Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Sad hteoh da te napadnem i da objasnim kako nisam glemer.Jebem ti ja imidz Gansa,svi mi taj glem prikace. :)

 

Ja stvarno ne znam zasto je gomila ljudi u fazonu :"Nirvana je kriva za sve!"

Ma ne, rekoh da nisam ciljao na Tower-a kad sam spomenuo glem, zajebah se ;)

 

Ta izreka da je grunge unistio metal je potekla od glamera, jer kad je grunge grunuo oni su ostavljeni u prasini (naravno, ne striktno zbog grunge-a), pa su morali nekog da okrive. Licno ne volim grunge, ali ovo je smesno.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, sviraju jebenu Nirvanu!!! Znate, Nirvana ~ to je onaj bend koji je uništio hevi metal. <_<

 

Nemoj da pises ovakve gluposti. U najmanju ruku, nisi svedok tog vremena pa slazes teoriju na temelju nekih nostalgicnih dokumentaraca. To je jedan od glavnih izgovora za thrash bendove 80-tih, a realnost je nesto sasvim drugo. Kad se Nirvana pojavila/probila, otvorila su se vrata jos nekim bendovi iz Seattlea (Alice in Chains, Soundgarden (nisu to samo Would i Black Hole Sun)) koji su itekako kvalitetni. Dolazi novi talas, vreme MTV-a, mnogi sa thrash scene se ne uspevaju priviknuti na promene, upadaju u teske kreativne krize, vrte iste rifove, iste albume, bendovi se mahom raspadaju...

Na drugu stranu javlja se taj neki novi talas pocetkom 90-tih koji predvode Pantera, Sepultura (bez obzira sto Chaos A.D. nije thrash), Machine Head...Death metal scena jaca svakim novim izdanjem (Death, Obituary, Cannibal Corpse, Morbid Angel, Cyinc, Deicide, Carcass, Dismember, Paradise Lost, Hypocrisy i mnogi mnogi drugi), legende kao Metallica, Megadeth, Maideni su izdali prilicno dobre albume. Nesto mekse i stilski drugacije, ali jako dobre (Black, Countdown, Youthanasia, Fear of the Dark)...

Slayer ( :rockdevil: ) su manje vise ostali u istom pravcu i prilicno dobro ga ocuvali, Testament je...nekom pao, nekom postao bolji, ali je opstao, Anthrax su promenili i stil i pevaca te mnogo podelili fanove, ali su kao i Testament opstali...Javlja se citava brigada novih pravaca i bendova koji ih svojim albumima predvode: Biohazard, Madball, Life of Agony, Sick of it All...(kao novi talas NYHC scene), bendovi koji su nastali krajem 80-ih izlaze na povrsinu sjajnim albumima (Dream Theater, Blind Guardian, Faith No More, Prong...), zatim Fear Factory, Down, Crowbar, Pro-Pain, Corrosion Of Conformity...i neki mnogo vise komercijalniji R.A.T.M., Clawfinger...

Problem za scenu nastaje druge polovine 90-ih (1996 na dalje) kad najveci broj bendova menja pravce, eksperimentise (sto po meni i nije tako lose ako imas sta da ponudis), ali vecina se negde izgubila izdavsi prilicno skromne albume, raspadi bendova, personalne promene, veliki broj solo projekata pojedinih clanova...sto je opet odraz jednog ciklusa i zasicenja za koji je Nirvana najmanje kriva. Hoces da kazes da je sve sto je izaslo 80-ih do jaja, neprocenjivo i da taj period nema padova? Jedina razlika je ta sto industrija jos uvek nije toliko snazno usla u muziku pa je to vreme bilo mnogo vise pure, true, underground...nazovi to kako volis.

Po meni su 90-te bile zlatne godine death metala i prva polovina istih, period kad se najvise razvijala scena i ponuda bila daleko najraznovrsnija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si ovo napisao.

