Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ne trebaju im remasteri, albumi su, po pitanju produkcije, fantastično odrađeni.

 

Jedino da upeglaju Anger i da malo utišaju Death Magnetic. Koji će moj Kilemolu budženje zvuka kad on puca od energije... Oštar album, najbolji debitantski u svetu rokenrola, normalno.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrh

 

legendarni snimci, ne znam samo zašto su čekali ovoliko da ih objave

 

koji zvuk i koja svirka sve ti jebem

 

i posle ovim ljudima neko zamera to što su batalili treš metal

pa šta da sviraju koji kurac kad su odsvirali sve što se odsvirati može u tom žanru

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.abc.net.au/news/2016-03-24/metallica-first-metal-recording-historic-us-library-of-congress/7272924

 

 

Metallica's album Master Of Puppets is the first heavy metal recording chosen for preservation by the Library of Congress due to its historical importance.

 

 

svakog dana dobijamo potvrde da ovde imamo najveći bend na svetu

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican klip, jedva ceam da vidim ceo koncert... konacno!!! Onaj Chicago mi i nije toliko napet, koliko me interesuju snimci sa Day on The Greena. Moram da se slozim sa Kuruzom da su ljudi stvarno nakon Justicea odsvirali thrash i postavili domaci zadatak za celu generaciju bendova i ja im ne zameram napustanje pravca jer se i sam pravac kasnije deformisao i postao ekstremno dosadan i neinventivan. Zelja da se uradi nesto drugo je sasvim prirodna i meni potpuno razumljiva. Smesno mi je da mnogi speed/thrash albumi koji su bili dosadni, relano slabiji od nekih prethodnika i kojma se se trazile razne zamerke krajem 80ih i pocetkom 90ih sad postaju kultni, ali to je rezultat vremena. Meni se jednostavno period nakon Loada ne svidja, ne u potpunosti (ima dobrih pesama, koncerti su jos uvek bili priicno jaki), ali generalno mi vecina pesam i poteza ne odgovara.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekalo se sa objavljivanjem, pretpostavljam, zato što ranije nije ni bilo neke pogodne prilike. A i nije im bilo zapelo da izdaju po svaku cenu. Ako ćemo realno Lars & Co. se nisu puno bavili rasprodajom prošlosti, sem pukog doštampavanja ranijih izdanja. Ništa kompilacije i neobjavljeni materijali do sada. Tipovao sam će ove snimke možda čuvati za 30 godina Cliff Em All-a, ali ovako je još bolje. Inače, izgleda da su za sada odustali od objavljivanja stvari sa Dave Mustinom. Ništa od No Life Till Leather na ploči i onog San Franciska mart 1983 na DVD-iju. Ovo takođe znači da sve one glasine među kolekcionarima bootlega da postoji još video snimaka nisu tačne. Ili Lars čuva snimke :) Postojala je navodno proverena glasina o snimku koncerta iz januara 1985-e iz nekog kluba, profi snimak. Pokazao sam jednom prijatelju, velikom Maiden fanu i kolekcionaru, spisak šta sve ide u okviru box seta i on je krenuo sa pričom "otimaju pare po ko zna koji put, tipična Metallica", pa sam ga morao potsetiti šta je sve on Maidena kupovao po više puta, samo prepakovano ili sa izmenjenim omotom i sl. Jbg, uz svu našu naklonost prema njima, realno dominiraju na svim poljima u odnosu na ostale. Valja uporediti ovo i Slayer box set od pre desetak godina, lako se vidi ko je uložio više truda i energije u sve.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lajv albumi su bili logični. Prvi nakon pet albuma, trebalo je nakon Justica, ali se Lars predomislio. Opet je bilo bogato pakovanje, samo tako. Zatim DVD (jedan od prvih generalno) sa Load turneje, pa lajv album i DVD S&M, pa kompilacija spotova tek 2005-e. Sada su zaredili sa ovim lajv DVD-ijima, bilo ih je jedno pet sa Death Magnetic turneje, ali koliko se protegla pauza između albuma, meni ne smeta. U gluplje poteze im spadaju onaj "Two Of One" video, kao neki video singl, to baš i ne liči na njih, mogli su da stave još nešto. Nikada mi se nije dopadalo ono izdavanje singlova u više verzija, to je tada bila moda, šteta što nisu ostali imuni na to prodavanje jedne iste stvari u 3-4 različite verzije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...