Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Cliff je poginuo u septembru 86, ovo je bio septembar 88. Bio sam i ja na tom koncertu, vec sam negde pisao o tome...

Tamo sam kupio i Plocu Justice. Izasla je u Americi 7.9, a ja sam je imao vec 11.9. To je u ono vreme bez interneta bio podvig vredan pamcenja icon_da.gif

Mada je izašlo i u Yugi sa malim zakašnjenjem na duploj ploči takođe i na kaseti.

 

Na Black album turneji Metallica su svirali na dva navrata u Budimpešti 1991 u Avgustu Monsters of rock festival turneja sa (Queensryche,motley crue, Ac Dc)

 

I vratili su se pri kraju turneje u Junu 1993 sa The cult i Megadeth(mada je bilo najavljeno alice in chains )

 

Posle intro počeli su sa Creeping death ,Mi smo samo gledali ko je taj sa kratkom kosom koji cepa bass .Tada se Jason ošišao skroz na kratko laugh.gif

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Black album turneji Metallica su svirali na dva navrata u Budimpešti 1991 u Avgustu Monsters of rock festival turneja sa (Queensryche,motley crue, Ac Dc)

Idi bre Dudi, ti si bas sve karte sacuvao, meni su u jednoj selidbi nestale 2 kutije sa gomilom takvih stvari, pa mislim da danas imam jedino MoR 91 kartu iz tih starih dana. Hehe, sad sam se setio...hteo sam da ponesem kuci jedan plakat sa Angusom, secas se onih koji su izgledali kao i karta za koncert, ali veliki. Bili su lepljeni po stubovima u gradu i to toliko zajebano nalepljeni da nisam mogao nista drugo da uradim nego da sa plakatom skinem i 1cm debljine plakata koji su bili ispod biggrin.gif Tako sam to zavio kao tepih pod mishku.icon_smile.gif Bilo je toliko ogromno da kad sam stigao pred stadion, nisu hteli da me puste sa tim unutra, pa sam morao da se rastanem od suvenira icon_smile.gif Ali neka, zato sam bar gledao i Motley Crue i Metallicu i AC/DC iz prvih redova..

 

Inace, mislim da nikada u zivotu do danas nisam bio na bolje ozvucenom koncertu. Jebem ti sunce kako je AC/DC zvucao! Kakav bre Exit, kad krenu da lazu i seru po medijima o snazi tog ozvucenja, samo se setim zvuka na ovom koncertu koji je bio ne samo chistiji i puniji, vec bukvalno DUPLO glasniji od bilo cega na exitu. Takve festivale obavezno treba nahvatavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E boli ga ! Je l' se zezas? icon_confused.gif

 

A inace sigurno imate ono isto na pocetku Jasonovog rada u bendu kad na MoP turneji padne na For whom. Veoma smjesan klip,mnogo se covek uziveo u nastup! icon_smile.gif Pa se jos pravi kao da je namerno lego nesto kao svira lezeci! Kakav lik! laugh.gif

Nikad to nisam video! Daj sharuj to negde, okachi ga ili sta god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi bre Dudi, ti si bas sve karte sacuvao, meni su u jednoj selidbi nestale 2 kutije sa gomilom takvih stvari, pa mislim da danas imam jedino MoR 91 kartu iz tih starih dana. Hehe, sad sam se setio...hteo sam da ponesem kuci jedan plakat sa Angusom, secas se onih koji su izgledali kao i karta za koncert, ali veliki. Bili su lepljeni po stubovima u gradu i to toliko zajebano nalepljeni da nisam mogao nista drugo da uradim nego da sa plakatom skinem i 1cm debljine plakata koji su bili ispod biggrin.gif Tako sam to zavio kao tepih pod mishku.icon_smile.gif Bilo je toliko ogromno da kad sam stigao pred stadion, nisu hteli da me puste sa tim unutra, pa sam morao da se rastanem od suvenira icon_smile.gif Ali neka, zato sam bar gledao i Motley Crue i Metallicu i AC/DC iz prvih redova..

 

Inace, mislim da nikada u zivotu do danas nisam bio na bolje ozvucenom koncertu. Jebem ti sunce kako je AC/DC zvucao! Kakav bre Exit, kad krenu da lazu i seru po medijima o snazi tog ozvucenja, samo se setim zvuka na ovom koncertu koji je bio ne samo chistiji i puniji, vec bukvalno DUPLO glasniji od bilo cega na exitu. Takve festivale obavezno treba nahvatavati.

