Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Kažu da je ovako bilo u Pešti:

 

Creeping Death

For Whom The Bell Tolls

Through The Never

Harvester Of Sorrow

Fade To Black

That Was Just Your Life

The End Of The Line

The Day That Never Comes

Sad But True

Cyanide

One

Master Of Puppets

Blackened

Nothing Else Matters

Enter Sandman

- - - - - - - -

Helpless

Motorbreath

Seek and Destroy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigoh iz Zagreba, pošto sam preživeo pakao od hladnoće, vetra i kiše na kojoj sam proveo 8 sati u kontinuitetu, ali i doživeo možda najbolji koncert u svom životu. Samo bolje vreme - ništa drugo - nedostajalo je da atmosfera bude još bolja. Ovako se nije moglo očekivati od promrzlih ljudi u kabanicama koji gacaju u blatu do kolena da budu nešto posebno dinamični, skaču, jurcaju, a kamoli da prave šutke. Za sebe sam u startu zadržao finu poziciju ispod tribina, odakle se sve solidno videlo, a verujem i bolje čulo nego da sam bio negde napred u blatu do guše. Set lista kakva se samo poželeti može, falila je jedino Welcome Home da bude savršena. Prenosim vam je iz svog telefona, kako sam redom zapisivao:

 

Creeping Death

For Whom the Bell Tolls

Fuel

Ride the Lightning

Fade to Black

This Was Just Your Life

The End of the Line

The Day That Never Comes

Sad But True

Broken, Beat and Scarred

One

Master of Puppets

Battery

Nothing Else Matters

Enter Sandman

---

Am I Evil?

Hit the Lights

Seek and Destroy

 

Sve je, dakle, bilo protiv nas, sekunde nije bilo da stane kiša, pri zimskoj hladnoći, ali isplatilo se. Nije ni bendu bilo lako da svira po tom vremenu, ali su sve pošteno odradili, očigledno inspirisani činjenicom da po prvi put nastupaju u Zagrebu.

 

Vama koji idete u Sofiji želim još bolji provod i naravno lepše vreme, a pre toga mi ostaje da overim i Megadeth u Pešti, za koji sam pazario kartu, pa da upotpunim utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar si jebeno sumnjao? ;)

 

Da budem iskren, pre koncerta sam se upravo i nadao da će mi biti najbolji u životu i moja nadanja su se ostvarila. Sumnje su bile samo u pogledu toga kako će kiša i blato uticati, ali mi Metallica svojom svirkom nije dozvolila da mislim na vremenske prilike. :rockdevil:

 

Inače, dosta ljudi kritikuje Larsa i njegovo ispadanje na nekim pesmama, primetio sam i ja to s vremena na vreme, ali ću reći isto što i posle Maidena u Areni - više volim kad bend tu i tamo pogreši, umesto da sve savršeno odsvira, jer mi onda koncert deluje i poštenije i iskrenije. Ni njima, kao što rekoh, nije bilo lako po onom vremenu, a i sasvim su se primili na to što su u Zagrebu prvi put, ispoštovali kako treba publiku koja je došla po kijametu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...