Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Po tom kriterijumu, svi smo mi veliki ljudi. I bakica na pijaci koju 20 godina smaraju isti likovi istim pitanjima je i dalje i uvek ljubazna i gostoljubiva.

Svi mi to imamo u svom zivotu.

 

Samo sam to hteo da kazem, a sve ostalo stoji. Veliki su zbog svoje muzike, ne zbog te svoje naizgled neverovatne uctivosti.

 

 

Slazem se sa ovim pivopije.gif

Zapravo, nikada ni ne razmisljam o tome koliki je covek neko... treba razgraniciti umetnicki i privatni zivot... ja neki bend volim iskljucivo zbog muzike, makar njegovi clanovi bili u privatnom zivotu totalni idioti, bez skole i bez mozga... Nemam svoje idole, imam mozda jednog-dva uzora ali cak i da sam u prilici da ih upoznam, verovatno ne bih to ucinila... da se ne bih razocarala pre svega icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po chemu je Metallica zemlja ?

To je moje subjektivno vidjenje omiljenih bendova kroz elemente... zato sto Metallica cvrsto stoji na zemlji pre svega... a i muzika im je tvrda, jasno obradjena... dalje, zemlja oznacava takodje plodnost a znamo da je Metallica ostavila u amanet 4 fantasticna albuma...i tako... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa ovim pivopije.gif

Zapravo, nikada ni ne razmisljam o tome koliki je covek neko... treba razgraniciti umetnicki i privatni zivot... ja neki bend volim iskljucivo zbog muzike, makar njegovi clanovi bili u privatnom zivotu totalni idioti, bez skole i bez mozga... Nemam svoje idole, imam mozda jednog-dva uzora ali cak i da sam u prilici da ih upoznam, verovatno ne bih to ucinila... da se ne bih razocarala pre svega icon_da.gif

pa nista - ti ako ti se ukaze prilika da upoznas recimo jamesa, predji na drugu stranu ulice.. DA SE NE RAZOCARAS! icon_smile.gif

 

 

vidis, cesto je u zivotu tesko razgraniciti privatni zivot i karijeru, ali neki uspjevaju..

 

isto tako, velika vecina muzicara - nema neku skolu, tesko da su procitali vise od Dozivljaja Macka Tose, ali su ipak uspjesni, imaju neku silu, snagu, energiju koja ih gura naprijed - imaju zajebanu zivotu filozofiju, Silu, Boga - nazovi to kako oces. imaju OGROMNU strast i tesko, skoro je rijetko da neko ko je extra muzicar moze biti kompletna budala u zivotu uopste.. zakk wylde recimo tu malo uskace, ali koliko ja znam, novinari nisu nikad imali problema s njim, pomogao je mnogima, ima zajebanu pricu.. niko od njih se ne cini kao idiot ili da nije rjecit ili sta vec..

 

 

veliki muzicar, veliki sportista, velili umjetnik, veliki biznismen - rijetko da je bez mozga.. icon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене, бар ти знаш, уопште не мрзи да дигнем гузицу, дам паре и одем да гледам нешто што ме интересује. Бар сам по томе познат. Кад је добар концерт, као на пример Delirious и Desaster што су урадили пре пар месеци, не треба човек да жали ничега. Али, мене сада више интересују андерграунд бендови којима је, за разлику од Металике којој то дође као разлика између 1.000.000 и 1.100.000 зарађених долара, потребна подршка људи.

Боле ме она ствар да ли је њима стало до мене. Ни мени није стало до њих. А да су величине - НИСУ! То су и сами доказали и показали.

Tako je!Support the underground!Ja kupujem novi Desaster na originalu.

A imam i St.Anger original biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kali:

kako bre 4? Sta bi sa petim???

 

Pa sad ako tako gledamo onda ih ima ukupno 7 - ne racunajuci St Anger... icon_smile.gif

Za prva 4 MISLIM da su remek dela, za ostalo ne mislim... ali to ne znaci da nisu dobri icon_da.gif

Takodje nisam veliki ljubitelj Black-a tako da bi peti pre bio Load icon_da.gif

@blondie - pa sad, da stvarno sretnem James-a samog na ulici, verovatno bih mu se javila... icon_smile.gif Nisam mislila bukvalno bez mozga. Cak stavise, smatram muzicare jednim od najinteligentnijih sojeva ljudi icon_smile.gif Hocu reci idiot u smislu da je los kao covek pre svega... e sad se samo postavlja pitanje - da li neko ko radi lose stvari u zivotu mora da znaci da je los covek... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A imam i St.Anger original biggrin.gif

Е, изем ти андерграунд! Моја девојка добла албум на поклон од другарице из Финске и сад не зна шта ће са њим. Ја сам се једва наканио једном да га преслушам. После више нисам имао смелости, а вала ни живаца. Много је досадан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He ja imam prvih 5 ploca (peta je Garage Days EP) : )))

A crni album sam imao i original kasetu ali ne mogu da je nadjem vec godinama. Mada, iskreno sve i da je nadjem ne znam sta bih sa njom jer NE PAMTIM kad sam pustio neku kasetu icon_da.gif

 

Fali mi S&M original, mrzim bivsu devojku koja mi ga nije vratila (naravoucenije: NIKAD METALLICA DISK IZ KUCE!) ali sam se izvadio kupivsi original DVD (sto sam lupao glavom jer kako sam pljunuo 40 eura tako sam nasap tzv ruski original koji kosta soma a potpuno je isti kao original s tim sto fali jedna list knjizice (a knjizica je i onako bzvz))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam da sam otkinuo na Mercyful Fate.A pod Mercyful Fate sam mislio na mix pesama Mercyful Fate-a, tj. Satan's Fall, Curse Of The Pharaohs, A Corpse Without Soul i Into The Coven I Evil, koje je obradila Metallica u jednu pesmu pod nazivom Mercyful Fate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bratance i ja sam otkinuo na unforgiven icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

A do tad sam mrzeo mettallicu.A posle sam cuo One...I do dan danas mogu sto puta dnevno da slusam te dve pesme icon_rockdevil.gif

A drugar mi je dao posle kasetu Best of,pa sam ja cuo Damage i onu rasturajucu solazu i krenu sve...Na zadovoljstvo drugara koji je likovao jer sam ja bio Maidenovac i zakleti mrzitelj metallice a on metallicanac i mrzitelj Maidena. Posle sam i ja njega prejebao pa danas vise voli Maidene nego metallicu. icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam cuo Creeping Death. Bila je na nekoj kompilaciji koju sam dobio na poklon. mislim da se zvala "devil came to your house". Totalno sam poludeo i odmah nabavio od sestrinog frajera Kill em all koji je bio aktuelan na traci. Jako brzo se pojavio i ride the lightning i iihaaaaa icon_smile.gif

 

To je to, to je prva pesma koju sam cuo i na koju sam otkinuo.

2 in 1.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам од сестрине другарице, која је била решила да престане да слуша метал, добио гомилу касета тамо 1995. Узмем ја тако, кад сам кренуо на море са мојима, да слушам "Ride The Lightning" и "Master Of Puppets". Испрва ми је била нејасна сва та халабука која је допирала са звучника, јер су најјаче што сам тада слушао били Освајачи. И миц по миц, схватим ја шта они свом том сировином и агресијом желе да кажу и наприжим се најцрње. И не прође ни годину дана, изађе "Load" и оде сав мој ентузијазам за овим бендом. А сви су тај албум чекали са невиђеним нестрпљењем. Можете мислити колико је млад новопечен металац очекивао од тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...