Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Kako to mislis, sviranje bas bubnja odvojeno?

 

Lepo, snimi sve pesme svirajući samo rukama jedno pedeset puta. Onda nesrećni Rasmusen (kasnije Rock) seče traku i lepi delove gde je dobro odsvirao. Na kraju, kad sklopi sve pesme, na jedan odvojen kanal svira samo bas bubanj.

 

Nije tacno svirali su bugarskoj koncert pre big foura ,celu ajfa pesmu recimo i lars je ubio bubnjeve

 

Ta pesma je odsvirljiva, pričasmo o celom albumu. :)

 

Kako samo kenjate, da, trebalo bi im 413 godina da navježbaju AJFA, iako su u posljednjih svega par godina (npr. od 2008./09. naovamo) svirali po koncertima i Blackened i AJFA i Shortest Straw i Dyers Eve i To Live is To Die, naravno i One i Harvester of Sorrow...

 

Jesi ti čuo kako je to zvučalo? Ja sam imao transfer blama. Sviraju Dyers Eve i nema duple nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, snimi sve pesme svirajući samo rukama jedno pedeset puta. Onda nesrećni Rasmusen (kasnije Rock) seče traku i lepi delove gde je dobro odsvirao. Na kraju, kad sklopi sve pesme, na jedan odvojen kanal svira samo bas bubanj.

 

Gde si ti to video?

Zvuci bas retardirano :S

 

I zasto bi iko drzao takvog bubnjara u bendu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš delove u "A Year and a Half in the Life of Metallica" kada su u studiju i Bob Rock traži razne varijacije, pa secka, pa lepi. A, inače, to se radilo, nije to toliko čudno. Samo, nije uvek bila TOLIKA razlika između snimka i realnih mogućnosti bubnjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spori da Lars ne može da svira kao što je mogao nekad i to je uglavnom vjerovatno stvar kombinacije boljenja kurca / nevježbanja, ali sam perfekcionizam nikad NIŠTA u muzici nije značio, SVE ostalo je u svakoj muzici puno bitnije od toga.

 

Tvrditi da je generalno, pogotovo krajem 80-ih / početkom 90 - ih, Lars nekompetetntan bubnjar je potpuno smiješno, čovjek koji je odsvirao boga pitaj koliko hiljada koncerata i svjetskih turneja na najvećem mogućem nivou surovog profesionalizma, gdje su stotine miliona dolara ulog u igri i gdje se neozbiljnost u poslu ne prašta tako lako ni od strane izdavača, ni advokata, ni vlastitog menadžmenta, a ni od strane fanova. U Kuglašu je ipak malo lakše.

 

Generalno mi je u muzici oduvijek bila potpuno nejasna ta opsjednutost tehnikalijama i traženje dlake u jajetu i zahtjevanje perfekcije, to je ono što je NAJMANJE važno. Lijepo je vidjeti da je neko dobar muzičar, ali to ne znači apsolutno ništa. Da je tako, ljudi širom svijeta bi slušali, otkud znam, jebenog Malmstina, a ne bi ni bilo panka, ni blek metala, ni treša, npr...

 

Reći da je Lars neozbiljan bubnjar je isto kao reći da je npr. Keith Richards loš gitarista zato što ne šreduje 300 na sat.

 

E sad, trenutna opuštencija i boljenje kurca je druga stvar, i ja bih naravno volio da je uživo utegnutiji, kao i svi vjerovatno. Ali to nije suština.

  • Upvote 11
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne, bitno je to što ne može da izvuče nešto za šta svakoga krštenog boli kurac

to što je odsvirao neke od najboljih pesama u istoriji muzike nema veze

 

to je ona priča "mali, ali tehničar"

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spori da Lars ne može da svira kao što je mogao nekad i to je uglavnom vjerovatno stvar kombinacije boljenja kurca / nevježbanja, ali sam perfekcionizam nikad NIŠTA u muzici nije značio, SVE ostalo je u svakoj muzici puno bitnije od toga.