Jebi ga uspeo sam sačuvati karte eto kao uspomene,.Ti si imao sreću ako si bio napred ,Jesi imao VIP narukvicu?

 

Ozvučenje i cela bina je bilo stvarno dobro nešto najbolje što sam video i čuo .Ac Dc su rasturili isto ,Kako čisto se čulo sve iako sam bio udaljen od bine dosta u sredini. Kako je ludi Angus došao do tog malo ostrva usred mase koji je bio udaljen od bine oko 30m ?

 

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga uspeo sam sačuvati karte eto kao uspomene,.Ti si imao sreću ako si bio napred ,Jesi imao VIP narukvicu?

 

Ozvučenje i cela bina je bilo stvarno dobro nešto najbolje što sam video i čuo .Ac Dc su rasturili isto ,Kako čisto se čulo sve iako sam bio udaljen od bine dosta u sredini. Kako je ludi Angus došao do tog malo ostrva usred mase koji je bio udaljen od bine oko 30m ?

Usralo me kao magarca, usao sam zajedno sa nekim ribama koje su bile full opremljene i ja se nekako provukao sa njima a ovaj samo klimnuo glavom biggrin.gif

 

A kako se Angus tamo stvorio, meni ni dan danas nije jasno biggrin.gif Bilo je to vec pred kraj koncerta, a mi smo ceo dan zdrali pivo i vec sam bio propisno iskezen..znam da sam se nalegao na neku ribu kojoj nije smetalo vec se smajala kao nenormalna icon_smile.gif odjednom skontam da su se svi okrenuli unazad okrenem se i ja i vidim ga na toj platformi! I dan danas to je misterija icon_smile.gif

 

E, a nahvatao sam i nekoliko onih Angus Young Dolara koje su bacali na Money Talks, jebem mu misha sad kontam da mi je i to bilo u onoj kutiji icon_sad.gif

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa tebra,ti si bio na koncert,ja imam klip.Crkni...

laugh.giflaugh.giflaugh.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Nemam pojma ni kako se kaci ni gde ima,da sam znao mogo sam da ti ubacim na neki disk kad smo radili razmenu.

Mozda imas jos neke zanimljive stvari ali od metalike ili maidena a ja imam jos zanimljivije(oko 1500 pesama metalike+stosta) pa da vidimo.mozda opet nesto razmenimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da nisu nastrojeni, vec da u tome nisu ni blizu uspesni kao neki drugi ljudi icon_smile.gif Nemoj da me teras da nabrajam. Jednostavno, meni je metallica sa eto recimo Struggle Within bash jako banalna. Mislim, tu poentu znaju i vrapci na grani.

Nerviras se pa se sjebes. To sam znao sa 12 godina.

 

Ali ok, svako ima svoje favorite icon_wink.gif Ja samo iznosim svoje misljenje.

Ima mnogo "nasih" ljudi koji imaju milion puta bolje tekstove od Metallica-e (tipa Darka Rundeka, MILANA MLADENOVICA!!...) ali kao sto ti vec rece, kombinacija muzike i teksta!!!!! musik19.gificon_rockdevil.gif

 

Metalbeer, Nisam znao da volis Metallicu.... sada si jos vise poras'o u mojim ocima!!....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da...to je bila sjajna turneja...ali jos bih vise voleo gledati turneju povodom black albuma,Monsters Of Rock festivale ili turneju sa Gunsima...e jebiga,ko sto kaze neko,rodjeni u pogresno vreme.

Jebi ga, nismo mnoge stvari mogli da vidimo, ali ne trebamo da zalimo za time, vec da cenimo i budemo zadovoljni sa onim sto sada imamo..... A i ja sam srecan sto sam uopste video Metallica-u uzivo i sto mi je Kirk svirao ispred face Fade to Black..... icon_rockdevil.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam onaj studio shit, i stvarno je shit... slusam njih koji su mrtvi pijani, nemaju blage sta sviraju, non stop nesto tiho pricaju tako da moram da podignem volume do kraja, a onda mi neko od njih drekne na uvo... prijatno me je iznenadio a dangerous meeting od mercyful-a... zezanje do maximuma... takve su slicne i nase probe, samo bez alkohola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usralo me kao magarca, usao sam zajedno sa nekim ribama koje su bile full opremljene i ja se nekako provukao sa njima a ovaj samo klimnuo glavom biggrin.gif

