Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Mislim da je prvo sto sam cula Nothing Else Matters ili eventualno Unforgiven... ne secam se jbg... wallbash.gif

A prvo na sta sam otkinula je For Whom The Bell Tolls, koja mi je i danas najomiljenija pesma! icon_wink.gif

I pitam se kada ce ljudi vise prestati da vredjaju Load... album je genijalan samo sto nije thrash biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam cuo Creeping Death. Bila je na nekoj kompilaciji koju sam dobio na poklon. mislim da se zvala "devil came to your house". Totalno sam poludeo i odmah nabavio od sestrinog frajera Kill em all koji je bio aktuelan na traci. Jako brzo se pojavio i ride the lightning i iihaaaaa icon_smile.gif

 

To je to, to je prva pesma koju sam cuo i na koju sam otkinuo.

2 in 1.

Imam tu ploču, Kompilacija se zove HELL COMES TO YOUR HOUSE..Metallica ,The rods ,Mercyful fate..etc

Strava izbor (bar bio u to vreme)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada vec pricate o tome koje ste prve pesme od Metallice culi

da se i ja ubacim.

 

Grupa Metallica je direktno zasluzna za to sto sam ja

poceo da slusam Metal. I sad se secam ko juce da je bilo biggrin.gif

na 3 kanalu ide spot Unforgiven too i ja se tu odusevim i

odem do drugara koji je donekle vec bio u tim vodama (imao je 4-5 piratskih

best-off albuma Metallike) i trazim da mi nasnimi na kasetu

onu pesmu Metallike u koju pada neko kamenje i sve je crno i tako...

Secam se jos da mi je druga pesma na toj kaseti bila Man who sold the world

sa Nirvana unnplugde koncerta, koju sam inace kasnije extra zamrzeo.

(mislim Nirvanu ne pesmu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga video.Al' je MetallicA uvek imala genijalne spotove. icon_da.gif

E secam se da je u tom spotu gostovala ona operska pevacica i da je to meni bilo jako zanimljivo icon_mrgreen.gif

evo ti par linkova iz spota:

 

http://membres.lycos.fr/metalup/_img/video...ryremains17.jpg

 

http://membres.lycos.fr/metalup/_img/video...ryremains09.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Маријан Фејтфул оперска певачица? Хахахахаха... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Не знам само одакле ти то, онм је најпознатија као бивша жена Мика Џегера и тотално осредња певачица.

 

А спотови су им били благо речено смор, сви доједног. Можда 'Fuel' и 'I Disappear' могу да прођу. Ипак су њих радили професионалци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer:

e da covece ja vec zaboravio (koliko si izignorisao PPove) pivopije.gif

 

Zeznuo sam outlook i obrisao address book tako da se seti da mi posaljes mail da te smorim jos malo kad cemo vec saljemo da ti dostavim spisak mozda ima jos nesto sto ti treba. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komentarishemo o albumima, prodaji, pravcu, chlanovima, ali nikad o pesmama i tekstovima. no.gif

Znas kako, oni se sigurno nisu istakli nekim duboko misaonim poetskim umecem, ali to stvarno nije ni bitno. Od thrasha to ni ne ocekujem vec cenim kada su tekst i muzika stopljeni, kada se kolicina besa izjednaci. Glupo je kada je svirka zakucavanje, a tekst folozofija.

 

Recimo, Disposable Heroes je odlicna pesma. Shpic u glavu pa ti gledaj sta ces. Obozavam je. Lepper Messiah takodje.

 

Ako gledamo po albumima, najkompletniji po ovom pitanju je Justice. Prosto te tekst ponese u svakoj pesmi.

 

Sa Ride the Lightning-a, najkompletnija mi je Creeping Death, uspeli su da docaraju taj egipatski vajb nekako. Jebo te tacno se secam kad sam prvi put cuo pesmu, nisam ni znao engleski a tripovao sam neke piramide i sve nesto oko egipta dok sam je slusao icon_confused.gif Kad sam prvi put procitao tekst seo sam na dupe biggrin.gif E to se zove dobra kombinacija teksta i muzike. Zavezani jedno za drugo.. Epski trenuci icon_smile.gif

 

Battery je recimo kretenski tekst do jaja. Metal militia takodje, ali dobro, bili su klinci na Mile Kol icon_smile.gif Ovo kasnije mi je bezveze, mlako i neodredjeno....porodicni problemi i jadanja. Sta ces, svi imamo te trenutke.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...