 

Tvrditi da je generalno, pogotovo krajem 80-ih / početkom 90 - ih, Lars nekompetetntan bubnjar je potpuno smiješno, čovjek koji je odsvirao boga pitaj koliko hiljada koncerata i svjetskih turneja na najvećem mogućem nivou surovog profesionalizma, gdje su stotine miliona dolara ulog u igri i gdje se neozbiljnost u poslu ne prašta tako lako ni od strane izdavača, ni advokata, ni vlastitog menadžmenta, a ni od strane fanova. U Kuglašu je ipak malo lakše.

 

Generalno mi je u muzici oduvijek bila potpuno nejasna ta opsjednutost tehnikalijama i traženje dlake u jajetu i zahtjevanje perfekcije, to je ono što je NAJMANJE važno. Lijepo je vidjeti da je neko dobar muzičar, ali to ne znači apsolutno ništa. Da je tako, ljudi širom svijeta bi slušali, otkud znam, jebenog Malmstina, a ne bi ni bilo panka, ni blek metala, ni treša, npr...

 

Reći da je Lars neozbiljan bubnjar je isto kao reći da je npr. Keith Richards loš gitarista zato što ne šreduje 300 na sat.

 

E sad, trenutna opuštencija i boljenje kurca je druga stvar, i ja bih naravno volio da je uživo utegnutiji, kao i svi vjerovatno. Ali to nije suština.

 

Pa, sam si sebi odgovorio. :D

 

Svira on i dalje na još većem nivou "profesionalizma" sa još zajebanijim advokatima, izdavačima i menadžerima, pa se raspada gore nego ikada. Njima je potpuno nebitno da li on može, ili ne može da svira, ako se to prodaje, a prodaje se i te kako, jer ljude boli kurac za to, a većina i ne čuje.

 

Ja nisam rekao da u Metallici treba da svira Vinnie Colaiuta (mada bi u Megadethu mogao), Ali, gledao sam tri puta Metallicu uživo, i osim prvi put kad sam bio previše mali, doživljavao sam neviđene transfere blama.

 

Na primer, u Sofiji na Big4, Lars je u sred Sad but True obrnuo ritam, ispao kao svinja i prestao da svira. U pesmi koja je najjednostavnija po bubnjarskom aranžmanu u Metallicinoj diskografiji. James ga je samo pogledao, a ovaj se par taktova kasnije vratio.

Pošto je to uživo prenošeno u bioskopima u 'Merici, postoji i originalni, NEDVD snimak, uživo prenos iz tog bioskopa, i pogodite šta - te pesme nema. Emitovano je sa dovoljnim zakašnjenjem da su montažeri mogli samo da iseku sve gde je Metallica usrala. Kasnije, kada je izašao DVD, to je sve nasnimljeno i izeditovano.

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, gledao sam tri puta Metallicu uživo, i osim prvi put kad sam bio previše mali, doživljavao sam neviđene transfere blama.

 

Mani se ti Metallice,poslusaj poslednji Space Eater materijal i tu dozivi nevidjeni transfer blama.

 

ništa gore nego kad muzičari opsednuti tehnikom ocenjuju druge muzičare, opšta patkometrija

 

Pogotovo kada prave muzicare pljuju podrumski kvazi muzicari,ala Ninja Luka Sinobi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa?Dzimi Pejdz je to radio sa svakim lajvom Cepelina koji je izdao....svoje solo deonice je miksovao sa razlicitih koncerata, sekao brljotine i peglao, najnormalnija stvar, pa nije to bootleg i snimak diktafonom...

Jbt omane se i u filharmonijskom orkestru a nece u jednoj pesmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam licno presrecan sto jos on svira lajv,sa svom kurcoboljom,slikanjem i drugim zajebavancijama,ja sam konkretno mislio na to da on trenutno fizicki nije sposoban da citav AJFA odsvira uzivo,ponajvise jer je dajerz iv na koncu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...