Jump to content

eBook readeri


Demonic_Alliance

Recommended Posts

ja nakon što sjebah vanila kindl, za 40 jura uzeh tolino vižn, iako mi je papir i dalje primarni način čitanja, navikoh se na sokoćalo.

Gde si ga našao za 40€ i kakav je u odnosu na Kindle? Jesi li čitao knjige u .pdf-u možda? Ja sam gledao Shine, koji je malo lošiji, ali vidim da je sad već izašao Vision2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je neki nekorišćeni vision1, ne znam koliko je unapređena dvojka u odnosu na njega...

ubacih jednu pdf knjigu (bez grafika) i sasvim je čitljiva... ali je sporije listanje rekao bih, a kada se zumira i skroluje po strani prilično se muči.

šta znam, dao bih prednost pejprvajtu, i zbog brzine i amazona (ko planira da uzima odatle knjige) ali pošto mi je upalo za ove pare i pošto je drugi izbor za čitanje, sjajan je i veliki pomak u odnosu na vanila kindl bez osvetljenja, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li način da se kupi e-knjiga na amazonu i prebaci na neki drugi ebook reader (nook, tolino...)

U principu da.

Instaliras Kindle aplikaciju za komp.

Instaliras Calibre i plugin za skidanje DRM za Calibre.

Kupis Kindle knjigu, downloadujes je preko Kindle aplikacije za komp. Dobijes zasticen fajl koji ubacis u Calibre koji skine DRM i u njemu mozes da konvertujes knjigu u koji god format hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Prowler

Hvala na rešenju :pivopije:

 

@sale

Ja imam opciju da ga kupim u online, sa isporukom u Nemačkoj, pa da ga neko od mojih donese. Doduše, nisam siguran kako im radi isporuka tokom praznika, valjda će ga isporučiti do nove godine

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sma i mislio, nego rekoh otkud znam :D

 

btw, pitao si o tolino riderima - posle dužeg kušanja nisam oduševljen, sporiji su, bez upaljenog svetla kontrast je manji nego kod kindla, a tač je više smetnja nego korist (kul je za menije, biblioteku), prečesto mi se dešava da slučajno promenim stranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti samo savetujem da ne porediš klasične LCD ekrane sa e-ink ekranima, ne možeš da očekuješ isti refresh rate nikako, uopšte gledano e-ink nije multimedijalna stvarčica. Možda to bude za nekih 10god ( pratim dobro e-ink kako se razvija, veličine ekrana, odzivi, pozdrška za Android, pa ne pričam napamet).

 

Dakle, ako hoceš da napraviš dugoročnu investiciju, ako nećeš da te boli glava ili da dodatno sjebeš vid, idi na e-ink.Po mogućstvu što veća dijagonala. Ja sam Kindle DX kupio pre 3 godine, i nikada se ne bih osvrnuo na ekrane manje od 9.7 inch. Na njemu sam pročitao brdo knjiga, i Bonelli stripova, uopšte gledano isplatio mi se 16 puta. Naravno, ugradio sam mu neki mod koji ga je malo overclock-ovao, prateći upustva sam Mobileread foruma, i poleteo je bukvalno.

 

Zato ja pobornik VELIKIH e-ink ekrana. Inače tek ove godine treba da je pojavi jedan 13 inch-ni e-ink ( za sada postoji samo jedan od Soni-ja ali samo za firme plus je preskup), to uzimam momentalno predugo se čekalo na takvo nešto. Tako da napavi hrabar korak, i idi na 9.7 dijagonalu obavezno, ili ako nisi ubeđen prelistaj Mobileread forume pa sam odluči.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, pitao si o tolino riderima - posle dužeg kušanja nisam oduševljen, sporiji su, bez upaljenog svetla kontrast je manji nego kod kindla, a tač je više smetnja nego korist (kul je za menije, biblioteku), prečesto mi se dešava da slučajno promenim stranu...

Jepse, ja juče poručio Shine :haha: Mada ne žalim. Plaćam ga 45€, pa ako ne bude valjao, cenim da ću uvek moći da ga prodam po sličnoj ceni. Ali s obzirom da prelazim sa telefona na e-ink, prilično sam siguran da će me dobro služiti :bigblue:

 

@Schneider

Ja sam mislio da su ekrani od 6-7" suviše mali za čitanje, ali kao što napomenuh, ako mi nije strašno da čitam na telefonu od 4,5", onda je sve preko toga samo plus :haha:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jepse, ja juče poručio Shine :haha: Mada ne žalim. Plaćam ga 45€, pa ako ne bude valjao, cenim da ću uvek moći da ga prodam po sličnoj ceni. Ali s obzirom da prelazim sa telefona na e-ink, prilično sam siguran da će me dobro služiti :bigblue:

:bigblue:

ma, služiće te ko bog, nemoj se brineš (u pitanju su nijanse).

kupi još neku futrolu, da ga ne sjebeš ko ja moj kindl.

 

što se veličine ekrana tiče... ne vidim neku suštinsku potrebu za većim, ovaj lepo staje u džep što mu je veliki plus. veći bi, makar meni, trebao za stripove, ali to kada bi e-ink imao opciju kolora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ebay-u da se prodaju i neke zaštitne folije (http://www.ebay.com/...=item51c877b276). Valja li to čemu?

U zavisnosti od toga kakav je sastav folije ( kinez vs prava folija) može više ili manje da koristi, ali nikako ne može da šteti. Ja na svakom LCD-u koji posedujem ( osim mobilnog) imam po jednu, i ako su kvalitetne one smanjuju odbljesak od ekrana, a ako su kvalitetnije boje izgledaju normalnije.

 

Ipak njihovna glavna funkcija je uglavnom zaštita od grebanja, paranja, pa ko što rekoh nikako ne mogu biti na štetu. Najgore, je kad neko ima neki nov uređaj (tablet, telefon, handheld konzolu), a izgleda sav izgreban i usran. Ne ide.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto pdf nije bas pregledan na ereaderima jer su vecinom...tj kod nas svi od 6".idealan bi bio od 9, 7", al njih kod nas neces naci.E sad ako je literatura samo tekst, i nije pdf sken, onda se da konvertovati u normalan format za ereadere, pa bi se moglo tako citati, uz odredjene problemcice(bangav presek stranica i reci).Ako ti to ne predstavlja neku frku, onda za stotinak evrica uzmi neki od ovih sa oglasa, jer je za prestigio davati skoro 20.000 u radnji, pljacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...