Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

5/7/09 Leipzig Arena, Leipzig, GER

 

...

 

*This was the first time in almost 11 years that Metallica performed The Small Hours live. It was only the seventh time that the band has performed this song with it’s last performance being on November 24, 1998 in New York, NY. 

 

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...wsitemID=119846

 

Ima ovde snimak "Small Hours". Nikada preterano nisam voleo pesmu, ali lepo je videti kako "sharaju" po albumima/obradama...

 

Ali, "Dyers Eve" bre!!!! :rockdevil: Prosli put kad ih gledah, cuo sam konacno "...And Justice For All", e sledecu 'ocu "DE" :da:

 

Pratim liste sa koncerata u Nemackoj koji su ovih dana, na svakoj neke bolesno dobre kombinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da cujem Dirty Window sa solom i malo prearanziranu, tj. skracenu.

Ako nešto sa St. Angera treba da se skrati to su St. Anger, Some Kind of Monster (već postoji radio verzije na singlovima.. samo što nigde ne mogu da nađem St. Anger) i Invisible Kid, pesme koje bukvalno idu 2 puta.. skratio bih i na pola.

Dirty Window ne bih nipošto skraćivao, ali je solaža dobra ideja, ako je dobro uklope..

 

Loverman

Meni jedna od najlošijih ''Metaličinih'' pesama, 7 minuta Hetfieldovog recitovanja..

A Crash Course mi se više sviđa u izvedbi Budgieja.. Jes' da je verzija na Metallicu mnogo metalnija, ali original baš ima neki groove, baš je muzika za đuskanje, dosta od toga se gubi kod obrade.. Inače, čini mi se da je po uzoru na riff iz te pesme urađen ''verse riff'' za MoP.

Edited by Evil Elvis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je meni savrshena lista,samo shto je ne bi nikad svirali:

 

bathery

damage

dyers

seek

shortest

friend

master

one

welcome

orion

to live

fight

ride

whom

fade

esc

ice

creeping

ktulu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Crash Course volim kako "čuči" između The Wait i Last Caress, mislim da nije ništa slabija od The Small Hour koju sada sviraju. Samo jednom su je svirali 1987., imam taj DVD, ne zvuci to loše :).

 

A Loverman mi je se dopada iz više razloga...

Ona je na albumu Let Love In Nick Cave-a, inače sjajnoj ploči, ubedljivo najslabija pesma, nekako isforsirano zvuči, dok kod Metallice zvuči zlokobno, ima oštrinu koja je tada falila Metallici, James je odlično odglumeo text, a inače je mogla da bude malo kraća...

Generalno spada među bolje obrade na Garage INC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,po meni,savrsene liste:

1. Ecstasy of gold

2. Blackened

3. Fight fire with fire

4. Battery

5. My Apocalypse (samo da je dosta brze nego original)

6. Hit the lights

7. The shortest straw

8. Disposable heroes

9. Ride the lightning

10. Dyers eve

11. Master of puppets

12. Phantom lord

13. The four horsemen

14. Trapped under ice

15. Damage Inc.

16. The call of ktulu

17. Motorbreath

18. Metal militia

19. Creeping death

Neznam da li bi Lars izdrzao ovakav tempo,ali sigurno bi se potrudio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. My Apocalypse (samo da je dosta brze nego original)

 

Dje ces brze? Pjesma brzinom ne zaostaje ni za onim najbrzim njihovim.

 

 

 

Neznam da li bi Lars izdrzao ovakav tempo,ali sigurno bi se potrudio.

 

 

 

Dzabe bi se trudio. :D

 

20 pjesama od kojih je najsporija Master of Puppets xD

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читао сам малочас неки хрватски чланак у којем се наводе познати мушкарци, који су нижи од својих супруга.

 

Између осталих, стоји и:

 

Lars Ulrich, bubnjar slavne Metallice (170 cm) također voli visoke cure. Njegova sadašnja životna družica glumica Connie Nielsen ('Gladijator') punih je deset centimetara viša od njega, no to im niti najmanje ne smeta.

 

:) :) Успешни патуљак (у сваком погледу). :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno! :rockdevil:

Odlicno odsvirano,i svaka im jebena cast na gomili stvari koje menjaju na svakom koncertu.

 

 

Reci mi da se šališ. Pogledaj HQ snimak te pesme pa reci ponovo da li je odlično odsvirano. Bolje da ne sviraju i ne skrnave takve pesme sa Justice-a(osim ako ne planiraju da se uvežbaju i odsviraju kako dolikuje). To su trebali svirati dok su još mogli to da odsviraju. Ovako samo skrnave i skenjavaju ljude lošim performansom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мастејн се зајебавао на Dream Theater извођењу...чисто силовање гитаре, да скрене пажњу на себе. Кирк је фалширао пре пар дана, види се. Добро му је кренуло, али се губио како је соло одмицао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sviđa mi se kako su odsvirali Dyers Eve, riff zvuči mnogo bolje na albumu.. E sad, dal' je to stvar neuvežbanosti ili toga što na albumu taj riff sviraju 3-4 gitare... :)

 

The Small Hours isto svirali uživo pre neki dan, isto mi bolja studijska verzija, mnogo je zlokobnija.. a i Hetfieldu ne valja više glas za tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...