 

A kako se Angus tamo stvorio, meni ni dan danas nije jasno biggrin.gif Bilo je to vec pred kraj koncerta, a mi smo ceo dan zdrali pivo i vec sam bio propisno iskezen..znam da sam se nalegao na neku ribu kojoj nije smetalo vec se smajala kao nenormalna icon_smile.gif odjednom skontam da su se svi okrenuli unazad okrenem se i ja i vidim ga na toj platformi! I dan danas to je misterija icon_smile.gif

 

E, a nahvatao sam i nekoliko onih Angus Young Dolara koje su bacali na Money Talks, jebem mu misha sad kontam da mi je i to bilo u onoj kutiji icon_sad.gif

Jebi ga.. a ja sam mislio da će ta Angusova "Misrerija "biti upravo rešena icon_smile.gif Međutim nije.

 

Imao si sreću kako si se uvukao napred , Mi smo pokušali da prođemo napred dok Metallica bila na bini ali to je bilo nemoguće,Mada sam imao dobar pogled i kako smo već rekli zvuk je bio više nego dobar.

 

I mi smo bili pod gasom celo vreme pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pomenuste fade to black mora da kazem da je uzivo golo govno. To je po meni savrsena pesma kao i One jer u sebi sadrzi i baladu i rifove i solazu i brzo i sporo i sve,ali koncertno ga useru.Kad posle uvodne solaze treba i dalje da ide sporo ono sa akusticnom kao sto je studijski oni nekako stanu pa ga ubrzaju.A i rifovi na refrenu zvuce ocajno kao i zavrsni deo sa ubitacnom solazom uopste ne mozes da razaznas sta Lars lupa ni sta Kirk svira. Bas mi je to uvek islo na zivce. Tako me je i Brus uvek nervirao sto nikad nije mogao da izvuce The number vrisak ni na jednom koncertu koji sam slusao,a imao sam ih oko 20.

Uglavnom vecina grupa na koncertima zvuci slabo.Najbolje uzivo izvode kad promovisu album ili na toj turneji prvih par koncerata.Posle se useme,pa ubacuju neke deonice ili improvizuju da to uopste nema veze sa pesmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pomenuste fade to black mora da kazem da je uzivo golo govno. To je po meni savrsena pesma kao i One jer u sebi sadrzi i baladu i rifove i solazu i brzo i sporo i sve,ali koncertno ga useru.Kad posle uvodne solaze treba i dalje da ide sporo ono sa akusticnom kao sto je studijski oni nekako stanu pa ga ubrzaju.A i rifovi na refrenu zvuce ocajno kao i zavrsni deo sa ubitacnom solazom uopste ne mozes da razaznas sta Lars lupa ni sta Kirk svira. Bas mi je to uvek islo na zivce. Tako me je i Brus uvek nervirao sto nikad nije mogao da izvuce The number vrisak ni na jednom koncertu koji sam slusao,a imao sam ih oko 20.

Uglavnom vecina grupa na koncertima zvuci slabo.Najbolje uzivo izvode kad promovisu album ili na toj turneji prvih par koncerata.Posle se useme,pa ubacuju neke deonice ili improvizuju da to uopste nema veze sa pesmom.

U principu se slazem... ne samo Metallica, vecina bendova obavezno ubrza kada je balada u pitanju, ili recimo srednje brza pesma... to valjda pali raju, sta znam... A za pevanje da ne pricam. Recimo, Floor iz After Forever je u stanju da na albumu drzi jako visoke tonove gotovo citav minut, dok na koncertima ih skrati cetiri puta icon_smile.gif Ali opet, bez obzira na sve, taj osecaj kada na sceni vidis idole je neponovljiv, pa ti valjda onda i ono sto je losije odsvirano/otpevano zvuci odlicno icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mnogo "nasih" ljudi koji imaju milion puta bolje tekstove od Metallica-e (tipa Darka Rundeka, MILANA MLADENOVICA!!...) ali kao sto ti vec rece, kombinacija muzike i teksta!!!!! musik19.gificon_rockdevil.gif

 

