Jump to content

eBook readeri


Demonic_Alliance

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

moram još da smaram

 

1. kakve oglase da gledam? Po ovim tehnomanijama, winwinima, neptunima i sličnim nemaju kindle

 

2. čemu služi keyboard na kindlu? ili je to neki multipraktik, pa se može kenjati i po yumu pride

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti post nakucan kindleom.:)

gledaj na kupujem/prodajem ili na bench oglasima.

a tastatura sluzi za ostavljanje beleski, surf, mail, novine itd...Moze i na onima bez ali je teza navigacija,a i skrati ekran...a na touch verziji ti je kao na tabletu.

Znaci moze da posluzi i za forum,al samo kad nemas nista drugo jer je sporo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

probah jedan tablet, ja ne znam kako to ljudi mogu da koriste, jebo ih touch screen

 

ako nema miš sa koturaljkom i tastaturu kurcu ne valja :haha:

 

tako da ću da potražim kindle keyboard definitivno

 

mada sam baš razočaran da to nijedna firma ne prodaje...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mi smo jos u zaostatku, a i niko od izdavaca i dalje ne izdaje na nasem jeziku eknjige.Kao da se boje da ce ih to unistiti pa se bolesno drze stampe.

 

E da, da znas, keyboard ti je sad vec stara generacija, a takodje imas i tablete sa touch-om, tj ekran osetljiv na dodir kao i na tabletu.

Prakticniji je zbog manje dimenzije, a ima virtuelno tastaturu umesto fizicke.

Da, zaboravih da ti kazem da tastatura sluzi i za narucivanje knjiga, tj tako se preko kindla(ili sonija ili nooka) kupuju i knjige.

 

procesljaj na netu i pogledaj recenzije

i npr najnoviji paperwhite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

eh, najgore je kad počnem da se borim sa glasinama

 

jedan poznanik mi je rekao da kindl pravi probleme sa svim ''piratskim'' knjigama

 

da li je to tačno?

 

nije važno za skenirane knjige, takve i nemam, ali ima ono što sam klasično i besplatnos kinuo s neta. Da li otežava čitanje takvih knjiga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata

Ma kakvi crni problemi.Jedina da kazem , mana kindlea je sto ne cita epub....al epub je rasprostranjen koliko i mobi(on je npr primaran na Nook e citacima), tako da opet nema problema sa nalazenjem, a uvek mozes konvertovati taj epub format u mobi.

E sad sve zavisi od formata.

Ako je npr neki pdf konvertovan i to lose konvertovan u mobi, bice gresaka u smislu razdvojenih ili spojenih reci, nece raditi fusnote i mozda neces imati poglavlja, sadrzaj, nego ce sve izgledati kao jedan tekst.Al ako je izvorni format onda nema nikakvih problema i imas sve isto kao i da si kupio ili skinuo sa amazona besplatnu knjigu, dakle sve funkcije sljakaju.

 

Originalne knjige sa amazona su azw format. to znaci da je zasticen, kada se skine ta zastita dobija se mobi.To je cela filozofija.

I prenosis na dva nacina....mozes legalno, kupovinom, skidanjem besplatnih izdanja(klasici) i pozajmljivanjem na dve nedelje(ako postoji opcija za zeljenu knjigu) direktno sa kindlea, tj preko wifia ili 3g-a se nakacis na net i ides na kindle store ili preko kompa, tj prebacujes kao sto prebacujes na usb, imas direktorijum documents, tu ubacis sta imas od literature i zelis da citas, a da je u podrzanom formatu i to je to.

 

izgleda sjajno,ali mi i dalje nije jasno kako to sranje moze da kosta preko 100e,sa sve onim dzabe netom.

 

za kindle iskreno 100e je i premalo za ovakav uredjaj i sta nudi.Kada se pojavila prva generacija kostao je 300 dolara,a danas ga vec imas i za 70 dolara.

Njegovo glavno oruzje je ekran i trajanje baterije.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to mi reci, znači Kindl 100%

 

Kako kindle moze znati koja je knjiga piratska :D Knjiga nije softver :haha:

 

 

ništa ja ne znam kod ovih novih sokoćala, samo u komodor imam poverenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec je napravljena.ne moze jeftinije od 70 dolara tj 50 evra za najjeftiniji i 90 za najskuplji.U Evropi 80 evra ili 100.

postoje sad neki derivati od 5" za deset evra, ali samo citanje fajla, nista dodatno, i radi na klasicne baterije,

Za svet to su nikakve pare, to ti je deset knjiga(cena u svetu po novoj knjizi je prosecno desetak evra)...kud ces jeftinije od toga.

 

 

net je za narucivanje knjiga primarno, za surf nije praktican, ali moze da posluzi ako nemas nista drugo, za mail, neki forum i sl.

besplatan net ima samo 3g verzija, ali 3g sa kojim mozes na net bilo gde u svetu, wifi moras da kacis na mrezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Koliko vidim paperwhite se vrti kod nas od 130 do 160e(zavisno od generacije, posto ih sada ima 3)

Na amazonu je $120 paperwite.u to bi morao da ukljucis carinu koliko te oderu na osnovu njihovog sifrarnika za vrednost tog kindla+koliko je pdv.Definitivno ti se ne bi isplatilo tako da bi jos skuplje bilo nego ovi na oglasima sto prodaju.

 

Ako imas sanse da odes do dojclanda, ili imas nekoga gore, tamo je cena 100e, poslednja generacija.

 

 

Vidim da je sad najnovija generacija kindle 6 totalno modernizovana, sada ima touch i 4gb memorije.On je u dojclandu 60e(ameriki 80dolara)

 

A predstavljen je i kindle voyage, on je sad kao premium, ima ekran sa 300 ppi, sto mu daje kristalnu sliku, mada to za tekst i nije uopste presudno, eventualno za stripove.al on je 160oera(200 dolara)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au tesko, garancije ne pokrivaju fizicka ostecenja.Koji je? Ako je kindl, ovde nema sanse ni za popravku ni za bilo sta, sem da uzmes drugi i da cuvas tu bateriju ili masku i plocu za rezervu.Ili da juris rezervni ekran, sto je prilicno cimanje ali ih ima na aliekspresu.

 

A ako je neki od ovih sto ih ima u radnjama kod nas, mozda i moze neki servis.

 

 

Poznanik prodaje kindle 5, nov, za pedeset jura, ako je neko zainteresovan - pm.

:D

Nije ti bas do sale, al da te citiram, vidi od njega duzmes taj ako nije prodao. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...