Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Pa ne kontam ni ja!Ali tako je.Opshte je poznato da su Hetfild i Axl Rose od tih poznatijish muzichara bili radikalnije orjentisani.

Glupo je uporediti Kill sa Angerom jer je Anger sam po sebi glup.Ali morash sa nechim da napravish poredjenje...I vidi bre izadji nekad,da popijemo po koje pivo,zivish u istom gradu kao i ja a ne znamo se...Bruka!

Edited by Thrashformers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Trujollo nije bas beo

 

 

 

Inace,ne citam i ne slusam Jamesove intervijue jer ga ne smatram osobom koja moze da kaze nesto pametno tako da ne znam za to da on mrzi crnje.Juznjacka seljacina jeste i to zabagrela!!!!

 

 

 

Dopada mi se novi spot, verovatno su marnuli ideju od matorih horora iz 60 godina pa izmuckali sa jos nekim i dobili ovakav spot, i definitivno je Kirk (teski hororfil) imao najvise udela u pravljenju istog. :D

 

Hah,vidi se ko slusa Viovod :pivopije::rockdevil:

 

 

 

 

 

 

 

 

Pa ne kontam ni ja!Ali tako je.Opshte je poznato da su Hetfild i Axl Rose od tih poznatijish muzichara bili radikalnije orjentisani.

Glupo je uporediti Kill sa Angerom jer je Anger sam po sebi glup.Ali morash sa nechim da napravish poredjenje...I vidi bre izadji nekad,da popijemo po koje pivo,zivish u istom gradu kao i ja a ne znamo se...Bruka!

 

 

Cu d' izadjem :pivopije: Al' ako castis :evotigana:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spot kao spot mi se sviđa, ali se muzika ne poklapa nešto sa radnjom (drugačija atmosfera) a što se pevanja na DM tiče, ne sviđa mi se. Ok je Hetfieldov glas (mada nije kao nekad... u vreme Loada), ali ne pristaje ovakvoj muzici, jedino je Unforgiven 3 baš do jaja otpevao - ''Why can't I forgive me???'' deo mu je možda nešto najbolje što je otpevao u karijeri (ali samo na originalnom DM-u, na Guitar Hero verziji se bolje čuju gitare, pa nije isti doživljaj :D).

Ko moze da voli St.Anger?Onaj ko nije slushao Kill'em All.

Ja, na primer. Ukusi su čudo ;)

Nije da sam neki die-hard fan Metalike, nego sam muzički otvoren, ne ograničavam se samo na thrash...

St. Anger mi je sjajan - Dirty Window, Sweet Amber... mnogo dobre pesme, jedino St. Anger, Shoot Me Again, The Unnamed Feeling i All Within My Hands malo smaraju, ali sve imaju neke dojajne delove. Plus mi se MNOGO (stvarno mnogo! :D) sviđa zvuk gitare, a i bubnjevi (zvuk manje-više, al' kako su odsvirani), pa vokal i sama atmosfera albuma.

Glupo je uporediti Kill sa Angerom jer je Anger sam po sebi glup.

Realno gledano, St. Anger je mnogo ''pametniji'' album od Kill 'Em All-a. Volim ja oba, al' KEA slušam kad sam napaljen a Anger mi je mnogo ozbiljniji album.

Edited by Trötter

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA nisam ni ja ogranichen na thrash,slusham brdo druge muzike koja nije chak ni vezana za metal...Blues,jazz,brdo filmske muzike...Ali ja to gledam iz moje perspektive.St.Anger je slabiji album od Kill'em Alla.To morash da priznash,a to shto ti se svidja je naravno stvar ukusa i nemam nishta protiv toga...Meni jednostavno ne lezi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, objektivno može da se odredi samo koji je album umetničko bolji i koji je bolji u muzičko-teorijskom smislu. Ovo drugo ne mogu da odredim jer se ne bavim muzikom ič, a umetnički je Anger definitivno bolji, kad sagledaš tekstove, atmosferu i sve ostalo.

Naravno, podrazumeva se da čovek treba da sluša ono što je njemu bolje, a ne ono što je objektivno bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako niko nece da shvati da je Metallica cool samo zbog imena.. Jer je ime i mene privuklo. A Metallica se prodala sa pjesmom Nothing Else Matters, cak su u to vrijeme (po predaji starijih) i mrtvi diskachi slusali metal, samo zbog Metallice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da kenjanje po bendu zato sto je snimio st anger nije na mestu.iz tog razloga sto je to bend koji postoji 20 i kusur godina(ne znam kad je osnovan) i pomerao granice metala,kad im je bio pun kurac sviranja maltene jednog istog resili ljudi malo da promene stil i onda se nadju fanovi uvredjeni da seru.

ne svidja se ni meni taj album ali svako ima pravo nesto da isproba,ljudi su majku mu.sta ste vi onda fanovi?roboti kad ne dopustate bendu da u svojoj 'kreativnoj krizi' pogresi

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA dobro ja opet naglashavam moj stav da se bend ne prodaje onog momenta kad odradi baladu nego nad promeni svoje stavove i muziku iz korena...da su oni nastavili fazon sa Black albuma bili bi i dalje odlichan bend....

Svaki bend (čovek) mora vremenom da promeni stav a prodaje su oni koji nastavljaju da sviraju jedno te isto, iako im se ukus promenio (jbt. zvučim k'o starac od stotinu ljeta :))

Što se Metalike tiče, pošto niko od nas ovde ne poznaje Hetfielda i ekipu ne može da zna dal' su se prodali ili nisu. Otkud mi znamo dal' sviraju i dalje ono što vole?

 

Inače, slažem se sas Lemijem - bitna je sama muzika a ne zašto je pravljena, dal' je komercijalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...