje je moje, iako je možda drugačije ili deluje glupo. Uostalom, ni izrazito pametni ljudi nisu nepogrešivi, jakako..!

Ono što je bitno je da novi album benda dovoljno razbija; i da ne mogu da prokleto sačekam novi Megadeth, sad kad je Chris Broderick, jedan od najneprikosnovenijih gitarista današnjice, u bendu. \m/

 

P.S. Zato ja obožavam Dream Theater. Bend čine ljudi koji se bukvalno poigravaju svojim znanjem i umećem sviranja, a opet prave muziku radi muzike; ponekad krljačka i nedopadljiva, ali bezmalo uvek - umetnost. A ljudi su neverovatno skromni, s obzirom na to šta im se sve može. Da ne govorim o tome koliko su ti likovi zapravo i inteligentni, opšte obrazovani... bezbroj je trikova i proračunatih detalja na svakom jebenom albumu koji su izdali, te intervjua... Još su sasvim nestvarno uključeni u interakciju sa svojim fanovima, što je manje-više retkost danas.

Edited by MyNameIsMisery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све у свему - јадан Мастејн (Анђео, додуше - пали ...) кога су Богови (Хетфилд, Ларс) неправедно и ничим заслужено оклеветали и (и)збацили.

Јаааадан ...

The poor Devil.

Ни дан данас није прежалио што је избачен, никада неће.

Један талентован, чак и успешан дух али ипак и поред свега, понајвише бедан.

Прекидам, нећу више о њему.

Кирк - Дејв, 3:0 (службени резултат).

 

Sreća pa imamo tebe mjerodavnog & kompetentog da nama, laicima, objasni ko je bolji. 3:0, kažeš. Je l' bilo penala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ MyNameIsMisery: svaka cast majstore, ovako nesto sam zeleo i sam da napisem, ali me je mrzelo da obrazlazem zasto mislim da je Kirk totalni kreten i nije zasluzio da "nosi dres u kome igra". Mrzi me da sad kopam po youtube, ali bilo je mnogo snimaka gde James pokusava da pokaze Kirku najprostiji moguci riff koji bi i moja pokojna baba ukapirala posle dva pokazivanja, a ovaj mulac nikako da ukapira sto je Jamesa dovodilo do ludila! Cak mislim da u filmu Some kind of monster ima jedna scena u kojoj Kirk se zali na svoju "sterilnost" odnosno d aje uspeo da napise samo jedan dobr riff u celoj karijeri, a jos ssu ga Lars i James preoblikovali da lici na nesto.

 

A ovaj lik koji je rekao da je Kirk uspesniji od Satrianija pa samim tim i bolji ....... glupo mi je i da komentarisem, po toj logici je onda i Sinan Sakic bolji i uspesniji muzicar od Satrianija jer doticni sa lakocom napuni Tasmajdan a Satriani mora da se zadovolji Sava Centrom ;)

 

Ali jasno je zasto je "takav" Kirk potreban Metallici, upravo zato sto bend ima vec dve "jake licnosti", dva lidera i samo bi im falio jos jedan (sto Dave sigurno jeste) tako da im je trebao neki "mali od palube" koji ce biti tu, svirati sta mu se kaze i kako mu se kaze, nece puno kenjati, priglupi mali papak koji ce valjda ubosti i neku dobru solazu.

 

A inace stvarno0 bi bilo zanimljivo cuti i misljenje Boba Rocka o kvalitetima doticnog gitariste, posto je Bob jako puno vremena proveo sa njim u studiju ...... a vec mogu i da pretpostavim sta bi Bob rekao, ako bi pricao iskreno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj lik koji je rekao da je Kirk uspesniji od Satrianija pa samim tim i bolji ....... glupo mi je i da komentarisem, po toj logici je onda i Sinan Sakic bolji i uspesniji muzicar od Satrianija jer doticni sa lakocom napuni Tasmajdan a Satriani mora da se zadovolji Sava Centrom ;)

 

Procitaj post kako treba pre nego sto komentarises.Gde sam ja to rekao da je on bolji?Dioptrija ti je ok?Ili ti mozda treba veca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspesniji znaci da je mnogo vise uradio u zivotu sa muzikom,a ne da je bolji gitarista.Ocigledno ne kontas pojam "uspesnost".

