Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Nikako, ja tebe držim za jednog od retkih sa kojima ovde može da se šire diskutuje o muzici, pa mi drago ako malo popričamo. :D

 

Evo, kada se uporede pesme i aranžmani istih, njihov raspored na albumu, sve je bukvalno kao da je sledeći album ponavljao već urađeno. To odbija u startu, makar mene. Dalje, kvalitet pesama nije baš na istom nivou, već za koju trunku ispod. Što će reći, ništa ne nazivam govnetom, samo upoređujem, time se ovde bavimo.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem na Primordial temu pa pročitam more govana. Zatim naletim na post da je Epic doomicus metalicus glupo ime za album.

 

Upravo ste za album koji me je uveo u metal pre oko 20 godina, koji mi je i dan danas u top 10 ikad i koji je kriv za sve proglasili za šablonski.

 

Ja ne mogu. Šta je sledeće, Black Sabbath je smeće? Morbid angel je govno? (doduše čitale se i takvih stvari...)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem na Primordial temu pa pročitam more govana. Zatim naletim na post da je Epic doomicus metalicus glupo ime za album.

 

Upravo ste za album koji me je uveo u metal pre oko 20 godina, koji mi je i dan danas u top 10 ikad i koji je kriv za sve proglasili za šablonski.

 

Ja ne mogu. Šta je sledeće, Black Sabbath je smeće? Morbid angel je govno? (doduše čitale se i takvih stvari...)

Ne, ne, "šablonski" je izraz koji se koristi za album koji se napravi po navici, pogotovo nakon koje decenije sviranja. ;) Ja ovo tumačim kao želju muzičara da naprave album na bolji način, šta znam. S' tim što više volim prethodnika od sledbenika, valjda je dozvoljeno imati favorita?

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem na Primordial temu pa pročitam more govana. Zatim naletim na post da je Epic doomicus metalicus glupo ime za album.

 

Upravo ste za album koji me je uveo u metal pre oko 20 godina, koji mi je i dan danas u top 10 ikad i koji je kriv za sve proglasili za šablonski.

 

Ja ne mogu. Šta je sledeće, Black Sabbath je smeće? Morbid angel je govno? (doduše čitale se i takvih stvari...)

 

ja se drzim dupe i sise teme uglavnom, ove od danas diskusije na muzickoj sekciji su toksicne

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde su rezultati dosadasnjih glasanja?

 

1. The Outlaw Torn - 17

2. Bleeding Me - 16

3. Until It Sleeps - 13

4. The House Jack Built - 8

5. King Nothing - 8

6. Ain't My Bitch - 7

7. Mama Said - 7

8. Hero Of The Day - 6

9. Wasting My Hate - 5

10. Thorn Within - 5

11. 2x4 - 3

12. Ronnie - 3

13. Cure - 1

14. Poor Twisted Me - 1

 

1. The Memory Remains - 18

2. Fuel - 12

3. The Unforgiven II - 10

4. Where The Wild Things Are - 10

5. Fixxxer - 10

6. Low Man's Lyric - 8

7. Devil's Dance - 7

8. Carpe Diem Baby - 7

9. Prince Charming - 7

10. Bad Seed - 4

11. Better Than You - 3

12. Slither - 3

13. Attitude - 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se drzim dupe i sise teme uglavnom, ove od danas diskusije na muzickoj sekciji su toksicne

Samo nemoj o psihoanalizi fuzza u lancu i previse objektivno o uticaju distorzije na cekic, nakovanj,uzengiju i ostale delove aurisa pri slusanju na 115db i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se ja samo u ovom slučaju ložim na energiju koja, što se mene tiče, pršti na sve strane. Inače sam uvek poklonik albuma koji dolaze nakon, tzv. prelaznog materijala. U tom smislu, RTL je onaj album na kojem se čuje da mogu i žele više i daju sve od sebe, ali još nisu na tom nivou. MOP već dostiže cilj, ali mi tu fali ono neiskustvo prethodnika. U svakom drugom slučaju, album koji sledi bi mi bio draži, ovde je to izuzetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeste da ću da izaberem bolji od dva meni naj Metalikina albuma, da se izrazim Grobovim rečnikom to je kao da biram koje jaje da mi odsečeš

 

bukvalno sa koje god strane da im priđem i počnem da poredim batalim posle minuta, ne mogu jebiga :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...