Metalbeer, Nisam znao da volis Metallicu.... sada si jos vise poras'o u mojim ocima!!....

heh, nemoj tako bobane.icon_smile.gif Jos malo pa cu ti vririti iz ociju, pa ce ispasti da sam ...jel....sta vec kazu da viri iz ociju... pa ce nam obojici biti neprijatno icon_smile.gif

 

Metallica je jedna od mojih prvih ljubavi, definitivno neizbrisiv pecat na mojim ushima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh, nemoj tako bobane.icon_smile.gif Jos malo pa cu ti vririti iz ociju, pa ce ispasti da sam ...jel....sta vec kazu da viri iz ociju... pa ce nam obojici biti neprijatno icon_smile.gif

 

Metallica je jedna od mojih prvih ljubavi, definitivno neizbrisiv pecat na mojim ushima.

E pa ne znam ti ja za to..... icon_redface.gif .... al' evo, vec mi je neprijatno......

 

Pa ono, za mnoge stvari se slazem sa tobom, pa jos i ovo...... pivopije.gif

 

 

@Fap mahino & Kali Yuga, kada slusas pesmu ti se uzivis samo zbog pesme.... a kada gledas koncert, tu je i scenski nastup, pa ceo dozivljaj dobija totalno drugu dimenziju..... tako da ne mora biti savrseno odsvirano, a dozivljaj je mnogo veci!!.... Posle, dok sam jos bio pod jakim utiskom koncerta, nije mi bilo isto slusajuci ih.... jednostavno kao da nije bilo dovoljno......

 

I Kali, nisu oni idoli, da su idoli, bila bi to zabluda....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo, Floor iz After Forever je u stanju da na albumu drzi jako visoke tonove gotovo citav minut, dok na koncertima ih skrati cetiri puta  icon_smile.gif

E zato je covek po imenu Tomislav Araya u Novom Sadu na koncertu pustio takav urlik na Mandatory Suicide, da sam se bukvalno najezio.

Onaj deo kada dodje

 

"sniper blazes you through your knees

falling down, can you feel the heat"

 

Pa: BUUUUUUURRRRRRRRRRNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

 

Sunce ti poljubim, ja imam zaista mnogo Slayer Live snimaka, naslusao sam ih se. Sa sigurnoscu tvrdim da nikada i nigde nie to odradio tako fer. Urlik koji uvek traje 3-4 sekunda produzio je cak i za nijansu duze od albuma icon_smile.gif Sa sve totalno napaljenom i iskrenom facom...

 

Secam se da sam tu stao i rekao sebi "Ju pa njima je ovde stvarno dobro" icon_da.gif

 

Odusevio me.

 

Inace, najfer bend na planeti po tom kriterijumu je RUSH. Kod njih dobijes Svaku pesmu sa svakom notom i cinelicom na mestu. Posebno se isticu koncerti u 80 godinama, jer sada Geddy ipak ne moze da otpeva bas svaki deo kao kada je bio mladji, ali i danas 95% stvari otpeva identicno kao i u studiju. Pritom smajlovi ne faci, zivi su , nisu u fazonu club jazzera koji gledaju u svoja stopala. Ali Rush je ipak prog. rock, tu krljanja nema, ali muzickog umeca na tone.

 

Maiden su takodje za pohvalu icon_da.gif

 

A Metallica je verovatno najbolji koncert (koji sam ja video) odrzala u Moskvi, gledali ste ga svi...ta kolicina energije...no comment. Kamo te srece da su danas takvi icon_da.gif

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zato je covek po imenu Tomislav Araya u Novom Sadu na koncertu pustio takav urlik na Mandatory Suicide, da sam se bukvalno najezio.

Onaj deo kada dodje

 

"sniper blazes you through your knees

falling down, can you feel the heat"

 

Pa: BUUUUUUURRRRRRRRRRNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

 

Sunce ti poljubim, ja imam zaista mnogo Slayer Live snimaka, naslusao sam ih se. Sa sigurnoscu tvrdim da nikada i nigde nie to odradio tako fer. Urlik koji uvek traje 3-4 sekunda produzio je cak i za nijansu duze od albuma icon_smile.gif Sa sve totalno napaljenom i iskrenom facom...

 

Sve stvari je otpevao perfektno...covek je neverovatan.Kao i uostalom i cela Slayer ekipa.Najjaci su live bend na planeti. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...