Bas se uzbudjujem,samo diskutujemo.A reci da je Kirk panj i los gitarista je teska glupost.Da je najbolji gitarista u galaksiji,nije.Ali da je los...pa to je stvarno glupa izjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lemmy sixx :

 

S obzirom na to da sam ispao nedorečen u prošlom post-u (ili, u najgorem slučaju, aludirao na Kirk-ovu gitarsku očajnost), sad bih da se dopunim - slažem se sa tobom; ali do odredjenog opsega (budući da nisi rekao dovoljno da bih znao tvoj apsolutni stav o slučaju 'Kirk' ili 'Kirk VS Dave').

Mislim da Kirk jeste sasvim dobar gitarista, ali tek u okviru onoga što ume. Samo, tu je već problem - ne ume mnogo tj dovoljno za (bar) moj ukus... Suviše je ograničen za svoju veličinu, a i neretko repetitivan (bar u tehničkom aspektu svog sviranja). Ne mislim da je sterilan, nemaštovit, ali sam ubedjen da nije dovoljno dobar improvizator i da mu treba previše vremena da nešto stvori - nešto što je vidljivo tek u svom konačnom obliku. Hoću reći, veliki, umešni gitarista ne bi trebalo da gubi TOLIKO vremena i pokušaja na stvaranje nečega... Kirk, prosto, ne bi bio dovoljno dobrog renomea (tj njegovi solo-i ne bi bili toliko efektivni, uticajni) kada ne bi bilo James-a i Lars-a (a ranije i Bob Rock-a) da ga navode; a i to navodjenje je više u stilu: ''Ovo je sranje, napravi bolje i tad će te biti na albumu'', ne smisleno ukazivanje na nedostatke i punovredan podstrek... Baš zato mi je to tužno, ali i jadno - poigravaju se s njim, idući do granice kinjenja, a on je previše neuk da im se suprotstavi ili da ih demantuje.

 

Slaba je ličnost, taj Kirk. A pregršt je dobrih i inteligentnih ljudi koji liče na naivce ili budale, a zapravo su smisleno, svesno takvi - dobri i tiho pametni. S druge strane imaš i arguabilnih genija kao što su Malmsteen i Zakk Wylde, koji preteruju sa 'napumpavanjem' svog Ega. Ključ veličine je u umerenosti... Radije bih da vidim malog, tihog čoveka koji postaje gorostas čim počne sa demonstracijom svojih sposobnosti (Randy Rhoads, Satriani, donekle Vai, Petrucci, Steve Morse, Paul Gilbert, M.A. Batio... naravno, verovatno se neće svi složiti sa ovim nabrajanjem; i to je sasvim OK. Ono što je bitno je moja poenta, jer su ukusi, vidjenja - različita, posve subjektivna; ali je Priroda stvari i njihov nepobitni, postojani poredak ono što je stalno i važno). Ako to već nije impozantno, taj nazovi-faktor iznenadjenja (vidi ga, jbt, jebe kevu gitari a izgleda kao običan pekar) i ne stimuliše bar na sirovu radost, dobar osećaj, a kamoli na to da se prihvatiš gitare i postaneš prokleto dobar u sviranju, ne znam šta jeste..! I tako je i u svim ostalim sferama Života (uz mnogo manje insinuacija na gitaru, lol). ;)

Edited by MyNameIsMisery

Share this post


Link to post
Share on other sites

онај недавни концерт у Даласу (ах, да сам икако, ИКАКО могао да будем на њему!), е па, њиме сам понајвише одушевљен (и то одушевљен 100 јебених %!) баш због Кирка и солажа које звуче ф-е-н-о-м-е-н-а-л-н-о!

 

Bugarska, letos! :mhihi: Sasvim pristojna zamena ;) Nismo dobili Kinga dodushe :) Ali sve ostalo je bilo tu..

 

Solaze, pa jedino me nervira/smara zavrshnica "The Day", ali ima dobrih momenata sa Kirkom kol'ko volite na novog ostvarenja. Spit it out! Pa kad krene...