Eto, covek objektivno, bez frke i navijanja, naslikao odlican presek. Milina. ;):pivopije:

 

( Da si pomenuo Voivod i njihov progres iz `80tih u `90te, dao bih ti telefon neke dobre ribe, ali i to je manje vise uobicajeno, da se njih retko ko seti. )

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

( Da si pomenuo Voivod i njihov progres iz `80tih u `90te, dao bih ti telefon neke dobre ribe, ali i to je manje vise uobicajeno, da se njih retko ko seti. )

 

Nazalost nisam ih pomenuo jer sam pisao napamet, ono cega sam se prvo setio tako da tu ogroman broj bendova i pravaca nije napisan. Voivod definitivno pripadaju grupi bendova koji su obelezili thrash scenu 80-ih i koji je napravio prilican stilski zaokret u 90-im. Meni licno su Other Limits i Negatron vrlo dobri albumi, mada nisu bas toliko dobro prosli kod fanova (narocito ovaj drugi, ispravi me ako gresim) kao raniji radovi.

Iz Seattlea su pored Metal Churcha i Queensryche, Nevermore (kasnije Sanctuary) pa se ne bi moglo reci da je iz toga grada dosao samo kic i sund :twisted:

Uostalom, Nirvana je iz Aberdeena :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju,Hetfieldov imidz na tom snimku je desetostruko bolji od ovoga trenutno.Jedini pravi Hetfild je Hetfild sa brkovima!!! :rockdevil:

Sto se tice obrada,ok zvuci,ali nista specijalno.Sem "Are You Gonna Go My Way",koja jebe keve,ostale pesme ne volim tako da nemam ni neki stav oko toga.

Meni je do jaja sa ovom novom frizurom, ona zalizana mu je živo sranje...

 

A od obrada mnogo dobro zvuči Smells Like Teen Spirit sa njihovom distorzijom, mada su mi sve dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Seattlea su pored Metal Churcha i Queensryche, Nevermore (kasnije Sanctuary) pa se ne bi moglo reci da je iz toga grada dosao samo kic i sund :twisted:

Uostalom, Nirvana je iz Aberdeena :D;)

 

Добро, де, али везују их за Сијетл. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno su Other Limits i Negatron vrlo dobri albumi, mada nisu bas toliko dobro prosli kod fanova (narocito ovaj drugi, ispravi me ako gresim) kao raniji radovi.

Necu da te ispravljam, to su odlicni albumi. Prosli su oni dobro kod fanova, ali ne i kod kriticara.

Elem, Hendrix je takodje Seatlle. Seatlle je keva brdu sjajne muzike i kako god okrenes, bendovi iz seatllea su po nekom cudnom pravilu uvek bili veoma uticajni.

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

?Koliko ja primecujem,metala na sve strane u ogromnim kolicinama,a grunge nigde.O cemu ti pricas?

 

To je zato što se krećeš u takvim krugovima, i ja ne mislim samo na grunge nego na komplet taj usrani alt rock pokret. Okružen sam time, kao Slejer glemom, pa imam tendencije da ga organski ne podnosim. x)

 

Smatram da bi thrash u sadašnjosti trebalo protiv toga da se bori, kao što se borio protiv glema osamdesetih. :rockdevil:

 

Ja stvarno ne znam zasto je gomila ljudi u fazonu :"Nirvana je kriva za sve!"

 

Ja sam dosta razmišljao o tome, a onda mi je to "potvrdio" i Sale iz Hellera, i još neki matorci. :lol:

 

Nemoj da pises ovakve gluposti. U najmanju ruku, nisi svedok tog vremena pa slazes teoriju na temelju nekih nostalgicnih dokumentaraca. To je jedan od glavnih izgovora za thrash bendove 80-tih, a realnost je nesto sasvim drugo. Kad se Nirvana pojavila/probila, otvorila su se vrata jos nekim bendovi iz Seattlea (Alice in Chains, Soundgarden (nisu to samo Would i Black Hole Sun)) koji su itekako kvalitetni. Dolazi novi talas, vreme MTV-a, mnogi sa thrash scene se ne uspevaju priviknuti na promene, upadaju u teske kreativne krize, vrte iste rifove, iste albume, bendovi se mahom raspadaju...

