Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

odličan je Liberte, Egalite, Fraternite

nedostaje mi taj Džejmsov glas

 

Ali kako je profi zasr'o kraj RTLa:

 

Stuck in the electric ch...

I forget the fucking veeeeeersee

 

i onda vrh kreativnosti:

Is this a crazy dream or is it just a dream

 

:haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za ostalo, slušao sam RTL i kad je počeo drugi disk, motao sam pesme, Fight Fire With Fire, Ride The Lightning i For Whom The Bell Tolls. Ispromašivali su sve što su mogli, tj. bar početke pesama, zvuči kao da nisu imali ni jednu probu pre koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti remasteri su samo glasniji nego originali, i ništa više, a uživo snimci su jedva slušljivi. Traćenje megabajta.

 

Ne znam za ostalo, slušao sam RTL i kad je počeo drugi disk, motao sam pesme, Fight Fire With Fire, Ride The Lightning i For Whom The Bell Tolls. Ispromašivali su sve što su mogli, tj. bar početke pesama, zvuči kao da nisu imali ni jednu probu pre koncerta.

 

 

saglasan s oba posta

ima i dobrih momenata, ali nedovoljno da bi sve ovo bilo mnogo zanimljivo

 

a posebno ne da bi koštalo 150$ po setu

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Grešiš sinko, ovaj, silno grešiš" :)

Ne znam šta ste vi očekivali, ali ovi box setovi uopšte nisu loši.

Pre svega, cena od 150 evra je visoka za nas sirotinju iz trećeg sveta, na zapadu je to kao da je kod nas otprilike 2500 dinara.

Moja najveća zamerka je što nisu krenuli prvo sa demo fazom, imalo bi tu šta da se izda. Najmanje 4-5 demo snimka, 3-4 solidna audio snimka i jedan DVD.

No, šta je tu je.

Box setove naravno nemam, skidao sam kao i ostali sa neta (hvala perzekjušen menijak!)

Snimci nisu samo pojačani, već je na njima ozbiljno rađeno.

Izraženi su detalji, Cliff je značajno pojačan, a što je bitno nije sve prenapucano.

To se mnogo više čuje na KEA, nego na RTL što je i logično pošto je ovaj bolje produciran sa boljim producentom.

Činele malo pršte na KEA, ali nije strašno.

Što se tiče bonus koncerata, to je zvuk koji su oni imali tada, ne znam šta ste vi očekivali. Sve su SDB snimci, sem Doningtona, ovi sa KEA svi do sada nepoznati, ovi sa RTL uglavnom poznati, ali produkcijski doterani.

Gunđanje na set liste je besmisleno, to je ono što su svirali tada. Kada imaš jedan ili dva albuma, samo to i možeš da sviraš.

Kod oba albuma su obuhvaćene sve faze, američka turneja, evropska turneja i sl.

Oni diskovi sa demo i raznim mixevima su zanimljivo ko je ekstremno dokon da upoređuje ili želi sve da ima.

Meni su DVD izdanja sjajna, vidim da na forumima najviše kukaju na njih.

Ovaj iz 1983-e bi bio neviđeno do jaja, da nije činjenice da prvih 17 minuta nema tona.

Čudi me da Lars nije ubacio ton sa nekog drugog koncerta ili nešto već smislio, ovako je nadrealno pomalo gledati ih kako se mlate bez tona :)

Ostatak koncerta je apsolutno blago. Metallica na svojoj prvoj turneji, mali klub, sviraju ceo album (minus Motorbreath). James nosi neke redenike i neke kao helanke, a nisu helanke (šta je ono zapravo?)

Ovaj iz 1985 mi je tek dobar. Ceo koncert od 70 minuta, zamalo, pa preslikana set lista sa RTL turneje (fali Phantom Lord, ubacili Disposable H.)

Ni slika ni ton nisu savršeni, ali su i daleko od negledljivih miljama.

Ne pamtim kada sam skoro neki koncert gledao pet puta uzastopno kao ovaj.

One knjige koje idu uz svaki box su očigledno maximalno iscrpne i detaljne, ali o tome neka govore bogatuni koji su ih se dokopali :)

Jbg, da je ovo izašlo pre ere interneta i da su nabavili Polzovići ostavi bi im brdo para, bubrege i krv da dođemo do snimaka i slušali bi naredne tri godine pobožno.

Ovako skinemo za pola sata i kukamo kako nam ništa ne valja.

P.S. Da greše na snimcima, greše, ali niti su oni ikada savršeno svirali, niti su se ložili na to.

Lars je realno još jednom zadao domaći zadatak ostatku metal bratije.

Jedina zamerka su mi omoti koji su preprosti i tipski i za CD-e su u kartonskim kutijicama (ko Željko Joksimović uz Gloriju kada se prodaje).

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poredim finansijski značaj 150e za nekoga sa zapada i za nekoga iz Srbije, već odnos između cena običnih diskova i ovih izdanja.

 

Na demo snimke i razne mikseve se nikada nisam ložio, to me ne zanima. Finalni proizvod me interesuje, ono što je prethodilo tome manje.

Nisu problem set liste, naravno da nisu imali šta drugo da sviraju, ali besmisleno je dati pare za butlege koji imaju nekakvu vrednost zato što su sa turneja sa početka karijere.

 

DVD izdanja još nisam pogledao, verujem da je to mnogo zanimljivije, ali audio snimci iz oba seta mi nisu nešto značajni.

Edited by Underkuruz
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo ne, ako je tačno da se sve ovo dobija što Bernard kaže, cena je sasvim korektna, ali će mi se želudac okrenuti ako se opet Larz i Džejmz pojave sa tužnim facama, kukajući kako je draaastično opala prodaja nosača zvuka(pogotovo ako se žale na ovo, mada verujem da je ograničena serija i da će sve planuti) i kako ne znaju kako će objasniti ženama i deci što moraju da se odreknu ponija i intergalaktičkog putovanja.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...