 

I da..primetih da se dosta polemishe oko Judinog poljupca.. Meni bre dobra pesma, lechka slabija od prve tri+ANL, ali ne mi dosadna, ima uberdobar i zarazan refren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se album zaista svidja... Sad, izvinjavam se što ne mogu da ga ocenim (kao većina vas ranije), ali prosto sam ga premalo slušao da bih to mogao da objektivno uradim; ali rekoh već, sasvim mi je gotivan. I drago mi je da su ovo sklopili. ;)

 

Uzgred, meni se Kirk ne svidja. A verujte, imam previše razloga za to - nije uopšte 'bistar' (mentalno), a ni dovoljno kreativan gitarista. Apsolutno poštujem njegovo umeće (klanjam se, dodjavola, svima koji su bolji od mene; u ma kom aspektu. Al' ne ljubim im bulju zbog toga, majku mu!) i naravno da priznajem veličinu njegovog dosadašnjeg [konačnog] rada u bendu. Samo, previše puta sam gledao kako mu treba mnooogo vremena da do tog dobrog ili odličnog rezultata stigne... on je jedva-šta dobro stvorio u relativno kratkom roku ili improvizacijom; to se vidi i na mnogobrojnim (i sve više redovnim) 'Kirk Doodle' isečcima sa skorašnjh nastupa, a i u dokumentarcima sa snimanja albuma ('A Year And a Half in the Life of Metallica', 'VH1 Classic Albums - Black Album').

 

Pored toga, kao što već rekoh, vidi se da je lik generalno ne-previše-obrazovan (čitaj: umereno glup) ... najtužniji su mi momenti iz dokumentarca o pripremi 'S&M-a', gde lik ispada debil svaki drugi put kad progovori... ili nešto uradi.

S druge strane, setimo se da ni taj riff za 'Enter Sandman' nije ostao u obliku u kojem ga je Kirk smislio (Lars ga je izmestio, usavršio) i da je njegov prvi i jedini riff; to je i sam rekao. A James ih je smislio previše. Usto, jedina stvar koju je spontano odlično uradio je solo za 'The Unforgiven' - snimio ga je iz prvog pokušaja i bez ranijih proba; ali je pre toga ima desetinu neuspelih (i drugačijih) pokušaja. Bob Rock ga je vidno zajebavao, kinjio zbog toga, a ovaj je maltene zaplakao... jeste tužno, ali i jadno, budući da misli da je mnogo veći Čovek od svoje stvarnosti.

 

Dave Mustaine je, sad, klipan; najpre zbog tog silnog drogiranja i alkoholisanja, ali i zbog nepromenjenog arogantnog stava koji bezmalo uvek ima. Svaka čast za to što je prebrodio sve lične probleme (ili bar većinu njih; činjenica da je izbačen iz Metallica-e je slamajuća, posebno jer misli da to ničim nije zaslužio; a Lars i James su, reče neko već, preveliki egoisti da bi trpeli još jednog lika snažne volje) i zato što je triput bolji gitarista od Kirk-a, a posebno jer je EVOLVIRAO (u jednom trenutku je, sećate se, zamalo mogao da ostane onesposobljene leve ruke - povreda radijalnog nerva iliti stanje kolokvijalno nazvano 'Saturday Night Palsy'). Kirk i dan-danas pretera sa pentatonikom i wah efektom... sumnjam da je to sve što zna, ali što ne pokaže onda nešto drugo (uopšte, pokuša) ?! Najzad, Dave je daleko inteligentniji Čovek; ima njegovih nastupa po kvizovima na YouTube-u i dosta intervjua koji idu u korist tome. A tu su i nastupi uživo.

 

Whatever, James je car, iako ni on nije savršena 'cvećka' (lol), a Lars mi je jednostavno odbojan... ali dobar. Rob je takodje mužina, kao i (nesretni) Jason. Šta je - tu je. A moje mišljenje je moje, iako je možda drugačije ili deluje glupo. Uostalom, ni izrazito pametni ljudi nisu nepogrešivi, jakako..!