Na drugu stranu javlja se taj neki novi talas pocetkom 90-tih koji predvode Pantera, Sepultura (bez obzira sto Chaos A.D. nije thrash), Machine Head...Death metal scena jaca svakim novim izdanjem (Death, Obituary, Cannibal Corpse, Morbid Angel, Cyinc, Deicide, Carcass, Dismember, Paradise Lost, Hypocrisy i mnogi mnogi drugi), legende kao Metallica, Megadeth, Maideni su izdali prilicno dobre albume. Nesto mekse i stilski drugacije, ali jako dobre (Black, Countdown, Youthanasia, Fear of the Dark)...

Slayer ( :rockdevil: ) su manje vise ostali u istom pravcu i prilicno dobro ga ocuvali, Testament je...nekom pao, nekom postao bolji, ali je opstao, Anthrax su promenili i stil i pevaca te mnogo podelili fanove, ali su kao i Testament opstali...Javlja se citava brigada novih pravaca i bendova koji ih svojim albumima predvode: Biohazard, Madball, Life of Agony, Sick of it All...(kao novi talas NYHC scene), bendovi koji su nastali krajem 80-ih izlaze na povrsinu sjajnim albumima (Dream Theater, Blind Guardian, Faith No More, Prong...), zatim Fear Factory, Down, Crowbar, Pro-Pain, Corrosion Of Conformity...i neki mnogo vise komercijalniji R.A.T.M., Clawfinger...

Problem za scenu nastaje druge polovine 90-ih (1996 na dalje) kad najveci broj bendova menja pravce, eksperimentise (sto po meni i nije tako lose ako imas sta da ponudis), ali vecina se negde izgubila izdavsi prilicno skromne albume, raspadi bendova, personalne promene, veliki broj solo projekata pojedinih clanova...sto je opet odraz jednog ciklusa i zasicenja za koji je Nirvana najmanje kriva. Hoces da kazes da je sve sto je izaslo 80-ih do jaja, neprocenjivo i da taj period nema padova? Jedina razlika je ta sto industrija jos uvek nije toliko snazno usla u muziku pa je to vreme bilo mnogo vise pure, true, underground...nazovi to kako volis.

Po meni su 90-te bile zlatne godine death metala i prva polovina istih, period kad se najvise razvijala scena i ponuda bila daleko najraznovrsnija.

 

Da, slažem se sa svime što si napisao, samo ja to jednostavno nazivam "uništenje metala". Bukvalno, jedina stvar od svih koje si napisao a da mi se sviđa je Cynic (koji je trebalo da izda album mnogo ranije, a pesme su napravljene pre Nirvane ~ mada je to ionako nebitno), i možda po malo Chaos A.D i RATM. Jednostavno moj ukus, iako možda nekima retardiran. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što se krećeš u takvim krugovima, i ja ne mislim samo na grunge nego na komplet taj usrani alt rock pokret. Okružen sam time, kao Slejer glemom, pa imam tendencije da ga organski ne podnosim. x)

 

Ja se krecem u raznoraznim krugovima,ponajmanje u metalskim.Nisam pricao o tome,vec o tome da je metal muzika zastupljena u velikoj kolicini i da je itekako ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da te ispravljam, to su odlicni albumi. Prosli su oni dobro kod fanova, ali ne i kod kriticara.

Elem, Hendrix je takodje Seatlle. Seatlle je keva brdu sjajne muzike i kako god okrenes, bendovi iz seatllea su po nekom cudnom pravilu uvek bili veoma uticajni.

 

To jes'...samo bih da te ispravim za ova dva slova ''L''. Ukloniš jedno, a dodaš još jedno - ali ''t''. Ako ćemo Sijetl u originalu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

METALLICA may film its three upcoming concerts in Mexico City for a DVD, according to a post at the official website of longtime band photographer Ross Halfin. Halfin wrote that he will attend the shows to shoot pictures for the DVD's cover. However, a representative for the band's management told BLABBERMOUTH.NET that neither the shoot nor the DVD are fully confirmed at this point. METALLICA is scheduled to play Mexico City for the first time in a decade on June 4, June 6 and June 7, with the group keeping the shows on its schedule despite the recent outbreak of swine flu that originated in the area.

METALLICA is also scheduled to shoot footage for a DVD this summer, when the band plays a show in France on July 7. That DVD, however, will be a French release only.

 

Ne bi bilo lose da izdaju neki DVD sa ove turneje! E sad koliko je verovati ovim mamlazima sa blabbermouth-a to je vec druga prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...