Ono što je bitno je da novi album benda dovoljno razbija; i da ne mogu da prokleto sačekam novi Megadeth, sad kad je Chris Broderick, jedan od najneprikosnovenijih gitarista današnjice, u bendu. \m/

 

P.S. Zato ja obožavam Dream Theater. Bend čine ljudi koji se bukvalno poigravaju svojim znanjem i umećem sviranja, a opet prave muziku radi muzike; ponekad krljačka i nedopadljiva, ali bezmalo uvek - umetnost. A ljudi su neverovatno skromni, s obzirom na to šta im se sve može. Da ne govorim o tome koliko su ti likovi zapravo i inteligentni, opšte obrazovani... bezbroj je trikova i proračunatih detalja na svakom jebenom albumu koji su izdali, te intervjua... Još su sasvim nestvarno uključeni u interakciju sa svojim fanovima, što je manje-više retkost danas.

 

 

 

Sve si rekao :pivopije:

Ove solaže što su na novom albumu, su golo sranje i izdrkavanje. Preslušati pesme kao što su Sanitarium ili Fade to Black pa onda nove stvari, shvatili bi da je KH svoje davno rekao.Svaka mu čast.Ali ne može on da odsvira neku originalnu solažu ili da napravi neki catchy riff od kojeg će nastati neka dobra pesma. Svoje sposobnosti je po ko zna koji put pokazao James Hetfield, koji je smislio odlične riffove i da su malo bolje aranžirani, uz boljeg bubnjara i solo gitaristu imali bi besprekoran bend i album.

Ovako imamo samo Metallicu i solidan album sa kojim se tešimo duboko u sebi znajući da je mogao biti mnogo gori i zadovoljni smo onim što smo dobili.

Realno, da je neki žnj bend izdao ovaj album, niko ga ne bi preslušao više od 3 puta.

Flejmujte koliko hoćete,ali ja tako mislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si rekao :pivopije:

Ove solaže što su na novom albumu, su golo sranje i izdrkavanje. Preslušati pesme kao što su Sanitarium ili Fade to Black pa onda nove stvari, shvatili bi da je KH svoje davno rekao.Svaka mu čast.Ali ne može on da odsvira neku originalnu solažu ili da napravi neki catchy riff od kojeg će nastati neka dobra pesma. Svoje sposobnosti je po ko zna koji put pokazao James Hetfield, koji je smislio odlične riffove i da su malo bolje aranžirani, uz boljeg bubnjara i solo gitaristu imali bi besprekoran bend i album.

Ovako imamo samo Metallicu i solidan album sa kojim se tešimo duboko u sebi znajući da je mogao biti mnogo gori i zadovoljni smo onim što smo dobili.

Realno, da je neki žnj bend izdao ovaj album, niko ga ne bi preslušao više od 3 puta.

Flejmujte koliko hoćete,ali ja tako mislim :)

 

 

Ali sto fali solazi na The end of the line?..odlicna progresija,dobija na dinamici konstantno.Unforgiven 3 ima isto dobru solazu,My Apocalypse isto.

Kirk je uvijek bio osporavan kao gitarista,ali ja mislim da nema liste najboljih gitarista na kojojj njega nema.Bar medju prvih 100.Eto One solaza je u nekom prestiznom magazinu izabrana za 7mu solazu svih vremena...MAster of Pupets je na 50 mjestu,a Fade na 20 i nekom....BArem 70% nas na forumu svira gitaru (zna li da je svira,to je vec druga stvar :bigblue: ),pa donekle mozemo da sudimo,ali ipak to su neki ljudi malo kompetentniji od nas odlucivali.

 

Slazem se potpuno za Jamesa i Larsa..Koliko se ovaj prvi dobro pokazao na ovom albumu,tolko je ovaj drugi usrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

This file is suspected to contain illegal content and has been blocked. After the file has been blocked for 7 days it will automatically be deleted, if the block is not removed by RapidShare. For this reason, a download of this file is currently not possible.

 

Damn it. A sad sam se setio da pogledam temu. Nisam ni očekivao da će album da leakuje, mislio sam da Metallica to drži pod kontrolom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...